Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Šta je bilo bre!?"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Šta je bilo bre!?"

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 38968 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
62.240.24.*



+586 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"03.08.2010. u 10:43 - pre 167 meseci
A ti i dalje ne mozes da skontas da je taj procenat u Srbiji prilicno bedan, naspram ostalih faktora.

Tvoje naglasavanje uloge filmova me podseca na naglasavanje prodavaca sa telesopa uloge materijala od kojih se prave spejs satlovi i od kojih se prave serpe koje prodaju.

Nema kod tebe ni nijansi, nego jednacis Gebelsa i Nigrutina.

Niti priznajes da postoji uzrocno posledicna veza izmedju onoga sto se nudi i prodaje. Pa tako nije ni muzika nesto sto neko mora da cuje ili da mu neku tu muziku uglavljuje u usi bez njegove volje, nego postoji odredjeno interesovanje za to, pa samim tim i licna odgovornost za konzumiranje necega.



Mada sve je to nebitno, jer zivis u zemlji gde je pre neki dan usvojen amandman na Zakon o borbi protiv korupcije kojim jedan politicar moze vrsiti zakonodavnu, izvrsnu i sudsku vlast istovremeno i cime je legalizovan lopovluk mimo Ustava.

A ti pricas o muzici i filmovima.


Citat:
Međutim, eto, vi mislite da čovek ništa ne treba da žrtvuje, da sve što poželi treba da dobije, i da je uvek neko drugi kriv za nevolje koje vas okružuju. Neee, nikako niste vi krivi, ma ni malo, uvek je neko drugi.


Ovo moras sebi da kazes.
Tebi je kriv Holivud i za klince koji lome i otimaju i za korumpirane politicare.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"03.08.2010. u 10:48 - pre 167 meseci
Citat:
pisac
To je sve samo zato što vi volite akcione filmove i nasilje na ekranu, i mozak vam izgleda nema te sposobnosti da prosuđuje objektivno o temi o kojoj ste pristrasni. Inače, i ja volim akcione filmove, ali čovek mora nešto svoje da žrtvuje za dobrobit zajednice.


Aha, mi smo kratkovidi i subjektivni a ti si objektivan i spoznao si veliku istinu - i, naravno, spreman si da zrtvujes tudje zarad "opsteg dobra" (citaj: tvoje vizije kako svet treba da izgleda). Neces vise da diskutujes zato sto smo mi budale i ne vidimo, ne zelimo, nismo sposobni da ukapiramo "veliku istinu" koju si ti skontao.

Klasican recept mini-diktatora i gotovo svake ekstremisticke frakcije u drustvu (levice, desnice, nebitno).

Na svu srecu pa je danas malo teze da takvi postanu vlast, otprilike je vrh bacanje hejta po forumima... i dobro je sto je tako ;-)

Citat:

Neee, nikako niste vi krivi, ma ni malo, uvek je neko drugi.


Ja bih rekao da si bas ti onaj koji krivi druge za probleme, mislim ceo tvoj opus poruka na ovoj temi se svodi na prebacivanje krivice za lose roditeljstvo na TV i filmove... mislim... :-)

Ali, ah da... to je velika istina, i naravno da je tako. A ko se ne slaze, on je slep i subjektivan.

Samo nastavi :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"04.08.2010. u 12:02 - pre 167 meseci
O lošem roditeljstvu ne mogu da naklapaju oni koji nemaju decu pa nemaju ni pojma šta je to roditeljstvo. Dobar roditelj ne može biti svako, a ukoliko neko i nije dorastao roditeljstvu ne znači da je nedobronameran (recimo samohrana majka koja ceo dan radi i ostavlja školsko dete pred TV-om) to ne znači da društvo treba da kljuka njegovo dete nasiljem i agresivnošću, i usađuje mu model ponašanja sa kojim će se identifikovati, samo zato što to donosi pare nekome.

A ja sa vama ne mogu da raspravljam jednostavno zato što ne možete da gledate celinu i raspravljate o njoj, već se konstantno fokusirate na jednu tačku i jedan detalj koji vam se učini najznačajnijim i onda dovodite taj detalj u svojoj glavi do apsurda postojanja. Mediji nisu samo nasilni filmovi, mediji su i vesti u kojima se opisuje učinjeno nasilje, mediji su i emisije u kojima se prostačko ponašanje i netolerancija među ljudima emituje javno (Farma na Pinku), mediji su i reklame u kojima se neki proizvod reklamira ("mi smo ekipa" - video sam na tramvaju 3 lika koji nešto reklamiraju za svoju "ekipu" koja valjda deli batine i pravdu po kraju), mediji su i one policijske emisije koje vrše detaljnu rekonstrukciju raznih zločina (neko će to gledati sa gađenjem, a neko će tu dobiti inspiraciju za svoje buduće postupke), mediji su i oni prenosi iz skupštine Srbije u kojima prostak poslanik do prostaka poslanika prosipa besmislene uvrede ka nekome (bilo kome) drugome ne uključujući mozak pri tome.

TV dovodi ceo svet u dom, i u porodicu, zajedno sa svim nasiljem koje je inače višestruko povećano na TV-u u odnosu na nivo nasilja u realnom svetu. Dete raste u tom svetu koji je prepun nasilja, i svoje ponašanje nesvesno prilagođava tom virtuelnom svetu. Taj virtuelni nasilni medijski svet se nažalost polako presipa u realni svet kada to dete kasnije počne da reaguje na sitne agresivne podražaje iz okoline višestruko jačom agresivnom reakcijom koja je usađena preko agresivnih medija u kojima je taj nivo reakcije u stvari normalan.

Fokusiranje na jedan detalj je dobro u nekim poslovima, ali nije dobro ako raspravljate o temama koje su šire i duže od vašeg dosadašnjeg postojanja i vašeg zbira neposredno stečenih iskustava.

Dakle, šta ja mogu da raspravljam sa ljudima koji i pored činjenice da su momci gledali neki brutalni film nekoliko puta, i koji su čak i izjavili tokom istrage da su se "pronašli" u tom filmu i da su se identifikovali sa glavnim "junacima", i da su zločin izvršili identifikujući sa junacima iz filma, vi i dalje tvrdite da je tu kriva porodica a ne medijsko nasilje? Porodica je recimo iz ko zna kog razloga nefunkcionalna, ali medijsko nasilje je prosipanje (preuveličanog) nezadovoljstva na medijima koje je te momke izvelo na put nezadovoljstva, stavilo ih na određeni put delikvencije, i taj put "krunisalo" brutalnim filmom koji ih je naveo da svoju (preuveličanu) nesreću identifikuju razlozima i rešenjima navedenim u tom filmu.

Hvala na pažnji.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"04.08.2010. u 12:12 - pre 167 meseci
Citat:
pisac
Ljudi su u jednom trenutku svoje istorije dostigli nivo civilizovanog života sa malo nasilja, a to je bilo pre recimo 40-50 godina.


Secam se.
Taman se zavrsio pokolj 50 miliona ljudi i bacene atomske bombe. Kada se videlo kakvi su to civilizacijski dometi, lepo se pristupilo pravljenju jos tih bombi, a da civilizacija ne bi bila ugrozena, napravljeni su jos veci avioni i tenkove da bolje sire tu civilizaciju. Oni manje civilizovani su gradili atomska sklonista u podrumima, a njihova necivilizovana deca u skoli ucila kako se stavljaju gas maske i prvu pomoc prilikom atomskog udara. Posto su ljudi uvideli kakve pogodnosti u sirenju civlizacije predstavlja rat, Vijetnam, Kina, Koreja i jos neki necivilozovani su takodje zaratili da i oni postanu civilizovani.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"04.08.2010. u 14:22 - pre 167 meseci
Predvidivi ste, jako. Naravno da sam znao da će neko da prokomentariše tu rečenicu na taj način, ali po vašu žalost, to nema niti veze sa temom nasilja na medijima niti direktnog dodira sa civilizovanim svakodnevnim suživotom građana u građanskom društvu na 'zapadu'.

Baš bi mi bilo zanimljivo da mi neko od vas usko fokusiranih objasni konstantno (tokom zadnjih decenija) spuštanje granice prvog seksualnog odnosa (i povećanje maloletničke trudnoće) u 'zapadnim' a sada i 'istočnim' zemljama, i da mi objasni ako na to ne utiču mediji šta onda utiče? Ako je to ipak posledica sveprisutnog seksa na medijima, na koji način seksom i nasiljem (najpopularnije teme) napunjeni mediiji utiču na maloletnike samo po pitanju seksa a ne i nasilja? Jako me zanima odgovor na to pitanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Šta je bilo bre!?"

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 38968 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.