Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija u dugovima do guše

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u dugovima do guše

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66742 | Odgovora: 363 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 15:03 - pre 170 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ne moras da budes naucnik, samo treba da dokazes da si vredan plate koju zelis i ja mislim da je to fer. Ko misli da mu je diploma dokaz da treba da dobija platu YXZ e taj se opasno zezno...


Ne znam kako ide sa tehnickim fakultetima, ali sa drustvenim tokom studija covek moze da pronadje dosta raznoraznih organizacija i institucija gde moze da volontira, kasnije da ucestvuje u raznoraznim projektima i time produbljuje znanje i prakticno se usavrsava, te tako puni svoj CV i upoznaje ljude koji mu mogu biti od izuzetne pomoci u daljem angazmanu.

Prvo radis malo dzabe ili volontiras za minimum troskova za prevoz ili mozda hranu i tako "krades" iskustva, poznanstva i ulazis u krug ljudi medju kojima se dele informacije koje su tebi bitne za dalji profesionalni razvoj (konkursi, ponude, istrazivanja, usavrsavanja), a posle dodje i lova ako ulozis u sebe dovoljno da mozes ucestvovati u nekim ozbiljnijim pricama.



Jbg mora se boriti za dobru poziciju i dobru platu.


On:

Citat:
Beograd -- Vlada usvojila program subvencionisanih dinarskih gotovinskih i potrošačkih kredita koje će građani moći da koriste za kupovinu domaćih proizvoda i usluga.

Kako je agenciji Beta rečeno u Ministarstvu ekonomije, banke će iduće nedelje početi da primaju zahteve za kredite. Poslovne banke će u te kredite plasirati ukupno 30 milijardi dinara, a država će ih subvencionisati sa milijardu i po dinara.

Ciljevi subvencionisanih dinarskih kredita su povećanje kupovne moći građana, podsticanje domaće tražnje i proizvodnje, brži privredni rast i jačanje dinara.

Potrošački krediti će moći da se koriste za kupovinu nameštaja, podnih obloga, bele tehnike, građevinskog materijala, sanitarija i plaćanje turističkih aranžmana.

Ta vrsta kredita će se odobravati na tri godine, sa godinom počeka, a kamatna stopa biće 7,5 odsto godišnje.

Kako je najavljeno, maksimalni iznos gotovinskog kredita je 300.000 dinara, a rok otplate je, kao i kod potrošačkih kredita, tri godine sa počekom od jedne godine.

Kamata na gotovinske kredite biće fiksna i iznosiće 7,5 odsto godišnje za građane čiji su prihodi do 30 000 dinara, dok će za one koji imaju zaradu od 30 000 do 80 000 dinara kamatna stopa biti 8,95 odsto godišnje.


http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=420508
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 15:20 - pre 170 meseci
To je vec skroz druga prica. Ni ja nisam za to da se ovi instant dipl.ing. bez ikakvog znanja zaposaljavaju na instant radnim mestima gde su plate sto kazes WXYZ ali prilika bi trebalo da se pruzi, ono everybody deserves a chance. Ali za tako nesto potreban je jak privatni sektor - privatnik nece gledati onoga ni za 300din a kamoli za 300EUR mesec dana kako sedi na guzici i nista ne radi i onda se opet vracamo na pricu sa drzavnom sisom i slicno...

Samo primecujem da situacija nije ista kao pre 5-6 godina kada sam radio dva posla istovremeno pa mi je radno vreme bilo od 9am do 10pm, od toga jedna je bila bedak a druga je bila dobra i to poprilicno. Tada je moglo ako zelis da radis i da zaradis, sad mozes da zelis da radis i da sedis kuci :D Mislim uvek moze da se nadje nesto al' cmon :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 15:47 - pre 170 meseci
Ne ocajavaj.. mogu ti srediti (imam vezu :D) posao na njivi. Dnevnica je skromna..800din radi se 10tak sati ali zato imas odlicnu priliku da dobijes preplanuli ten leti na 40+ stepeni :D
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 15:52 - pre 170 meseci
Kmeeeeeeeeeee :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
Citat:
Dnevnica je skromna..800din radi se 10tak sati


a smestaj i klopa ?

ne mogu da verujem kako masa razmislja. Uredu je da Tajger Woods ima 1 G$, a uredu je da ko i' yebbe silne fakultetlije kad nikom ne trebaju. Medjutim niko od njih nije napravio ovaj svet. Svi smo dosli na njega.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 15:56 - pre 170 meseci
Ma kontam ja sta vecina ovde prica - i u pravu su do neke mere. Samo kazem da stvari nisu takve kao sto su bile i to je vise nego ocigledno. Al da od kukanja nema nista - nema :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.97.20.3.bti.net.ph.



+6455 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:18 - pre 170 meseci
Ne isplati se raditi za 300, 500 ili već koliko evra.. Ili ona izreka "bolje džaba ležati, nego džaba raditi"... Sve to ok, mišljenje je kao dupe, svako ga ima... Međutim mene zanima jedna stvar:

Kako ljudi sa takvim mišljenjem prežive svaki mesec? Kako se prehrane, gde spavaju, i sl.. ?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:20 - pre 170 meseci
Heh, pa kad mogu da biraju onda imaju gde i da spavaju i sta da jedu ;-)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
Citat:
Izvoljski
ne mogu da verujem kako masa razmislja. Uredu je da Tajger Woods ima 1 G$, a uredu je da ko i' yebbe silne fakultetlije kad nikom ne trebaju. Medjutim niko od njih nije napravio ovaj svet. Svi smo dosli na njega.


Tajger je zaradio svoj $1 G ili koliko god... neko je bio spreman da ga plati.

Ne vidim sta tu treba da bude "u redu" ili ne - to su pare privatnih firmi, ako one smatraju da im vredi da im ta njuska bude maskota... ko sam ja da imam nesto protiv toga.

Ista stvar i za te tvoje "fakultetlije" - ako je najbolji posao koji mogu da nadju "prodaja srafova", to im je onda najbolji posao... sta sad, treba da placemo i da kazemo kako to nije OK? Sto nije OK? Svakom po zasluzi bato.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:37 - pre 170 meseci
Od danas je kraljevacka prevoznicka firma Autotransport u strajku. Razlog je to sto nisu primili plate 6 meseci,a kada bi je primili bila bi 13.000 za vozaca, a pritom je firma uredno radila. I sta reci?
Toliko o tome da "ima posla ko hoce da radi, samo je problem sto su ljudi" bla bla bla bla...sta vec....bla bla...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:40 - pre 170 meseci
Ti ljudi koji su radili 6 meseci bez plate su budale.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:45 - pre 170 meseci
Nisu budale, radili su bez plate jer im ide radni staz, ovde mogu da rade za 12K ali da ih niko i ne prijavi. A nadali su se da ce im to biti isplaceno pa se natezali kako su znali i umeli. A i kad vozis kane ti po koja kinta "van sluzbe".

A ja kad zapalim za Cacak koji je 40km daleko platim 300din kartu Autotransport-om :(
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:47 - pre 170 meseci
Odlicno, pa neka nastave da rade bez plate onda... sta se bune, kada kaplje kintica.

Mislim stvarno... da su svi lepo dali otkaz, mozda bi se nesto i promenilo. Ovako...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:50 - pre 170 meseci
Viid ima i toga, da su reagovali na vreme imali bi drugacije pozicije. Ali je mentalitet ljudi je malo drugaciji nego u Beogradu, mirniji su.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:53 - pre 170 meseci
Citat:
combuster: Tada je moglo ako zelis da radis i da zaradis, sad mozes da zelis da radis i da sedis kuci :D Mislim uvek moze da se nadje nesto al' cmon :)
A znas zasto je tako bilo? Zato sto su ovi prodavali firme koje su ni iz cega stvorene u "komunizmu" i uzimali kredite pa delili sebi i ostalima koji su na drzavnom budzetu plate onako djuture, ko kako zakaci, a da se ne zna ni satnica ni nista (a nije ih 8% kako ti kazes nego mnogo vise + njihove porodice + penzioneri izadje preko 50% stanovnistva) , onda oni to trose u privatnim trgovinama, pa se deo para opet vrati u budzet kroz porez pa ih oni opet podele + ono sto salje dijaspora tu malo pomaze, i tako u krug, i to je davalo privid nekog razvoja, ali to ne moze zauvek zato sto grafikon te pojave izgleda kao grafikon prigusenih oscilacija, a zbog cega, pa zato sto se nikakva nova vrednost ne stvara nego se samo vrti u krug jedno isto. Sad je to proslo, vise nema sta da se prodaje, i zato je to sad ovako kako je. Ne moze tako da funkcionise nista, a kamo li zemlja. A kredite im ne daju zato sto ih razbacuju na poterosnju, plus su im i tako vec godinama ovi iz MMF govorili da kredite i pare od privatizacija ne trose na potrosnju nego na ulaganja, ali Srbin je hteo da ih sve nadmudri, kao i obicno, pa odsek'o sebi pišu. Sad ima da trpi i da cuti jer to najbolje zna. Mada moze i da se dere, i to je neki progres, zato sto to moze da znaci da je iz faze negiranja presao u fazu besa, znas ono, pet faza prihvatanja.

Mada vidim da imaju jos jedan genijalni plan, ovo sa dinarskim kreditima, tj da se ponovo samozatvore u bure pa da stampaju pare, tj ne ni da ih stampaju nego da ih upisuju u kompjutere, pa da ih trose za ono za sta one mogu da se trose u buretu. Samo ima jedna falinka, USA i EU sebi mogu da priuste takav plan (kad su spasavali banke na slican nacin) zato sto su za te hiljade milijardi imali kakvo takvo pokrice u privredi, posto zbog tog poteza privreda nece da propadne ona ce da ih stvori pa kad tad, a u cemu li ovi imaju pokrice za tako nesto, to ni oni ne znaju, al vid'la zaba kako potkivaju konja pa i ona digla nogu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:53 - pre 170 meseci
Mirniji :-)

Ocigledno je svaki od njih lepo mislio da "nije frka", eto - malo ce i da se snadje, da kapne kinta ovamo i onamo..

Solidarnost 0, Svoja b00lja: 1



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:57 - pre 170 meseci
Ja sam juce video neke setaju i nose parole "17 meseci bez plate". Podsetili su me na kraj osamdesetih i moj je utisak da sve te "strajkove" koji se pojavljuju bas sad neko diriguje iz nekih "srbominhenskih pivnica" , ali taj neko ima problem sto sad vise niko nece da se bije.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 16:58 - pre 170 meseci
Nisu mirniji nego su se usr*** ko grlice. Koji deo statistike da od 140K stanovnika ima 100K nezaposleno a 30K penzionera nije razumljivo bilo? :) I sad ce da podobijaju otkaze i da idu kuci a deca gladna? HOCE LI NEKO MISLITI NA DECU? :(
make love - !war
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 17:00 - pre 170 meseci
Od cega im kupuju hranu ako ne primaju platu?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše26.03.2010. u 17:04 - pre 170 meseci
Od rodjaka na selu, kuva domacica tri dana posnog pasulja, maze se hleba i dzema a zimnica se stavljala verovatno dok se imalo para. Snalaze se ljudi kako znaju i umeju. A i vozacu neko da po 200 din da mu preveze nesto do bg-a itd...
make love - !war
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u dugovima do guše

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66742 | Odgovora: 363 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.