Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gospodje sa dva prezimena

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodje sa dva prezimena

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 67564 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 19:50 - pre 160 meseci
@robert63

He, he,... pa brak ti je kako se ko snadje :)
Moja radi veci deo od gore pobrojanog, cak jednom sa cekicem i spicem probila nekoliko metara betona (staza),
da bi se postavile cevi za odvod...
Sama voli to, hoce da kuca napreduje, a ja ne branim...

Nema to pravila, ima slucajeva kad zena bije coveka... pa neka ga bije kad sebi to dozvoljava :)

p.s.

Ovo me sve podseti na to :



ima vise delova.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 21:32 - pre 160 meseci
3way: je l te žena poslala da braniš ženski rod?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 21:36 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: 3way: je l te žena poslala da braniš ženski rod?


Imate li možda neki bolji rod od ženskog u ponudi?
Jbt, koje frustracije!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 21:44 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: 3way: je l te žena poslala da braniš ženski rod?


Ne, ja nemam problema sa zenama.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 21:59 - pre 160 meseci
e pa i nije ti neka odbrana može to mnogo bolje. ne leče se frustracije tako što vičeš drugima da su isfrustrirani.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 22:10 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: e pa i nije ti neka odbrana može to mnogo bolje. ne leče se frustracije tako što vičeš drugima da su isfrustrirani.


Kao sto rekoh, ja nemam nikakvih problema sa zenama, pa ni frustracija.
Ovi sto se plase zena, njima smetaju dva prezimena, oni bulazne o nekom ciscenju snega i tako to...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 22:12 - pre 160 meseci
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 22:15 - pre 160 meseci
3way: očigledno je da se ovde većina manje-više zaje*ava i karikira slučaj ali uvek se nađu dežurni boljebrižnici(kristijan tm) kojima priča nije politički korektna.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 22:23 - pre 160 meseci
Nema to nikakve veze sa politickom korektnoscu...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 22:30 - pre 160 meseci
@3way

Ma ti lepo uzmi zenino prezime, ma sta ovi seljaci znaju :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 23:04 - pre 160 meseci
Ma samo hard core macho, ako ne bijes zenu dva put dnevno bar onda si sonja i papucar Jbg, kad u populaciji svaki drugi muskarac smatra da je ok samarati sestru/devojku/zenu/majku nerealno je ocekivati da bas niko iz puka ne propagira takav stav na forumima. Pune nam vrleti takvih macho muskaraca, na kraju ozene ruralne albanke samo da im se ime na zagasi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena09.02.2011. u 23:26 - pre 160 meseci
@mmix

Sta pricas bre? Ja ako povisim ton, ova oce da bije, a ima tesku ruku...
Vidis da po ilegali pisem po forumu dok ona spava :)

p.s.

Idite bre ljudi... koma bato...
Ko se bije taj nije zreo u glavu :)
Gomila stvari se moze resiti sa malo pameti...
Nego ima genijalaca koji generalizuju.... a za sta su drugo,
nego za ismevanje.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.241.*



+228 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena12.02.2011. u 02:34 - pre 160 meseci
Ja razumem da zena zadrzi svoje prezime i to je za mene najprihvatljivije.
Ako idemo logikom sa dva prezimena onda bi trebalo da oboje imaju po dva prezimena, to bi oznacavalo njihovu novu zajednicu. Znaci zena je usla u zajednicu i dodala je muzevo prezime, ali je takodje i muz usao u zajednicu pa je dodao zenino prezime, tako da su sad postali Sony Ericsson, napravili su zajednicu firmu. Tacnije njihova deca trebalo bi da imaju dva prezimena, da se zna prozvodjac. Ne razumem zasto bih terao da nesto radi moj ortak(zena), a ja to ne zlim da uradim.
Meni je jedna druga pojava mnogo zanimljivija, a takodje se tice prezimena. Uzme zana muzevo prezime, onda se rastave, a zena zadrzi muzevo prezime i tera tako dalje. Ja to nikako ne razumem.
Zasto se pravi vencanje??
Pa jednim delom zato sto to i drugi rade.
Jednim delom da se nesto zaradi (zavisi od gostiju)
Jednim delom zato sto se jos uvek u praksi javljaju mnogi problemi ako niste vencani ( ja zivim u vanbracnoj zajednici od 1998 i ne smeta mi ), ali se stalno malo javljaju nekavi administrativni problemi. Nije to samo kod nas, to je skoro svuda tako. Ja sam imao uvek problema dok smo vadili vize ranije, svaka ambasada pravi probleme. Uvek sam nosio nase izjave zaverene kod Notara da mi zivimo zajedno, pa posle to prevedeno od strane ovlascenog prevodioca). Muka je ziva i kad negde trazite radnu ili boravisnu vizu, svuda vam traze vencanicu. Tako da price kako je na zapadu drugacije ne drze vodu.
Iskreno mislim da je u zajednicama gde ima dece neophodno obaviti vencanje.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena12.02.2011. u 05:43 - pre 160 meseci
Neko je nepisano pravilo da ce se ona koja ima 2 prezimena kad tad razvesti, otkacice ono muzevo prezime kao vagon.
Interesantno bi bilo da zena uzme muzevo prezime a muz zenino, posto na to ima pravo, da se na dan vjencanja zamjene za prezimena

Salu na stranu, nikad o ovoj temi do sada nisam razmisljao. Kod nas je nekako po defaultu da zena uzme muzevo prezime, ja sa mojom nisam nikad ni razgovarao na tu temu...
Ne znam tacnu cifru ali vjerujem da u Crnoj Gori 99% zena uzima muzevo prezime, mozda iz postovanja, mozda je tradicija u pitanju... stvarno ne znam ali mislim da to niko izricito ne zahtijeva niti se opterecuje sa tim.


 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena12.02.2011. u 06:45 - pre 160 meseci
...i tako prva generacija dece ima dva prezimena. Onda se dvoje sa po dva prezimena venčaju i nadalje žive sa četiri prezimena, njihova deca imaju isto toliko, pa se deca venčaju... @Konislav, jeste li čuli nekad za geometrijsku progresiju?

Znam neke žene koje su dodale muževljevo prezime da bi se znalo da su udate, a neke zadržavaju svoje da se ne bi odrekle svog identiteta ili neke prepoznatljivosti profesionalne prirode. Po meni, sve je to na kraju praktično pitanje, iako se tiče ravnopravnosti polova. Da li je praktično da cela porodica nema isto prezime?
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena12.02.2011. u 07:33 - pre 160 meseci
Nek se preziva kako ko hoce ali trebalo bi srediti te administrativne brljotine tako da kad se muz i zena sa razlicitim prezimenima nakane da izvade neku potvrdicu - ne budu poslati na "Put oko opstine u 80 dana" u cilju razjasnjavanja i objasnjavanje te "anomalije". I tako svaki put za svaki papiric.
Mos' misliti kako je jos sa djecom....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena12.02.2011. u 10:29 - pre 160 meseci
Zena sa dva prezimena je kao muskarac sa bradom.

Postoje tri vrste brade, znanja, zvanja i 5ranja, da ne kazem samo mode.

Tako identicno se mogu posmatrati gospodje sa dva prezimena, neke koje su stekle imidz sa svojim, pa dodale muzevljevo, neke koje imaju muza s imidzom, pa zadrzavaju i svoje (mozda i po naredbi), i trece, zarad mode i foliranja..

Poz
 
Odgovor na temu

masahx
x,x
bgd

Član broj: 274857
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena12.02.2011. u 14:25 - pre 160 meseci
pa nije samo imidz nego i prakticno. npr ako zena ima zvucno devojacko prezime (marija haralampijevic) bude vrlo neobicno za okolinu ako postane marija jovanovic. pogotov ako je recimo doktorka i odjednom na ordinaciji pise drugo prezime, ili ako pise naucne radove ili novinarka. (nije nesto strasno ali jeste malo zbunjujuce). znaci i obrnuto mozda ako sa prepoznatljive kombinacije spadne na neku obicnu. ili zbog povezanosti sa decom. mada kod nas je retko prenosenje dva prezimena, osim mozda nekih emancipovanih. obicno i dalje ide musko na decu. a u brazilu ili celoj juznoj americi oni valjda spajaju razna prezimena i imena, majka otac pa ne znam sta se jos pojavljuje u tim nizovima. a vencanje nekad ljudi prave jer to gotive tj misle kako je to lepo bitno jedinstveni dogadjaj obicaji religija itd... sto ja ovo pisem.. neka knjizevnica je dodala i muzevljevo i sad je nikolic-nikolic.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.18.*



+228 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena18.02.2011. u 01:44 - pre 160 meseci
Citat:
kaćunčica: ...i tako prva generacija dece ima dva prezimena. Onda se dvoje sa po dva prezimena venčaju i nadalje žive sa četiri prezimena, njihova deca imaju isto toliko, pa se deca venčaju... @Konislav, jeste li čuli nekad za geometrijsku progresiju?

Znam neke žene koje su dodale muževljevo prezime da bi se znalo da su udate, a neke zadržavaju svoje da se ne bi odrekle svog identiteta ili neke prepoznatljivosti profesionalne prirode. Po meni, sve je to na kraju praktično pitanje, iako se tiče ravnopravnosti polova. Da li je praktično da cela porodica nema isto prezime?


Nisam nikad cuo za geometrijsku progresiju. Ali sam cuo za Don Ciko Felipe Kaetano Lopez Martinez i Gonzales, pa mu nista ne fali.
Ti sad probaj da izracunas koja je on generacija.

Nesto mi ne odgovarate za zene koje su se razvele, a jos nose muzevo prezime. Muz nije valjao, ali mu je prezime dobro.
 
Odgovor na temu

Alexxandar
Aleksandar Jovanović
Freelancer/Part time developer
127.0.0.1

Član broj: 16375
Poruke: 84
92.244.152.*



+59 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena18.02.2011. u 11:34 - pre 160 meseci
Nesto mi ne odgovarate za zene koje su se razvele, a jos nose muzevo prezime. Muz nije valjao, ali mu je prezime dobro.[/quote]
Moj drugar ima komšinicu koja se preziva Prdić misliš da bi se ona vratila na devojačko? :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodje sa dva prezimena

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 67564 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.