Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Šta je bilo bre!?"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Šta je bilo bre!?"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38956 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"06.07.2010. u 19:31 - pre 168 meseci
Citat:
Paunic91:
Nemacka.. Dvoje komsija pricaju i jedan je vajlda odmotavao sladoled i baci onaj papir na zemlju.. Ovaj to precuti, i cim je usao u kucu pozvao je policiju i rekao sta i kako.. Naravno, onom stigla kazna na kucnu adresu..


A koji dokaz postoji da je upravo taj kažnjeni komšija i kriv? Ono, kao tom komšiji se slepo veruje? Ma daj, sve su to samo urbane legende...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"06.07.2010. u 19:36 - pre 168 meseci
Ne moras da verujes, ali tako je... Cak i da je urbana legenda, to pokazuje mentalitet ljudi koji tamo zive: za njih zakon nije mrtvo slovo na papiru..
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"06.07.2010. u 19:48 - pre 168 meseci

Citat:
upalis-ugasis sva cetiri migavca da bi dao konju do znanja da se odalji...

cisto informativno, tako upalis-ugasis sva 4 zmigavca je poziv za trkanje ;)
----
inace,ova citava tema me podseca na jednu djoletovu pesmu
"O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
Korov nikne di god stigne. Ma, svaka njima čast.
Krivi smo mi."


Ne, ne derane. Krivi smo mi što smo se sklanjali.

--
slazem se ja sa vama, ne treba se kaciti, ovo ono, velika je verovatnoca da ces/cemo najbati vise nego osoba koja je u stvari kriva...ali s tim sklanjanjem su se doticni i njima slicni i navukli kao korov...
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"06.07.2010. u 20:14 - pre 168 meseci
Citat:
Paunic91: Ne moras da verujes, ali tako je... Cak i da je urbana legenda, to pokazuje mentalitet ljudi koji tamo zive: za njih zakon nije mrtvo slovo na papiru..


Pa ako se ljudi kažnjavaju samo zato što ljubomorni čovek reši da izmisli za svog komšiju da je bacio omot od sladoleda i onda ovaj bez ikakvih dokaza da je to i uradio mora da plati kaznu onda ***** ti ja i takav zakon i takvu državu. Sva sreća pa to nigde u normalnim zemljama ne postoji već samo u pričama koje se prepričavaju.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.org.all.de.



+21 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"06.07.2010. u 20:20 - pre 168 meseci
Citat:
Onaj: A koji dokaz postoji da je upravo taj kažnjeni komšija i kriv? Ono, kao tom komšiji se slepo veruje? Ma daj, sve su to samo urbane legende...


Ipak nisam pogresio.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"06.07.2010. u 21:36 - pre 168 meseci
Citat:
Paunic91: Isace, znam jedan primer...

Nemacka.. Dvoje komsija pricaju i jedan je vajlda odmotavao sladoled i baci onaj papir na zemlju.. Ovaj to precuti, i cim je usao u kucu pozvao je policiju i rekao sta i kako.. Naravno, onom stigla kazna na kucnu adresu..

E , a kod nas bi izasao naslov u novinama "Krvavi pir" ili tako nesto, jer je narod naviknut na '90 (stalno se vracami na to razdoblje)..pa ono, cinkaros, taster itd itd...


Verovatno nije istina, osim ako zena pozivaca nije snimala ceo dogadjaj.

Ponekad se neke osobine pojedinih naroda prenaduvavaju.
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
93.87.128.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 00:47 - pre 168 meseci
Citat:
Onaj: Pa ako se ljudi kažnjavaju samo zato što ljubomorni čovek reši da izmisli za svog komšiju da je bacio omot od sladoleda i onda ovaj bez ikakvih dokaza da je to i uradio mora da plati kaznu onda ***** ti ja i takav zakon i takvu državu. Sva sreća pa to nigde u normalnim zemljama ne postoji već samo u pričama koje se prepričavaju.



Nemoj biti tako siguran ;) Mada se i kod njih dosta toga izmenilo u zadnjih nekoliko godina ( uticaj stranaca valjda)

Ali ono sto je meni interesantno kad se ovakva rasprava povede nije da li je to urbana legende ili nije ( a nije ) - vec to sto je prosecnom gradjaninu Srbije na ovakvu pricu uvek prva asocijacija - prevara. Prijavio me ljubomorni komsija bez dokaza. Ali ima jos mesta gde ljudi drugacije razmisljaju, mada sve manje, a to je da je nenormalno da te neko prijavi bez razloga ( jednostavno NENORMALNO) a isto tako ako te je neko prijavio i znas da si uradio to za sta si prijavljen ne izvalcis se na bednu foru - "a gde su dokazi" nego kao odogovrna i normalna osoba snosis posledice svoje greske :) Ostali slucajevi ( lazno prijavljivanje i izvlacenje na dokaze ) svakako postoje ali su toliko retki da se niko time i ne zamara suvise tipa imaces hiljadiu prijava i hiljadu kazni i izmedju tih hiljadu jednu laznu i jednu pravu ali se "optuzeni" izvalci na nepostojanje dokaza -i sta onda - mali prekrasaj odbacuje se i gotova prica ...

E sad u Srbiji ovo nikako ne bi funkcionisalo jer cenim da bi od hiljdau prijava bilo 500 laznih i 500 pravih a za ove druge bi se svi koji su uradili to za sta su prijavljeni izvlacili kako nema dokaza ;) Sta ces kad smo 3,14ckiCE, tu zakon tesko pomaze - batina je bolja :)
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
93.87.128.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 00:48 - pre 168 meseci
Citat:
Isak666: Verovatno nije istina, osim ako zena pozivaca nije snimala ceo dogadjaj.

Ponekad se neke osobine pojedinih naroda prenaduvavaju.


od kada si u DE? ako si krace od 15-20 god raspitaj se malo kod starijih ljudi o tome ...
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 01:04 - pre 168 meseci
Citat:
MicrosoftCorporation
Sta ces kad smo 3,14ckiCE, tu zakon tesko pomaze - batina je bolja :)


Vidim da govoriš u prvom licu množine verovarno si mislio na sebe i sebi slične :)
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
93.87.128.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 01:24 - pre 168 meseci
naravno da sam mislio na sebe jer ne smatram sebe toliko vrednim da se uporedjujem sa slavnim i vrlim primercima koji imaju toliko hrabrosti da predju cak i na crveno svetlo, da posle toga malo kmece, malo cmizdre kako je to nepravda a na kraju hrabro izgube vozacku dozvolu i jos hrabrije dva dana cekaju u redu da izvade duplikat . Zar bih se usudio da se uopste poredim sa takvim junacima ;)

Ili zamisli takvu jednu gromadu od licnosti koja ima cak toliko hrabrosti da recimo parkira svoj "djip" na sred trotoara prkoseci najopasnijem od svih neprijatelja - majkama sa malom decom i kolicima - ili ljudima koji se tuda krecu u invalidskim kolicima. Pa kad bi se jedan bedni cinkaros ili 3,14ckiCA poput mene drznula ta slucajno iz najobicnije ljubomore sto nije tako hrabra prijavi takvu velicinu - naravno da bi gromada bila do kraja gromada i ponosno izjavila. "Pa naravno da sam to uradio ( iako su me samo iz ljubomore prijavili) ali ja prkosim neprijatelju nije mi zao sto cu biti kaznjen";)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 08:05 - pre 168 meseci
Citat:
MicrosoftCorporation: od kada si u DE? ako si krace od 15-20 god raspitaj se malo kod starijih ljudi o tome ...


Moze biti da je pozvao policiju, ali ne moze biti da je dobio kaznu na osnovu izjave komsije.
Tako da je prica u celini verovatno neistina.

Mada, opet se preteruje sa tim da su Nemci jako jako cisti i da jako jako postuju zakon.
Cisti jesu i zakon postuju, ali ovakav primer koji je on naveo je vise ekstrem nego pravilo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 12:09 - pre 168 meseci
To jeste pretrerivanje, nema rekla kazala, ali za razliku od nas tamo gde postoji dokaz postoji i sankcija. Moja strina je pre neki mesec popila kaznu za reciklirano djubre, 80e sto je pobrkala neko djubre po kesama uz upozorenje da je na probi 3 meseca za detaljniju kontrolu i da ce prestati da joj odnose djubre ako ne nauci sta gde ide.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"07.07.2010. u 12:30 - pre 168 meseci
Citat:
mmix: To jeste pretrerivanje, nema rekla kazala, ali za razliku od nas tamo gde postoji dokaz postoji i sankcija. Moja strina je pre neki mesec popila kaznu za reciklirano djubre, 80e sto je pobrkala neko djubre po kesama uz upozorenje da je na probi 3 meseca za detaljniju kontrolu i da ce prestati da joj odnose djubre ako ne nauci sta gde ide.


Ovo je vec realno :)

Mada se i to sve razlikuje od pokrajine do pokrajine. U BW ne bi odmah dobila opomenu ili kaznu za jedno nesortiranje, nego jednostavno ne bi bili odneseni kontejneri.
Ako to neko radi konstantno, onda se moze pozvati neko iz grada da reaguje.
Negde postoje i tzv Serifi za smece, koji kontrolisu da li su kante pretrpane ili da li se sortira kako treba.

Ali sad da je neko dobio kaznu na neciji telefonski poziv i to u zemlji gde se za sve dobija dokumentovano u tri primerka - nema sanse.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 15:19 - pre 167 meseci
Samo da se ubacim kako bih prokomentarisao sukob Isak666 vs. DedaNS.

Nažalost, Isak, pokazuješ debelo neshvatanje svetskih trendova i njihovih uzroka. Svi narodi (kao ljudske jedinke) su manje-više isti rođeni, ali porodica i sredina u kojoj odrastaju ih usmerava na pravi ili krivi put, obrazovani ili primitivni, dobroćudni ili nasilni. Svuda postoje pojedini koji zbog porodičnih (ili nekih drugih) prilika imaju tendenciju da postanu delikventi, ali sredina je ta koja svojim delovanjem (ili nedelovanjem) može drastično promeniti procenat onih koji zaista krenu tim putem.

Jedan od vrlo bitnih uzroka koji pospešuju skretanje na krivi put je upravo američka kultura u kojoj je skoro sve dozvoljeno da bi se pare zaradile, uključujući i promociju devijantnog ponašanja u filmovima, spotovima, kao "cool". A TV i mediji su bitan element društva u povećem delu sveta.

Moje dete je prvi put pokušalo da ukrade nešto iz prodavnice kada je imalo 4 godine. To je uradilo zato što je to videlo u crtanom filmu Ben 10 ("ben ten") na "Ultra" TV-u, poznatoj televiziji koja pušta mnoge devijantne crtane filmove deci (sada je kod mene većina tih kanala potpuno obrisana sa TV-a). To je način na koji američka kultura utiče na buduću svest celog sveta od najranijeg uzrasta, a ta svest se očigledno formira ka prevari, krađi, nasilju, fizičkoj sili... u stvari svemu onome što se može sada videti u Srbiji, a i u celom svetu.

Nekada je u Srbiji postojalo samo 1-2 programa, sada dobar deo stanovnika ima po osamdesetak programa. Nekada je postojao školski i obrazovni program celo prepodne na prvom programu, a sada je tu mnoštvo kanala sa ben-ten i drugim još bolesnijim crtanim filmovima, koji ispunjavaju dečije glave.

Tako da, možda ćeš shvatiti "kada porasteš". Do tada se bolje uzdržavaj od smešnih komentara koji pokazuju totalno neshvatanje, kao što je:
Citat:
Isak666:Tako da tvoju izjavu
Citat:

Problem je, deco moja, tematika kulture koja se pomoću umetnosti provlači kroz vaš svakodnevni život.

24 sata 7 dana u nedelji ste bombardovani muzikom i filmom koje propagiraju ideju da je svrha života biti iznad zakona.

drzim za prilicno neozbiljnu.


 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 17:33 - pre 167 meseci
Ono sto ni ti ne shvatas, kao ni Deda, jeste koliko je realan procenat ucesca americke kulture plasirane kroz filmove i muziku odgovoran za deformaciju odredjenih drustvenih pojava i odnosa, a koliko je procenat svega onoga sto sam ja naveo.
I to u Srbiji, ne na East ili West side.


Srbija nije gledala 2Pac tokom devedesetih, nego Arkanovu svadbu na Pinku.
Dok su svi kriminalci postali heroji i branitelji, ne secam se da su ih sudovi nesto gonili - Legija -ubica i kriminalac- postade heroj prosecnom srpskom klincu, a Kristijan Golubovic drzi workshopove na temu nasilja dok valja dop.

Ja sam lepo rekao da kad bih rangirao sta koliko utice - Holivud bi morao da se strpi za dosta stavki koje nemaju veze sa Brus Vilisom ili 2Pacom.



Ali ne - nije kriva Srbija, ni srpska tv ni policija ni sudovi ni politicari ni roditelji - kriv je Holivud i svetski trend, a onda mozda tek to sto su klinci skoro 20 godina (!) gledali kako se oruzijem i legitimacijom srpske DB uzimaju vile, milioni i sisate plavuse i kako im nikad nije dlaka spala sa glave, osim u medjusobnom kokanju, a postenim radom se crkava kao ker sa eventualnim zakucanim ekserom u saku kao protest pred crkavanje.


I da - i dalje mislim da su vam izjave neozbiljne.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 18:10 - pre 167 meseci
↑ Tačno.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 18:57 - pre 167 meseci
I jedno i drugo je tacno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 19:03 - pre 167 meseci
Americki filmovi se gledaju na celom kontinentu.

Medjutim, u nekoj drugoj zemlji za bacanje kese djubreta sa 4-tog sprata, ili za arlaukanje u sred noci sledi prijava i kazna.

U Srbiji ne sledi nista.

Vidite razliku?

Nemojte samo reci da su americki filmovi uticali na srpsku drzavu da ne sprovodi sopstvene zakone. To je smesno.

Uredjeno drustvo se temelji na zakonima koji se sprovode a ne na necijoj dobroj volji. Mozda posle N generacija sprovodjenja zakona ta dobra volja figurise u znacajnom delu stanovnistva ali cak ni tad to nije dovoljno za neki mali % onih koji su antisocijalni.

Srbija je za vreme SFRJ bila daleko uredjeno drustvo, a i tada su se gledali "americki filmovi".

Pronadjite razliku? :)

Razlika je bila da je tada Srbija imala institucije koje su se trudile da odrzavaju vladavinu zakona. Bez ulazenja u politiku i politicko-ekonomsku organizaciju drzave, fakat je da su se neki opsti civilizacijski zakoni daleko vise postovali - jer je postojala realna mogucnost sankcije.

Danas Srbija nema stabilne i autoritativne institucije drzave vec potkupljivu bandu karijerista.

I tesko da su za to krivi americki filmovi.... da jesu, cela Evropa bi bila ista - a nije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 19:08 - pre 167 meseci
I trece je tacno :)

Nije ni cudo sto nam ovako dobro ide...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Šta je bilo bre!?"12.07.2010. u 20:07 - pre 167 meseci
Citat:
a1200: I jedno i drugo je tacno...


Uopste nije pitanje da li je nesto tacno ili netacno, nego koliko realno nesto ima uticaja na drustvene promene u Srbiji.


Ako neko tvrdi da je americka muzika i filmovi odgovornija od toga sto se decenijama u Srbiji zlocin nagradjuje, a posten rad nipodastava - tu nesto ne stima.

Ako neko tvrdi da je amricka muzika i film presudno uticala na idealizovanje kriminala kao zivotnog stila, onda taj zaboravlja da je 90tih gangsterski zivotni stil favorizovan iznutra, od srpskih televizija, "pevaca" i "pevacica" i da je imao duhovne oce u kriminalcima koji su se skupljali po klubovima demonstrirajuci svoju moc kroz BMW, kajle, plavuse i pistolje zadenute u upasane kozne jakne koje su vredele kao 300 prosecnih plata u odredjenom momentu.



Ali i ta muzika je smejurija koliko nije bitna naspram toga da je ceo sistem -od medija preko policije do drzave- prvo uzdigao kriminalce (Giske, Arkane, Legije) po principu ruka ruku mije, a kasnije i legalizovao dajuci sansu prezivelima da postanu kontraverzni biznismeni.
I to traje decenijama, covece.

I klinci u tom ludilu odrastaju, gledajuci roditelje kako crkavaju kao psi jer nisu bili sposobni i one koji su sposobni i kojima niko nista ne moze i na tome prave svoje matrice.




I sad kriv reper iz Detroita ili Sundjer Bob.
Bice da je tako.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Šta je bilo bre!?"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38956 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.