Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Civilization V - povratak feniksa

elitemadzone.org :: Video igre :: Civilization V - povratak feniksa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 75329 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa24.09.2010. u 20:12 - pre 165 meseci
Ja kad sam je snimio, 4 seedera, 1600 leechera :)

Jbt, moracu da se uclanim u onaj klub zavisnika od Civ serijala, refreshovao sam isohunt svakih 15 min....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa24.09.2010. u 20:48 - pre 165 meseci
Nije potpun release fali babylon bice repack
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa24.09.2010. u 20:49 - pre 165 meseci
a, f*ck... ma dobro samo da vidim kako izgleda... *ebes babilon :)
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa24.09.2010. u 21:23 - pre 165 meseci
za prvu ruku dobra je i falicna verzij :D
jos ide full speedom...ah te srece... :P
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa24.09.2010. u 21:48 - pre 165 meseci
Hm, ja sam igrao dvojku, za trojku se ne secam, 4. nisam.
Sad, nakon onog mmix-ovog opisa (a posto ste me sa ovom temom nalozili da igram), sad se dvoumim da li da pocinjem peticu ili mozda bolje cetvorku...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa24.09.2010. u 21:51 - pre 165 meseci
Trenutno ti je sigurno bolje da igras cetvorku, jer je pokrpljena, balansirana, ima ekspanzije...

Petica ce biti verovatno dovoljno dobra tek sa pojavom drugog, treceg patcha.... bude tu decjih bolesti uvek u prvim verzijama uglavnom.

A najbolje ti je ustvari da igras dvojku i dalje ;)

Ja sam nestrpljiv samo da vidim kako to sve izgleda - ali znam da ce trebati vremena da se petica dovede u red i izbalansira dobro.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa25.09.2010. u 08:52 - pre 165 meseci
I? Kakvi su utisci :)

Ja sam definitivno odustao od kupovine dok ne izadje prvi epxnasion pack
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 09:21 - pre 165 meseci
Utsici... FAIL ...


Sto mi se svidja:
- Nema religija,
- jedinica se pretvori u brodic pa zaobice prerpreku,
- mozes kupovati polja,
- gradska odbrana(najgora stvar za napadaca i najvise mu oduzme snage),
- puppet city (samo sto zna da malo kuka da gladuje...al ostalo je ok),
- gradovi slabije rastu,
- manje poznatih gradjana,
- pametan AI kad gomilas vojsku oko granice/grada ( skonta sta hoces pa ti preti + i on navlaci onda vojsku),
- nuklearna podmornica :) ,
- padobranci,
- napokon je tenk i sl. jace od obicnog ratnika i njemu slicnih,
- povecavas kulturu nalazenjem starih rusevina,
- state city,
- vazdusni napad,artiljerija ce vam jakooo puno pomoci u napadu, ako do sad to niste koristili sad je MUST

Ne svidja mi se:
- Jedna jedinica na polju(neke jedinice mogu da prodju preko istog polja a neke ne, i kad si na uskom prolazu od jednog polja drugi ne mogu da prodju pa idu okolo),
- veoma tesko ratovanje na uskom prolazu (gde su 2-3 kocke, dok ne probijes taj "kordon" useres se...),
- nema trgovine tehnologijama, nema da se namesti odmer kultura/istrazivanje(stim su ubili svaku nadu da ubrzas razvoj),
- sto svaki ugovor traje 30poteza(veliki problem kad imas puno ugovora,pa svaki potez obnavljas neki...zamara),
- pomalo glup komp koji radije pravi rutu preko mora nego preko kopna(kad mu kazes da ide na vrh zemlje on zna nekad preko vode da ide...a tamo ga doceka neprijateljski brod....i cao),
- promena interfejsa pa je potrebno navikavanje,
- adivisor poruke ne mogu da se obrise(procitas ih sve i onda ih i dalje drze, a i nisu nesto korisne),
- ne mozes bas sva polja kupiti ( desilo mi se da jedno polje ima resors slona izmedju dva moja grada i niti jedan grad nije mogao da kupi niti da se prosiri na to polje),
- ne mozes da ides sledeci potez dok ne odaberes research/adopt policy i sl stavke,
- graficki bug-ovi
- sporo komp izracunava putanju kad mu stavis da treba negde 20+ poteza da ide
- obicni vojnici vide i pucaju na stealth avion :S (ok i nasi su ga videli al nisu puskama gadjali )

Dobitna kombinacija napada vam je "sendvic" paket :) u prva dva reda tenk/pesadija i u treci red onako iza njih artiljerija...i onda opalis prvo njima pa tek onda napadas.... + ako imas aavion

Mozda sam nesto zaboravio ... Uglavnom su jako zeznuli sa tim jedna jedinica na jedno polju, ok nije bilo dobro gomilati na jedno polje do besvesti ali ga ovako preterase....
Po meni teski promasj, nista veliko i zanimljivo nije napravljeno od CIV4, ovo je moglo komotno u ekspanziju...osim sto je graficki uredjen i sto je stavljeno jedna jedinica u jednom polju nista specijalno vise nema...

Ovo je posle 12H+ sati igranja....i izgleda da cu jos samo jedan dan odvojiti (sledeci vikend) da mu dam drugu sansu i to je to :) ....hvali more drz' se kopna :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 09:59 - pre 165 meseci
Pa meni je taktika jedino i sto valja, da ovo jos ima stacks of doom ne bi ga ni pogledao.

A nije moglo u expansion za 4-u, ako nista sama HEX logika je zahtevala kompletan rewrite AI-a.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 11:12 - pre 165 meseci
nisam mislio bukvalno u expanziju al ovo je napredak..ko .....
Kad imas program pa iz verzije x.0 predju u x.5 :S ....grafika, hex i 1unite polje...najznacanije promene... ostalo nista specijalno da bi moralo u novu verziju ...
zna se valjda sta obicno pune verzije programa donose... neke radikalne pormene, ogromne...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 12:44 - pre 165 meseci
Tako je i sa Windows-ima, sta si ocekivao od jedne igre :)

Posto sam lud za Herojima III, onda sam od cetvorke ocekivao
da sve ostane prakticno isto kao u H3, ali da se isprave neki sitni
nedostaci... ali ne - cetvorka ( i petica) su ono.. fensi 3D igre koje
veze nemaju sa trojkom i onim sto nju cini dobrom. Kad sam video
kako u cetvorci pogadjas jedinicu a iz nje kao isparavaju neka
"srculenca" kad gubi health, najezio sam se... znaci ono, pisano za decu.

Tako je i sa Civilizacijom. Grafika se poboljsava radikalno u odnosu na
dvojku, ali meni je dvojka i dalje bolja od cetvorke, a verujem i petice kada je probam.

I ne vidim problem sa gomilanjem jedinica na jedno polje. Onaj ko ima novaca
ili resursa da gradi mnogo jedinica, ne vidim zasto ne bi mogao da ih gomila.

I u realnosti ti mozes na 1km kvadratni da smestis 1 tenk, a mozes i 50 tenkova.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 12:55 - pre 165 meseci
I mene najvise nervira to sto moze jedna jedinica na 1 polje WTF?!
I onda kada napadam neki grad gde su planine i sl , more i gde ima jedan dva hexa prolaza moram da zaobilazim i gubim
dosta jedinica kako bih osvojio.
Glupost.

A i izbacivanje relegije ne shvatam uopste.
Igra deluje previse lako sve se odvija super i bajno. Imas osecaj sta god da uradis da ne mozes pogresiti i da je samo
pitanje vremena i strpljenja da ce krajnji ishod biti dobar po tebe.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 12:58 - pre 165 meseci
Ako su izbacili religiju skroz to ne valja nikako.

 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 13:10 - pre 165 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ako su izbacili religiju skroz to ne valja nikako.

izbacili su je skroz...


Citat:
I u realnosti ti mozes na 1km kvadratni da smestis 1 tenk, a mozes i 50 tenkova.

jeste al ih ne mozes staviti 5miliona....
treba ograniciti al ipak nisu trebali ovako ... do neke odredjene cifre su trebali ostaviti ...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 13:17 - pre 165 meseci
U kojoj to realnoj partiji u multiplejeru na jacim nivoima si uspeo da napravis 5 miliona tenkova? :)

Single player sluzi da se dobro upoznas sa igrom, a prava zabava uvek pocinje kada igras sa ljudima :)

Ok je da postoji neko ogranicenje, samo to je cisto teorijski ogranicenje jer u pravim, realnim
partijama ne znam stvarno kako da nagomilas toliko.... manje od 20-ak sigurno iz mog iskustva.

Ako ubrzavas pravljenje jedinice odmah nakon sto si zadao da se pravi (ono, da bude za 1 krug),
to kosta uzasno, i koliko god da si bogat moras ipak voditi racuna koliko jedinica pravis.
Cesto mi se desavalo da krenem u rat misleci da imam ogroman budzet, ali se ispostavi da se
sumanutom gradnjom jedinica jako brzo istopi novac.... a onda imas problem :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 16:10 - pre 165 meseci
Ej, sve je bolje od stacks-of-doom, ranije u Civovima teren je ima veoma losu primenu u ratu, njegova upotreba se svodila na pruzanje resursa i ometanje kretanja. Najvise ljudi koji brane stacks of doom retko ili nikad nisu igrali na jacim nivoima, sve je lepo kad si ti chieftan i napravis stack i utrcis nekome u teritoriju u blitzkreig-u, ali kad tebi to uradi neki totalni AI anonimus i utrci ti sa stackom od 30 jedinica poludis. Stack se uvek brani najboljom odbrambenom jedinicom a igrac napada najjacom napadnom (sto btw komp lako sracunava a ti moras da ispitujes svaku pojedinacno da vidis koja je najbolja u zavisnosti od unapredjenja). 1upt mozda nije realan (nije ni stack of doom) ali te za promenu tera da pocnes da posmatras kako bi ti teren pomogao u odbrani ili napadu.

Doduse cela prica sa poboljsanjem se na tome i zavrsava. Ovo definitivno jeste nova verzija jer sve i jeste radikalno promenjeno, samo na gore.

Inace, religija je izbacena u kontekstu u kom postoji u Civ4, postoji kao social policy ali su primene uglavnom culture-based (npr temple pretvara incense u kulturu, itd)

Srdjane, probaj da odigras partiju na Immortal nivou pa da vidis kako moze lose da se zavrsi :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 16:56 - pre 165 meseci
Ma igrao sam na svim nivoima (mislim na ranija izdanja), i na tezim nivoima naravno moze lako da se izgubi.

Sad sam poceo Civ 5 da igram na Normal nivou, za pocetak.

Inace, imam 4GB ram-a, C2D 3Ghz, i 8800GTX... bio mi je iskljucen page-file skroz,
ali evo - igrao sam nekih 50 poteza (nista nije bilo pokrenuto sem Civ5), i Windows 7
mi javlja da ponestaje memorije i savetuje da zatvorim Civ 5 :)))

Upalio sam opet page-file (system-managed), snimio poziciju u igri, restartovao win, pa da nastavim lepo... :)

Znaci i 4GB ram-a pojede dok si rekao keks.... doduse sva podesavanja moguca sam max-ovao.

Uglavnom lepo sam krenuo partiju, ali sam onda napao neke barbare u okolini i razbise mi jedinog
warrior-a kojim sam krenuo na pocetku :( Btw, igram sa Nemcima i vec sam u kontaktu sa 2 civilizacije,
i odma oce neke paktove... ma bezi... izabrao sam Liberalizam i odmah idem na strategiju pravljenja
nekoliko setlera i dizanja vise gradova sto pre... pa kako bude :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 17:05 - pre 165 meseci
Uzmi Honor social policy odmah pri pocetku, to ti daje veliki bonus protiv varvara plus ti javlja kad god se otvori novi kamp na slobodnoj teritoriji i kaze ti gde je ;) i onda su kampovi lep izvor prihoda u ranom dobu, imas kaznenu ekspediciju i samo ides od kampa do kampa i lesis i naplacujes (plus sto si nemac mislim da ce svaki druga pobeda nad varvarima da ti donese besplatnu jedinicu)

I ti paktovi su mi totalno nebulozni, cemu to zapravo sluzi?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 17:49 - pre 165 meseci
Volim mirniji stil igre, cesto rizikujem na pocetku sa manje vojske... ali cesto mi se to obije o glavu :)

(uglavnom pravim setlere, radnike...)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Civilization V - povratak feniksa26.09.2010. u 18:01 - pre 165 meseci
Bas zato ti je honor vazan, ja imam slican stil igre. Bonus protiv varvara nije samo za napad vec i za odbranu i za ranged napad grada na prilazeceg varvara. :) A i AI im je totalno glup, dok god ne izadje iz kampa varvarin je vezan za kamp i nece napadati. tako da bukvalno mozes da mu pridjes sa jednim archerom i daga u par poteza izbusis izdaleka. Tu su malo zakazali, cak iako je varvarin archer, nece napasti nazad.

Da ne pominjem da sam od love doijene od kampova kupio bar 3, 4 workera za zivu lovu bez cekanja na izgradnju. Isplati se. Tebi kao nemcu jos vise jer mozes i vojsku da napravis bez gradnje, "regrutujuci" iz kampova. Bezveze je biti nemac a to ne iskoristiti jer mu je to jedina specijalnost.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Civilization V - povratak feniksa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 75329 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.