Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691082 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.211.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.10.2017. u 21:03 - pre 79 meseci
Previse prosto da bi bilo interesantno.Mislio sam da je uradjena druga varijanta ali ovo moze svako da uradi.Nemoras pisat cije je delo.Sve je jasno.
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.10.2017. u 21:44 - pre 79 meseci
Markane,
Ko je bio majstor? Zoran nece da kaze..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.10.2017. u 22:30 - pre 79 meseci
aaa ja sam nadgledao radove ,i mogu reci da mu je skockana kotlarnica
 
+1

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.10.2017. u 22:37 - pre 79 meseci
Citat:
UsernameKljun:
Citat:
malden mb: Dečki a koliko kod vas košta centrometal zvb 16, mislim da je on u rangu sa kepom,ovaj peltec 18 je ipak presavršen za rang kepa,dakle nisu u istoj klasi pa su i neusporedivi sa cijenom,dakle uspoređujete ipak merđu i fijata,dakle koliko se ima novaca kod centrometala se može birati jer ima veliki izbor,druga je stvar kako se uvoznici/distributeri odnose prema domačem potrošaču,čitajući o iskustvu sa buderusom a i prije sa ferrolijem ispada jako loše, proizvođač sa time nema veze i to ne umanjuje kvalitete dotičnih proizvoda

Nisam nigde video taj zvb16. Peltec 18 kosta 3050e dok KEPO AC20 kosta 1800e. Ja sam vas pitao dva puta kakva je razlika izmedju tog "merdje" i "fiata"? Sta dobijam realno kao korisnik za tih 1250e razlike?


Molim budite toliko obazrivi da si date truda barem toliko da pročitate pdf o peltec18 koji sam stavio par postova unatrag,neki članovi diskusije su pročitali, doslovce saznat čete sve što korisnika zanima,o kepu neka vam pruže informacije oni koji ga predlažu, spomenuo sam i zvb 16 koji je u rangu kepa pa i sa njim usporedite (u hrvatskoj košta 1850 eura) ,ili očekujete da vam i za njega pronađem pdf ,usporedite i donesite na temelju tih prosudbi sami odluku, jedino ako očekujete da netko drugi umjesto vas čita i skuplja informacije i na kraju donese umjesto vas odluku što je bolje,fakat ne razumijem, daš prijedlog,staviš pdf, spomeneš alternativu,ako sami ne vidite razliku čitajući pdf koji kotao što pruža znači da ni ne znate što vam treba,postavite si kriterije i tražite u specifikacijama koji kotao to pruža bio on kepo-centrometal-hertz,i ono naj bitnije da li ste spremni to platiti
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.10.2017. u 23:37 - pre 79 meseci
Rat i mir...nije moglo duže? E sada odgovorite na prethodne postove.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

UsernameKljun
moje
moja

Član broj: 337319
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.10.2017. u 23:40 - pre 79 meseci
Citat:
malden mb: Molim budite toliko obazrivi da si date truda barem toliko da pročitate pdf o peltec18 koji sam stavio par postova unatrag,neki članovi diskusije su pročitali, doslovce saznat čete sve što korisnika zanima,o kepu neka vam pruže informacije oni koji ga predlažu, spomenuo sam i zvb 16 koji je u rangu kepa pa i sa njim usporedite (u hrvatskoj košta 1850 eura) ,ili očekujete da vam i za njega pronađem pdf ,usporedite i donesite na temelju tih prosudbi sami odluku, jedino ako očekujete da netko drugi umjesto vas čita i skuplja informacije i na kraju donese umjesto vas odluku što je bolje,fakat ne razumijem, daš prijedlog,staviš pdf, spomeneš alternativu,ako sami ne vidite razliku čitajući pdf koji kotao što pruža znači da ni ne znate što vam treba,postavite si kriterije i tražite u specifikacijama koji kotao to pruža bio on kepo-centrometal-hertz,i ono naj bitnije da li ste spremni to platiti

Vidi ovako bratac malden mb. Ja nisam majstor, niti se razumem u grejanje nesto posebno niti imam zelju da ucim sve u sitna crevca. Vidim da vecina vas ovde poznaje materiju odlicno, dosta je majstora i slicno. Mogu da primetim da mnogi sami prave svoja resenja, sede u kotlarnici i prate parametre i kako sta radi, ja ne planiram da se zanimam po celu zimu sa kotlom i da ga ustimavam ne bi li potreosio 100gr dnevo manje.
10 puta sam ponovio da sam samo obican korisnik i da me interesuje sta dobijam sa ovim a sta sa onim. Ti mi poturas pdf fajl koji sam procitao pre nego sto si ga postavio. Sta mi znaci sve to?
ja sam vozio jedno vreme Citroen C5, u njemu ima dugmica sija sve kao u spejs satlu. Znas koliko sam od toga koristio za 4 godine? 4 dugmeta i jedan rotirajuci potenciometar za klimu. Ja kad dam gas u merdji, ne moram da znam koji procesi i na koji nacin se odvijaju, ja samo moram da znam kako se vozi i da skala obrtaja ne sme u crveno. I mobilni telefon ima milion opcija i mogucnosti a koristim 30% od toga.
Nadam se da shvatas sta hocu reci.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 00:17 - pre 79 meseci
Vi se date nagovarati od sumještana jer si oni ne mogu to za razliku od vas priuštiti,na samome početku rekao sam kupite peltec18,spojite i grijte se, tri puta u mjesecu odnesete pepeo jer se peč sama čisti ....,vaši sumještani vam predlažu neki drugi kotao jeftiniji ali da bi bio približan mojem prijedlogu isto vam predlažu nadokupnju i pripasivanje istog,kad nešto imam ja to naučim koristiti u potpunosti,zašto u autu kupovati automatsku dvozonsku klimu a onda istu mehanički štelati preko gumbića,zašto kupovati mobitel sa g4 mrežom a surfati sa h ,hočete kotao koji ima veliku autonomiju rada-7 dana minimalno,sam se čisti,regulacije kakve god hočete,dodatno upravljanje preko wifia,velika iskoristivost-mala potrošnja,pouzdanost u radu dokazana prodajom po cijeloj europi,ništa od toga kepo u cjelini nema ,ako mislite da nečete znati koristiti sve mogučnosti koje peltec18 ima u original postavi bez ikakve naknadne preinake nemojte se dalje ni zamarati njegovim mogučnostima nije onda to za vas ,bez obzira koliko kvalitetan bio ,kupite jeftiniji i pripasivajte ga naknadnom doradom


[Ovu poruku je menjao malden mb dana 09.10.2017. u 01:36 GMT+1]
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 07:08 - pre 79 meseci
Grada 22 to je delo Herr Srkija.Previse prosto da bi bilo interesantno ja sam uradio sa MTK.Sve legalno.Cim svitne jeftina aktivira kontaktore ne moze da omane a ovako za godinu ovi tajmeri polude pa krka na skupu tarifu.Zivi bili pa vidjeli.Interesantno da je cojek masinac a pozvao majstorcinu.Ovo deca rade u osnovnoj skoli iz opstetehnickog obrazovanja.Sacekaj dok dodje racun za struju da vidis kukanja.Neki misle da je struja za dz.Setice se oni mene i moje ideje da je bolje grejati sto manje vode i dogrejavati sa sto manjom histerzom.I taj diferenc mi se nesvidja jer pravi tu preveliku histerzu.Bolja je varijanta sto manje dogrijavat sa sto manjom snagom.Bio sam u fazi trazenja gasnog kotla pa sam se uverio jos sto puta.Iako gas brzo podigne i oni rade modularni rad da bi izbegli cesta paljenja i time ostvarili ustedu i komoditet.A OVI RADE KONTRU.

Sto vise vode sto vise ohladit sa sto vecim intervalima gasenja.Cekajte racun u januaru ovo sad je plus 10 pa moze 35 a vidjeces kad pocne 50 c u polazu.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 08:48 - pre 79 meseci
MTK i paljenje grejača na signal niže tarife u Srbiji ne radi pos'o jer imamo noćnu tarifu 4 puta jeftiniu od dnevne i imamo crvenu zonu koja počinje od potrošenoh 1600kWh koja košta k'o suvo zlato.

U kulturnim i uređenim zemljama na (divljem) zapadu toga nema.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
87.116.176.*



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 09:05 - pre 79 meseci
Evo da i ja kazem nesto o Peltec kotlu. Da sam hteo da se opredelim iskljucivo za kotao na pelet, definitivno bih uzeo Peltec jer zaista i jeste najbolji. Ima on milion opcija i gadzeta, ali dosta tih stvari je neophodno kod standardno dobrog sistema i svakako bi ih uzeli i ugradili na bilo koji kotao. Peltec to sve ima lepo spakovano i objedinjeno u svom paketu. Jeste ta cena malo jaca, ali mora se priznati da se isplati za onoga ko zeli da mu grejanje bude automatizovano. Pumpa u kotlovskom krugu, ESBE VRG 141, ESBE ARA 671, automatika koju Peltec ima da ne spominjem, sigurno kostaju dosta, a spakovani su i objedinjeni lepo. To sve da se kupi odvojeno poprilicno kosta, stim sto Peltec ima jako lepo reseno vodjenje automatike preko touch screena gde je sve lepo i pregledno. Sve to kosta, samo je pitanje da li neko zeli bosanski sistem sa dve cevi i pumpom ili ovako nesto. Ja sam iskljucivo zeleo da imam pouzdan i dugotrajan kombinovani kotao sa gorionikom, jer pored gorionika na pelet, imam jos i na gas i naftu, tako da je izbor pao na Viadrusa koji je izuzetan za gorionike, ali je katastrofa za drvo. Medjutim, drvo je samo opcija ukoliko budem primoran na tako nesto. Centrometal CKP i ostale kopije su unapred otpale, kao i spomenuti tropromajni Bosch zbog dimnjaka koji je svega 6m, a nije Schiedel. Ostala automatika koju imam je vrhunska i bukvalno je sve kao na Peltecu, pa cak i za nijansu bolje jer nije sve integrisano u jednu jedinicu, vec je svaka zasebno i moze se koristiti za razne izvore energije. U svakom slucaju, da ne okolisem, Peltec je zaista dobar izbor za one koji mogu da ga priuste. Kepo AC 20 je za nijansu losiji, ali je i dosta siromasniji sto se tice opreme. Na kraju, ukoliko zelimo da Kepo radi sve automatski, da ugradimo cetvorokraki, kotlovsku pumpu, motorni pogon, automatiku...i to sve dosta kosta, tako da onda cena nija drasticno manja. Hvala na paznji ko je ovo procitao
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

UsernameKljun
moje
moja

Član broj: 337319
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 09:19 - pre 79 meseci
Citat:
mladen.jovic: Evo da i ja kazem nesto o Peltec kotlu. Da sam hteo da se opredelim iskljucivo za kotao na pelet, definitivno bih uzeo Peltec jer zaista i jeste najbolji. Ima on milion opcija i gadzeta, ali dosta tih stvari je neophodno kod standardno dobrog sistema i svakako bi ih uzeli i ugradili na bilo koji kotao. Peltec to sve ima lepo spakovano i objedinjeno u svom paketu. Jeste ta cena malo jaca, ali mora se priznati da se isplati za onoga ko zeli da mu grejanje bude automatizovano. Pumpa u kotlovskom krugu, ESBE VRG 141, ESBE ARA 671, automatika koju Peltec ima da ne spominjem, sigurno kostaju dosta, a spakovani su i objedinjeni lepo. To sve da se kupi odvojeno poprilicno kosta, stim sto Peltec ima jako lepo reseno vodjenje automatike preko touch screena gde je sve lepo i pregledno. Sve to kosta, samo je pitanje da li neko zeli bosanski sistem sa dve cevi i pumpom ili ovako nesto. Ja sam iskljucivo zeleo da imam pouzdan i dugotrajan kombinovani kotao sa gorionikom, jer pored gorionika na pelet, imam jos i na gas i naftu, tako da je izbor pao na Viadrusa koji je izuzetan za gorionike, ali je katastrofa za drvo. Medjutim, drvo je samo opcija ukoliko budem primoran na tako nesto. Centrometal CKP i ostale kopije su unapred otpale, kao i spomenuti tropromajni Bosch zbog dimnjaka koji je svega 6m, a nije Schiedel. Ostala automatika koju imam je vrhunska i bukvalno je sve kao na Peltecu, pa cak i za nijansu bolje jer nije sve integrisano u jednu jedinicu, vec je svaka zasebno i moze se koristiti za razne izvore energije. U svakom slucaju, da ne okolisem, Peltec je zaista dobar izbor za one koji mogu da ga priuste. Kepo AC 20 je za nijansu losiji, ali je i dosta siromasniji sto se tice opreme. Na kraju, ukoliko zelimo da Kepo radi sve automatski, da ugradimo cetvorokraki, kotlovsku pumpu, motorni pogon, automatiku...i to sve dosta kosta, tako da onda cena nija drasticno manja. Hvala na paznji ko je ovo procitao

Hvala Mladene.
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 09:27 - pre 79 meseci
Kad stavis gas gorionik na viadrusa.Trosil to enormno.Ja sam imao na naftu i bio zadovoljan potrosnjom samo cena ode.
 
0

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
..157.94.cable.dynamic.cat.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 09:40 - pre 79 meseci
Neko skuplja marke, neko gaji golubove a neko voli da mu je kotlarnica ko spejs šatl. Molim lepo, sasvim normalno. Sto ljudi, sto ćudi.

Mene da izvinete, z...ole tukson i za kotlarnicu i za grejanje na pelet, gde se sve nešto vrti štekeće i fercera. Imam unapređeni bosanski sistem. Što se tiče grejanja, "prespavo" sam poslednjih dvadeset godina. Da li treba sve da posečem i uradim ponovo? Ne pada mi napamet. Da li ću uštedeti sto ili dvesta kila peleta godišnje?
Pri tom ja živim u kući u kojoj se nalazi grejanje. Ne mogu da eksperimentišem "in vivo".

Za nova ulaganja niti imam novaca, niti živaca.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
+1

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
..157.94.cable.dynamic.cat.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 09:46 - pre 79 meseci
Citat:
zeljezaramarko:
Kad stavis gas gorionik na viadrusa.Trosil to enormno.Ja sam imao na naftu i bio zadovoljan potrosnjom samo cena ode.


Željo, gasni gorionici su problematični, tj troše mnooogo! Treba uzeti protočni kotao (najbolje fasadni) na gas i vezati ga u sistem tako da uvek savaki od vidova grejanja može da se isključi. Teraš ono šta ti u datom trenutku najbolje odgovara.


Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 09:58 - pre 79 meseci
mladen jović-"lala" realno je sumještanima opisao centrometalov peltec18 ;-)
 
0

zeljezaramarko

Član broj: 337258
Poruke: 122
213.55.184.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 10:14 - pre 79 meseci
Citat:
koborjanos:
Citat:
zeljezaramarko:
Kad stavis gas gorionik na viadrusa.Trosil to enormno.Ja sam imao na naftu i bio zadovoljan potrosnjom samo cena ode.


Željo, gasni gorionici su problematični, tj troše mnooogo! Treba uzeti protočni kotao (najbolje fasadni) na gas i vezati ga u sistem tako da uvek savaki od vidova grejanja može da se isključi. Teraš ono šta ti u datom trenutku najbolje odgovara.


Jovic ima gas gorionik na viadrusu pa da cujem iskustvo.Neradim ja nista nabrzinu imam djedovu sumu ako zatreba pa mi nije problem.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 18:25 - pre 79 meseci
Citat:
UsernameKljun:
Citat:
mladen.jovic: Evo da i ja kazem nesto o Peltec kotlu. Da sam hteo da se opredelim iskljucivo za kotao na pelet, definitivno bih uzeo Peltec jer zaista i jeste najbolji. Ima on milion opcija i gadzeta, ali dosta tih stvari je neophodno kod standardno dobrog sistema i svakako bi ih uzeli i ugradili na bilo koji kotao. Peltec to sve ima lepo spakovano i objedinjeno u svom paketu. Jeste ta cena malo jaca, ali mora se priznati da se isplati za onoga ko zeli da mu grejanje bude automatizovano. Pumpa u kotlovskom krugu, ESBE VRG 141, ESBE ARA 671, automatika koju Peltec ima da ne spominjem, sigurno kostaju dosta, a spakovani su i objedinjeni lepo. To sve da se kupi odvojeno poprilicno kosta, stim sto Peltec ima jako lepo reseno vodjenje automatike preko touch screena gde je sve lepo i pregledno. Sve to kosta, samo je pitanje da li neko zeli bosanski sistem sa dve cevi i pumpom ili ovako nesto. Ja sam iskljucivo zeleo da imam pouzdan i dugotrajan kombinovani kotao sa gorionikom, jer pored gorionika na pelet, imam jos i na gas i naftu, tako da je izbor pao na Viadrusa koji je izuzetan za gorionike, ali je katastrofa za drvo. Medjutim, drvo je samo opcija ukoliko budem primoran na tako nesto. Centrometal CKP i ostale kopije su unapred otpale, kao i spomenuti tropromajni Bosch zbog dimnjaka koji je svega 6m, a nije Schiedel. Ostala automatika koju imam je vrhunska i bukvalno je sve kao na Peltecu, pa cak i za nijansu bolje jer nije sve integrisano u jednu jedinicu, vec je svaka zasebno i moze se koristiti za razne izvore energije. U svakom slucaju, da ne okolisem, Peltec je zaista dobar izbor za one koji mogu da ga priuste. Kepo AC 20 je za nijansu losiji, ali je i dosta siromasniji sto se tice opreme. Na kraju, ukoliko zelimo da Kepo radi sve automatski, da ugradimo cetvorokraki, kotlovsku pumpu, motorni pogon, automatiku...i to sve dosta kosta, tako da onda cena nija drasticno manja. Hvala na paznji ko je ovo procitao

Hvala Mladene.

nemojte peltek skup je ,, kupite neki kotao doradice se da bude spejl satl na forumu ima sve ,ako nema dorade niste za forum
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 19:15 - pre 79 meseci
Nekom treba doraditi znanje,a nekom vaspitanje. Malden mb pre pola godine napade čoveka nicim izazvan,i veoma lose se poneo. To mu je tada bio interes,a sada mu je ovaj...hvalospev..."lala"...
Ma odgovori na postove koji su ti upućeni,ispostuj obećane slike turbolatora kada si mi se "ispričavao"(više su mi nebitni jer sam ubacio i stadler).
Peltec je dobar kotao,ali zar je obaveza da ga svako mora kupiti?Zato ima kupac izbor-kao i za auto koji spominjete više puta.Kupuje ko šta hoće ili može. Debati nema kraja ako spomenem stilmetal-Kalesja,RK,kovan,herz,WVterm...svi su oni tu negde u vrhu a koji je vrh - onaj koji kupac kupi. Uvek se vagao odnos plaćeno:dobijeno.
Bolje se pozabavite T izlaznih plinova uz pomoć cicoline (kod onog drugog je T preko 200 tako da od njega slaba pomoć).
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 19:52 - pre 79 meseci
vidis ja mu predlazem Tpumpu tu je buducnest u grejanju ,, pelet postaje preskup energent bice skoro kao gas cenovno ,,plus te prepravke radi male ustede ,,ipak njegove su odluke
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
185.81.138.*



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2017. u 19:55 - pre 79 meseci
Evo malo iz reklamnog materijala...


Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7691082 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.