Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691956 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.04.2012. u 07:11 - pre 145 meseci
mada čekam kampanju pa realizaciju ali moram se pohvaliti da sam dobio čvrsta obećanja da ću dobiti 5-6 tona košpice od višnje i to skoro za džaba. Koštat će me oko 100-tinjak € do kuće a moje je da to operem i osušim. Već sebe vidim kako sa sitom ispiram kao zlato na Timoku. Ako neko ima ideju kako ovaj posao što lakše izvesti bio bih mu zahvalan
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.05.2012. u 20:19 - pre 145 meseci
dusanmijat - Pogledaj ovu temu na jednom forumu. Ima tu interesantnih slika, kao i predlog tipa "brener u mešalicu za beton".
Moram priznati da sam i ja imao interesantnu ponudu prošle godine, ali ni izbliza tako povoljnu kao što je ta tvoja, tako da sam odustao.
 
0

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.05.2012. u 21:00 - pre 145 meseci
Molim vas hitno za odgovor i pomoc.

Konacno smo kupili Thermo pellet pec MBS iz Smedereva od 18kw, ali treba da je instaliramo.

Majstor mi je rekao da vas pitam sledece

Da li si ugradio sigurnosni ventil Caleffi 544 1/2", onako kako su iz MBS-a dali u semi 1, u njihovom uputstvu. Posto moj majstor iz toga vidi da se on preko tog ventila poveze na gradsku vodu u slucaju da se kotao pregreje, on pusta u kotao hladnu vodu.
I da li treba ugradi mesni ventil,tj.trokraki ventil, posto to majstor predlaze da se to uradi da ne dodje do velikog podhladjivanja donje zone kotla?

Hvala puno
MBS 18 kw prva generacija
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.05.2012. u 23:08 - pre 145 meseci
Citat:
dusanmijat: mada čekam kampanju pa realizaciju ali moram se pohvaliti da sam dobio čvrsta obećanja da ću dobiti 5-6 tona košpice od višnje i to skoro za džaba. Koštat će me oko 100-tinjak € do kuće a moje je da to operem i osušim. Već sebe vidim kako sa sitom ispiram kao zlato na Timoku. Ako neko ima ideju kako ovaj posao što lakše izvesti bio bih mu zahvalan


Najlon + grabulje + sunce , ne treba ti bolje od ovoga.
Ja sam u subotu uzeo 30kg kospica od visnje za probu i osusio sam je na suncu za dan, oko podne stavio i oko 19h ubacio u kos i ukljucio gorionik.
Mozda i ne moras da peres posto je to sto ostane secer pa ce i on da sagori, bitno je samo dobro osusiti.
Sad ide malo cimanja, ali za 15-ak dana cu da osusim 5 tona i sto se mene tice zima moze da pocne.

Evo i neka slika sa probe...





[Ovu poruku je menjao taneb dana 10.05.2012. u 14:28 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.05.2012. u 11:34 - pre 145 meseci
Na osnovu ovih fotografija, ne mogu da procenim koliko i kakvog pepela ostavljaju koštice.

Jel možeš da uporediš pepeo sa nekim vrstama peleta koji si koristio?
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.05.2012. u 14:35 - pre 145 meseci
Citat:
Mordred: Na osnovu ovih fotografija, ne mogu da procenim koliko i kakvog pepela ostavljaju koštice.

Jel možeš da uporediš pepeo sa nekim vrstama peleta koji si koristio?


Slika visnja5.jpg, beli pepeo je od visanja, a sivi od peleta.
Slika visnja6.jpg, sve je od visanja.
gorionik je radio svega oko 2 sata tako da ni ja za tako kratko vreme rada ne mogu da ga uporedim
sa peletom. Kolicina pepela je za mene manje bitna jer mi cena kospica pojeftinjuje grejanje toliko da
cu ako treba da provedem vremena u kotlarnici kao da lozim na cvrsto gorivo... mada to je nemoguce

evo na slici koliko fali kospica u kofi, ali racunaj da je dobar deo kospica u dostavljacu koji je dugacak
1.5m i precnika 7cm. Za neki dan cu da prepravljam grejanje i da odvojim bojler na poseban vod cevi,
pa cu pustiti kotao malo duze da radi i onda cu imati neke podatke i za potrosnju i za kolicinu pepela.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.05.2012. u 14:44 - pre 145 meseci
Beli pepeo deluje kao da ima krupnih otpadaka. Možda je samo tako grupisan.
Ja ne smem da dozvolim da mi se zbog pepela zaguši gorionik, jer grejem poslovni objekat sa osetljivom delatnošću.

Pokušaću da iz neke veće hladnjače koja ima izbijačicu nabavim neku količinu koštica, ali ću gledati da budu oprane, pa koliko košta da košta, sigurno je jeftinije od peleta.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.05.2012. u 14:56 - pre 145 meseci
Ostaje samo tako grupisan, a inace kad ga uzmes u ruku onda prelazi u prah.
Koliko cesto posecujes tu kotlarnicu???
Pustio sam kotao da radi pa cu veceras postaviti slike. Ne znam koliko ce dugo raditi, ali koliko bude da bude.
Evo na slici kako izgleda pepeo kad sam ga propustio kroz prste, vrlo slican kao od peleta.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.05.2012. u 16:23 - pre 145 meseci
Taneb,
jedno pitanje, pošto imaš transporter dug 1,5 m a koliko vidim da ti je spirala ista kao i moja na transporteru.Ako je ista spirala kao u gorioniku. Samo je moja cev manja po obimu, oko 6cm. Da li ti je takva spirala u cevi za dopremanje peleta tj. dozatorskoj cevi. Zašto pitam, da li imaš problema sa uvlačenjem peleta kroz dozator, da li ti zapinje spirala kada vučeš pelet. Drugo pitanje kako si podesio parametre dotoka i vazduha za sagorevanje i za snage. Predpostavljam da košpice duže gore nego pelet i vreme između dva doziranja je duže nego pelet. A vazduh za sagorevanje da li si povećavao ili smanjivao. I da, kolike je snage gorionik, pošto vidim da ti je prostor za sagorevanje bar na slici veći kao kod 50 KW gorionika.
Hvala.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.05.2012. u 20:26 - pre 145 meseci
Citat:
vasic74: Taneb,
jedno pitanje, pošto imaš transporter dug 1,5 m a koliko vidim da ti je spirala ista kao i moja na transporteru.Ako je ista spirala kao u gorioniku. Samo je moja cev manja po obimu, oko 6cm. Da li ti je takva spirala u cevi za dopremanje peleta tj. dozatorskoj cevi. Zašto pitam, da li imaš problema sa uvlačenjem peleta kroz dozator, da li ti zapinje spirala kada vučeš pelet. Drugo pitanje kako si podesio parametre dotoka i vazduha za sagorevanje i za snage. Predpostavljam da košpice duže gore nego pelet i vreme između dva doziranja je duže nego pelet. A vazduh za sagorevanje da li si povećavao ili smanjivao. I da, kolike je snage gorionik, pošto vidim da ti je prostor za sagorevanje bar na slici veći kao kod 50 KW gorionika.
Hvala.


Spirala je ista kao u gorioniku, imao sam samo sa nekim krsh peletom problema(bilo je mnogo prasine u peletu), na nekih 150kg peleta dva puta nije hteo da vuce i prijavio da nema peleta. Problem resen samo udarcem rukom u cev dostavljaca. Kospice visnje vuce bez problema. Precnik spirale je 4 cm ,a cevi 7 cm. Zapinjanje spirale se nije desavalo.
Na gorioniku od podesavanja nista nisam dirao, radi na 15KW sa fabrickim podesavanjima za tu snagu. Gorionik je 15 - 30 KW. Rekao sam vec da sam vrlo kratko sagorevao kospicu da bih bilo sta zakljucio. Pustio sam ga danas oko 16h kotao da radi i ostavicu ga do sutra u 16h pa ce da napisem nesto vise.
Zaboravih, doneo sam malopre nekih 20-ak kg kospica od sljive, ako sutra bude sunca osusicu i posle probe javim rezultat.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.05.2012. u 10:19 - pre 145 meseci
Gorionik radio na visnjicu do malopre, ukupno oko 90min sagorevanja. Sagoreo oko 1/2 kofe od jupola( nisam merio koliko je to tesko, ali izmericu popodne).
Resetku od gorionika sam ocistio pre paljenja pa na slici mozete videti koliko je ostalo pepela od sagorelih kospica. Resetku kotla nisam cistio ali se vidi razlika u odnosu na predhodnu sliku


[Ovu poruku je menjao taneb dana 10.05.2012. u 14:28 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.05.2012. u 10:25 - pre 145 meseci
Sad sam ubacio kospice od susene sljive bez susenja na suncu.
Planulo od prve, punjenje cevi transportera trajalo malo duze nego kod peleta i kospica od visnje.
Kospa je dosta lepljiva tako da mislim da posle duzeg rada usr@n do za vrat. Ostavicu kotao danas da radi
dok bude imalo sljivica.
evo i neka slika sa pocetka rada

ovako izgleda posle nekih 35 min sagorevanja


ovo mi izgleda kao da malo goriva dobija, na pelet i visnje vec vi plamen bio dosta jaci i bilo bi vise zara




[Ovu poruku je menjao taneb dana 10.05.2012. u 14:30 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.05.2012. u 10:34 - pre 145 meseci
mislim da je ovo gorivo koje će biti veoma traženo a po ovim slikama, čini mi se, da bi dodatno vazdušno čišćenje bila prava stvar. Preko ljeta ćemo eksperimentisati a kad dođe ljuta zima onda maksimalno uživati u svom trudu. Čim krene kampanja i dočepam se goriva javljam rezultate
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.05.2012. u 10:45 - pre 145 meseci
Citat:
mislim da je ovo gorivo koje će biti veoma traženo a po ovim slikama, čini mi se, da bi dodatno vazdušno čišćenje bila prava stvar. Preko ljeta ćemo eksperimentisati a kad dođe ljuta zima onda maksimalno uživati u svom trudu. Čim krene kampanja i dočepam se goriva javljam rezultate


Zavisi od modela gorionika, meni neka kolicina pepela ostaje na resetki i kod sagore peleta i na svakih 5 dana moram da je ocistim.
Kao sto bi zmajdin rekao je.es domacina koji jednom dnevno ne obidje kotlarnicu.



[Ovu poruku je menjao taneb dana 10.05.2012. u 13:54 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.05.2012. u 13:10 - pre 145 meseci
posle nekih 70 minuta resetke na gorioniku i kotlu izgledaju ovako


Spoljni transporter malo neravnomerno ubacuje kospice, nekad propadne po 1-2 kospice a nekad propadne po 4-5 kospica. Gorionik koji ja koristim ima i unutrasnji transporter pa ovo i nije problem.
Ako neko bude testirao sljive sa gorionikoM sa jednim transporterom neka postavi rezultate.
evo i video kako to radi kod mene

http://www.youtube.com/watch?v=DCCAQbnxg20
http://www.youtube.com/watch?v=krdzEEio0Gw

evo jos jedna slidza sa ugasenim gorionikom


Dva puta nije uspela potpala, parametri na gorioniku se moraju podesiti drugacije za sljivu.
Treba povecati dozu goriva u odnosu na pelet i visnju, cini mi se da na istim parametrima sljiva daje manju snagu nego visnja(dosta je manji plamen i kolicina sljive na resetki za sagorevanje).
Juce na visnju se kotao zagrejao do 60 stepeni za 45 min, danas na sljivu za 95 min.


[Ovu poruku je menjao taneb dana 10.05.2012. u 18:26 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..5-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.05.2012. u 10:47 - pre 145 meseci
Kiki 16

Mesni ventil nije lose ugraditi (trokraki) ali nije obavezan jer pec zaustavlja pumpu ispod odredjene temperature (mnogi proizvodjaci u italiji ipak traze dase ugradi taj ventil koji otvara na 55 stepeni).
Nemam uputstvo od mbs peci ali niko u italiji neugradjuje zastitu od pregrevanja na taj nacin da u sistem pusti vodu elektronika ti ima zastitu od pregrevanja a imas cak nazovimo i mehanicku zastitu ako voda predje 90 stepeni iskoci jedan nazovimo prekidac i pec prekine napajanje puza a peleta nikada nema previse u solji tako dase pec ugasi u roku od 2-3 minuta.
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.05.2012. u 21:53 - pre 145 meseci
Pozdrav svima!! Pratim ovu temu pa reko i da se prikljucim...Trebalo bi do sledece zime da kupim kotao i gorionik za pelet, posto je stari kotao otisao u penziju. Sta mislite o livenom kotlu ferolli sfl i gorioniku ferroli sun7. Da li je neko vidjao ovaj kotao i doticni gorionik i kako to funkcionise...jos jedan pozdrav za clanove i forum!!
 
0

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.05.2012. u 22:00 - pre 145 meseci
Pozdrav i tebi, da si pročitao temu malo unazad našao bi odgovor koji ti treba, pogotovo poostove Bele Rade.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.05.2012. u 09:22 - pre 145 meseci
Hvala na odgovoru, upravo jutros sam stigao do postova Bele Rade.
Bela Rado, generalno kakvi su utisci sa ferolijem na kraju sezone? Da li ferolijev gorionik moze da koristi kostice od visanja, tresanja?
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.05.2012. u 11:49 - pre 145 meseci
Ako hoćeš isključivo kotao na agropelet, pogledaj kotao KOVAN, bio sam ufabrici njihovoj, i iskoristivost kotla ispitana u Austriji za kotlove od 20 do 50 KW je 96,4%. Izgleda nestvarno ali ako Austrijanci lažu onda, šta je tu je. Moraš da znaš šta hoćeš. Ako hoćeš isključivo na pelet onda integrisani kotlovi, ako hoćeš kombinovano, danas sutra da imaš i na drva i ugalj, onda ti treba drugačiji gorionik ili da skidaš kasnije ferroli.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691956 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.