Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28311 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukvucko
Vlada Vlada
Nis

Član broj: 35455
Poruke: 151
217.16.131.*



+1 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?13.11.2010. u 22:38 - pre 163 meseci
Hvala svima na odgovorima.
Ono sto me sada zanima jeste da li se i gde moze kupiti tako nesto kod nas i da li mogu ugrejati brzo sa tim od 100w.Da li postoji jaci?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?13.11.2010. u 23:09 - pre 163 meseci
Nemoj dzaba trositi pare. Sa tim grejacem od 100W se neces ugrejati. Uostalom on i ne sluzi da bi zagrevao kabinski prostor u vozilima.


Ako se vec zeli nesto pametno uratiti, nesto sto korektno funkcionise onda treba kupiti ovako nesto:




Potrosnja stuje oko 20w plus goriva oko 0,2 L na sat, a
grejni kapacitet je oko 2 Kw sto predstavlja minimum za zagrevanja kabinskog prostora jednog prosecnog automobila.







http://cgi.ebay.de/NEU-NEUE-We...C3%B6r&hash=item5640e2b251




Kako se ne bi morao ugradjivati poseban rezervoar za gorivo, Webasto breneri postoje i u dizel i u benziskoj varijanti.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 14.11.2010. u 09:28 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?14.11.2010. u 10:54 - pre 163 meseci
Svaki covek svojim prisustvom emituje oko 300W.

Doticni grejac od 100W je igracka sto se tice grejanja, ali nije igracka sto se tice potrosnje struje.

Svi uredjaji u vozilu su potrosaci 50-100-300 i 600W, i to su otprilike elektricne mogucnosti instalacije(generator je 650W, ili manje, najveci potrosac je starter, svi ostali su manji od recimo farova).

Instalacija prosto nije predvidjena za kilovate, a jedini izvor "kilovata" je sam motor. Zato se ozbiljno grejanje i ozbiljno hladjenje "vezuje" za sam motor.

Webasto je nezavisan uredjaj, koji kontrolisano sagoreva gorivo, i koliko se secam postoje dve verzije, zagreanje vazduha i zagrevanje vode. Zagrevanje vode je, po meni, bolji sistem, kada je moguc za ugradnju(kod starih buba nije bilo moguce, npr, ili drugih "vazdusnjaka, ili specijalnih masina) posto podize temperaturu rashladne tecnosti, i motor brze ulazi u radni rezim.

Od alternatia bi bili nekakvi drugaciji gorionici, dovoljno bezbedni za koriscenje u vozilu.

Webasto deluje skup, mada je u ceni klima uredjaja, ali za ekstremne uslove prosto ne postoji bolja a jeftinija solucija.

100W je potrosnja upaljacaa u kolima, pa uz dodati ventilator, moze da glumi mikrogrejalicu.

Za niske temperature, prosto je smesno razmisljati o grejacu od 100W..odnosno manjem od 1-2KW

Poz
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?14.11.2010. u 13:05 - pre 163 meseci
moj komsija vozio 2 zime bez ikakvog grejanja pezo 205, icepao mu se radijator za grejanje i cureo mu antifriz , popravka mu bila skupa nije imao para i prespojio je da ne ide antifriz kroz kabinui vozio 2 zime.
druge zime je stavio taj ventilator od 10ak evra i kaze bilo mu super.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?14.11.2010. u 14:42 - pre 163 meseci
I sada da mu verujemo, da se sit ogrejao, navozio, i to u majcici bez rukava, po cici zimi

Komsija ti je neki malo cudan??

Ne znam sta mu je bilo super, rukavice, kapa, jakna ili duple pantalone?

Poz
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?14.11.2010. u 17:49 - pre 163 meseci
Citat:
vladd: Svaki covek svojim prisustvom emituje oko 300W.


Ja sam čuo da je 70W u pitanju. Bilo kako bilo, ta energija veoma zavisi i od spoljne temperature i od količine odeće. Isto kao što radijator emituje deklarisanu energiju (recimo 2kw) samo kada je voda u njemu 90oC i kada je spoljna temperatura ta-i-ta.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?14.11.2010. u 19:09 - pre 163 meseci
Verovatno je izmedju 15 i 500W, ali se 300 uzima(ne zbog filma) za obracun pri hladjenju prostorije.

Naravno da zavisi od mase i zdravlja, odnosno stanja metabolizma..

Vozio sam dugo auto bez grejanja(sa zanemarljivo bednim grejanjem), i mnogo je prijatnije sa jos troje ili bar dvoje u kolima, nego sam..

Od elektricnih grejaca, ponudjen mi je doticni(tri peleta sa ventilatorom) keramicki grejac, koji je bio vise opasan za accu, nego sto je "grejao"(istina, nisam ga ni vezivao na instalaciju, vec preko spoljasnjeg izvora) efekat grejanja, a za ozbiljniji mraz, od -4 pa nize, ne bi ni primetili prisutnost...

Za auto bez grejanja, flasa vruce vode, za grejanje prstica, kapa, sal i rukavice, duge gace i cebe na sedistu..i kao nekada sa zapreznim saonicama...

Veliki problem je led na soferki, i spolja i iznutra, ponekad ne pomaze ni antifriz.

Zato, regularno grejanje u dobrom stanju, dovoljno rashladne tecnosti, promenjen polen filter i dobra ventilacija, i prava je milina biti u kolima.
Jos ko ima sedista sa grejanjem...

Poz


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?14.11.2010. u 21:02 - pre 163 meseci
Citat:
vladd: Verovatno je izmedju 15 i 500W


Ima i vise ako se najade slanine i luka.

(70W je ako jede parizer)


P.S. Srpski pasulj necu da spominjem zato sto bi se u takvim uslovima postavilo pitanje opravdanosti ugradnje Webasta.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 14.11.2010. u 22:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

dulsrules
Član broj: 75681
Poruke: 168
*.ptt.rs.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?18.11.2010. u 04:36 - pre 163 meseci
Jel to samo vazi za srpski pasulj ili moze i neki drugi ?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?18.11.2010. u 13:04 - pre 163 meseci
Vazi i za druge ali je srpski najtvrdji pa je samom tim i najkaloricniji: ima najvecu energetsku moc.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Elektro grejac za grejanje u kolima da li postoji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28311 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.