Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Civilization V - povratak feniksa

elitemadzone.org :: Video igre :: Civilization V - povratak feniksa

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75226 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 14:07 - pre 165 meseci
Ah, izgleda da je istina kao i uvek negde na sredini

Citat:
One strategic resources will only allow you to build a limited supply of units that require that resource i.e. one Iron will allow about 5 units bases on Iron


Znaci nije jedan za jedan, ali zaista "trosi" resurs.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 14:08 - pre 165 meseci
Verovatno zavisi od veličine mape. Ima smisla.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-176-86.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 14:52 - pre 165 meseci
@mmix, pa sad ga pretera :D
nisam mislio tako,nego imas npr da napravis 2 ona sa buzdovanima (zaboravio sam kako se zovu),ali nemas dovoljno da napravis pikeman-a, i ovaj dodje s pikeman-om (ili sa archerom) i bye bye jer mozes samo jednog buzdovana da stavis (ovo je samo da razjasnim na sta sam mislio)

znaci ako te zapadne bolja pozicija na mapi imas veci potencijal da pobedis (jer imas bolje resurse), to mi se bas i ne svidja

@storm, mislim da je u dvojci jos bilo da mozes sam praviti naciju i upisivati ime vodje (to je sigurno bilo), a gradove mozes i u 3 i 4 nazivati kako zelis (ako se dobro secam,sad sam vec davno igrao)
e sad, pisanja po padezima se ne secam
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 15:01 - pre 165 meseci
Uuu.. nova civilizacija :)

Btw, ako cemo ove do sada gledati - meni najbolja dvojka, i dalje.

Trojka mi se totalno ne svidja, a cetvorku nisam nesto mnogo igrao ali isto mi nesto nedostaje... dvojka je zakon - u mrezi :)
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 15:22 - pre 165 meseci
Jedino sto sam probao da igram pre neku godinu je Civ4, i znam da sam sve dao na nauku i razvoj oruzja. Jer sam hteo da budem hi-tech, a moj protivnik jos jase slonove. Napadnem ja njega helihopterima i tenkovima i mislim se sad cu da ga sravni sa zemljom kad njegov slonic se gicne i kljovom obori moj helihopter. I sve tako nesto u tom fazonu, ja napredniji od njega hiljadu godina a on me dobi na brojnost. To sto ja koristim vatreno oruzje i sva napredna oruzja 20-og veka njemu znaci 2%, dovoljno je da on ima recimo 50% vise slonova nego ja tenkova i pobeda mu zagarantovana. A tek koliko je simulacija borbe ruzno odradjena uzas jedan.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 15:41 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat: znaci ako te zapadne bolja pozicija na mapi imas veci potencijal da pobedis (jer imas bolje resurse), to mi se bas i ne svidja


Ne mora da znaci. Pod jedan mozes trgovati resursima, pod dva fokusiraces se na one jedinice i strategije za koje posedujes resurse i pod tri ovi zahtevi uticu izgleda samo na bas specijalne jedinice (pogledaj spisak ovde). Mene bi zapravo obradovalo da strategija resursa i njihovog nabavljanja bude deo celokupnog "aranzmana". Cetvorka je to uvela ali nekako nije funkcionisalo, i dalj eje bilo najjeftinije jednostavno pokoriti teritoriju sa resursom.

Citat:
djordje1979: I sve tako nesto u tom fazonu, ja napredniji od njega hiljadu godina a on me dobi na brojnost. To sto ja koristim vatreno oruzje i sva napredna oruzja 20-og veka njemu znaci 2%, dovoljno je da on ima recimo 50% vise slonova nego ja tenkova i pobeda mu zagarantovana.

Pa drugi svetski rat ti je dobar primer tacnosti ove postavke, Nemci su u svakom tehnoloskom i naucnom pogledu bili superiorniji od alijance. Neke od tih tehnologija se i danas potpuno neizmenjene koriste u vojnoj industriji (npr visoko presovani aluminijumski profili za sasije danasnjih aviona 5 generacije se prave na isti nacin na koji su nemci pravili sasije za mesersmita), pa su opet izgubili jer je nemce svaki izgubljeni avion kostao puno i bio skup za proizvodnju i dakle zamenu u borbama. Ameri su sa druge strane na traci stancali jeftine thunderboltove i mustange i gubili ih masovno ali u sumaru su pobedjivali. Sve je to deo strategije. Posle su golobradi i bosi vijetnamci isprasili te iste amere koji su bili dve svetlosne godine ispred njih, opet na istu strategiju, jeftina masovnost protiv skupe savrsenosti . Al nesto mi se cini da ova civilizacija nece toliko patiti od toga, vojska je skupa i treba je rasporediti po mapi tako da bude upotrebljiva a 1-unit-per-tile efektivno sprecava masovne one-turn bitke koje su karakteristicne za prethodne civilizacije. Sa druge strane vratila je "omeksavanje" fornta sa artiljerijom iz pozadine . Videcemo nasta ce to da lici
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 16:19 - pre 165 meseci
Nekako je to meni preterano. Ti ipak poredis avione sa avionima i to ima smisla jer je razlika samo u kvalitetu.
A ja poredim slonove i avione. U realnom zivotu ja cu sa jednim mitraljezom da pobijem hiljadu slonova, ne moze ni da mi pridje sa macem ili lukom i strelom. U realnom zivotu mozes imati hiljadu konjanika i oni nema sanse da ubiju moj tenk jer nemaju cime. Bez obzira sto ja imam samo 1 tenk. A u civu 3 konjanika ubiju moj tenk jer su brojniji. hau jes nou. Macem ubiti tenk je bez veze kolko god maceva ti imao.

edit:zaboravih vjetnamce, skor je 3 miliona mrtvih vjetnamaca naspram 60k mrtvih amera, pa ti vidi ko je tu pobedio.
Inace ako se ne varam Rusi su branili vjetnamske gradove, tako da to nije bas bio cist okrsaj ameri vjetnam.

[Ovu poruku je menjao djordje1979 dana 13.09.2010. u 17:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djordje1979 dana 13.09.2010. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 16:37 - pre 165 meseci
Pa statisticki uvek ce da bude neki bolid koji ce da izviri iz tenka da pogleda nativce i onda, zap, ode glava Uostalom koliko si ti slonova pobio pre nego si izgubio


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 16:44 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: Pa statisticki uvek ce da bude neki bolid koji ce da izviri iz tenka da pogleda nativce i onda, zap, ode glava Uostalom koliko si ti slonova pobio pre nego si izgubio


Nemam pojma koliko sam ih pobio ali znam samo da nisam uspeo da ih osvojim, i da nisam stekao osecaj dominacije s obzirom na moju tehnicku superiornost.
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

IT_DooX
Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa13.09.2010. u 16:50 - pre 165 meseci
Uf ovo se jos pravi :) Nisam neki gamer ali sam CIV Sida Majera uvek voleo da pikam, premijera zakazana za 21. septembar bas me zanima koliko ce trebati grupama da izbace ovo :))
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 01:40 - pre 165 meseci
Civ 3 + Conquests + Rise and Rule = mnogo bačenog vremena...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 09:15 - pre 165 meseci
Evo dva gameplay videa

http://www.ustream.tv/recorded/9553042
http://www.ustream.tv/recorded/9553920

ignorisite par minuta setupa na pocetku, posto su ovo snimci live sesija. Snimljene su sinoc oko 10pm po nasem.

Horvat, u ovom drugom imas ratovanje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 09:26 - pre 165 meseci
@Storm poslusali su te



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 09:40 - pre 165 meseci
Citat:
Srđan Pavlović
Btw, ako cemo ove do sada gledati - meni najbolja dvojka, i dalje.

Trojka mi se totalno ne svidja, a cetvorku nisam nesto mnogo igrao ali isto mi nesto nedostaje... dvojka je zakon - u mrezi :)


Srđane care! I po meni dvojka rulez! U trojci su upropastili artiljeriju, brodove i avione, ali sam je ipak igrao jer sam dvojku negde zaturio. Četvorku nisam ni pogledao. Sad me nešto kopka da kupim peticu, ali se plašim da će biti još gora od trojke. Ko još želi da gleda animacije bitki, kada, na primer, pokrene 400 jedinica tenkova...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 09:56 - pre 165 meseci
Upravo u vezi toga sam video na snimku super stvar, strategy view ko nekad u hex-strategijama

Btw, artiljerija je ponovo funkcionalna kao pozadnska podrska, moze da gadja preko linije fronta.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 11:50 - pre 165 meseci
Citat:
Verovatno zavisi od veličine mape. Ima smisla.


Ok uocio sam neke stvari na snimcima:

Jedan samuraj ga je kostao jedan Iron, medjutim sa jednog tilea sa ironom je dobijao 6 iron-a. Izgleda da je to princip sa resursima, uvedena je ukupna kolicina koja se onda raspodeljuje a koju kolicinu imas sa tila zavisi od razvijenosti istog (put, rudnik itd). Nisam uspeo da vidim kakva je prica sa ostalim resursima (luxury i food npr). Svida mi se "ko prvi devojci" koncept za resurse, ako dodjes do resursa van svoje teritorije i izgradis rudnik taj rudnik postaje tvoja teritorija (kao npr outpost u civ3)

Gradovi su nepokretne jedinice i pucaju na osvajace i moraju biti "savladani" da bi se grad osvojio. Jacina grada izgleda zavisi od velicine i od tehnoloskog nivoa.

Vracen je zone of control

Svidja mi se i sto putevi i pruge kostaju zivu lovu za odrzavanje, mape vise nece posle neke godine izgledati izrovane prugama po svim pravcima kao ranije, bice puteva tamo gde ti treba i njihv raspored ce isto biti deo strategije. Nisam doduse provalio da li neprijatelj moze da koristi puteve na tudjoj teritoriji (pretpostavljam da ne)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:14 - pre 165 meseci
Citat:
Nisam doduse provalio da li neprijatelj moze da koristi puteve na tudjoj teritoriji (pretpostavljam da ne)


Ma moze, garant, uvek je moglo, a i bila bi glupost da ja ne mogu da idem istim putem kojim ti mozes.

Svidja mi se gameplay i neke novine - kanda cu posle puno vremena opet cuti ventilator iz kucista :)
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:17 - pre 165 meseci
Nisi u pravu Srđane, u dvojci su pruge bile korišćene isto bez obzira da li je tvoja teritorija ili neprijateljska, dok je u trojci kretanje po tuđoj teritoriji kao kretanje preko terena bez infrastrukture, odnosno trošili su se move potezi...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:19 - pre 165 meseci
Prokletnici!

Sad cu jos morati da platim 35e za igru!
Ima li da je neko nasao negde jeftinije?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:24 - pre 165 meseci
Pa zato je trojka i glupa... i nisam je ni igrao, samo probao malo i vratio se na dvojku :)

Ako na terenu postoji pruga, prirodno je da moze da je koristi onaj koji je tu a ne samo onaj ko je izgradio. Glupost...

Pogotovo ako si u ratu, ajde u miru - pa da se placa neki porez kroz diplomatiju za koriscenje strane infrastrukture,
ali u ratu ko te pita - koristim tvoju prugu, ako je se dokopam, sasvim normalno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Civilization V - povratak feniksa

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75226 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.