Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7698393 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 10:59 - pre 147 meseci
Za spiralu si mogao da se cenkaš :D
Uštedeo bi 5€, nije mnogo, ali je dobar osećaj :)

Šta je S izvedba rasvete?
 
0

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 11:14 - pre 147 meseci
a jel ima neko kontakt tog coveka sa vasara u Rumi?
 
0

nikolica peca
pera detlic
radnik
italija

Član broj: 300073
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 15:48 - pre 147 meseci
kiki 16
evo kako izgleda bar kod mene
zivele sise,smrt brushalterima!!!
Prikačeni fajlovi
 
0

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 17:42 - pre 147 meseci
ajde zamolite nekog moderatora ili admina da promeni naziv teme u Grejanje na pelet

kao sto niko ne kaze grejanje na ugljeve, nafte, benzine, mazute itd......

kad god naidjem na naslov ja pomislim da je neko dovoljno zaludan da sakuplja transportne palete i da to lozi .
 
0

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 18:28 - pre 147 meseci
nikolica peca, bas si se potrudio i puno ti hvala.

Zvala sam danas tu radnju u Rumi. Malo su se cudiili, jer su to dimne cevi za pec na gas. Ja sam im objasnila da si me uputio na njih i da si ti kupio za istu pec. Ostaje da kada kupim pec izmerim koliko cega mi je potrebno.

Napisao si da
Citat:
Najveci fazon u celoj prici je da moras malo vise uloziti u radijatore zato sto mozes na maloj temperaturi vode(kontrolisanoj)da se grejes,dok kod trajnozarecih kotlova temperatura stalno ide 70/80 stepeni.


Nisam te razumela oko broja rebara radijatora, jer su kod nas radijatori vec postavljeni, za svaki slucaj pojacali smo za jedno rebro u odnosu na standarni proracun. Medjutim, ako se pumpa pali na 50 C onda ona vodu te temperature salje u kotao na dogrevanje, sto znaci da iz kotla izlazi nekih 60 C, pa kad prodje kroz ceo sitem onda se i ohladi na 47C. Sto znaci da radijatori u proseku rade na 55 C grejane vode. Pitam te da li sam te pravilno razumela? I da li je kod tebe tako, da radijatori budu na oko 55 C? Interesuje me da li MBS serviseri mogu nastelovati to na višu temperaturu, npr. 60 C?

Pozdrav


MBS 18 kw prva generacija
 
0

nikolica peca
pera detlic
radnik
italija

Član broj: 300073
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 20:07 - pre 147 meseci
kiki 16
Ja kad sam kupio pec u Smederevu,svi su me pitali,a hocete li cevi za odvod dima ja sam im rekao da necu zato sto su imali samo crvene boje pa mi nisu bile lepe uz sivo crnu pec.Tada sam razmisljao i znao da mogu te od gasa zato sto su one fi 80 pa sam njih i stavio,cak i serviseri kad su dosli su bili iznenadjeni kakve su to cevi,ja ih pitam jel mogu te,oni kazu,a sto nebi mogle!Sa cevima dosad nisam imao nikakvih problema!A vodoterma u rumi ni nezna sta je pec na pelet,a ne da cevi od gasa pasiraju na peci na pelet!
Pumpa se pali na 50 tera toplu vodu iz kotla kroz radijatore,a u kotao ubacuje hladnu i greje!Ja sam ti rekao da stavis koje rebro ili radijator vise(kod mene su panelni)zato da na manjoj temperaturi vode grejes prostoriju!Kad na manjoj temperaturi odrzavas vatru onda je logicno da ces i potrositi manje ogreva.Lakse je peci naterati 60 i to odrzavati nego 73 stepena.Na peci ti mozes nastelovati temperaturu do max.80stepeni.Ovih dana od kad je toplo temperatura u kotlu mi je bila 50stepeni,a u lose izolovanoj prostoriji i do 23 stepena.Nadam se da ste me razumeli!Da je meni imao neko da bar upola objasni kad sam je kupovao i izbrojao 123000 hiljade krvavo zaradjenih novaca.Kao sto sam rekao narod jos nije upucen u mnoge stvari sto se tice ovake vrste grejanja!I jos na kraju za sledecu sezonu planiram 4,5 tone peleta da pripremim.Pozdrav!
zivele sise,smrt brushalterima!!!
 
0

mikijagodina
Cika Miki
Penzioner,
Jagodina

Član broj: 298422
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2012. u 23:01 - pre 147 meseci
Bravo Dusane za puz ja sam pravi elasticni transpoter ima da se gupi crevo na
metar 70 mm ojacano a zicani puz radi Pomak iz Kraljeva i Utva iz Kovina .Za motorni pogon koristio
sam klasicni motor 0,37Kw 900 obrtaja postavicuslike .
Evo jedan sistem za transport peleta iz big vrece za sve zainteresovane
Pozdrav svima
 
0

ivancupic.pg
MNE

Član broj: 300246
Poruke: 6
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.03.2012. u 09:22 - pre 147 meseci
treba

[Ovu poruku je menjao ivancupic.pg dana 04.03.2012. u 22:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ivancupic.pg dana 04.03.2012. u 23:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ivancupic.pg dana 04.03.2012. u 23:00 GMT+1]
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.03.2012. u 17:09 - pre 147 meseci
Mislim da sam negde jesenas obecao da cu kad mi bude gotova elektronika za gorionik,to ponuditi "samovcima".Nije bas sve jos zavrseno,ali je pri kraju i to kod mene radi mesec dana.Elektronika pokriva tri DC motora,jedan ventilator AC,grejac takodje na 220V.Ima dve sonde,jednu za dimnjacu i jednu za toplu vodu. Za sve ostale informacije mozete na pp.Ja znam da proizvodjaci gorionika nece da prodaju elektroniku ili bar ne po korektnim cenama,ali ja to hocu!Pa ko je zainteresovan ....
Pozdrav
 
0

mikijagodina
Cika Miki
Penzioner,
Jagodina

Član broj: 298422
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.03.2012. u 21:45 - pre 147 meseci
@shure dali si pravio kalkulaciu kostanja elektronike postavi semu sta sve kontrolise i koliki su prekidaci
koliko A
DALI NEKO MOZDA ZNA KO RADI GRJACE ZA GORIONIKE ,

Pozdrav svima
 
0

ivancupic.pg
MNE

Član broj: 300246
Poruke: 6
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.03.2012. u 21:54 - pre 147 meseci
Pozdrav svim forumasima

Citam dugo ovu temu i bas ima korisnih saveta.

Planiram da kupim kamin za centralno na pelet MARBELLA proizvodac Termo Klima BiH.

U pitanju je ova pec

http://www.termoklimadoo.com/i...hp?page=ProizvodInfo&id=38

Da li neko od vas ima iskustva ili je cuo kako se pokazala u praksi ova pec, jer je od skora u prodaji?

Imam kucu od 130 m2.Molim Vas da mi date savjete i naka vasa iskustva jer moram da odlucim za par dana sta da radim sa grejanjem.Inace ta mi pec izgleda prihvatljivo jer mi odgovara da stoji u dnevnoj sobi(nemam pom. prostorija).Cena je oko 2400 e.
Unapred veliko hvala.HITNO mi treba savet.
 
0

mikijagodina
Cika Miki
Penzioner,
Jagodina

Član broj: 298422
Poruke: 50
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.03.2012. u 22:50 - pre 147 meseci
Ogrejalo sunce nema nikoga na forumu ,nema je ni Bela Rada da nam kaze kolika je sada potrosnja peleta
meni je izgoreo grejac na P7 pa sam menjao uradio mi ovde majstor za 20 eura . Posto sam opterecen izradom sistema
za pretakanje peleta iz big bega ako neko ima neko resenje ili uradio neka se javi

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 07:22 - pre 147 meseci
Miki, ja sam već pisao o transporteru, s tim što sam ja pravio veći rezervoar, jer su jumbo vreće nezgodne za manipulaciju (a kod mene u kotlarnicu svejedno ne mogu da uđu).
Napravio sam rezervoar da mogu da ga punim sa ulice, tako da ako jednog dana neko od proizvođača bude imao cisternu za tranport peleta, biće ekspresno istakanje :)

Tranport sam probao nekim vazdušnim turbinama, ali su mi bili dostupni modeli sa jako malim protokom vazduha, pa su podizali malu količinu peleta. Na kraju sam napravio sa pužnim transporterom. Nabavio sam motor sa reduktorom (370W, 22rpm), zbog uslova kotlarnice, preko kardana povezao sa pužnim traporterom i to je manje više to.

Problemi sa kojima sam se sreo:
- u peletu uvek ima prašine, pa prašina "zabetonira" zidove u rezervoaru. S obzirom da ti planiraš da vučeš iz vreće, nećeš imati taj problem. Ja ću morati da smanjim zapreminu rezervoara, da bih poećao uglove dna. Primetiće na tvojoj ilustraciji da su rezervoari u obliku silosa, sa velikim uglovima za slivanje.

- kardan mi je pod prevelikim uglom, pa kretanje nije kontinualno, već povremno zastane. To se i ne primeti osim ako odlučiš baš to da posmatraš, ali sam siguran da to utiče na drobljenje peleta i na usporavanje transporta.

- s obzirom da ja istovaram pelet u veliki rezervoar, pa ga tranportujem u mali, primetna je velika količina prašine, ali se ona javlja već u velikom rezervoaru, tako da nije problem do samog tranporta. S obzirom da pelet dugo stoji u velikom rezerovaru, prašina se taloži po slojevima. Transporter proizvodi vibraciju koja lagano pomera tu prašinu i na površini je nema, ali se dole pojavljuje. Tranporter sve to prebaci u mali rezervoar, osim onoga na dnu, što ću na kraju sezone morati da očistim metlicom ili usisvačem.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 09:03 - pre 147 meseci
Pozdrav svima. Stigao sam iz Slovenije sa gorionikom na agropelet i na krš pelet. Sutra ću da ga instaliram i da ga pustim da radi. Imam jedno pola tone nenormalno lošeg peleta koji napuni rešetku za 10 do 12 sati. Rezultate ću već imati sutra veče. Jedno pitanje da li neko zna gde može da se kupi azbestne snjure, ili trake. Treba mi hitno kao i sigurnosnih termostata sa manjom sondom od bakra. Da nije dugačka kao kod Bojlera. Hvala.
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 10:19 - pre 147 meseci
Vasiću ja sam te trake viđao na buvljaku, ima i njih i azbesnih ploča i sličnih stvari, okači i neki snimak novog kotla a možeš i sav dodatni info oko njega da mi pošalješ.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

zoranjero
Zoran Jerosimović
Zasavica 1

zoranjero
Član broj: 28844
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 11:53 - pre 147 meseci
Vasicu kod nas u Sremskoj Mitrovici ima u svim gvozdjarama pitanje je koje debljine i koja je duzina potrebana.
Poz
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 15:04 - pre 147 meseci
Hvala.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 15:11 - pre 147 meseci
Znam da je ovo Van propisa, ali svi koji su zainteresovani ili bi pored svog posla mogli da distribuiraju i još ugrađuju gorionik na pelet neka mi se jave. Takođe oni koji bi želili gorionik a nemaju mogućnost da ga kupe ima mogućnost uz odplatu do 60 meseci. A čak i do 300meseci ako hoće da rade kompletno grejanje.
Pozdrav svim.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 16:11 - pre 147 meseci
Vasiću, šta podrazumjevaš pod "krš pelet"? Dali je u pitanju mehanički izgled (izdrobljen sa puno prašine) ili i sam njegov sastav (ako je poznat) od čega je? Mislim da je velika razlika između peleta koji sadrži bar 50-ak% piljevine i peleta od slame ili kukuruzovine. Željno čekamo rezultate, sličice vitalnih elemenata i prve utiske. Pozdrav i neka radi kako je zamišljeno
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2012. u 16:39 - pre 147 meseci
Krš pelet je pelet koji za 10 sati mi napuni rešetku punu do vrha. Navodno je hrastovina, topola, iverica. Ko zna šta je još tu stavljeno. A pošto ostavlj aisto pepela kao i pelet od trave, to će mi biti merilo da li će gorionik da radi par dana ili ću morati da čistim opet na par sati. Mislim da ću sutra već imati delimično rezultate. Ostavi ću ga da radi par dana sa lošim peletom. konstrukcijski je drugačiji od svih drugih gorionika na tržištu. Princip rada je isti kao kod svih ali samo ložište je drugačije i ima prostora za stalne eksperimente.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7698393 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.