Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 45131 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 14:50 - pre 164 meseci
Citat:
Pazi, Alfa Romeo nije fuckin' jeftini Opel ili nešto tako. Kao vlasnik Alfe postaješ član široke ali posebne porodice - vlasnika prefinjenih, sportskih, luksuznih automobila. Alfa Romeo je automobil sa integritetiom. Alfa ima "personality". Alfa Romeo je pojam u automobilizmu !


Neverovatno koje se priče ovde pričaju...

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 14:57 - pre 164 meseci
Istinite stvari :)

Vozim lybru 8 meseci (20 000km do sada) i ne mogu da verujem da neko moze da u tom cenovnom rangu uzme bilo sta drugo osim Lancia ili AR 156.... Proseo sam dosta placeva, sedeo u stotinama automolia , desetinu vozio ali za 3000-4500e nema nista bolje od Lybre...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
93.87.244.*



+76 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 14:58 - pre 164 meseci
Alfa Romeo JESTE fuckin' jeftini Opel, na zalost, ali IME Alfa je drugi pojam u odnosu na Opel. Komercijala je ucinila svoje i kao sto Java sebi uskoci u usta "1.9 JTD - milina od motora, ugrađivan u desetine modela Fiata, Alfe, Lanće, Opela, Saab i još nekih".- ako je isti motor onda se isplati vise uzeti Opel ako je tako>!!! Uvek ces biti poseban u Alfi koji god da vozis i bilo koje godiste ali uvek ces imati mali oblak iznad sebe da li ce danas da me auto namuci. I tacno, nije svaciji auto isti krs, vec treba paziti kad pazaris jer sto je stariji to ce neka muka vise da iskoci. Taj auto iako je bio Naj Auto te godine nije bio Naj Prodavaniji. Postoji razlog zasto nije i to nije moj sud vec vecine koja nije ga kupovala. Za VW jesu jeftini delovi ali u prodavci namerno dizu marze (zbog imena)i time izjednacavaju ili povecavaju razliku (taj info znam jer drug radi u prodavnici za delove). Znaci dobra strana je sto su delovi jeftiniji. Zbog cega onda ljudi izbegavaju Alfu, kvarovi su kod svih isti ali kod Alfe taj procenat kvarova je veci nego kod ostalih. Pa sad ti odluci, ako nadjes jeftiniji deo da li ce taj deo duze da traje nego kod npr VW Opel Fiat (koji su malo skuplji). Imalo je prica da se jos u garatnom roku desavaju grdni problemi sa Alfe dok npr Toyota VW ne, ali opet price.... Nadji dobru koju posle mozes za iste pare ili slicnu cenu i da prodas kad se navozas
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:01 - pre 164 meseci
Sta mu vredi ako su delovi za VW jeftiniji u proizvodnji (ako su opste jeftiniji) ako su u prodavnici isti :) da nece u fabrici kupovati delove? :)

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:04 - pre 164 meseci
Citat:
codeNO: Alfa Romeo JESTE fuckin' jeftini Opel, na zalost, ali IME Alfa je drugi pojam u odnosu na Opel. Komercijala je ucinila svoje i kao sto Java sebi uskoci u usta "1.9 JTD - milina od motora, ugrađivan u desetine modela Fiata, Alfe, Lanće, Opela, Saab i još nekih".- ako je isti motor onda se isplati vise uzeti Opel ako je tako>!!! Uvek ces biti poseban u Alfi koji god da vozis i bilo koje godiste

Mislim da nisi pročitao moj post: http://www.elitemadzone.org/t411371-0#2709468
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
93.87.244.*



+76 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:13 - pre 164 meseci
Pa lepo sam ti rekao, namerno dizu marze, i naravno da nece u fabriku po deo, nego da se pomiri sa istinom da su ti delovi skuplji, ali sto se tice Alfe taj deo ce mozda dva puta menjati u odnosu na jedan iz druge marke i time ce taj deo biti skuplji za Alfu.

Ali ako ti imas motor koji je i u Alfi i u Opelu, zasto ne kupiti Opel onda?? Covek se odlucio da hoce Alfu po emocijama a ne po Sta je bolje..i to je samo plus sto taj motor i u Opelu a ne da je Opel los
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:14 - pre 164 meseci
Citat:
codeNO: Ali ako ti imas motor koji je i u Alfi i u Opelu, zasto ne kupiti Opel onda??

Zašto ? Jel' treba da kačim ovde slike ili možeš sam da potražiš na googlu ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:15 - pre 164 meseci
Recimo zbog konfora i kvaliteta materijala unutra.

Btw. odakle ti podatak da ce dva puta cesce menjati delove za Alfu? :) Neki link, istrazivanje, ili je u pitanju urbana legenda?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:33 - pre 164 meseci
Ni urbani mit ni legenda nego prosto bup!.. ostrascenost lepotom VAG grupe.

Delovi kostaju koliko kostaju, problem je jedino sto Alfa ne trpi rezim "vozi dok ne otpadne". Ne prija joj balkanski sindrom

Zbog svoje koncepcije, i pretenzija ne sportske afinitete, vise nego da je porodicno vozilo, neophodne su zamene delova novim, a ne "dobrim" a polovnim.

Alfa se ne moze odrzavati kroz auto-otpad, sto se trapa i pogonske grupe tice. Mogu da se kupuju polovni ukrasi i dugmici...

Sto se delova tice, nesto je jeftino nesto nije, uglavnom, ono sto bi se uporedjivalo, oko redovnog servisa, tecnosti i filteri, kosta slicno.

Postoje delovi koji se menjaju i kostaju, na Alfi, kojih prosto nema na VW-u, drugacija jeftinija konstrukcija trapa VW-a, nosi svoje "prednosti", samo kod nabavke delova..u voznji je druga prica...

Ne znam kome Opel pade na pamet...

Poz
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:52 - pre 164 meseci
Ja vozim astru g koja je u super stanju, a "drpio" sam od kolege alfu 147 par puta i provozao. Da se ne lazemo, razlika je ogromna. Pocev od kvaliteta enterijera, polozaja za volanom, kvacila, menjaca, spoljasnjeg izgleda, lezanja na putu... Jednostavno, zadovoljstvo koje imam dok vozim alfu je mnogo veca nego kod astre.

U celoj toj prici mi jedino nije jasno zasto i dalje vozim astru :(
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 15:57 - pre 164 meseci
tja, jedino zbog kasnije prodaje :)

pa ko šta više voli :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 17:27 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd:Pazi, Alfa Romeo nije fuckin' jeftini Opel ili nešto tako. Kao vlasnik Alfe postaješ član široke ali posebne porodice -


Ali sad tek pazi, kupovinom Alfe postajes clan jedne porodice i siroke i dugacke, najvece. .

E sad da li je bas posebna? Ne znamo.

http://webcache.googleusercont...amp;cd=1&hl=hr&ct=clnk




Edit: ispravljena adresa linka



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 16.09.2011. u 15:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 19:57 - pre 164 meseci
Posebna naravno

 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 20:56 - pre 164 meseci
AMAN BRE Nije BUP nego citaj malo. Kucaj sam na google kvarovi Alfa 156 pa ces videti od ljudi koji voze koje su imali sve kvarove. Prvo je elektronika i to masovno, od sijalica do rada klime i pucanja sajle na el prozorima. Posle ide vesanje i to sve u kompletu. Rekao sam da nije svaki auto isti ali na uzorku od 1000 automobila Alfa je imala najveci broj kvarova u garantnom roku u odnosu na pomenuti VW za zapadnu Evropu. A zna se da najvecu pouzdanost imaju modeli Toyote u skoro svim kategorijama. VW je pomenut samo jer je neko odmah poceo da ga poredi sa istim. I da...ne vozim nista iz VW grupe i ne interesuje me ni jedan model. Rekao sam lepo da covek hoce da se odluci za Alfu iz emocija, i to podrazumeva ceo osecaj od voznje do izgleda i da je to ok samo da obrati paznju kad kupuje na ove gore kvarove. Da bar kad gleda auto sve sijalice i elektronika radi i da nema neprijatnog lupanja iz prednjeg podvozja na rupama na probnoj voznji, posle sta mu bude. I VW G2 je ruzan pa ga opet svi voze ko radi u privatnoj reziji, omadjijani verovatno...I jeste to da svi koji voze vw voze dok ne stane jer nema izmedju a za alfu se to ne moze reci i gotovo.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 21:27 - pre 164 meseci
ukucaj u google kvarovi golf i izaci ce ista lista, nije internet uopste relevantan za to
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 21:33 - pre 164 meseci
imao sam alfu 147 i 156, i 156 je pravi izbor ima mesta udobna i ostalo,manje bitno za ovu temu, bitnije je da sam prodao 156 pre 2 ipo godine prijatelju sa nekih 180oookm koje je vozi i dan danas i koje je mislim samo jednom menjao ulje i koji je potpuno nemaran sa kolima i po pitanju voznje,cistoce a tek odrzavanja da ne pricam.
evo i posle 2 ipo god sluzi ga bez ikakvih problema.
moj savet je ako uzimas 156 uzmi je sto mladju jer su resene neke stvari koje su pravile probleme u prvim serijama.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 22:09 - pre 164 meseci
Alfe su prelepe. Zaista. Nema ruzne Alfe. Ali, meni je najzanimljivije kako se opravdava visoka cena za te automobile.
Citat:
Java Beograd: Kao vlasnik Alfe postaješ član široke ali posebne porodice - vlasnika prefinjenih, sportskih, luksuznih automobila. Alfa Romeo je automobil sa integritetiom. Alfa ima "personality".

Otprilike tako pise i na raznim svetskim sajtovima. Nigde ne pise da je Alfa kvalitetan auto, samo neko zavlacenje ljudi da misle da su i oni nesto posebno ako je voze. Udarna prica je bas kao sto je Java napisao. Kvalitet i ne opravdava tu cenu, ali ako vozis Alfu, ti si nesto posebno!? Masa ljudi, vozaca Alfe, je kritikuje, ali isticu da ce i dalje voziti samo Alfu, jer eto, to je nesto sto obican svet ne razume.

He...to me jako podseca na ljude koji su vozili, i jos uvek voze, Spaceke, ili neke slicne, tzv. kultne automobile.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 22:42 - pre 164 meseci
Alfi ću da priznam jedino da ima smeo eksterijer. 156ica je stvarno za svoje doba bila dizajnerski mnogo ispred svog vremena. 159ka je takođe najlepša u klasi. 166ica isto.

čak i da zanemarim reputaciju alfe kao najkvarljivijeg automobila, kome se kvare sitnice koje drugi ne bi mogli da zamisle, kome je trap uveliko poznat kao vrlo osetljiv, da zanemarimo da je depresijacija NAJVEĆA od svih ostalih i da se fokusiramo na dobre osobine. Vozio sam 159ku i nisam bio impresioniran kvalitetom enterijera(da se razumemo bolji je od astre ili stila ali alfa treba da spada u višu klasu) niti sam osetio tu strast o kojoj svi pričaju. Automobil se u vožnji oseća kao odsutan iako dobro leži uopšte nema dobar feedback sa podlogom. U poređenju sa bmw 3ojkom nema šta da traži ni po ležanju, ni kvalitetu. ni udobnosti a ni po zabavi u vožnji, ali su zato po ceni vrlo slični.

Ali zato će gomila vozača alfe uvek imati potrebu da drugima dokazuje kako je njihov auto bolji od golfa dvojke(plex?), kako su oni deo neke elitističke zajednice i kako oni znaju nešto što mi smrtnici koji vozimo dvojke dizele ne znamo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?06.10.2010. u 08:10 - pre 164 meseci
Citat:
vilil1: Alfe su prelepe. Zaista. Nema ruzne Alfe. Ali, meni je najzanimljivije kako se opravdava visoka cena za te automobile.

Upravo o tome pričamo. Pogledaj cene polovnih Alfi na najposećenijem domaćem sajtu za polovne automobile. I uporedi sa radničko-seljačkim modelima Opela, Škode, Citroena, Fijata. Kad uporediš, onda dođi na [es] pa pi[i o visokim cenama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?06.10.2010. u 08:26 - pre 164 meseci
Zanimljivo je da reputaciju kvarljivog automobila (WTF ?!) Alfa ima samo u Srbiji.

Pitanje za "poznavaoce": šta se to zaboga na Alfi više kvari nego na drugim automobilima ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 45131 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.