Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20881 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 07:59 - pre 165 meseci
Miško je imao manje prihode prošli mjesec pa je ovo jedna od mjera u cilju oporavka.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 08:19 - pre 165 meseci
Sto se tice HD kamere nista cudno, da sam ja naleteo na nesto tako odma bih otisao kuci po kameri i vratio se da snimim to :) sada i neki mobilni telefoni imaju HD i skoro svi DSLR aparati novije proizvodnje...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 08:46 - pre 165 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Sto se tice HD kamere nista cudno, da sam ja naleteo na nesto tako odma bih otisao kuci po kameri i vratio se da snimim to :) sada i neki mobilni telefoni imaju HD i skoro svi DSLR aparati novije proizvodnje...

I ponovo bi napunio kolica sa namirnicama čisto radi autentičnosti snimka? :)

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 08:46 - pre 165 meseci
Nebitno da li je neko namerno otišao tako sa HD kamerom... bitno je da li je to meso stvarno isteklo ili nije (ili je podmetnuto). Ako je stvarno njihovo i isteklo, onda i treba neko da ode sa profi opremom i sve to lepo dokumentuje
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 08:47 - pre 165 meseci
@ventura

Nisam pogledao snimak pa nisam znao za to, samo sam komentarisao upotrebu HD videa :)
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 09:25 - pre 165 meseci
A sta s ovim? Jel i ovo podmetnuto?
Citat:
Međutim, i ekipa TV B92 je u rafu našla jedno pakovanje svinjske pečenice na kojem postoje dve nalepnice sa dva različita datuma pakovanja, tako da je provera sa inspektorom Ljuštinom izvršena na licu mesta.


nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 09:32 - pre 165 meseci
Za starije forumase koji misle da je neobicno nositi HD kameru uvek sa sobom treba da znaju da kamere vise neizgledaju ovako vec su mnogo manje . A kao sto je neko vec spomenuo mnogi mobilni telefoni sada imaju HD kamere tako da nije nista cudno da ljudi uvek sa sobom imaju cime da snimaju.

Cak i da su dosli u market sa namerom da snimaju to nedokazuje nista. Ovo im se moglo do sada desiti mnogo puta i jednostavno su popizdeli i odlucili da stave te svinjarije na internet.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 11:17 - pre 165 meseci
gazda firme za koju sam radio jako davno (veleprodaja + maloprodaja) imao je obicaj da, kada keksovima i cokoladama istekne rok upotrebe, da otvori pakovanja, i prodaje rinfuzno (na kilogram) po vrlo atraktivnim cenama, a tu nema nacina da se proveri rok upotrebe... :(
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 11:59 - pre 165 meseci
Pa to je uvek rizik rinfuzne robe koju zbog toga nikad ni ne kupujem. Ja sam isto naletao na prelepljene markice sa cenama i razlicitim datumom isticanja, mada jos nisu probali da me zavrnu na kasi. Zbog tih razloga robu ne kupujem ako nema originalnu ambalazu sa datumom isticanja ukucanim u fabrici.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boulder

Član broj: 262761
Poruke: 46
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 12:59 - pre 165 meseci
Slican primer:
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...rvatska-smanjuje-otpad-u-svetu

"Na svetskim pijacama na veliko hrvatski trgovci često kupuju robu koja je stara i lošijeg kvaliteta. Čekaju onu robu koja se ne proda taj dan, onda drugi dan dobiju u pola ili trećinu cene i onda se ta roba "uvaljuje" u hrvatske špedicije i završava širom zemlje, izjavio je predsednik Zajednice udruga hrvatskih povrćara Zlatko Zagorec. "


Mislim da, ako mogu da prodaju robu sa isteklim rokom u Hrvatskoj, mogu i ovde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 13:21 - pre 165 meseci
Citat:
Boulder: Slican primer:
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...rvatska-smanjuje-otpad-u-svetu

"Na svetskim pijacama na veliko hrvatski trgovci često kupuju robu koja je stara i lošijeg kvaliteta... "


Nije baš isto. Za naše trgovce bi trebalo da piše: "Na svetskim pijacama na veliko srpski trgovci uvek i isključivo kupuju robu koja je stara i lošijeg kvaliteta."
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 14:40 - pre 165 meseci
Pa pazi, skroz je neibtno da li je Misko platio reklamu ili je sve montirano kad su moji doziveli slicnu stvar u Smederevu. Na vrednost kupovine koja je iznosila malo manje od 10.000,00 dinara smo zakacili pokvaren sir i 2 pakovanja pokvarenih rostiljskih kobasica. To se desilo mozda nedelju dana nakon otvaranja prodavnice u Smederevu. A danas cackam nesto po netu i naletim na ovo http://www.sdcafe.rs/blog-teks...0AJ-SAMOUBISTVA-U-MARKETU-IDEA . Meni sve to smrdi da oni nisu bas toliko mutavi...i kad vec toliko pominju ljudi tu montazu...neka mi neko objasni kako su namontirali onako dobro onu kasirku :D
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 14:41 - pre 165 meseci
Nastavice da rade po starom samo za to nece biti dokaza, jer ce prethodno uklanjati stare nalepnice.
 
Odgovor na temu

galahad
Slobodan Todorov
Radio-televizija Vojvodine,
Jack-Of-All-IT-Trades, Web redakcija
Novi Sad

Član broj: 20613
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: galahad@elitesecurity.org
ICQ: 52020296
Sajt: www.todorowww.net


+4 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 17:18 - pre 165 meseci
Citat:
djordje1979: Nastavice da rade po starom samo za to nece biti dokaza, jer ce prethodno uklanjati stare nalepnice.


Mogu oni da uklanjaju njihove nalepnice, a uklone li fabričku deklaraciju, to je već kršenje zakona. Pa valjda će jednom i u Srbistan da dođe red, majku mu. Mene je zapanjila izjava onog inspektora na B92, koji je u kameru rekao, da je pravo prodavca da snižava cenu, i da lepi novu nalepnicu sa novim datumom. Pa mislim, alo rođače, ko je tebe postavio za inspektora? Mogu oni da stavljaju koliko hoće datuma, proizvođačka deklaracija mora da bude jasno vidljiva i neizmenjena. Sreća pa ne zalazim u dotični lanac supermarketa,a i inače se trudim da obratim pažnju na datume i slično...
- SKRati link - JaZaKraljevo.rs -

"I have never let my schooling interfere with my education." - Mark Twain
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 18:09 - pre 165 meseci
Citat:
neca: Pa pazi, skroz je neibtno da li je Misko platio reklamu ili je sve montirano kad su moji doziveli slicnu stvar u Smederevu.

Uopšte nije nebitno. Pre svega zato što to prelepljivanje, prepakivanje i slično mogu svi oni da rade (a posebno kad imaju svoje "proizvođače" tipa Fedela, Favola i sl). Razlika je samo što, ako postoji konkurencija, onda barem plaćaš neke realne cene. Sad možda jedemo đubre, ali kad (i ako) ostane samo gazda Miško, to isto đubre ćemo plaćati mnogo više.

Mene što se tiče, ja odsad gledam da što više pazarim u IDEI, iz prostog razloga što mi se mnogo više gade nameštene kampanje nego bajato meso.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 18:44 - pre 165 meseci
99.te leto nakon bombardovanja krajem jula i avgust, kao klinac sa tek 18god., sam radio preko omladinske (za vise nego smesnu kintu) u skladistu/magacinu, u Luci Beograd, firme koja i danas postoji, a koja je i tad bila kao sto je i danas - jedan od vecih tkz. exkluzivnih distributera stranih piva i zescih pica.
Elem, posao mi je bio da sa paketa piva, 3 stranih veoma poznatih i 'cenjenih marki', kojima je rok bio istekao otprilike u
februaru, maju ili pocetkom juna te godine, uz pomoc acetona, benzina i slicnih hemikalija skidam stampani mastiljavi rok upotrebe
sa dna ili grlica flase (u zavisnosti od podtipa piva) te na to mesto da nalepim onda ostampanu nalepnicu
kojom je trajnost piva produzavana na novembar/decembar, a nakon toga smo takve flase mesali sa kartonima normalnog piva
kojima nije istekao rok u omeru za sixpack 5-1 redje 4-2 u korist
novoproduzenih flasa tako da ipak ako neko kupi paket dobije barem 1 ispravnu flasu.
(mi radnici omladinci, kad smo mogli od shefa, smo normalno tamanili samo normalno pivo :)

Pivo je inace distribuirano u jace klubove (i u madonu) i restorane u to vreme,
radila je firma i veče promocija sa stvarno lepim devojkama po raznim mestima u cilju bolje prodaje (par puta sam bio kal.terasi )
pa otprilike me i nije zanimalo sto tadasnji bumbari piju isteklu pivu posebno sto je cena po tim klubovima za jednu flasu bila tipa 8-12 (u zavisnosti od imena mesta) flasa tadasnjeg zidarskog Bipa.

Ipak meni kao klincu nije smetalo da radim to sto sam radio > besplatno probao/pio tada mnoge vrste piva o kojima sam mogao recimo samo da sanjam
a kad pogledam i razmislim , ma koliko nekima mozda izgleda cudno, i danas mi ne smeta ni malo. Ipak to je bilo pivo, nije bila u pitanju neka hrana za decu/bebe.
Da inspektori normalno rade oni bi i tada zatvorili tu firmu i ne bi dopustali to da se radi, ali kad se podmaze gde treba onda sve moze.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 18:48 - pre 165 meseci
Ovo je redovna pojava u IDEI. Kad bih krenuo da snimam kod mene u naselju, kuku majko za njih... razlicite cene na kasi i rafovima, akcije na kojima ne stoji datum, ali su, eto, istekle bas taj dan kad vi kupujete.

Pokvareni sokovi K-PLUS su dobar dan. Zatim pokvareni kondiktorski proizvodi, sa isteklim rokom, bajati. O mesu da ne govorim. Sirevi - isto tako. Sve prelepljeno.

A tek sto vise puta otkucaju jedan proizvod...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 18:54 - pre 165 meseci
Siguran sam da se ovo dogadja prakticno u svim prodavnicama.

Ono sto znam 100% je da su kasirke u jednom takodje velikom marketu dobijale dorucak u namirnicama (podrigusama) kojima je vec istekao rok trajanja, da se ne baci :) Oces da radis, neces da radis, samo kazi ako ti se ne svidja ...

 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 18:58 - pre 165 meseci
Konzerve su zakon, kupiš sad (proveriš naravno datum isteka roka), napuniš podrum, garažu i tavan i ne moraš da ideš u rizičnu kupovinu.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa23.09.2010. u 19:35 - pre 165 meseci
Prelepljivanje dekleracije proizvodjaca sa cenom sam vishe puta video u maxi-ju...

Takodje, ko kontrolishe ono meso sto se prodaje na meru u mesari? Tu onda mogu da stave sta hoce/napishu koji god datum, cak ne moraju ni da prepakuju? Kako se zastiti od toga?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vanredna kontrola u "Idei" zbog prepravljanja roka trajanja mesa

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20881 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.