Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700143 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.05.2012. u 15:18 - pre 145 meseci
Ako nije tajna koliko si placao kostice, koliko li zaizima prostora 1t kostica zbog prevoza me interesuje, jel ih dobijas onako nezapakovane, rinfuzno?
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.05.2012. u 15:30 - pre 145 meseci
Kospice sam platio 4.5+pdv, racunam da ce 1 tona suve kospice da zauzme oko 2 m3, ali ovo je racun. Koliko ce tacno da zauzme reci cu ti cim nam se vrati sunce.
Ovu kolicinu sam dobio u holandezama za visnju koje vracam u hladnjacu. Kod ovih kospica je pakovanje u hladnjaci najzajebanija stavka, nece niko da se zeza da ti ih upakuje u dzkove, jer nemaju neku vrednost.
Meni je prednost sto nemam prevoz, i sto cu da uzimam po malo iz vise puta. Problem je da ti neko i proda u holandezama jer ih moras vratiti, a cena prevoza je pod precku. Ako je platis dva puta nema te nigde.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.05.2012. u 15:58 - pre 145 meseci
Mozes li mi reci odakle si, ne mogu da ti se javim na pp posto treba da prodje sedam dana od registracije.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.05.2012. u 16:01 - pre 145 meseci
Poslao sam ja tebi PP
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.05.2012. u 16:32 - pre 145 meseci
moze i meni odgovor gde ima kostice visanja, tresanja?
Ako neko zna u okolini Panceva
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.zg3.cable.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.05.2012. u 16:08 - pre 145 meseci
TANEB

Ovo su jako dobri rezultati , i ne trebaš se brinuti što ti je lambda preko 2.

Možeš probati ,čisto radi eksperimenta , podići količinu goriva , produži vreme hranjenja ili skrati pauzu , sa istim brojem okretaja ventilatora , Lambda bi trebala pasti , ali ako ti poraste monoksid nije dobro, pa se vrati na prvobitno stanje.

Jedan od dobrih kriterija ispravnog sagorevanja je stanje monoksida, ali ne postoji jednoznaćno rješenje, i ne može se reći da će skidanjem količine vazduha monoksid porasti ili pasti , to je jedna krivulja u obliku sedla .

Kod puno vazduha monoksid je visok , smanjivanjem vazduha monoksid pada , a dljnjim smanjivanjem raste .

Kotao trebaš podesiti i ostaviti na dnu tog sedla. Bez obzira koliki je tada lambda

[Ovu poruku je menjao RAMZAI dana 21.05.2012. u 17:19 GMT+1]
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 10:22 - pre 145 meseci
Podesavanja na peltech-u ne dozvoljavaju promenu kolicine goriva niti vreme izmedju doza, postoje samo parametri za brzinu ventilatora.
Primetio sam i ja da se CO kod smanjivanja vazduha ponasa bas kao sto vi kazete.



“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 15:17 - pre 145 meseci
Probao sam juce i danas kospicu sljive, u subotu i nedelju sam ih susio na suncu.
Sa potpalom ovaj put nisam imao problema, prosla je iz drugog puta i juce i danas.
Cini mi se da dostavljac treba jaci motor jer sa ovim ponekad tesko radi.
I dalje mi je doza kospica mala pa je samim tim ventilator suvise jak.
Ugljenmonoksida ima vise nego na pelet i kospice od visnje, ali to je verovatno abog manjka goriva.
Pepeo je dosta krupan i ima dosta ne sagorelih delova.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 15:40 - pre 145 meseci
Sigurno bi bio bolji rezultat da je povoljniji balans goriva i vazduha dopremljinih do gorionika.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 17:27 - pre 145 meseci
Neki dan sam stavio samot u loziste, evo video na kom se vide temperature samota i zida kotla.
Moze se videti gde su dve crvene tacke, uredjaj meri temp. izmedju njih.
Snimljeno odmah nakon sagorevanja.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 20:26 - pre 145 meseci
Taneb
Jesu li to kostice od suvih sljiva ili si probao od sirovih?
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 20:38 - pre 145 meseci
Citat:
gortod: Taneb
Jesu li to kostice od suvih sljiva ili si probao od sirovih?

Ostalo mi je malo od susenih sljiva i pomesao sam to sa ovima koje su od secene tj. sirove sljive.
Mozda je bilo za jednu cetvrtinu od susenih sljiva. posle susenje nisu bile mnogo lepljive.
One koje su na slici ciste to su od susene sljive.
Kao sto napisah suseno u subotu i nedelju, mada je u subotu kod mene bilo malo i oblacno.
Glavni problem je dozator koji mozda treba napraviti sa vecom cevi i vecom spiralom.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 21:05 - pre 145 meseci
Moje misljenje je da bi spirala u transporteru trebala da bude istog promera kao cev, zbog toga da se kostice nebi zaglavljivale izmedju cevi i spirale, posto su takvog oblika.
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.05.2012. u 21:19 - pre 145 meseci
Kakav je pelet iz Borce ,tjst sa Zrenjaninskog puta(preko puta Auto Cacka) jel imao neko iskustva sa njima?
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.05.2012. u 00:40 - pre 145 meseci
Evo napravio sam i video sa analizom sagorevanja kod mene.
Gorivo je igrom slucaja bilo pomesano pelet i malo visanja (mrzelo me da vadim iz kofe kospice pa sam dodao pelet i to lepo promesao).Pelet je Biotherm Vuckovica.
Gorionik je na pocetku radio na 27KW, a kasnije na 30KW. Skok CO na skoro 3000 ppm se desio pri promeni snage.
Mada sesava se da CO skoci a da pri tom nema nikakvih promena, niti se menja snaga, niti ja cackam vazduh.
Skoci CO na 3000-4000 ppm za 10-ak sekundi i isto tako se vrati na 300-500 ppm. Ima li ko kakvu ideju sto se to desava?



Analizator u cetvrtak ide kod g.zmajdina, valjda ce nam i on preneti utiske iz njegove kotlarnice.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.05.2012. u 06:29 - pre 145 meseci
TANEB

Taj skok monoksida ti je u trenutku dok radi dozator , on jednostavno ubaci pol šake goriva u ložište i zatrpa vatru , padne temperatura i monoksid i katran nemaju uvjete za izgaranje.

Ne znam koje parametre možeš regulirati , ali idi na manje porcije doziranja , ali češće , tako da opet ide ista kolićina goriva na sat , ali ide kontinuiranije.

Pelet kotlovi višeg ranga , i skuplji naravno, rade kontinuirano, imaju elektronsku regulaciju brzine dozatora.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.05.2012. u 09:28 - pre 145 meseci
Ramzi,da li mogu da dobijem tvoj lični email. Treba mi par informacija ako nije problem. Hvala.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.05.2012. u 10:45 - pre 145 meseci
Mozda je do dozatora, ali vidi se i na snimku da se to dogodilo 2 puta za 10 min.
Jedino ako se desi da neka doza bude veca nego sto treba.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.05.2012. u 22:32 - pre 145 meseci
Hvala Remziju sto je potvrdio moje opazanje izneto zimus, a to je da kvalitetnijem sagorevanju izmedju ostalog doprinosi i kontinuitet u doziranju goriva.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.05.2012. u 00:56 - pre 145 meseci
Napraviti kontinuitet nije lako, mislim na pelete i kostice.
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7700143 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.