Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44891 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 08:54 - pre 163 meseci
Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156 1.9 JTD?
Prica da se tesko nalaze i da su skupi rezervni delovi i da se tesko prodaje sam se naslusao, cak malo posumnjao da je preterano,ne znam, voleo bih cuti i iskustva vozaca.
Ono sto me vise zanima je, koliko je Alfa pouzdana, kako se ponasa u krivinama i sl. Da li cesto nesto otkazuje. Kakvi su motori?
Moj stil voznje je da doteram vrlo brzo do 4. brzine i pri njoj ne prelazim 60kmh, dok sa 5. idem 80... da li je to ok i koliko mogu ovekivati potrosnju?
Kod alfe mi se svidelo to sto je startna, udobna, ima lep enterijer, kao i spoljasnji izgled, ima sve od opreme. Dakle pricao o Alfi 2002/03 godiste.
Vidim da se krecu oko 4500.

Hvala puno!
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 09:24 - pre 163 meseci
Ewo ovako, vozim alfu 156 vec 2 godine, 2.0 benzinac sa gasom, sto mislim da je svakako bolji izbor nego 1.9 dizel.
Bilo koji motor da uzmes neces pogresiti motori su pouzdani.
Rezervih delova imas, i to po narudzbini stizu uglavnom za 1 dan, ukoliko ih nema na lageru, takodje ako ti zafali nesto otvori halloogalse imas alfi 156 u delovima takodje koliko hoces.
Sto se tice cena delova, cene su apsulutno kao za svaki auto te klase, ( u toj klasi je passat, laguna i sl ) mozda cak i jeftinije, naravno ima sta je jeftinije ima sta je skuplje.
Ono sto je generalno problem kod ovih alfa, je sto je mit u narodu da su skupi za odrzavanje nema delova, sto sve nije istina, dok za VW ima delova jeftiniji su za odrzavanje i sl, sto opet nije istina ima koji deo je jeftiniji a ima koji je mnogo skuplji, no da ne bi verovali ili ne verovali u ove mitove najbolje odi do prodavnice delova, pa pitaj posto su npr pakne, llezajevi, ili neki delovi za VW a koliko za alfu, uporedi cene, i iznenadices se koliko su skupi delovi za izvikani VW tog godinsta i te klase ( golf, passat )
I sad zbog svega ovak=ga dolazimo do toga da je pored Lancie Lybre, ovo jedan od najpotcenjenijih auta na nasem trzistu, tako da je svakako za te pare najbolja kupovina.
Jedini problem su zapravo nasi putevi i nas mentalitet odrzavanja, jer alfu ako ne odrzavas moze posle da npravi jako veliki trosak odjednom, a nasi putevi su generalno dosta losi, a posto je auto sportsog ogibljenja, uglavnom to dovodi do vece osetljivosti predneg trapa, na dobrom putu se alfa ni ne cuje.
Sto se tice tvog nacina voznje, to u ovom slucaju zaboravi, tako se cvozi gratski auto sa 1.1 ili eventualno 1.3 motorom, ovde do 60 neces moci da vozis u 4. nego u 3. 80 neces moc da vozis u 5. nego u 4. a optimalan potrosnja mu nije 5. 90km/h , nego je optimum takodje pomeren 110kmh u 5.
Sto se tice potrosnje racunaj taj dizel da ce ti trositi u gradu 7.5-8.5 , a van grada 5 znaci prosek nekih 6 litra. Meni moja alfa trosi grad 14-16 litara plina, van grada 10 litara, autoput 8 litara, a prosek mi je 11-12 litara plina.
I na kraju , najveca prednost ovog auta je ta, da veruj mi iz dosadsasnjeg iskustva skoro svaka ako ne i svaka devojka ce se pre okrenuti za 156 nego cak i za duplo slupljim golfom , pasatom, ili slicnog poularnog kalibra. 156-ica ti je godine kad je izasla i cuvena golf4 bila auto godine, e neki novinari su je nazivali i skulpturom na tockovima.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 09:36 - pre 163 meseci
Citat:
Laki024: da veruj mi iz dosadsasnjeg iskustva skoro svaka ako ne i svaka devojka ce se pre okrenuti za 156 nego cak i za duplo slupljim golfom , pasatom, ili slicnog poularnog kalibra. 156-ica ti je godine kad je izasla i cuvena golf4 bila auto godine, e neki novinari su je nazivali i skulpturom na tockovima.






P.S. http://www.youtube.com/watch?v=64_4SDKMekw


 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 09:50 - pre 163 meseci
i to ni manje ni više nego Sharan :D

za njim se ni baba ne bi okrenula :)))
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 09:50 - pre 163 meseci
Fiatovi JTD motori su sam vrh savremenih dizel motora danas. Naravno, postoje diskusije i poređenja sa motorima drugih, pa se lome koplja koji su najbolji, ali budi siguran da su, kako sam već rekao u svetskom vrhu. 1.9 JTD - milina od motora, ugrađivan u desetine modela Fiata, Alfe, Lanće, Opela, Saab i još nekih. Potraži na wikipediji pojam JTD. Robustan, istrajan, sa dovoljno konja da povuče bilo kad, bilo gde. Samo nagazi !

Rezervni delovi ? Bez problema u više trgovačkih lanaca koji se bave delovima Fiat grupacije (Fiat, Alfa, Lanća). Cena servisa i održavanja ? Sasvim u rangu ostalih savremenih automobila. Pouzdanost ? Kvarovi ? Preporučujem veliki servis čim kupiš auto (250 - 300 EUR) i eventualno, po potrebi čišćenje kompletnog usisa. To će biti sasvim dovoljno za narednih 100.000 km, uz redovne male servise jednom godišnje (zamena ulja i filtera). Ne preterujem, ovo je sasvim realna procena.

Izgled Alfe 156 ? Pa šta još tu treba reći ? Možda nekom slepcu opisivati obline, miline, linije, detalje, farove ... Ko je zdravih očiju - reči su nepotrebne ! Jedinstvan spoj elegancije i sportskih linija. Čak i karavan verzija ima sportsku notu.

Kako se ponaša u krivinama ? Dečko, jel ti to pitaš za Alfa Romeo ? Nemoj da si neozbiljan.

E sad, konkretan primerak automobila - to je druga priča. Tu se nikad ne zna, bez obzira da li kupuješ Volvo, Fiat, Reno, Seat ili Alfu. Jedino, što možda ide kao minus Alfi je što je bije glas da je kupuju ljudi željni brze vožnje i teranja auta i motora do krajnjih granica. A ti je kupuješ polovnu. Ipak, za motor uopšte nemoj da brineš, bez obzira šta piše na cajgeru. Trap - onako, moguća su iznenađenja. Da li je udarana ili nije - to je već tvoja procena. Enterijer, ispravna elektronika (podizači stakala, retrovizori, klima ...) tu otvori četvore oči !

Ja vozim Lanću Lybru 1.9 JTD 2004, "mirniju sestru" 156-tice. Ista osnova, isti motor, slično (skoro isto) ogibljenje. Slična i oprema i elektronika. Samo su odnosi u menjaču drugačiji. Al' ostade mi Alfa neostvarena (zasad) želja.

I još nešto. Glavni pljuvači po Alfi su vlasnici punoletnih Golfa 2. Treba li tu komentara ?

Dakle, zaključak: izuzetno pouzdan motor u neverovatno lepom auomobilu. Ne, sigurno se ne kvari (WTF ?) više od drugih, delova ima, servis nije skup. Potrošnja dizela - umerena u normalnim uslovima vožnje.

I potpuno se slažem sa Lakijem da je to potcenjen model na tržištui polovnjaka u Srbiji. Tim bolje za nas, koji znamo istinu ! Za te pare - nema boljeg auta.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 05.10.2010. u 11:34 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 11:01 - pre 163 meseci
Pa dobro, znaci definitivno ostaje favorit u odnosu na Stilo, koji mi je po B.
Sta da vam kazem, ja sam do skoro vozio Jugo 45, pa mislim da ce mi ovo biti avion :D hehe.
A Jugisha mi je priredjivao razna iznenadjenja... pa sam siguran da ce ovaj biti drugaciji.

http://www.iroel.org/wp-conten...ber/2010/03/Alfa-Romeo-156.jpg
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 11:13 - pre 163 meseci
Nije Stilo loš, ali Alfa je ipak neka druga dimenzija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 11:19 - pre 163 meseci
Citat:
Java Beograd: Nije Stilo loš, ali Alfa je ipak neka druga dimenzija.

Slazem se... u potpunosti nova dimenzija.
Imam jos mesec dana da dobro razmislim.

I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 11:22 - pre 163 meseci
Citat:
Milan M. Radovic: Pa dobro, znaci definitivno ostaje favorit u odnosu na Stilo, koji mi je po B.
Sta da vam kazem, ja sam do skoro vozio Jugo 45, pa mislim da ce mi ovo biti avion :D hehe.
A Jugisha mi je priredjivao razna iznenadjenja... pa sam siguran da ce ovaj biti drugaciji.

http://www.iroel.org/wp-conten...ber/2010/03/Alfa-Romeo-156.jpg


Da ti 156 ne bude preveliki? Mozda da kupis 147 sa 1.9 JTD, to je isto lepota.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 11:36 - pre 163 meseci
Citat:
tdusko: Da ti 156 ne bude preveliki? Mozda da kupis 147 sa 1.9 JTD, to je isto lepota.

Ne, bas zbog velicine mi se i svidja 156...
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 12:53 - pre 163 meseci
Stilo je jeftiniji i bolji za odrzavanje.

Mehanika je ista ali problem nastaje ako zatreba nesto od karoserije.


Citat:
etjen: i to ni manje ni više nego Sharan :D

za njim se ni baba ne bi okrenula :)))


U to me i jeste fora. Kada vec udje (mislim u auto i naravno ne baba) onda niko i ne treba da se okrece za njim. Ne samo da ne treba, vec je i nepozeljno biti preterano upadljiv.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 13:08 - pre 163 meseci
Za tu namenu je stan kud i kamo bolji od automobila
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 13:26 - pre 163 meseci
Citat:
zarsilic: U to me i jeste fora. Kada vec udje (mislim u auto i naravno ne baba) onda niko i ne treba da se okrece za njim. Ne samo da ne treba, vec je i nepozeljno biti preterano upadljiv.

Vidi sa da si oženjen i da razmišljaš samo o diskreciji. Ali, ne zaboravi, osim nas, matorih, ima ovde momaka koji žele da budu viđeni. Kao na primer postavljač teme. A ne da posle moraju da prepričavaju !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 13:30 - pre 163 meseci
Citat:
zarsilic:


U to me i jeste fora. Kada vec udje (mislim u auto i naravno ne baba) onda niko i ne treba da se okrece za njim. Ne samo da ne treba, vec je i nepozeljno biti preterano upadljiv.


slažem se sa ovim. Mada, treba prvo da uđe

Nego, inače, jbeš kola za hvatanje riba. To nikad nije imalo nikakvog smisla. Bio sam u tom fazonu i štaznam, te što možeš da navataš na auto, bolje i da ne navatavaš...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 13:31 - pre 163 meseci
Alfa je moja velika zelja.
Imacu jednom 159 benzinca (ili njenog nasljednika) pa makar mi to bilo zadnje :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 13:33 - pre 163 meseci
Citat:
Java Beograd: Vidi sa da si oženjen i da razmišljaš samo o diskreciji. :) :) :) Ali, ne zaboravi, osim nas, matorih, ima ovde momaka koji žele da budu viđeni. Kao na primer postavljač teme. A ne da posle moraju da prepričavaju !


Pa izmedju ostalog.... naravno tu je i zelja da jbm mu mater vozim nesto normalno i lepo... i brze i tako to....
Citat:
etjen: slažem se sa ovim. Mada, treba prvo da uđe :)

Nego, inače, jbeš kola za hvatanje riba. To nikad nije imalo nikakvog smisla. Bio sam u tom fazonu i štaznam, te što možeš da navataš na auto, bolje i da ne navatavaš... :)
Slazem se... mada zlo je sto se i pametne i dobre devojke loze na kola,a ne samo one F. Al dobro, da ne skrecemo s teme, ovde pricamo o Alfi,a ne o ribama..
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 13:54 - pre 163 meseci
Citat:
Tyler Durden: Alfa je moja velika zelja.
Imacu jednom 159 benzinca (ili njenog nasljednika) pa makar mi to bilo zadnje :)

+1 :)
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 14:06 - pre 163 meseci
Citat:
Milan M. Radovic: Pa izmedju ostalog.... naravno tu je i zelja da jbm mu mater vozim nesto normalno i lepo... i brze i tako to....
Sasvim tako. To je normalna i prirodna želja.

Pazi, Alfa Romeo nije fuckin' jeftini Opel ili nešto tako. Kao vlasnik Alfe postaješ član široke ali posebne porodice - vlasnika prefinjenih, sportskih, luksuznih automobila. Alfa Romeo je automobil sa integritetiom. Alfa ima "personality". Alfa Romeo je pojam u automobilizmu !

A na žalost (ili na sreću onih koji moraju da otvore novčanik) kod nas su maltene jeftiniji od pomenutog nemačkog brenda jeftinih radničko-seljačkih automobila.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 14:22 - pre 163 meseci
Citat:
Java Beograd: Sasvim tako. To je normalna i prirodna želja.

Pazi, Alfa Romeo nije fuckin' jeftini Opel ili nešto tako. Kao vlasnik Alfe postaješ član široke ali posebne porodice - vlasnika prefinjenih, sportskih, luksuznih automobila. Alfa Romeo je automobil sa integritetiom. Alfa ima "personality". Alfa Romeo je pojam u automobilizmu !

A na žalost (ili na sreću onih koji moraju da otvore novčanik) kod nas su maltene jeftiniji od pomenutog nemačkog brenda jeftinih radničko-seljačkih automobila.


Pa sto se tice te cene, ja mogu bas toliko da dam... 4500, vise ne mogu, tj. mogu ali ne zelim.
E sad, kad sam cuo da je fuckin' letva volana za Corsu kostala 400 evra, bez ruku... onda kapiram da nije Alfa ne znam koliko skuplja... ispravi me ako gresim.
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?05.10.2010. u 14:50 - pre 163 meseci
Kad sam rekao "jeftin" Opel nisam mislio na konkretne cene delova, već na sam brend, na pojam u istoriji automobilizma, na poželjnost, na šmek, look & feel.
Inače, ne brini, osim ako ne slupaš auto (pu, pu, pu) na Alfi nećeš da menjaš letvu volana. Što se konkretne cene letve volana tiče - to zaista ne znam. Ali, imaš popularnu prodavnicu delova za Fiat/Alfa/Lanću koja ima sajt sa on-line kupovinom. Potraži na googlu. Ima "sport" u nazivu. Svi delovi imaju cene - pa uporedi.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Mozete li mi reci nesto vise o Alfa Romeo 156?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44891 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.