Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestasica mleka, istina ili prevara?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nestasica mleka, istina ili prevara?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20508 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?11.08.2010. u 07:46 - pre 166 meseci
Bez uvrede, ali ta prica je smesna. Sve bi to imalo smisla i razumevanja da vama drzava diktira prodajnu cenu mleka, a ne kontrolise vam. Dignite cenu UHT mleka na 80 dinara i imacete i vi zaradu i dacete seljacima vise za sirovinu. Umesto toga izazivate vestacku nestasicu i kukate da drzava iz budzeta placa vama deo sirovina, sto je bezobrazluk. Ja (moja porodica) trosi oko 50 litara mleka mesecno, malo jace od paket nedeljno, plus ko zna koliko jogurta i preradjevina, daleko vise od bilo koga drugog koga znam i ja mislim da nije fer da svi moraju kroz porez da placaju da bi ja pio mleka po subvencionisanoj ceni. Vi krenite da poslujete trzisno a ja cu se vec snaci kako cu i koliko kupiti i siricu se onoliko koliko imam para. A za ove nehigijenske mikromlekare nemoj da brigas mnogo, sve ce to HACCP da umlati.

Sa tog stanovista ceo tvoj post je klasicni korporativni PR BS u kome hocete da se predstavite kao zrtve koje zele da budu jeftine i narodu dostupne ali da vam neko drugi (budzet) pokrije profitnu marzu. Tako dobijete i pare a budete i narodni heroji (kad vec narod nema osecaja da tu subvenciju ionako placa iz svog dzepa). Kako je PKB kao vas najveci dobavljac poceo da preti da ce otvoriti svoje preradjivacke pogone ako je to neprofitan posao? Ako se njima to isplati to moze da znaci samo jednu od dve stvari: a) lozite nas propisno ili b) vasi operativni troskovi su naduvani i neoptimalni i treba vam bolji menadzment. Mozes misliti, seljak prodao kravu, pa nije ta krava isparila i prestala da daje mleka. Tako da prijatelju, malo je sumnjivo da ti radis u prodaji, da nije mozda PR odeljenje?


I btw, antibiotici ubijaju bakterije, antifungalni agenti ubijaju budj, sta vise prisustvo antibiotika pogoduje budjima jer sprecava razvoj sojeva bakterija koje se hrane istima. Ako ne verujes meni pitaj neku zensku osobu u svom okruzenju, bar neka je sigurno koristila antifungalne vaginalete kad je bila na duzoj terapiji antibioticima. Al da si u pravu da to nije opasno po zdravlje, nije, svojevremeno (pre frizidera) su ljudi pravili kisela mleka koje je vecito imalo sloj budji od gore, sklonis budj i pojedes kiselo mleko (ako ti nije gadno na oko )
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?11.08.2010. u 21:09 - pre 166 meseci
Ko je rekao da je krava isparila?
Nije. Zaklana je. I prodata u Merkatoru/Tempu/Idei u subotu za "-10% na sve vrste junećeg mesa" . Vime je verovatno završilo u nekoj pašteti. Teško je tu nešto mleka izmusti.

Onog trenutka kad kod nas skoči cena uht mleka na tih recimo 80 din,recimo zato što smo digli otkupnu cenu na tih traženih 37 dinara, počeće da se uvozi iz zemalja u okruženju koje imaju jeftinije mleko (čitaj -produktivnije stočare, jeftiniju stočnu hranu, krupnije posede, subvencionisane cene). I šta će se desiti? Više našim mlekarama neće trebati toliko mleka i opet će pasti cena sirovine.

Da u ovom poslu ima toliko para koliko neki misle već bi neko sa strane otvorio još neku veliku mlekaru.Ništa lakše. Hektar zemlje, oprema na lizing, aj teraj. Al nije. Bongran je kupio Zrenjaninsku, Laktalis Sombor, da je sve tako lepo prodat bi bio Imlek i Subotica još pre koju godinu nekom velikom svetskom igraču. Grabili bi se da kupe "monopolistu". A ono Salford godinama sprema mladu za udaju al nigde mladoženje. Ima razloga za to. Ko hoće nek veruje, ko neće...


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?11.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
Haha, e u redu je, a ja sam veverica i meni su u merkatoru prodali matoru kravu muzaru kao junece meso. Vazi.

Ako drzava hoce da uvozi jeftinije mleko iz okruzenja zato sto ljudi u tom okruzenju kroz budzet subvencionisu farmere, ja kazem samo napred, to je super stvar da nam zemlje u okruzenju finansiraju mlecnu potrosnju. Samo mi se nesto cini da ni Hrvatska ni Bosanska ni Makedonska vlast nisu bas preterano zainteresovane da subvencionisu iz budzeta mleko sa nas iz Srbije pa bi se to jeftino mleko brzo izgubilo iz uvoza. Ostalom 80 dinara sam lupio, koliko vidim po vestima farmeri su vas vec provalili da ste poskupeli krajnji proizvod a njih zavrnuli za povecanje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?11.08.2010. u 23:27 - pre 166 meseci
Kontaš li ti smisao subvencije?
Nije to da bi narodu bilo jeftinije mleko nego da bi neko uopšte bio zainteresovan da drži krave. Kad je situacija na tržištu takva da seljaci odustaju od stočarstva zbog tržišnih uslova, konkretno otkupne cene mleka, država uskače u pomoć da ne bi dobila koju desetinu hiljada paora socijalnih slučajeva. Nije nju briga šta se dalje dešava sa tim mlekom, gde se prodaje ako se ubire porez ili izvozi i smanjuje trgovinski deficit. I kao što si sam primetio, država ne određuje cene i mogu i stočari da traže koliko god hoće za svoje mleko, kao i mi za naše UHT, jedino što za razliku od tebe koji si spreman na 80 din samo da ga bude mlekare ne rade na "pošto-po-to" principu nego na nekim svojim računicama.
 
Odgovor na temu

angelico2
student, Pravni fakultet, Beograd

Član broj: 265185
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?12.08.2010. u 00:22 - pre 166 meseci
Seljaci i njihova deca (što je najvažnije) odustaju od ratarstva i stočarstva zbog lenosti, pohlepe, + velikih nameta države i cena sirovina i sl.
Upali pink ili bilo koji tv kanal, vidi kako je cool biti skockan i ići po žurkama, kako svi glamurozno žive, i onda sutra ubedi svoje dete da ostane u selu od +-1000 ljudi i da se bave poljoprivredom, i propušta sav taj glamur.

Beograd je pun ljudi sa sela i manjih gradova koji imaju zemlju i stoku a neće da je rade, već će radije da se natucaju i spavaju po podrumima u BG, nego da lepo žive na svojoj zemlji... I koliko onih koji ostaju da rade počnu da gaje američke piliće sa dlakama (da, bezukusne, kržljave piliće sa dlakama) i sl. Ali to nije cool. Imati pare i palamuditi jeste. Ja da se skontam da mogu da kupim dobru zemlju i kuću u dobrom stanju, ne bi ostao u gradu ni pod razno.

Ko će upošte na kraju da gaji hranu, to samo bog zna...
Tout cela ne vaut pas le poison qui découle, De tes yeux, de tes yeux verts, Lacs où mon âme tremble et se voit à l'envers...Mes songes viennent en foule, Pour se désaltérer à ces gouffres amers.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.247.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?12.08.2010. u 01:53 - pre 166 meseci
@sonus70

Ja koliko vidim jedini problem mlekara u Srbiji je nekonkurentnost.
Ja znam za bar Dva razloga za to:
1. Pozapošljavali ste partijske kadrove, pa imate po 2 zaposlena na fiktivnim radnim mestima, jbg. mora da se vrati usluga za učinjenu cenu pri privatizaciji,
2. Zaigrali ste se prilikom budženja procena vrednosti tih mlekara, od 5 do 10 puta, pa ste shodno tome podizali kredite, koji su sada došli za naplatu.

Ne vidim da bi to bili valjani razlozi da budžet priskoči u pomoć, ali to ne znači da neće. Iako je to suludo, mislim da ste izabrali dobitnu taktiku.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?12.08.2010. u 07:40 - pre 166 meseci
@ sonus70

Da vidimo vašu kalkulaciju .
Prevoz učestvuje u ceni jedne litre mleka toliko i toliko, ali masnoću koju smo skinuli koristimo za margarinin ili puter pa to dodaje vrednost . Dakle ukupno po stavkama koje učestvuju u proizvodnom procesu da se vidi kolika je zarada ili gubitak.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?12.08.2010. u 09:16 - pre 166 meseci
Odlazak seljaka sa sela uopste nije problematican ko sto vi mislite, mi smo davno zreli za tu transformaciju, komunizam i maksimum zemlje su dugo vreme blokirali taj proces. Da bi imao racionalnu poljoprivrednu proizvodnju potrebni su veleposednici i ukrupnjavanje imanja. Da li ce neko sa lovom da preuzima zemlju i ukrupnjava ili ce se sejaci udruzivati u kooperacije apsolutno je nevazno ali vreme malih proizvodjaca je gotovo, ili ce odlaziti u grad ili ce postajati radna snaga na posedima. Fiksni overhead bi drasticno pao, varijabilni troskovi po grlu bi pali donekle i bili bi konkurentni. BEZ subvencija. Da 3, 4, proizvodjaca drze farming 70% mleka znas kad bi mlekare mogle da diktiraju otkupnu cenu, malo sutra, farmeri bi postavljali cenu sirovog mleka a sve bi se iz toga izvodilo.


@sonus70, naravno da je vasa racunica profit, sto i dalje ne znaci da taj profit treba da placaju rezidenti Srbije kroz porez, mleko NIJE strateska roba, bez mleka se moze ziveti i subvencija u mleku je apsolutno nepotrebna kao sto je nepotrebna i neprilagodjena vremenu i "bogatstvu" drustva u ovom trenutku. Da drzava ima mooda da vas pusti sve zajedno da se snalazite i da ima mooda da vam posalje inspektorat da pogleda magacine i knjige brzo bi se ovo resilo. I bas drzavu pa briga za 10000 socijalnih slucajeva na selu, nece starcima na selu da da zdravstvenu zastitu a kamoli da pokriva radno sposobne paore. Subvencije su veliko zlo ove zemlje, sistem koji je zamisljen i dobar za stimulisanje strateske domace proizvodnje koristi se za padovanje profitnih marzi kartelista, a sve pokriveno navodnom brigom o malom coveku.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?12.08.2010. u 09:40 - pre 166 meseci
..da dodam, mlekara u Sapcu radi OK, sto me navodi na zakljucak da se pored gazde Miska i brace Djordjevic, pojavio jos jedan ponavljac iz kamatnog racuna: Beko Milan sedi jedan...
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
212.178.238.*



+266 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?12.08.2010. u 23:22 - pre 166 meseci
Citat:
mmix:.....varijabilni troskovi po grlu bi pali donekle i bili bi konkurentni. BEZ subvencija. Da 3, 4, proizvodjaca drze farming 70% mleka znas kad bi mlekare mogle da diktiraju otkupnu cenu, malo sutra, farmeri bi postavljali cenu sirovog mleka a sve bi se iz toga izvodilo.

@sonus70, ....mleka se moze ziveti i subvencija u mleku je apsolutno nepotrebna kao sto je nepotrebna i neprilagodjena vremenu i "bogatstvu" drustva u ovom trenutku. Da drzava ima mooda da vas pusti sve zajedno da se snalazite i da ima mooda da vam posalje inspektorat da pogleda magacine i knjige brzo bi se ovo resilo. I bas drzavu pa briga za 10000 socijalnih slucajeva na selu, nece starcima na selu da da zdravstvenu zastitu a kamoli da pokriva radno sposobne paore. Subvencije su veliko zlo ove zemlje, sistem koji je zamisljen i dobar za stimulisanje strateske domace proizvodnje koristi se za padovanje profitnih marzi kartelista, a sve pokriveno navodnom brigom o malom coveku.


Povodom subvencija . Zanimljivi su i komentari posle teksta.
Recimo, mmix je "softverski arhitekta" koji je napravio proizvod i imao troškove razvoja nekog programa recimo 800€. Normalno, hoćeš i da zaradiš nešto ajde neka bude +200€. I pojaviš se na tržištu sa cenom 1000€. Da li ćeš vikati "ne trebaju mi subvencije!!" kad se sa istim proizvodom pojavi developer iz Mađarske i nastupi ca cenom od 700€ zato što je njegova država odlučila da tu vrstu proizvoda treba stimulisati sa 300€? A ako si preleteo pogledom preko teksta sa linka video si da se u okruženju (CEFTA region) mleko debelo premira. I na grbaču države neće pasti samo seljak, nego radnici i mlekara u Srbiji i klanica koje neće imati više šta da kolju (jer je sve već poklano).

Citat:
stil: @ sonus70
Da vidimo vašu kalkulaciju .
Prevoz učestvuje u ceni jedne litre mleka toliko i toliko, ali masnoću koju smo skinuli koristimo za margarinin ili puter pa to dodaje vrednost . Dakle ukupno po stavkama koje učestvuju u proizvodnom procesu da se vidi kolika je zarada ili gubitak.


Jeste, tih sedam, osam grama masnoće koji se skinu su otprilike zarada. KG maslaca je oko 350din pa računaj. Još je veća na namazima pošto su oni tek oko 60% masnoća a cena po kili slična. Ne davi više sa tim koliko zarađujemo, naravno da se trudimo da to bude što više.


@dejanet "..da dodam, mlekara u Sapcu radi OK, sto me navodi na zakljucak da se pored gazde Miska i brace Djordjevic, pojavio jos jedan ponavljac iz kamatnog racuna: Beko Milan sedi jedan... "
Ovo ne kontam.
 
Odgovor na temu

angelico2
student, Pravni fakultet, Beograd

Član broj: 265185
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 05:03 - pre 166 meseci
Ako ne može da napravi jeftinije od mađara, onda će ili da restruktuira firmu ili način rada, ili će lepo da ispadne sa tržišta i ustupi mesto nekom ko može.
Jel treba da štitimo nesposobne na račun sposobnih??
Tout cela ne vaut pas le poison qui découle, De tes yeux, de tes yeux verts, Lacs où mon âme tremble et se voit à l'envers...Mes songes viennent en foule, Pour se désaltérer à ces gouffres amers.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 07:06 - pre 166 meseci
Citat:
sonus70: Jeste, tih sedam, osam grama masnoće koji se skinu su otprilike zarada. KG maslaca je oko 350din pa računaj. Još je veća na namazima pošto su oni tek oko 60% masnoća a cena po kili slična. Ne davi više sa tim koliko zarađujemo, naravno da se trudimo da to bude što više.


Opet si izbegao odgovor i nisi ovde stavio vašu kalkulaciju cene mleka i mlečnih proizvoda zajedno sa tih važnih ili nevažnih osam grama masnoće.
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
212.178.238.*



+266 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 07:34 - pre 166 meseci
Kako ne shvataš da ja ne znam tačnu kalkulaciju. Dođe kom. direktor i kaže "momci, ide novi cenovnik, dobićete ga na mejl, stupa na snagu tad i tad." Finito, nema šta da pitam. Radim dalje. On verovatno zna precizniju kalkulaciju ali sigurno je neće objašnjavati u detalje po medijima. Kao što rekoh "poslovna tajna".
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 08:09 - pre 166 meseci
I dok vi zadovoljno trljate ruke u Mlekarama globalnom raspodelom masnoća unutar vašeg sistema (čitaj: magacina), ode nam iz Vojvodine i ovo malo blaga

http://www.kurir-info.rs/vesti...cuju-stoku-na-kosovo-45728.php

Seljak razmišlja svojom glavom. Posledice tek slede, ali da ne bude posle ono: "Otkud noćom avioni?!"
U krajnjem slučaju, uvoz iz Mađarske...i ponovo uvođenje "Mlekarica na vrata".
Pićemo bar pravo (uzvareno) mleko

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 10:09 - pre 166 meseci
Ma najveća je fora da od početka ove velike nestašice, pa sve do danas (uključujući danas) ja mogu da kupim melko gede god hoću ! Svugde ga ima. Sva sreća da sam informisan preko medija (i foruma) da mleka zapravo nema !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 10:10 - pre 166 meseci
http://www.b92.net/video/video...category=905&nav_id=451571
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 10:16 - pre 166 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: I dok vi zadovoljno trljate ruke u Mlekarama globalnom raspodelom masnoća unutar vašeg sistema (čitaj: magacina), ode nam iz Vojvodine i ovo malo blaga :D


Ne odlazi tebi (ni meni) blago iz Vojvodine, već čovek prodaje svoje. Ti i ja nemamo ništa od toga.
Jedini problem je što država ne radi posao i ne oporezuje ovu prodaju već se ona odvija na crno. E tu ti i ja indirektno gubimo jer država gubi na porezu.

Citat:
Java Beograd: Ma najveća je fora da od početka ove velike nestašice, pa sve do danas (uključujući danas) ja mogu da kupim melko gede god hoću ! Svugde ga ima. Sva sreća da sam informisan preko medija (i foruma) da mleka zapravo nema !


Upravo.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 12:18 - pre 166 meseci
Pa problem itakako postoji oko tog "seljakovog bogatstva". Da je to zaista 100% njegov bik/krava iskreno bi me bolelo doope, ali taj seljak je od drzave uzeo x hiljada dinara subvencije (ne znam koliko je sada, valjda 13000) i onda to grlo prodao na crno kosovarima. Ukinuti subvencije, ali odmah, pa nek gaje seljaci govedinu za albance zasvoj trosak i svoju zaradu, to je odlican izvozni posao. Samo sto drzava umesto subvencija treba da uvede kontrolu grla stoke na granicnim prelazima i da eliminise trgovinu na crno.

Citat:
Recimo, mmix je "softverski arhitekta" koji je napravio proizvod i imao troškove razvoja nekog programa recimo 800€. Normalno, hoćeš i da zaradiš nešto ajde neka bude +200€. I pojaviš se na tržištu sa cenom 1000€. Da li ćeš vikati "ne trebaju mi subvencije!!" kad se sa istim proizvodom pojavi developer iz Mađarske i nastupi ca cenom od 700€ zato što je njegova država odlučila da tu vrstu proizvoda treba stimulisati sa 300€?


I? Ako madjarska drzava hoce da placa softver nasim firmama samo napred, to je njihov problem i njihov trosak, zasto mi moramo da imitiramo? Drzava ce umesto da zaradi na porezu u svojoj zemlji da finansira profitne marze kompanija, to je sve samo ne odrziv model. Vi ste i dosli u ovu situaciju zato sto svi zajedno nikad niste morali da se suocite sa trzisnom ekonomijom, kad god "padnete" tu je drzavica da vas pridrzi za rukicu, poljubi kolence i zalepi flastercic sa leptiricima. Ja sasvim sigurno necu vikati da mi treba subvencija drzave, zapravo, u pravu si, kukacu kako mi treba subvencija ako ce papani iz vlasti da mi je daju. Znas kako se kaze, "fool and his money soon part their ways", uzmes kintu i pogladis bradu. Uostalom gde pise da Srbija mora da ima mlecnu industriju? Ako ce seljaci umesto toga da uzgajaju i izvoze govedinu manjak mleka moze da se pokrije iz uvoza i imali bi pozitivni trgovniski bilans.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 13:11 - pre 166 meseci
Ahahahah. Tek sam sad procitao ovu vest iz kurira. Znači vi bi ste muzli i bikove . Akm bikovi ne daju mleko.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Nestasica mleka, istina ili prevara?13.08.2010. u 13:11 - pre 166 meseci
U čemu je problem? Kosovo je ubetonirano u srpski Ustav. Valjda je slobodna trgovina na vaskolikoj teritoriji države.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nestasica mleka, istina ili prevara?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20508 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.