Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klima za stan 40m2 prilozena slika

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima za stan 40m2 prilozena slika

[ Pregleda: 7416 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Klima za stan 40m2 prilozena slika16.06.2010. u 22:54 - pre 167 meseci
Situacija je sledeca

http://i47.tinypic.com/2mquqdz.jpg

Crveno su prozori i terasa plave linije vrata .

Moja zamisao je sledeca posto bih se primarno grejao na ta peci x2 komada znaci klima koju bih kupio bih se eventualno dogrejavao . Da li postoji mogucnost da ja tu klimu montiram u hodnik i onda da zatvarajuci / otvarajuci vrata regulisem sobe koje hoce da hladim i greje ?

Neko strucan bi mogao da me uputi u tehnikalije , sto se tice cene klime isao bih do cifre oko 300 totinak euros .

Unapred zahvalan .
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 14:46 - pre 167 meseci
Pa zar nema niko neki predlog ? Update pitanja Koliko spoljna jedinica moze da bude udaljena od unutrasnje ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 14:53 - pre 167 meseci
U stanu sa rasporedom koji jako podseća na tvoj, ja sam klimu montirao u hodnik. Upravo onako kako si i ti zamislio. Ukupna dužina instalacije je oko 10 metara, ali klima radi perfektno. Klima je montirana iznad vrata. Hladi odlično, one prostorije koje se otvore. Pošto je moj stan bio oko 70 m2 nisam ni očekivao da mogu celog da ga ohladim. Odvod kondenzata sam sproveo do sudopere u kuhinji.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 14:56 - pre 167 meseci
10-15 metara je max udaljenost, zavisi od modela... Mozes da ohladis trpezariju i spavacu tako sto klimu stavis u hodnik da duva na te dve prostorije...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 15:03 - pre 167 meseci
Sad sam se i ja zainteresovao: gde bi u ovom slučaju mogla/morala biti postavljena spoljna jedinica?
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 15:24 - pre 167 meseci
Pa napolju negde, sto blize unutrasnjoj :)
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 17:17 - pre 167 meseci
Dobro imam 2 opcije za spoljnu jedinicu , posto na svakom spratu niz stepenice ima stklena povrsina ta strana zgrade je manje " pod suncem" ako me razumete . Ili da je stavim na strani prozora ali je izlozena po ceo dan suncem , gde je bolje ?

I neka predlozi neki model do 300 e :D
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 20:15 - pre 167 meseci
Citat:
Pa napolju negde, sto blize unutrasnjoj :)

Haha, ma dobro to, nego, ako je staviš u hodnik, a spoljni zid je onaj gde su sobe, moraš da vučeš crevo kroz kuću - na šta li to liči?
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 22:08 - pre 167 meseci
Jel moze neko konkretno da predlozi neki model do 300 e da pogledam ovde po Kraljevu ako ima ?
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.exe-net.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika17.06.2010. u 23:01 - pre 167 meseci
Sto se tice modela, ne bih znao da ti kazem, ali ova opcija za hodnik je fantasticna! Kilima mi je vec dve godine u hodniku [12-ica mislim] i hladi a i greje stan od 50km perfektno! Sto se tice instalacije, sve kablove i cevi smo sproveli do terase preko plasticnih kanalnica [sve ukupno manje od 10 metara] i to se skoro i ne primecuje i super radi. Sve preporuke za ovu ideju! Pozdrav
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika18.06.2010. u 08:08 - pre 167 meseci
Citat:
donmarkone: ... Ili da je stavim na strani prozora ali je izlozena po ceo dan suncem , gde je bolje ?

Stavi spoljnu jedinicu tako da instalacija bude najkraća. Spoljnoj jedinici ne smeta ako je na suncu, vetru kiši, snegu, hladnoći, vrućini. Pravljena je za te uslove i odlično radi. Dakle - nema frke.
Što se izbora klime tiče, imaš jednu jaku dugačku temu: "Koja klima" na kojoj se godinama raspravlja o modelima.

Moj savet: kupi kinesku klimu, 12-ticu za 200 EUR, platiš ugradnju oko 50 EUR + dodAtak za produženi instalaciju, i uživaš ! Ja lično još nisam čuo da se ikome pokvarila. Bude problema zbog loše montaže, to nije retkost, ali u principu sve su one uglavnom pouzdane. 95% svetskog tržišta pokrivaju dva proizvođača kompresora, i jedan proizvođač elektronike. Sve preko 200 EUR plaćaš ne za proizvod nego za brend.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika18.06.2010. u 08:49 - pre 167 meseci
E a moj savet ti je da batališ ovo i lepo kupiš 2 klime, makar jednu po jednu ako ti je frka za lovu, mada lepo ti kažu ljudi, kupi ove od 200 evra, npr. Panasonic, nju sam uzeo kao treću pre 4 dana.
Upravo sam uradio davno to šta ti planiraš i krvavo se prešao. Samo što je kod mene spoljni zid 2m daleko od hodnika, to je bila olakšavajuća okolnost, ali loše je bilo to što je hodnik svega 2 kvadrata, pa kod grejanja je frka jer se sam hodnik brzo zagreje zbog dizanja toplog vazduha i klima se isključuje svaki čas ne postigavši zagrejanost ostalih prostorija. Hlađenje je bilo ok zbog spuštanja hladnog vazduha, ali da se ne lažemo, nije to kao kad je klima u prostoriji koja je velika i hladi se normalno. Jednom rečju - sirotinjska improvizacija. Kada sam to shvatio, posle 2 godine sam kupio 2. klimu, a sada i 3, tako da svaka soba (hodnička najbolje pokriva dnevnu i kuhinju) ima po jednu, a rešio sam i veliki problem kad neko od ukućana želi da se upali klima, a drugi ne. Ovako, svaka vaška obaška, pa ko kako voli. Pritom, ova prva jadnica je radila satima neprekidno kako bi postigla koji stepen dole, a sada se sve tri normalno uklj-isklj na svakih nekoliko minuta, tako da mislim da je potrošnja struje neznatno veća uz mnogo bolji efekat i nadam se veću trajnost samih uređaja.
Ni pare ti nisu neki problem da to elegantnije uradiš jer si planirao 350€ za makinu i ugradnju+dodatni materijal, na svaki metar preko 3 ti ide 10€, to ti nisu rekli. Ako si na 10m, sve ti izađe 350+70=420. Sa mojim rešenjem bi ti izašlo 200+200+50+50=500€, iliti 80 više od planiranih, ali ćeš da se hladiš/greješ k`o čovek uz sve ostale gore navedene pogodnosti.
To ti je moje iskustvo i predlog, a na tebi je da razmisliš i odlučiš, pozdrav.

P.S. vidim da su digli cenu ove koju sam ja kupio, naravno Panasonic uw12gke na 26-27k, baš tamo gde sam je uzeo. Kada sam je uzeo pre 4 dana (ustvari naručio pre 7) bila je 6.000 jeftinija nego u Tehnomaniji, sada su nivelisali...bezobrazno. Narednih dana ti neće ni trebati klima biće hladno, pa polako u potragu, ne žuri :)
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika18.06.2010. u 17:54 - pre 167 meseci
Totalno si u pravu , ali nazalost renoviram stan pa sam u stisci sa novcima :/ . To sirotinjsko resenje je resenje za mene :P . Videcu sta ima od klima ovde u ponudi pa cu da sumiram .

Hvala puno

Inace ako nije tajna koliko vas kosta klima mesecno u RSD po potrosnji struje (gruba cifra) znam da odgovor varira dosta ali nesto okvirno .
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+90 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika18.06.2010. u 18:13 - pre 167 meseci
Tebi će da radi oko 8 sati efektivno, 15 dana u mesecu znači oko 120 kW skuplje tarife, pribl 7 dinara (delom zelena, delom plava), a pošto troši nešto oko 1kW izađe ti oko 900 dinara. Ako bude radila više, lako ćeš da izračunaš.
 
Odgovor na temu

kodirani

Član broj: 263054
Poruke: 16
109.106.244.*



+2 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika26.06.2010. u 23:35 - pre 167 meseci
Citat:
Acika: Sto se tice modela, ne bih znao da ti kazem, ali ova opcija za hodnik je fantasticna! Kilima mi je vec dve godine u hodniku [12-ica mislim] i hladi a i greje stan od 50km perfektno! Sto se tice instalacije, sve kablove i cevi smo sproveli do terase preko plasticnih kanalnica [sve ukupno manje od 10 metara] i to se skoro i ne primecuje i super radi. Sve preporuke za ovu ideju! Pozdrav

I ja imam takvu zamisao kao sto si ti vec realizovao. O tome raspravljamo ovde:
http://www.elitemadzone.org/t4...e-hladjenje-sobe-iz-predsoblja
Uglavnom mi sugeriraju da to ne moze tako da radi,a ti si vidim ,zadovoljan. Gde ti stoji spoljna jedinica,posto se drenira u sudoperu? Negde unutra? I ja imam zamisao da bude ili na tavanu ili u podrumu,ali ne znam da li se to tako radi.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.exe-net.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika27.06.2010. u 00:01 - pre 167 meseci
I te kako moze da radi naravno, evo kod mene vec pune dve godine, ovo leto je trece :) Spoljna jedinica je na terasi. Tu je bilo najlaske da se postavi, jer je 5 sprat u pitanju pa nije bas jednostavno da se postavi na nekom drugom mestu. Inace cela instalaciija je spojena u jednu [mislim u kanalnici je stavljen kabal za struju, za one bakarne cevi od spoljne jedinice ka unutrasnjoj, kao i odvod koji ide u saksiju od cveca :)]. I to je to. Dakle radi super ponavljam, dok je instalacija negde ~7-8 metara. Evo u nastavku kako to izgleda:

Sivom bojom je oznacena klima [unutrasnja i spoljna jedinica, kao i gde prolazi instalacija] kao i vrata od soba, kupatila, trpezarije, terase...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kodirani

Član broj: 263054
Poruke: 16
109.106.237.*



+2 Profil

icon Re: Klima za stan 40m2 prilozena slika28.06.2010. u 16:50 - pre 167 meseci
Citat:
Acika: I te kako moze da radi naravno, evo kod mene vec pune dve godine, ovo leto je trece :) Spoljna jedinica je na terasi. Tu je bilo najlaske da se postavi, jer je 5 sprat u pitanju pa nije bas jednostavno da se postavi na nekom drugom mestu. Inace cela instalaciija je spojena u jednu [mislim u kanalnici je stavljen kabal za struju, za one bakarne cevi od spoljne jedinice ka unutrasnjoj, kao i odvod koji ide u saksiju od cveca :)]. I to je to. Dakle radi super ponavljam, dok je instalacija negde ~7-8 metara. Evo u nastavku kako to izgleda:

Sivom bojom je oznacena klima [unutrasnja i spoljna jedinica, kao i gde prolazi instalacija] kao i vrata od soba, kupatila, trpezarije, terase...




E, hvala Acika, puno mi je pomogla tvoja sema i objasnjenje.Vidimo se na forumu i veliki pozdrav!


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Klima za stan 40m2 prilozena slika

[ Pregleda: 7416 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.