Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zatamnjivanje stakala

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zatamnjivanje stakala

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26356 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala12.03.2011. u 18:00 - pre 159 meseci
video sam nesto na tv da ce SAT valjda neko objasnjenje da o tome sad u nedelju ili u novinama.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala12.03.2011. u 18:26 - pre 159 meseci
Ne moze se niko kazniti ako postupa po Zakonu.

Zakon je takav kakav. Da li je dobar, ili ne nije na policajcu "pozorniku" da prosudjuje.

Clan koji sam postavio je ispravan i potpuno jasan: uskladjen sa slicnim koji vazi u EU.

Za sve stete za koje smatrate da su vam nanete, podnosi se prijava, ili tuzba sa zahtevom za nadoknadu.


Ne vidim u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala13.03.2011. u 14:22 - pre 159 meseci
Problem je izgleda sto je ovo srbija i sto radi kako se kome *****!
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala13.03.2011. u 15:46 - pre 159 meseci
gledao sam sad bila je tema o tome i totalna glupost,
kaze skidaju ljudima tablice ako nemaju dokaz da nisu zatamnjeni preko 25 posto, a onda kaze vracaju tablice kad donesu taj dokaz od sluzbi koje to rade. najbolje bi bilo da plate slep sluzbu i da ih ona voza gde zele a vlasnik kola da sedi u kolima i vice brrrrmmmm brmmmmm
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala13.03.2011. u 20:12 - pre 159 meseci
Nisu u emisiji nista rekli sto vec ovde nije receno

http://www.elitemadzone.org/p2538722

Ovaj pravilnik je usvojen 08.08.2010. i nejasno je zasto je Alvir rekao da tek treba da se usvaja.


A i Rebicev odgovor je vise vrdanje radi opravdavanja postupaka policajaca koji su skidali tablice, posebno onaj deo koji se odniosi na primenu, bajatog Zakona iz Milosevicevog vremena.
Potpuno je nejasno kako je nekom uopste moglo tako nesto da padne na pamet nakon toliko truda da se napravi novi ZOBS.



P.S. Pametno je zborio ing. Jovanovic iz AMSSa.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala14.03.2011. u 10:13 - pre 159 meseci
Ali da ponovim

prema trenutno poslednjem Pravilniku o tehnickim uslovima od 08.08.2010. u clanu 72 doslovno pise:





Tumacenje:


Ravan viozaca znaci vidokrug od 90 stepeni levo i 90 stepeni desno sto znaci da se 25% dozvoljeno zatamnjenje ne odnosi na stakla zadnjih vrata putnickog vozila, vec da se ona mogu zatamniti kolko to vlasnik vozila zeli.


P.S. Alvirovic je Rebicu trebao postaviti pitanje: kako policija moze da primenjuje stari Zakon iz 1998., ako i u ZOBSu iz 2009 i u pravilniku iz 2010. jasno stoji sta je dozvoljeno a sta nije?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala14.03.2011. u 10:43 - pre 159 meseci
Da li ove firme koje ugradjuju folije daju potvrdu o atestu? Ako daju, auto mora da prodje tehnicki, a ni policija ne moze da se buni.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala14.03.2011. u 11:35 - pre 159 meseci
@zarsilic
Citat:
prema trenutno poslednjem Pravilniku o tehnickim uslovima od 08.08.2010.

Pravilnik je izmenjen i u septembru 2010. i član 72 glasi ovako:
Citat:
Član 72
Vetrobran i sva stakla na motornom ili priključnom vozilu, osim prednjeg vetrobrana na motociklu i mopedu s dva ili tri točka i bez kabine vozača, lakom četvorociklu bez kabine vozača i četvorociklu koji nemaju kabinu vozača, moraju biti homologovani i ugrađeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehničkih uslova. Vetrobrani moraju biti slojeviti - laminirani, odnosno ne smeju biti od kaljenog (sa oznakom u znaku homologacije "TOUGHENED" ili "TEMPERED") stakla ni kada se naknadno zamenjuju, osim za vozila čija najveća brzina ne prelazi 40 km/h.
Providne površine na prikolicama u sastavu turističkog voza ne moraju biti homologovane.
Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati, a ostala stakla mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%.
Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo do zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.
Odredba stava 3. ovog člana ne odnosi se na vozila državnih organa.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala14.03.2011. u 16:02 - pre 159 meseci
Ova poslednja izmena mi je sasvim korektna. Suludo je imati stakla (iza B stuba, kao i zadnje staklo) a zatamniti ih do te mere da ne vidis vise kroz njih. Da, znam 'smekerski' je (tj, ti momci verovatno tako misle - ako uopste misle, nije dokazano) ali ugrozava bezbednost u saobracaju.

Na zapadu je takodje dozvoljeno zatamnjivanje svih stakala, sem vetrobranskog, sa time sto stakla ispred B stuba (prednja vrata) smeju najvise do 25% biti zatamnjena, a zadnja cini mi se do 35% (nisam siguran).

Na mojim trenutnim kolima su zadnja stakla (bocna i zadnje) fabricki zatamnjena zakonskim minimunom i iskreno, nocu kada se aktivira i automatski retrovizor, ja ne mogu da vidim pesaka vise iza mene (osim ako nema nesto fluroscento ili stoji na svetlu negde).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala14.03.2011. u 19:15 - pre 159 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam
Na mojim trenutnim kolima su zadnja stakla (bocna i zadnje) fabricki zatamnjena zakonskim minimunom i iskreno, nocu kada se aktivira i automatski retrovizor, ja ne mogu da vidim pesaka vise iza mene (osim ako nema nesto fluroscento ili stoji na svetlu negde).


A zasto bi gledao pesake iza? Zar oni tebe vijaju?
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala15.03.2011. u 19:20 - pre 159 meseci
OK, mislio sam vise na recimo bicikliste kojih ovde ima vise nego musica (NL) :)
Gadno je kada ti se tako 'prikrade' iza ledja, a da ga ne primetis. Krenes da skreces u desno i onda iz sve snage (da sve ustanes iz sedista) na kocnicu :)

Ali opet, na sledecim kolima - zadnja stakla nece biti (dodatno fabricki) zatamnjena (ili nece imati automatsko zatamnjivanje retrovizora).
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala20.03.2011. u 19:15 - pre 159 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ozila-zbog-zatamnjenih-stakala
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala21.03.2011. u 08:37 - pre 159 meseci
I ko je preživeo akciju sad može mirno da vozi sa tamnim staklima. Priča se da će opet izmeniti pravilnik i dopustiti zatamnjenje iza B stuba jer su na kraju vraćali tablice ako skineš samo prednje folije.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala21.03.2011. u 10:12 - pre 159 meseci
^
U tome i jeste problem - pravilnici se menjaju bez jasnog cilja, od danas do sutra. Niko ne zna šta će biti dozvoljeno, a šta zabranjeno za npr. mesec dana.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala06.07.2011. u 16:34 - pre 155 meseci
Mene prekjuce zaustave drumski razbojnici...
"Dobar dan, pojacana kontrola bezbednosti saobracaja..." bla bla... dunem alkometar - nula.
Obilazi lik auto (Astra G karavan), razgleda ga, a ja samo na zadnjim vratima zatamnio stakla. Znaci ne kargo deo, vec samo u pravcu dece na zadnjim vratima.
Kaze "Te folije da skinete ako nemate atest".
Kazem mu da sam zatamnio samo zadnja stakla, koja su iza stuba, ne uticu na bezbednost, imam bocne retrovizore, zbog dece sam zatamnio da ih zastitim od vrucine.
Kaze on da nema to veze, nijedno staklo ne sme da se zatamni bez atesta i da skinem to sto pre jer je kazna oduzimanje tablica i iskljucivanje iz saobracaja - ali ovoga puta ce me pustiti dok to ne uradim.
"Hocu naravno" odgovaram i teram dalje.

Dakle sta vazi - ovo iz avgusta, ovo iz septembra ili ovo ima nesto novo? Ili da skidam folije ....ti ovakvu drzavu

PS
Ovo na slici nije moj auto, nisam ga slikao pa mi je lakse bilo da skinem sliku sa neta i obradim je. Ovo na slici crveno je deo koji sam ja zatamnio.

--
ES is the bes' ! ;)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala06.07.2011. u 19:51 - pre 155 meseci
zeleni zub: Ovaj pravilnik što je citiran nekoliko postova iznad nije na snazi već je posle kratkog vremena zamenjen novim gde je na svim staklima dozvoljeno samo 15% zatamnjenja. S obzirom da su stakla fabrički tonirana sa 7-8% nijedno dodatno zatamnjivanje ne može dobiti atest od AMS-a. U suštini priča se da će se ponovo vratiti taj deo da zadnja bočna stakla mogu malo više da se zatamne i policajci tolerišu one koji imaju zadnja bočna zatamnjena, čak i ti kojima su tablice skinute zbog svih tamnih stakala, kad su skinuli samo prednje folije tablice su im vraćene.

Moj predlog ti je teraj dalje i ne obaziri se. Konkretnom panduru je samo bilo dosadno.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala08.07.2011. u 12:02 - pre 155 meseci
^
Citat:
Ovaj pravilnik što je citiran nekoliko postova iznad nije na snazi već je posle kratkog vremena zamenjen novim gde je na svim staklima dozvoljeno samo 15% zatamnjenja.

Ako misliš na ono što sam ja pisao, nisi u pravu. Član koji sam citirao je i dalje na snazi (Službeni glasnik RS broj 69/2010 od 24. septembra 2010).
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala08.07.2011. u 12:25 - pre 155 meseci
Ne mislim na tvoj citat zapravo sam potvrdio ono što si ti napisao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala08.07.2011. u 14:56 - pre 155 meseci
S obzirom da ne postoje tonirane folije sa manje od 30% zatamnjenja, prakticno je zakonom zabranjeno bilo kakvo naknadno toniranje stakala.

Odnosno, postoje neke 3M folije, gotovo prozirne, koje imaju neki stepen zastite od UV zracenja, ali su gotovo nedostupne, a cena im je, verovatno, srazmerna...blizu nebesa.

Zakon je jos jedan dokaz da se radi na stetu vozaca, pa cak i prirodna neprijatnost povecanog zracenja sunca se zloupotrebljava zarad prostog kaznjavanja. Naravno, prethodilo je staro dobro proglasavanje da je ovo ili ono, stakla zatamnjuju samo narko dileri, i nose mobilne telefone...

Zarad izmisljene brige o bezbednosti, izrodilo se bezocno kaznjavanje, i za detalje koji realno nemaju uticaj na bezbednost, naprotiv, voznja u koloni po ovakvom suncu i visokoj spoljnoj temperaturi, mnogo vise proizvodi bezbednosne probleme. Klima u vozilu pomaze, ali od direktnog UV i IR zracenja, opekotina(direktno "suncanje" od 20-40 min u spicevima) nema zastite.

Poz
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
*.fbx.proxad.net.



+31 Profil

icon Re: Zatamnjivanje stakala09.07.2011. u 12:44 - pre 155 meseci
Zemlja dembelija! Samo gledaju gde ce, i koga da oderu i da namaknu pare u budzet.Izmisljaju neke kao zakone ili sta vec.U Fr je dozvoljeno zatamniti prednja do 25%, zadnja mislim da mogu i 100.
Meni su bila vec zatamnjena zadnja kad sam uzeo auto, cinji mi se da se ne vidi nista spolja kad je jako sunce.Za prednja sam na cekanju da uradim.Dozivotna garancija, folija stiti 100% od UV, komplet auta je 275e, ja za prednji deo 135e.Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zatamnjivanje stakala

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26356 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.