Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?

elitemadzone.org :: MadZone :: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142650 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RazorCookie
Nikola Susa
Beograd, Srbija

Član broj: 283967
Poruke: 1
95.180.64.*



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?05.07.2011. u 01:33 - pre 155 meseci
A ako imam hr drzavljanstvo?
Naime istice mi uskoro pasos ali mi se tako ne ceka tamo nov, pa se nadam da to mogu odavde resiti.
Never forget what you are. The rest
of the world will not. Wear it like
armor, and it can never be used to
hurt you.
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?05.07.2011. u 08:18 - pre 155 meseci
Citat:
RazorCookie: A ako imam hr drzavljanstvo?
Naime istice mi uskoro pasos ali mi se tako ne ceka tamo nov, pa se nadam da to mogu odavde resiti.


Ako imaš domovnicu možeš izvaditi novi pasoš u Beogradu, naravno, ako si prijavljen da živiš ovde.
Ne razumem koji ti pasoš ističe, srpski ili hrvatski? Budi malo jasniji, pa ću ti sve objasniti.
 
Odgovor na temu

Dragana73

Član broj: 286736
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?10.07.2011. u 22:30 - pre 155 meseci
Poruka za cvetak 77.Kakva je situacija kod tebe.Jesi li dobila pasos ja evo 55 dan i jos nista.Kcerka je dobila 38 dan.
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?10.07.2011. u 23:05 - pre 155 meseci
Za Dragana73,
Ajd bar nekog da zanima ova tema. Najviše bih volela da ni ti ni ja nemamo ovaj problem. Moram te razočarati. Meni je danas 96.dan. I prosto mi je neverovatno da niko više nema ovaj problem. Temu sam postavila na par velikih foruma, i ništa. Pa ako samo ti i ja čekamo na hrvatski pasoš u Beogradu - blago nama.
Šta da ti kažem?! Vrtela sam veze i vezice i ništa. Čula sam da su Srbija i Hrvatska sklopile neki dogovor o boljoj saradnji u svakom smislu, pa su i te provere detaljnije, i da se zaista na pasoš čeka 8 meseci. Prvo sam mislila da je to nečija laž, teorija zavere, pokušaj da odustaneš od svega, ali jbg...nažalost - nije.
Sutra ću zvati konzulat da pitam u kom stadijumu je moj pasoš....

Hvala ti što se javljaš, nekako mi to znači, nisam sama u ovome. I volela bih da se obema što pre reši sve ovo. K'o da smo neki kriminalci. Katastrofa!

Ako neko ima kakvih informacija ili da potvrdi ove - bila bih zahvalna.
 
Odgovor na temu

Sasa909

Član broj: 288442
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?29.07.2011. u 19:27 - pre 155 meseci
Vidim da bas dosta znate o ovoj temi pa me zanima da li mozete da odgovorite na moje pitanje. Naime , rodjen sam u Zagrebu 1985. i od 1986. zivim u Beogradu, ali nisam odjavljen iz Zagreba sve do 1990, a tada sam prijavljen u Beogradu. Majka mi je rodjena takodje u Hrvatskoj taamo je bila i prijavljena 30 i nesto godina i ima hrvatsku penziju, a otac u Srbiji, oboje imaju srpsko drzavljanstvo kao i ja . Mama nema hrvatsko. E sad me zanima da li mogu dobiti hrvatsko drzavljanstvo i kako?
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?29.07.2011. u 20:32 - pre 155 meseci
Citat:
Sasa909:
Vidim da bas dosta znate o ovoj temi pa me zanima da li mozete da odgovorite na moje pitanje. Naime , rodjen sam u Zagrebu 1985. i od 1986. zivim u Beogradu, ali nisam odjavljen iz Zagreba sve do 1990, a tada sam prijavljen u Beogradu. Majka mi je rodjena takodje u Hrvatskoj taamo je bila i prijavljena 30 i nesto godina i ima hrvatsku penziju, a otac u Srbiji, oboje imaju srpsko drzavljanstvo kao i ja . Mama nema hrvatsko. E sad me zanima da li mogu dobiti hrvatsko drzavljanstvo i kako?


Po rođenju bi trebalo da možeš dobiti. Rodio si se tamo, znači imaš sigurno pravo na Rodni list. Ako se nisi ispisao iz knjige hrvatskih državljana a onda imaš pravo i na Domovnicu. To da li si odjavljen iz Hrvatske ili ne - menja samo kod vađenja hrvatkog pasoša.

Po majci nemaš pravo jer si punoletan.

Najbolje ti je da pozoveš Hrvatski konzulat i sve će ti objasniti. Još bolje, vidim da si u Beogradu, otiđi kod njih. U Hrvatskoj ti ne može bilo ko izvaditi Domovnicu, za to moraš nekom poslati Punomoć. Ako ti se ne žuri, Hrvatski konzulat odrađuje i to.
 
Odgovor na temu

Sasa909

Član broj: 288442
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?29.07.2011. u 20:48 - pre 155 meseci
Ok, hvala . Svako ima neku svoju teoriju, te ne moze ako ti je otac u tom trenutku bio drzavljanin Srbije , te ne moze ako nisi prijavljen, ako ti jedan od roditelja nije drzavljanin... Haos , najkomplikovaniji su na celom svetu :)
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?30.07.2011. u 10:31 - pre 155 meseci
Nema tu mnogo teorija. Ako si punoletan, potpuno je nebitno koje ti državljanstvo imaju roditelji. Najbitnije od svega je u ovom momentu to da si ti rođen u Hrvatskoj, da si živeo tamo (godinu dana ako je to dovoljno, nisam sigurna).
Priča oko roditelja bi imala nekog značaja da si ti maloletan. Ovako ne igra nikakvu ulogu.

Kažem ti - otiđi lepo u njihov konzulat i sve će ti teta objasniti tamo. :)
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.08.2011. u 10:52 - pre 154 meseci
Citat:
Dragana73: Poruka za cvetak 77.Kakva je situacija kod tebe.Jesi li dobila pasos ja evo 55 dan i jos nista.Kcerka je dobila 38 dan.

Dragana73, ako nisi dobila još pasoš, javi mi se na pp...
 
Odgovor na temu

luckylaza

Član broj: 290025
92.244.142.*



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?03.09.2011. u 12:19 - pre 153 meseci
Ajde i ja da pitam,ja sam rodjen u Srbiji,ali imam Domovnicu koju sam dobio 2006,po tome gde mi je rodjen otac.
Tad nisam mogao da dobijem hrvatski pasos dok ne prilozim i srpsko drzavljanstvo,koje sam cekao da dobijem u tom momentu(zivim ceo zivot i rodjen sam u Srbiji,a nisam bio drzavljanin)
E sad ima i Srpsko drzavljanstvo,ajde neka informacija sta mi sve treba za Hrvatski pasos i koliko je to para?
Unapred zahvalan na odgovoru

EE da nikad nisam ziveo u Hrvatskoj ali domovnicu imam,dao sam rodjaku koji je isao tamo ovlascenje i on je podigao za jedan dan
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.home1.cgocable.net.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?04.09.2011. u 05:14 - pre 153 meseci
Ovako - posto imas domovnicu automatski imas pravo na putovnicu. S tim da zivis u Srbiji, uslov da bi zatrazio domovnicu preko Hrvatskog konzulata je da imas srpsko drzavljanstvo i srpski pasos.
Od dokumenata ti jos treba srpska licna karta, rodni list, domovnica, kopija srpskog pasosa, uplata od 130 Eura (ali to prvo moras otici u Hrvatski konzulat).
Svakako imas sve uslove za putovnicu, samo se naoruzaj strpljenjem. Preko Hrvatskog konzulata u Beogradu ceka se od 5 meseci pa na dalje. Postali su rigorozni u proverama u dogovoru sa Ministarstvom Unutrasnjih Poslova Srbije. Licna iskustva.
 
Odgovor na temu

luckylaza

Član broj: 290025
92.244.142.*



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?06.09.2011. u 10:57 - pre 153 meseci
Hvala mnogo,strpljenja ce biti,pa kad bude bude,nije mi o glavu.
Hvala na informaciji

 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.home1.cgocable.net.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?06.09.2011. u 15:41 - pre 153 meseci
Samo predaj zahtev sto pre, ko zna sta ce jos smisliti.
Najbolje ti je lepo da odes do Hrvatskog konzulata i poneses sve sto imas, odmah ce ti oni pregledati papire i reci da li je to sve ili treba jos nesto.
 
Odgovor na temu

dekipirot

Član broj: 287285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?22.11.2011. u 19:52 - pre 151 meseci
Ako neko moze da mi pomogne molim vas odgovorite mi.
Rodjen sam u Hrvatskoj 17.03.1985 god. Doselio sam se u |srbiju gde i danas zivim 1991 god.
Interesujeme dsali imam prava na hrvatski pasos.Majka poseduje hrvatsko drzavljanstvo,ja sam rodjen tamno, mogu da izvadim rodni list ali domovnicu nemogu.
Kazu da nisam upisan kao drzavljanin republike Hrvatske.
Da li imam pravo na hrvatski pasos i gde i koje dokumente predati za njega ako posedujem uslove.


proverio sam i video da nisam upisan u njihovu knjigu drzavljanja. DA lj ei moguce upisati se naknadno iako imam sad 26 godina.
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?22.11.2011. u 21:49 - pre 151 meseci
1.Bez domovnice nemozes dobiti pasos
2.Na ovom linku mozes da proveris gde si upisan i u koje knjige si upisan http://www.appluprava.hr/uvidg/
3.Ako nisi upisan u knjigu drzavljana za sve ti je relevantna adresa Hrvatska Ambasada u Beogradu,jedino od njih mozes dobiti informacije dali mozes kako i nakoji nacin da se upises u knjigu drzavljana
 
Odgovor na temu

dorazr

Član broj: 294027
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?23.11.2011. u 07:58 - pre 151 meseci
OIB se moze izvaditi u mestu prebivalista u Hrvatskoj, dovoljno je da se negde prijavis, uzmes potvrdu da si prijavljen, taksa za to je oko 15 kuna i sa tim izvadis OIB.
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?26.11.2011. u 15:58 - pre 151 meseci
OIB mozes saznati i online ako znas svoj JMBG i kako se zoves. :-)
http://oib.oib.hr/SaznajOibWeb/fizickaOsoba.html
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.home1.cgocable.net.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?27.11.2011. u 17:06 - pre 151 meseci
Gajicu, ponavljas se! :P
 
Odgovor na temu

Ivanjica

Član broj: 281559
Poruke: 19



Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?11.05.2012. u 15:01 - pre 145 meseci
Pozdrav svima,
Zvala sam konzulat da pitam sta je potrebno od dokumenata za izradu putovnice i kazu da sve originale dokumenata zadrzavaju dok ne preuzmem putovnicu. Posto sam citala da taj proces izrade moze da potraje, da li je jos neko imao ovakva iskustva sa zadrzavanjem? Imam samo jednu domovnicu (negde sam cula da se ona i izdaje samo jednom?) i sta cu ako mi zatreba u medjuvremenu, a nije kod mene?
I da li su potrebne slike?
 
Odgovor na temu

cvetak77
Dijana Jankovic
ekonomski tehničar
Stoney Creek, ON, Canada

cvetak77
Član broj: 265631
Poruke: 5
*.home1.cgocable.net.



+4 Profil

icon Re: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?11.05.2012. u 17:16 - pre 145 meseci
Zadrzavaju orginale, da. Naravno da domovnicu mozes izvaditi opet, to je glupost da se vadi samo jednom, Domovnica je isto sto i srpsko Uverenje o drzavljnastvu, dokument koji zastareva posle 6 meseci.
Pre nego sto predas dokumenta, uradi overu kopija u opstini ili sudu, tako da ako ti u medjuvremenu zatrebaju dokumenti za nesto drugo bar imas kopije.
Proces ne traje duze od par meseci, sto se licno tice Hrvatskog konzulata ide brzo, najvise se nateze kod nas kad Hrvatski konzulat trazi proveru od Ministarstva Spoljnih Poslova, a oni od Ministarstva Unutrasnjih Poslova (ako zivis na prostoru Srbije). Ja sam imala tu "srecu" da su moje papire zaturili. Pa sam cekala 5 meseci.
Slike ti ne trebaju. Samo odi prvo do njih sa svim papirima, oni ce te onda uputiti gde u koju banku da odes i uplatis za pasos, i gde da ides da se slikas i da naglasis da je za Hrvatsku putovnicu, znaci to ces obaviti u Kneza Milosa, i banka nije daleko. Sve ce ti fino reci u konzulatu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hrvatski pasoš - kakva je situacija danas?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142650 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.