Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Civilization V - povratak feniksa

elitemadzone.org :: Video igre :: Civilization V - povratak feniksa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75276 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-176-86.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:27 - pre 165 meseci
ne znam, deluje mi pomalo i odlicno, a pomalo i kao da im je ponestalo originalnih ideja, pa malo "kradu" od drugih strategija...

nego, al su velike krave :D

hmm, tu ima bas dosta (istih) jedinica na 1 mestu - http://www.civfanatics.com/gal.../9/4/4/0/desert_city_state.jpg

je l nasao neko zahtevnost igrice?

(@mmix,kasnije cu odgledati video snimke,hvala ;) )
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:30 - pre 165 meseci
Odokativno, po izgledu, treba ce ti dosta jaka masina da je igras u punom sjaju sa svim detaljima bez problema u seckanju, usporavanju, itd.

Civ5 sigurno trazi i puno RAM-a, brz procesor, ali i dobru grafiku (neka jaca DX 10/11 karta).

Ovo je igra koju treba deca da igraju, a ne Farmvil.

Kazu da je nova Civilopedija odlicna, u sta ne sumnjam.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:33 - pre 165 meseci
http://www.joystiq.com/2010/08...-system-requirements-revealed/

Btw u trojci mi je islo na nerve sto je zeleznicki transport bio kao teleport. Tu su malo preterali.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 12:40 - pre 165 meseci
Baš su zahtevni.

Uzgred, malo sam gledao, pa ne vidim da postoji ICBM! Kakva je to onda zabava!!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:21 - pre 165 meseci
Ali, glavno je da nije više potezna strategija. Mislim, kad su već tako išli, mogli su da izbace i polja, nego da svaka jedinica ima proizvoljne koordinate na mapi i da se zna koliko prostora zauzima.

Citat:
Srđan Pavlović: Odokativno, po izgledu, treba ce ti dosta jaka masina da je igras u punom sjaju sa svim detaljima bez problema u seckanju, usporavanju, itd.

Civ5 sigurno trazi i puno RAM-a, brz procesor, ali i dobru grafiku (neka jaca DX 10/11 karta).


Šta znam, ja sam dam davnih dana video strategije Shogun i Medieval Total War sa sjajnom 3D grafikom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:23 - pre 165 meseci
Ček bre, kako bre više nije POTEZNA?!!

Ako je ovo istina, I'll pass i ima da se smorim kao vrabac...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:26 - pre 165 meseci
Jeste, potezna je, akcije se izvode sukcesivno, jedna za drugom, igras
ti potez, pa protivnik, pa ti, itd - za razliku od REAL TIME gde oba igraju
sinhronizovano, u isto vreme.

Nedeljeko, sta pricas? :)


Svidja mi se isto sto se postojanje infrastrukture placa jer to uvodi dodatne strateske komplikacije na koje moras da mislis.

Grafika je ocekivano odlicna, mada mene u ovakvim igrama nikad grafika nije privlacila, ona je sporedna.

I Heroji 5 imaju fensi grafiku, pa nisu ni prineti Herojima 3.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:28 - pre 165 meseci
Naravno da je potezna.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:32 - pre 165 meseci
Srdjane, pravci kretanja su smanjeni sa 8 na 6 :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:34 - pre 165 meseci
Ah, kad si vec stigao, editovao sam odma kad sam skontao sta sam napisao

Znaci u starom sistemu sam totalno zanemario dijagonalne pravce i brojao samo 4
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 13:50 - pre 165 meseci
Pazi na poslu moras odvojiti 5-10 minuta na sat za opsesivno otvaranje foruma da vidis nije li neko nesto novo postavio :D
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 14:19 - pre 165 meseci
Citat:
Prokletnici!

Sad cu jos morati da platim 35e za igru!
Ima li da je neko nasao negde jeftinije?


pa imas freeciv: http://freeciv.wikia.com/wiki/Main_Page :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 14:30 - pre 165 meseci
Ma zna se sta je on hteo da pita :)

Nema je jos "jeftinije", rano je ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 14:46 - pre 165 meseci
Bice jeftinija verzija u sredu ujutro (sledecu sredu)

Pa generalno jesu "pokrali" neke stvari ali je dosta i od njih pokradeno, red je da se vrati . Prelaz na hex je po meni odlicna odluka, jos se secam dobrih strategija pre rts ludila i osvajanje moskve i berlina ikonicama . Generalno su oni i napustili koncept ZoC-a zato sto isti nije bio primeren u "kocakastoj" mapi, u hex mapi ce ZoC itekako da bude znacajan za odbranu i usporavanje neprijatelja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 14:47 - pre 165 meseci
Evo meni je recimo svaki dio bio odličan, jedino nikad prvi nisam igrao. Civ 2 na PS1 (snimanje na memory card koje traje po 10min), 3 i 4 na PC-u :=)


Tko se ovdje sjeća neke svoje najupečatljivije igre?

Meni je dan-danas u sjećanju jedna igra u Civ III (barem mi se čini): max size svijet, max civilizacija (uvijek igram ovako). Na jednom od kontinenata nas 3: ja na jugu (germany), u sredini Ameri, na vrhu Zulu. Negdje pri kraju igre (i razvoja), taman smo počeli dobivati nuklearke, rakete i podmornice. Ja sam bio prvi u poretku, ali ameri i zulu su bili odmah iza mene, i štoviše, imali su aliancu između sebe, sve usmjereno protiv mene kao najjačeg. Inače sam igrao kao peacemonger, ali znao sam da je rat na pomolu Sjećam se tačno da sam imao 4 podmornice natrpane ICBM-ovima oko amerikanaca sa obe strane kontinenta, i posebnu bazu na jednom od onih one-tile otoka. Prvi su napali amerikanci mene, isprovocirani diplomatski, nisam im ništa htjeo dati na polon Nakon što mi je Minhen odletio u zrak (lvl 20 grad, bacili nuklearku na mene), bacio sam sve što sam imao na amerikance, pobivšti im sigurno 90% populacije. Prvih par valova napada tenkova je zauzelo pola njihove teritorije. Ono po čemu ipak, pamtim tu igru osobito, je bilo što su ih i Zulu-i napali neposredno nakon toga, ugledavši priliku da otmu gornju polovicu. Cirkus živi Znam da je skoro cijeli svijet bio pustinja na kraju, global warming na djelu

Civ rulz
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 14:54 - pre 165 meseci
Da, izgleda nema ICBMa u civ5. Max domet ce biti 8 tiles za misile, 10 za atomic bombera. Mada realno ceo taj koncept ICBMa je disbalans u igri (za razliku od realnog sveta) jer virtuelni igraci nemaju strah od njegove upotrebe Realno ocekujem neki Mad Nukes mod

Meni je najupecatljivija bila bukvalno prva partija na prvom civu taqmo negde '91/92 u srednjoj skoli. Drugi ili treci razred srednje, neko je doneo u Petnicu i to je bio kraj. Od tad jurim svoj prvi fiks Vise se ni ne secam sta i kako ali se secam da je bilo mnogo dobro

[Ovu poruku je menjao mmix dana 14.09.2010. u 16:07 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 14:59 - pre 165 meseci
Ne ne ne.
Stvarno sam mislio jeftinije a ne pokradeno.
Jedna igra koju sam do sada bio spreman da platim punu cenu je bio Battlefield: Bad company 2.
Uglavnom pecam na popustu i slicno. Racunam da ce biti neki paket tipa 4-5 licenci kako to ume na Steam-u.
20e bih i dao, preko toga cu bas morati da se nateram :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 15:00 - pre 165 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Jeste, potezna je, akcije se izvode sukcesivno, jedna za drugom, igras
ti potez, pa protivnik, pa ti, itd - za razliku od REAL TIME gde oba igraju
sinhronizovano, u isto vreme.

Nedeljeko, sta pricas? :)


Pa, pričam o njihovom sloganu "No more turns". Možda sam ja tu nešto pogrešno razumeo, ali pogledajte drugi video iz prvog posta na 48 sekundi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 15:03 - pre 165 meseci
Pa posmatrajuci istoriju Civ-a nece se to desiti skoro, po pravilu ceka nas jos dva expansion pack-a (i gomila komercijalnih DLCova izmedju) i onda ce da se pojavi neki Bundle sa svim tim po ceni npr orange boxa, samo sto ce godinu posle toga verovatno da izadje Civ VI . A do tad cemo mi svi ostali da se naigramo i naucimo i onda nemas sanse

A i zar nije skuplji Civ5 od 35e? Na steam-u vidim 50e za standard verziju, kontam i da ce kod nas kostati bar 6000 ako bude isti pricing kao za SC2. Mada personalno, Civ5 mi vise vredi te pare od doticne.


Nedeljko to je reklamna sprdnja. Kao civ igraci su addictged i idu na Civ Anonimous sastanke i lece se i onda im je slogan "no more turns" (kao no more booze/drugs) I onda dodje cistac (Sid Meier) i kaze im da je izasao novi Civ
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa14.09.2010. u 15:03 - pre 165 meseci
Kaaako bre ne volite religiju u četvorci, meni je to baš leglo. A trojka mi je bila nepodnošljiva zbog onog "pre tri poteza ste osvojili Pariz i u njega stacionirali 10 tenkovskih jedinica, ali, znate, Pariz je mnooooogo kulturan grad pa je stanovništvo, ovaj, oteralo vaše tenkove na obližnju livadu i povratilo kontrolu nad gradom". Mislim...

Drago mi je da menjaju sistem ratovanja jer mi je to najgluplje trenutno. Sve se svodi na napad sa stackom na protivnički grad u kojem je drugi stack, pa još u četvorci da bi se išta osvojilo mora prvo samoubilački napad od N artiljerijskih jedinica koje uzgred imaju izvesnu šansu da se POVUKU jer valjda je logično da se katapulti lakše povlače nego, recimo, strelci. E to malko ide na živce. Ajde napokon da vidimo nešto što liči na front i artiljeriju koja ne napada samo susedno polje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Civilization V - povratak feniksa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75276 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.