Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija u dugovima do guše

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u dugovima do guše

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66728 | Odgovora: 363 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 02:52 - pre 170 meseci
Kandicka je bila na proglasenju "nezavisne drzave Kosovo". To je cinjenica.

E sad, zamislite da neko iz Madrida otputuje za Baskiju i prisustvuje proglasenju "nezavisnosti" Baskije... i posle se vrati u Madrid bez ikakvih posledica. Zamislite da to uradi neko od americkih javnih licnosti u USA, sa nekom od frakcija koje traze svoju "drzavu" u okviru USA... sta mislite, gde bi zavrsili?

Da ne govorimo o tome da svaka zemlja ima jednu vrlo zanimljivu klauzolu u svojim zakonima - a to je da onaj koji radi na razbijanju zemlje mora za to da odgovara. Mozda otvoreno prisustvo, odnosno izrazavanje podrske na proglasenju "nezavisnosti republjik Kosova", ne predstavlja davanje direktne podrske separatizmu i ideje da je totalno OK da se zemlja raskomada. Pritom doticnu osobu nikad nisam cuo da je izasla i rekla nesto o Srpskim zrtvama, na primer o ubijanju one dece sto su se kupala u reci na Kosovu? To izgleda nije problem.

Mislim, da ne budemo smesni - njoj neko ovde daje neverovatno mnogo medijske paznje, stiti je i podrzava (politicki, finansiski, kako god).

To je isto problem ove drzave, odnosno to demonstrira koliko je drzava ozbiljna u zastiti svojih interesa (teritorijalne celovitosti, pridrzavanja zvanicne politike, itd.). A upravo zato sto "drzava" - odnosno ljudi koji upravljaju ovom zemljom nemaju neki specijalni interes da je unaprede, odbrane i sacuvaju, imamo i ovu temu o arcenju para i dugovima koje cemo svi vracati decenijama. To je jednostavno parazitski odnos prema zemlji koji je poceo pre 20+ godina i nikad se nije zavrshio. Lepo je sve sumirano u onom videu.






[Ovu poruku je menjao a1200 dana 26.03.2010. u 06:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.249.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 08:55 - pre 170 meseci
Smarate vise tim glupostima tipa "a sta su oni nama radili" i pominjanjem neke tri zene koje nemaju nikakve veze ni sa cim, a posebno sa ovom temom. Rekli smo da treba garnijer da kupite a ne da se bavite politikom zato sto za bavljenje politikom niste sposobni. Nemate kapacitet a i nista ne razumete osim tih prica iz "tabloida" kojima su vas zadojili devedesetih dok ste odrastali. Evo ovo blablablaisanje cu da izdvojim zato sto narocito spada u kategoiju "who gives a f^ck" a inace spada sve ali ovo narocito, pa cu to samo i da komentarisem.

Citat:
...Srbiji preti bankrot

Sta je to Srbija? Meni ne preti bankrot. Ako se misli na drzavu Srbiju ona i treba da bankrotira i zajedno sa njom par miliona onih koji sisiaju drzavno vime. Svako neka kusa sta je zakuvao. A bilo je lepo dok si trpao u pedu americke dolare putem kredita za potrosnju, dok si kupovao frizidere koji lade vino za 8 sekundi i dok si suncao pedu na... odakle znam Kusadasiju parama koje nisi zaradio. E sad plati. Jesu lepo pricali ekonomisti koji nesto znaju jos na pocetku tog potrosackog ludila ovde da po statistici problem sa kreditima dolazi u osmoj godini? Jesu. E pa evo je osma godina. Posiso si sto nisi zaradio, a sad plati, plati, plati...

Citat:
krali pare namenjene za izgradnju hrama Sv Save

Pa sta ako su bile namenjene za izgradnju nekog tamo "hrama" ? Na njima be ne pise za sta su namenjene a lopovi su ljudi bizmismeni, oni se moralom ne bave, nego bizmisom, pa ce da ih u kradji spreci to sto su pare "namenjene".

Citat:
preti nam konstantni odlazak najobrazovanijih, 500.000 Srba u sektama, za 15 godina nestaće još 700 srpskih sela, u salonima za masažu cveta prostitucija, nezaposleno nam je 30 doktora nauka, Kandićka IZNOVA I IZNOVA blati Srbe, 450.000 penzionera gladno, svaki štrajk bez ikakvog značaja, bez poente... radi i trpi, ili daj otkaz i jedi iz kontejnera, Ili... štrajkuj glađu pa crkni, korumpirano zdravstvo, prosveta, sport, Srbija ne mari za lekovite izvore, banje, reke, 300.000 dece gladno, maloletnici u kockarnicama, vidovnjaci na svakoj tv stanici, diskriminacija invalida, gde su Biljana Vučo i Sonja Biserko, da malo promovišu odbranu ljudskih prava na tom polju, dok one tuže Ćosića što reče da su Šiptari varvarski narod, Srbija na bensedinima...


Znaci, who gives a f^ck za sve ovo. Ah, da. Uzrok ove bujice poklica za svetskom pravdom i opsednutost pojmom "Srbija, srpsko, Srbi..." je seksualna frustracija.

Jedino sto ima veze sa mozgom i sto vredi je ovo

Citat:
...pogubnost srpskog mentaliteta...

Pa vi ga be ispravite ako ste svesni toga da he poguban, sami za sebe, bog je prvo sebi stvorio bradu, pa ne placite vise tu po internetu nego lopate u sake da vama bude bolje. To sto je zemlja zaduzena je isto zbog vaseg bolesnog menataliteta. Svi 'ocete plajvaze i tastature, po mogucstvu sa drzavne sise, a niko nece srp i čekić. Pa ne moze to tako drugovi. Vi buntovnici bez razloga se toga ne secate, ali kad su Rusi otisli iz Ceske bas su bile reportaze o tome kako ljudi masovno sami uzeli da krece fasade, da sredjuju dvoje gradove, da ovo da ono, pa eno Ameri u svakom kraju (gde nisu geta i slicno) imaju one community centre gde se dogovaraju kako da sami sebi ulepsaju komsiluk pa ljudi rade, ne cekaju Ujka Sem da dodje da im sredjuje avlije. Sto reko Djindjic ovde kad je posecivao neku fabriku, "ja razumem da fabrika lose posluje, ali ne razumem zasto onaj sat na zidu ne radi". Mozda je trebalo licno on da donese merdevine pa da im popravi sat. Znaci, svi na ovom svetu ako su u g*nima gledaju kako da se iz njih izvuku, a samo vi cekate Tatu. Princeze na zrnu graska. Bu - hu, ja sam be srBin (srBkinja) pripadnik naroda najstarijeg be, plemenita roda, i moram da radim da bih preziveo jer nema nikoga ko ce to da obavi umesto mene, kmeee kmeee...

E pa zao mi je, tata Tita je umro pre 30 godina, tata Sloba i ovi posle sve bili zli očusi, od ovih sto vas huskaju i ispiraju vam mozak ovim gluparijama sedeci u odadzbinskoj upravi nema ni oga, znaci vreme je da odrastete pa u se i u svoje kljuse, i onda ce sve da bude OK. A to sto je zemlja zaduzena, ma samo kulirajte, te dugove niko i tako ne vraca. Nego ko nema za leba lopate u sake, pa pored mesalice za beton, arbajt maht fraj, to je zdravo, kad arbajtujes luce se endorfini, pa da vidis kako posle neces da pravis tu buku i bes bez ikakvog smisla i svrhe.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:01 - pre 170 meseci
Citat:
Kandicka je bila na proglasenju "nezavisne drzave Kosovo". To je cinjenica.

E sad, zamislite da neko iz Madrida otputuje za Baskiju i prisustvuje proglasenju "nezavisnosti" Baskije... i posle se vrati u Madrid bez ikakvih posledica. Zamislite da to uradi neko od americkih javnih licnosti u USA, sa nekom od frakcija koje traze svoju "drzavu" u okviru USA... sta mislite, gde bi zavrsili?

Da ne govorimo o tome da svaka zemlja ima jednu vrlo zanimljivu klauzolu u svojim zakonima - a to je da onaj koji radi na razbijanju zemlje mora za to da odgovara. Mozda otvoreno prisustvo, odnosno izrazavanje podrske na proglasenju "nezavisnosti republjik Kosova", ne predstavlja davanje direktne podrske separatizmu i ideje da je totalno OK da se zemlja raskomada. Pritom doticnu osobu nikad nisam cuo da je izasla i rekla nesto o Srpskim zrtvama, na primer o ubijanju one dece sto su se kupala u reci na Kosovu? To izgleda nije problem.

Mislim, da ne budemo smesni - njoj neko ovde daje neverovatno mnogo medijske paznje, stiti je i podrzava (politicki, finansiski, kako god).

To je isto problem ove drzave, odnosno to demonstrira koliko je drzava ozbiljna u zastiti svojih interesa (teritorijalne celovitosti, pridrzavanja zvanicne politike, itd.). A upravo zato sto "drzava" - odnosno ljudi koji upravljaju ovom zemljom nemaju neki specijalni interes da je unaprede, odbrane i sacuvaju, imamo i ovu temu o arcenju para i dugovima koje cemo svi vracati decenijama. To je jednostavno parazitski odnos prema zemlji koji je poceo pre 20+ godina i nikad se nije zavrshio. Lepo je sve sumirano u onom videu.


Srbija stalno oscilira izmedju preteranog bespotrebnog kurcenja i nevidjene snishodljivosti. Potrebno je samo biti normalan, uravnotezen.

Citat:
Sta je to Srbija? Meni ne preti bankrot. Ako se misli na drzavu Srbiju ona i treba da bankrotira i zajedno sa njom par miliona onih koji sisiaju drzavno vime. Svako neka kusa sta je zakuvao. A bilo je lepo dok si trpao u pedu americke dolare putem kredita za potrosnju, dok si kupovao frizidere koji lade vino za 8 sekundi i dok si suncao pedu na... odakle znam Kusadasiju parama koje nisi zaradio. E sad plati. Jesu lepo pricali ekonomisti na pocetku tog ludial da po statistici problem sa kreditima dolazi u osmoj godini? Jesu. E pa evo je osma godina. Plati.


Bas se nesto bojim da ce oni koji su isisali drzvu bankrotirati. Bar ne pre tebe.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:06 - pre 170 meseci
@Lesli Eldridz

Nemam nista da dodam, to je to.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.249.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:22 - pre 170 meseci
Citat:
Izvoljski: Bas se nesto bojim da ce oni koji su isisali drzvu bankrotirati. Bar ne pre tebe.
Ma meni malo treba, ja cu da se izvucem, ako treba ima da kupim kozu i gotovo, ali oni ako ovako nastave moraju da stvarno bankrotiraju kad tad. Dobro, ovi najveci lopovi ce da pobegnu, ali njihove pare i tako nisu ovde, a ovi kojima veliki lopovi dele plate i zbog kojih i uzimaju te kredite i prodaju zemljinu imovinu ce mozda onda da smisle genijalan plan - na primer da salju zene i cerke u pecalbu za jednu črvenu u Bugarsku, kao kad su ono Bugarke svojevremeno dolazile ovde da pečale po jednu črvenu. Mudri su oni, dokazali su to kroz istoriju, i ja ne sumnjam da ce se i sad izvuci i na kraju ih sve nadmudriti ;-)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:25 - pre 170 meseci
@Lesli
Pa to i jeste poenta - .pogubnost srpskog mentaliteta...
Jednom je J.F.K rekao :
Don't ask what your country can do for you, but what you can do for your country?
I to je potpuno tacno . U nasem slucaju odsustvo kolektivne svesti - amnezija .





Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:33 - pre 170 meseci
Ja imam :)

Citat:

Znaci, who gives a f^ck za sve ovo. Ah, da. Uzrok ove bujice poklica za svetskom pravdom i opsednutost pojmom "Srbija, srpsko, Srbi..." je seksualna frustracija.


Frustriran si ti al' u mozak. Kad vec pominjes vredne Amere - cemu ta njihova opsednutost njihovom hebenom zastavom, land of the free, in god we trust, mr president u filmovima jedan na gomilu terorista - sve ih pokla golim rukama... Al' da, ovde se nasao Lesli da nekog uci da li je njegov identitet seksualna frustracija ili nije.

A i vidim da si frustriran nesto tim likovima sto voze kola pa sad ti lepo da PLATE PLATE PLATE!!! I trebaju da plate ali sta to tebe briga, ako se ti nisi zaduzio cuti i vozi ili pesaci ili radi sta god vec hoces. I ja pesacim i ne dugujem nikom nista ali ne likujem...

Citat:

Pa sta ako su bile namenjene za izgradnju nekog tamo "hrama" ? Na njima be ne pise za sta su namenjene a lopovi su ljudi bizmismeni, oni se moralom ne bave, nego bizmisom, pa ce da ih u kradji spreci to sto su pare "namenjene".


Vidis kako si lepo to povezao :) I to nije nekog tamo hrama, neko je donirao pare za taj hram, neko je dao 100din, neko 200 neko jace ali te pare sigurno nisu za archenje. Sta oces da se opet vratimo na amere ? Znas sta bi te fine komsije iz geta uradile tom biznismenu koji je poarchio pare za lokalnu crkvu? Mislim pre nego sto bi ga FBI i IRS skembali...

Citat:

Svi 'ocete plajvaze i tastature, po mogucstvu sa drzavne sise, a niko nece srp i čekić.


Sta, hoces da proizvodis maline za sicu ? Da ti neko drzi hladnjacu zatvorenu dok ti ono ne istrune na suncu pa da ti da 100 puta manje pare nego za prvobitnu cenu koju ti je ponudio? I sto da necemo plajvaze i tastature za one koji su za to skolovani, svima bi im podelio tastature pa da rade - ako znaju, a ko ne zna neka sljaka sta zna. A to da se luci endorfin posle 5 kubika izbacenog suta - to jeste al moze da se radi rekreativno - ako ti to pruza zadovoljstvo. Ako nemas za leba moze da bude i profesija pa sta... A i da si znao da zasadis par 'ektara jecma za slad eeeeeee sad bi te pivare slavile...

make love - !war
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.198.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:55 - pre 170 meseci
Kmeee, kmeeee... Sto si se skolovao za zanimanje koje ovde nije potrebno pa sad kmecis? Jel' te bicem terali?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:56 - pre 170 meseci
:D E najjaci si :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 09:57 - pre 170 meseci
Citat:
a1200
Kandicka je bila na proglasenju "nezavisne drzave Kosovo". To je cinjenica.


I kako ta cinjenica utice na spoljni dug Srbije? Budzetski deficit? Nenamensko trosenje novca bez zavrsnog racuna od strane Republike Srbije? Ogroman javni sektor? Fiskalnu krizu zbog koje se prodaje Telekom Srbija i moli MMF da udele jos malo novca za pojesti i popiti? Ogroman spoljnotrgovinski deficit? Nemogucnost smanjenja javne potrosnje?

Posto smo na temi o "Srbiji u dugovima do guse", znate.

Mislim, ako je doticna persona nekako odgovorna za to... samo nastavite. Ali mi se nesto cini da... je off-topic? Sta mislis ti o tome, a1200?

Mozda ta Natasa Kandic ima previse kreditnih kartica?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:01 - pre 170 meseci
http://www.rts.rs/page/stories...+za+popularizaciju+dinara.html

Citat:

Jedan od dugoročnih odgovora za stabilizaciju kursa evra jeste takozvana deevroizacija naše ekonomije. Teško je, ali i moguće popularizovati dinar, jer ima dovoljno bankarskih proizvoda koji mogu da budu vezani za domaću valutu.

Iako devizne rezerve višestruko pokrivaju masu dinara u opticaju, iako je inflacija najmanja u poslednjih dvadesetak godina inflatorne traume devedesetih i dalje nagone ljude da štede i veruju isključivo u evro. Za razliku od štediša bankari smatraju da Srbija treba da jača dinare kao lokalnu valutu.


Jel' ce ovo da pomogne ? :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
217.26.77.*

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:06 - pre 170 meseci
Citat:
Pa vi ga be ispravite ako ste svesni toga da he poguban, sami za sebe, bog je prvo sebi stvorio bradu, pa ne placite vise tu po internetu nego lopate u sake da vama bude bolje. To sto je zemlja zaduzena je isto zbog vaseg bolesnog menataliteta. Svi 'ocete plajvaze i tastature, po mogucstvu sa drzavne sise, a niko nece srp i čekić. Pa ne moze to tako drugovi. Vi buntovnici bez razloga se toga ne secate, ali kad su Rusi otisli iz Ceske bas su bile reportaze o tome kako ljudi masovno sami uzeli da krece fasade, da sredjuju dvoje gradove, da ovo da ono, pa eno Ameri u svakom kraju (gde nisu geta i slicno) imaju one community centre gde se dogovaraju kako da sami sebi ulepsaju komsiluk pa ljudi rade, ne cekaju Ujka Sem da dodje da im sredjuje avlije. Sto reko Djindjic ovde kad je posecivao neku fabriku, "ja razumem da fabrika lose posluje, ali ne razumem zasto onaj sat na zidu ne radi". Mozda je trebalo licno on da donese merdevine pa da im popravi sat. Znaci, svi na ovom svetu ako su u g*nima gledaju kako da se iz njih izvuku, a samo vi cekate Tatu. Princeze na zrnu graska. Bu - hu, ja sam be srBin (srBkinja) pripadnik naroda najstarijeg be, plemenita roda, i moram da radim da bih preziveo jer nema nikoga ko ce to da obavi umesto mene, kmeee kmeee...


svaka cast, pravo u metu! koliko ljudi ovde vole svoju zemlju i gradove i zele da rade vidi se po fasadama i dvoristima i jos mnogo toga... shvatam da su siromasni pa ne mogu da uloze u materijali ali da ih izbole sto imaju sut i smece u dvoristu... i sto im se deca igraju u smecu.... misim.. mentalitet... nista drugo

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.198.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:06 - pre 170 meseci
Citat:
combuster:Jel' ce ovo da pomogne ? :)

Nece zato sto su to budalastine koje nemaju veze sa stvarnim svetom a cilj im je da se po niskoj ceni pootimaju devize koje salje dijaspora. vec vidjenio, kad su neki devedesetrih po zvanicnom kursu kupovali devize od banaka dok su na ulici bile 5 ili 10 puta skuplje. Mada mozete da uvedete kao Ruje svojevremeno 1 rublja - 1 dolar. Opa bato!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:12 - pre 170 meseci
BINGO!

Imam ja preko puta gajbe u Beogradu, neku ekipu... znaci raspada se sve oko njih, bacaju djubre u dvoriste u kesama, prde, smrde, zgrada im se RASPADA ali je svako od njih kupio klima uredjaj i nabudzio na raspalu zgradu. Od proleca do jeseni svako jutro se pustaju neke cetnicke pesme, bum-tras, Srbija do Milvokija ovo ono... Kapiram da su ti likovi identicno zabrinuti i besni na sve od "Novog Svetskog Poretka" do trenutne vlasti, da im jako smeta mali natalitet u srbalja i ostale metafizicke muke.

Ali zato marva nije u stanju da hebeno POCISTI svoje g^vnjivo dvoriste, da ne baca djubre kao da zive u stali (a i na selu drze sve cistije od njih) da prokleto malo srede ogradu, okrece... ali NEEEE, svi ostali su krivi - treba da dodje predsednik licno da im okreci fasadu i odnese djubre - muka je baciti ga u kontejner preko puta ulice.

Tako i za celu ovu fakin krizu... blizu 50% stanovnistva direktno ili indirektno svira u istu frulu, bukvalno dobijaju pare sa drzavne sise. Nikome ni da padne na pamet da nesto drugo uradi, zaboga, zasto bi... kad se moze sasvim OK ziveti na drzavnim jaslama. Apaticna amorfna masa, koja se "snasla" i koja ima problem da se pomakne sa mrtve tacke. Ko oni FIAT-ovci... frka bato mora da se radi? 'Ajmo mi lepo nazad na sisu, lakse se dise... i bi tako.

Ali kad treba da se opljune, da se kuka i place, nadje se 10000 krivaca... bas sto kaze Lesli, "kmeeeee, kmeeeeee".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:27 - pre 170 meseci
Citat:
shvatam da su siromasni pa ne mogu da uloze u materijali ali da ih izbole sto imaju sut i smece u dvoristu... i sto im se deca igraju u smecu.... misim.. mentalitet... nista drugo

Kada se ovo resi bice ovde mnogo bolje. Ljudi ovde nemaju osecanja za ni za svoju okolinu, ni za ljude oko njih.

A u vezi >Srbija u dugovima do guse<, ima verovatno vise faktora. Jer i okolne zemlje su u *ovnima sa dugovanjima, i Hrvatska, Slovenija, CG, Grcka, verovatno i ostale. Pretpostavljam da je pozeljno, i da je poenta da zemlje budu zaduzene da bi moglo sa njima da se manipulise.

A evo i vesti http://www.vesti-online.com/Ve...Radovan-je-moj-najbolji-kolega, kaze Mladjan(prosla je kriza) "garantujem da će biti zadržan kurs monetarne politike". Kad on to kaze, znaci da smo se s*ebali.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:28 - pre 170 meseci
Jel mozes ti sad meni da objasnis kakve veze ima sisanje drzavne sise sa apatijom mase ? Ja spomenuh negde da je zaposlenost u Kraljevu oko 10%, da ima i dodatnih 25% penzionera a da su ostalo nezaposleni ili oni koji rade na crno za bednu kintu kod privatnika.

Da li ste pomislili nekad da ne kukaju ti sto sisaju drzavnu sisu - vec oni sto sisaju nesto drugo jer nemaju sta... Uvek se uhvatite tog MALOG % stanovnistva koji je zaposleno u drzavnom sektoru kao neki reper koji karakterise Srbiju i narod. A to da je taj posao najlukrativniji - tu nema sta da se prica, naravno da jeste. Ako izuzmemo recimo firme kao sto su Magnohrom, FVK itd...

A i taj narod sto uzima kredite, mozda se domacica ciji muz radi u FVK i koji prima mozda 15000 din mesecno a ostatak zaradjuje majstorisuci nesto zasta nije kvalifikovan brine kako ce da joj se ukvari meso jer je sanducar koji je mator 30 godina i uzet za vreme Tita na kredit riknuo pa sad konta kako da otplati nov na 24 mesecne rate ? Ona verujem ne razmislja o letovanju, kolima, plasmama od 32". A decu treba neko da poozeni i pouda, skoluje... A neki indijci i ukrajinci pokrase sve iz tih fabrika sto je moglo da se pokrade pa otisli.

Jos su takvi ljudi najbrizljiviji, ono sto imaju odrzavaju, krov nad glavom im je najbitniji a naci ce se neko varivo da se skuva za rucak...

A pustite vi BG, mamine i tatine sinove koji vozaju mecke po gradu, igraju srpski rulet itd... Oni ne kmece kmeee kmeee... A mozda i kmece, mozda im trebaju pare za chip tuning na zujalici. E njima lopate u sake...


make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:31 - pre 170 meseci
Biti u dugovima a priori nije ni dobro ni lose.

Ako zemlja proizvodi, nema budzetski deficit ili je on manji par %, nema ogromnu javnu potrosnju - dugovi su nacin da se jos vise poveca kapacitet ekonomije, i to je skroz OK. Pa i velike razvijene zemlje su zaduzene. Siris infrastrukturu, gradis nove puteve, elektricnu mrezu itd... pomazes privredi da bolje posluje, a samim tim - i vise izvozi itd..

Problem je kada se GOLJE zaduze, nema pas zasta da ih ujede, i sve pare koje uzmu "na crtu" pojedu i PROPIJU.

To je ogromna razlika.

Jedno je uzeti pare, i uloziti ih u nesto pametno. Sasvim drugo je uzeti pare, i spljiskati ih u socijalni mir.

Citat:
combuster
Da li ste pomislili nekad da ne kukaju ti sto sisaju drzavnu sisu - vec oni sto sisaju nesto drugo jer nemaju sta... Uvek se uhvatite tog MALOG % stanovnistva koji je zaposleno u drzavnom sektoru kao neki reper koji karakterise Srbiju i narod. A to da je taj posao najlukrativniji - tu nema sta da se prica, naravno da jeste. Ako izuzmemo recimo firme kao sto su Magnohrom, FVK itd...


Drzavni sektor nije samo drzavna uprava, combuster. Vec i sva ostala javna preduzeca, agencije i agencijice i gomila firmi u gubitku koje su na grbaci drzave.

Kada se sve to sabere i oduzme - dolazis do ne bas tako malog % ljudi.

Onda tu dodamo i svu onu STOKU sto se penzionisala pre vremena uz pomoc MITA I KORUPCIJE poznatijem kao sema da platis doktore da ti srede invalidsku (o "vojnim organima" da ne pricamo tu se za vreme za penziju smatra jedno 45-50 godina nikako vise). Pa takvih je na stotine i stotine hiljada bre... svako u svojoj siroj familiji ih ima. I sad su svi oni, vidi bogati, PEEENZIONERI - sa 50 godina, i svi su "TESKO I KRVAVO ZARADILI PENZIJU"... More bre, da ima pameti pa da se lepo naprave komisije da se preispitaju sve te prevremene penzije... ala bi letelo perje. Ali ne moze, socijalni mir sta ces...

Sisa, bato... nemoj mi samo pricati o "nemanju izbora" - jok i nema izbora, samo je alternativa da mora mnogo vise da se rmba. Videti paragaraf dole.

Citat:

A pustite vi BG, mamine i tatine sinove koji vozaju mecke po gradu, igraju srpski rulet itd... Oni ne kmece kmeee kmeee... A mozda i kmece, mozda im trebaju pare za chip tuning na zujalici. E njima lopate u sake...


Culo se i od onih u Kragujevcu kako kmece, jos su i konferenciju za stampu sazvali... kazu 8h rada dnevno sa 50 min pauzom izrabljivanje, za jadne slovenske dusice....

Da je samo BG problem, lako bi se to resilo... ali, vidis, nije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:40 - pre 170 meseci
Dimkovicu, pricas nesto o cemu ne znas.
Citat:
Sisa, bato... nemoj mi samo pricati o "nemanju izbora" - jok i nema izbora, samo je alternativa da mora mnogo vise da se rmba. Videti paragaraf dole.

Lako je tebi da pricas ovako lakonski, kad si stavio u polju lokacija na ES profilu: EU. Ljudi u Srbiji su bez mogucnosti da rade i takvi siromasni ne uzimaju potrosacke kredite, ne znam da li ti to razumes.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:43 - pre 170 meseci
Ma nemoj. Nema izbora malo sutra - izbora uvek ima. Imam gomilu prijatelja i poznanika u Srbiji - ne samo u Beogradu, i gle cuda - svi oni rade.

Otac od moje drugarice, covek radio u nekoj klasicnoj drzavnoj firmi... sutnuli ga, i ipak odlucio da otvori mali privatni biznis. Jeste, rmba se - nema radnog vremena, drzava te cerupa od taksi (kako bi mogla da nahrani one na sisi)... ali se ipak zaradi za porodicu. Hrana na stolu, i to posteno zaradjena a ne POSISANA SA SISE.

Budala je li, mogao je lepo da plati doktora da mu sredi "invalidsku"... i da onda pljucka na Natasu Kandic i NVO, ili sta god je popularno pljuckati u Srbiji danas.

Uzgred, oko toga "meni je lako" - radio sam ja u Srbiji isto tako, nisam imao matore da mi placaju dzeparac za kafic. Samo nece posao da zove i da te moli da ga radis.

Inace, da, ironija - u Srbiju svake godine dolazi masa Rumuna da rade po onim poljima... sad i Kinezi poceli. Rekao bi covek da je Srbija ko Svajcarska - da ima <4% nezaposlenost kad nema radne snage za to... Pa i jeste tako, samo sto je ta srpska "zaposlenost" vrlo zanimljive prirode.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 10:48 - pre 170 meseci
Citat:

Drzavni sektor nije samo drzavna uprava, combuster. Vec i sva ostala javna preduzeca, agencije i agencijice i gomila firmi u gubitku koje su na grbaci drzave.

Kada se sve to sabere i oduzme - dolazis do ne bas tako malog % ljudi.


Ma znam, vodovod, pijaca klinac palac ima ih koliko hoces, poenta je u tome da je 10% zaposlenih ej, prema tome ako racunamo da 80% toga radi u drzavnim firmama (sto nije slucaj), dodjes do 8% zaposlenih u drzavnim firmama. Od toga nisu svuda jake plate dovoljno da se izdrzava porodica.

Penzionera kao sto napomenuh jeste da ima gomila, i tacno je da je gomila otisla prevremeno u penziju. Ali snimi ovako, gomila njih je radila po petoletkama, stoteksima i ostalim firmama i sada imaju penziju 15K din. 10K su komunalije. Cak sta vise ja u mom okruzenju ne znam penzionera koji prima vise od 20K penziju a znam gomilu njih koji primaju 14K, 12K itd...

Citat:

Culo se i od onih u Kragujevcu kako kmece, jos su i konferenciju za stampu sazvali... kazu 8h rada dnevno sa 50 min pauzom izrabljivanje, za jadne slovenske dusice....


Ur point prooved and noticed. A evo recimo sa druge strane znam coveka koji pored plate u drzavnoj firmi koja iznosi negde 15K ide covek na teren i rmbaci pod stare dane. I nikad ga nisam cuo da je zakmecao. Srecan je sto ima sa cime da izdrzava porodicu - a majstor je veliki...
make love - !war
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u dugovima do guše

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66728 | Odgovora: 363 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.