Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122409 | Odgovora: 752 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:13 - pre 163 meseci
Onda je sve ok :)
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:18 - pre 163 meseci
Pa jeste. Cim neko obrce vece kolicine novca, samim tim ima veze i sa politicarima te postoje razne mogucnosti zloupotrebe, uticaja, korupcije, privrednog kriminala, pranja novca, finansiranja terorizma itd. i sasvim je uobicajeno da postoji neka vrsta kontrole. I to znaju obe strane
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:37 - pre 163 meseci
Mislim ovi nasi i svetski seljacki medji su naravno uglavnom objavili ono najmanje bitno. Tabloidne podatke tipa Berluskoni voli maloletnice, Gadafi krese ukrajinke, Ruski predsednik je robin, a Putin betmen, Jeremic je pglu. Bulshit.

Dok recimo nytajms http://www.nytimes.com/2010/11...iddleeast/29missiles.html?_r=1



Sad cu ja malo da ******.
Jer meni ova transa iz wikiliksa deluje fejk. Sve napisano ide u prilog Ameriki. Wikileaks.com ne radi, a novinama su stigli papiri. Uvijeno u malo sarenog celofana sa slikama kraljeva i precednika za stoku-narod da zvace. Ustvari tema je Iran.
J€bo ih mitropolit Iran je nabavio ovo!:


Ruski podmornicki R27 projektil iz sezdesetih, domet bar 2500-3000km, pa sad mogu da gadjaju i Suboticu i Berlin. Ko im je dao, pa Severna Koreja naravno ! Osovina zla, jel.

Ovi Rusi su stvarno mega carevi za raketnu tehniku i inzenjerstvo. Gulili su Amere pojacane nacistickim znanstvenicima, ceo hladni rat prave bolju raketnu tehniku. A malobrojniji su, a zive u bedi, cak su sloveni. A danas u vreme interneta kad na wikipediji pisu osnovni delovi i gorivo njihovih raketnih motora, jedna Kina, Iran i slicni sa hiljadama inzenjera ne mogu da skapiraju kako da naprave nesto sto su Rusi sklepali pre 40-50 godina. Vec moraju da ukradu ili kupe stare raketne motore za reverzni inzenjering...

Suma sumarum Kim Jong-Il dao Ahmedinadzadu raketne motore da atomkama moze da gadja celu Evropu. Istina il trac, ja bi ih bombardovao cisto preventivno.

p.s. hit recenica nytajmsa:
The missile intelligence also suggests far deeper military — and perhaps nuclear — cooperation between North Korea and Iran than was previously known. At the request of the Obama administration, The New York Times has agreed not to publish the text of the cable.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:46 - pre 163 meseci
Eto, to je vec neka (nama) nepoznatija informacija. Mada, tesko da ce iko bombardovati Iran, ipak su oni dosta ozbiljni (i pored one budale na vrhu), za razliku od S. Koreje i ostalih talibana. Sto se tice raketne tehnike, Ameri su mozda bili pojacani naucnicima, ali Rusi su (prvi) stigli do dokumentacije/projekata. Izgleda u tom zecu lezi grm.

Btw. radi http://cablegate.wikileaks.org/
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:50 - pre 163 meseci
Citat:
sasvim je uobicajeno da postoji neka vrsta kontrole. I to znaju obe strane

Jedinu vrstu "kontrole" koju ja vidim je upravo ona da kad njima nesto zatreba, ili treba da se utice na tok nekog dogadjaja, to mogu da ostvare prostom ucenom - jer znaju svaki mutni detalj necije proslosti - ili jednostavnim ugrozavajnem posla osobe koja odbija da saradjuje. Ta vrsta kontrole mi pada na pamet...

Citat:

The missile intelligence also suggests far deeper military — and perhaps nuclear — cooperation between North Korea and Iran than was previously known. At the request of the Obama administration, The New York Times has agreed not to publish the text of the cable.

Ma, odma' bombardovati! :)
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:51 - pre 163 meseci
To je verovatno poslednja opcija, tj. akcija, ne samo prisluskivanje. A eto, i za to ti ne treba CIA vec moze i domaca varijanta http://www.elitemadzone.org/t4...Misko-ce-da-plati-porez-Srbiji
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
95.180.36.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:53 - pre 163 meseci
Nije mi jasno ovo leakovanje.
Na wiki leaks ima samo 220 dokumenata i polako se uvelicava broj...

Mediji su izgleda dobili vecu kolicinu al mislim da nije sve.

Ovo ce izgleda da curi jedno 2 meseca polagano :)
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?28.11.2010. u 23:58 - pre 163 meseci
Pa dobro, mediji su dobili premijeru, na net ce pustiti za par dana
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:03 - pre 163 meseci
Citat:
Wi-FiSto se tice raketne tehnike, Ameri su mozda bili pojacani naucnicima, ali Rusi su (prvi) stigli do dokumentacije/projekata. Izgleda u tom zecu lezi grm.

Btw. radi http://cablegate.wikileaks.org/
Ih bre, di rusi stigli prvi :). U Nemacku da, ali do raketa ne. Ameri su prvi stigli do fon Brauna. Pokupili njega i ceo njegov razvojni tim inzenjera. Pokupili rakete, ceo prozivodni pogon i prebacili u Ameriku. Evo ga fon Braun, covek koji je posalo amere u svemir:


Rusi su posle dosli do njegove podzeme SS fabrike/logora i pokupili ostatke koji su ostali iza Amera. Svejedno, konstantno su pravili bolje raketne motore. A vrhunac sam gledao na americkom History kanalu, kada su posle hladnog rata otkrili da su Rusi resili neki veliki teoretski problem. Napravili su raketne motore u poredjenju s kojima americki izgledaju kao parna masina, to su reci naucnika iz NASA. Te ruske motore je kupila NASA i ugradjuje ih na svemirske rakete kojima lansira satelite. Jer ti motori trose malo goriva, a strasan potisak daju.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:03 - pre 163 meseci
http://isohunt.com/torrent_det...03298133/wikileaks?tab=summary
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
95.180.36.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:09 - pre 163 meseci
?
To je sve afgan..
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:11 - pre 163 meseci
Citat:
A eto, i za to ti ne treba CIA vec moze i domaca varijanta

Ta opcija, koju i mi imamo, funkcionishe za domace potrebe, tj. kad je nesto u zemlji. Dok za pritisak na strane drzavljane, i uticaj u drugim zemljama, se ne moze koristiti drzavni aparat tvoje zemlje, jer komplikovano je toliko usloviti stranu zemlju i njen drzavni aparat da bi se sproveo pritisak + sto je suvishe javno, posebno ako ona nije neka bantu zemlja vec pristojna sila. Onda se takvi podaci koriste za direktan pritisak na "kljucne osobe"... i to im je primarna namena.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:11 - pre 163 meseci
@boki - Da, to sam samo nasao...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:11 - pre 163 meseci
[off]
Citat:
milivoje t: Ih bre, di rusi stigli prvi :).

I u Berlin i do (delova) raketa i do projekata/dokumentacije. A Ameri se vijali po sumama i gorama sa Braun-om dok se nije predao i "dobrovoljno pristao" da radi za njih (uz ruku u gipsu i neke modrice, verovatno posledica zestokih pregovora). On i ekipa plus valjda jedna prikolica dokumentacije. Ostalo ostalo po fabrikama i i institutima, a veci deo i izgubljen. No, nebitno, to je za neku drugu temu
[/off]


@ a1200: Ista prica, iste metode, samo drugi razlozi i drugi (visi) nivo. I tako je oduvek, i svima je to jasno, i niko se ne buni vec igra igru. S obzirom koliko puta su uspeli u sprecavanju necega, izgleda da se ovi drugi (politicari, biznismeni, teroristi) mnogo bolje snalaze u toj igri i pored prisluskivanja/pracenja
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:26 - pre 163 meseci
Ili ih ovi pustaju, dok im zaista nesto ne zatreba. Bolje znati ko sta radi i kako, nego ga odmah uhapsiti pa traziti posle godinama njegove naslednike.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:26 - pre 163 meseci
Verovatno će se tek za par dana videti prave posledice svega ovoga, jer ja ne bih baš rekao da su se toliko ovi iz raznih agencija uzjogunili za džabe. Mislim da će prava rekacija uslediti tek nešto kasnije, jer je isto tako bilo i kad su objavili one snimke iz Iraka, gde se vidi kako Amerikanci ubijaju civile bez ikakvog razloga.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:28 - pre 163 meseci
Za par dana ce oni koji zaista zele da dalje objave pikantne detalje, a ne da saniraju stetu, objaviti svoja saznanja :). Mislim da ce biti zanimljivo, posebno sto u eri interneta kontrolisani mass-mediji polako gube trku... cenzura vishe ne drzi tako dobro kao sto je drzala. :)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:33 - pre 163 meseci
Wi-Fi tacno za drugu je temu.
Ali posto sam se kao dete interesovao za rakete i pravio ih, interesovao sam se i za legendarnog fon Brauna.
Ameri ga nisu vijali vec je on lepo cekao u projektnom birou u sklopu podzemne fabrike logora Dora Mittelbau. Dora Mittelbau je bila tajna podzemna fabrika, nikad bombardovana, pristup je imao samo SS i jevreji-radna snaga koji bi u jamama Dora Mittelbau umirali u strasnim mukama. Nisu oni morali nista da ga ubedjuju, vec je bio presrecan kada je video amere, a ne ruse. Ruku je slomio ranije nego sto su ga ameri nasli. U "moja borba", Hitler prirodne saveznike vidi u V. Britaniji i Americi, posto je osvojio kontinetalnu Evropu u pismima Cercilu je trazio da zajedno napadnu Ruse. Ali oni nisu pristali da u novom savezu Svabe drze noz kad se sece torta... Ipak posle rata i dans su saveznici.

Nije samo on otisao u Ameriku, vec komplet nemackih raketnih naucnika, slika iz amerike, 104 shvabe raketna inzenjera.

Pogledaj projekat paperclip. Pazi careve sto jos uvek furaju hitlerovke fruzire i brkove.


Ova ruska raketa R-27 koju su s.korejanci dali irancima ima interesantan NATO naziv "Serb" :D.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 00:52 - pre 163 meseci
Ja znam da je bio u Alpima u nekom selu, i da su ih ovi trazili pa su se kao predali, al' ok... S obzirom da ih se gomila skrivala po sumama i gorama pa hvatali vezu za Italiju i odatle za Juznu Ameriku (preko crkve, crvenog krsta i sl.), nesto mi ta "jedva cekam" predaja i ne zvuci realno, al' ok.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 01:27 - pre 163 meseci
Gde su ih tacno nasli u kom selu vise se ne secam, gledao sam video zapis tog dogadjaja bili su srecni da vide amere, cak su se i ameri iznenadili... Pa fon Braun ih je vodio u razgledanje Mittelwerk Dora Mittelbau, a mogaoje sve dici u vazduh... Da ne smaramo ljude:
"Surrender to the Americans

The Soviet Army was about 160 km from Peenemünde in the spring of 1945 when von Braun assembled his planning staff and asked them to decide how and to whom they should surrender. Afraid of Soviet cruelty to prisoners of war, von Braun and his staff decided to try to surrender to the Americans. Kammler had ordered relocation of von Braun's team to central Germany... http://en.wikipedia.org/wiki/W...aun#Surrender_to_the_Americans"

U to vreme je ludi Staljin drzao svoje najvece raketne naucnike u gulagu, kao sto su Sergej Kolarov i Valenti Glusko, posle rata se setio da mu ipak trebaju...

Neverovatno je to da danas (tehnoloski bum, internet, spijunaza, rent-a-russian) velike nacije ne mogu lako da savladaju i dokuce tehnologiju motora koju su Rusi ili Nemci khm pardon ameri smislili pre 50 godina...

Mnogo je bre poleteo ovaj Ahmedinadzad :) ne vole ga komsije, ne voli ga brat, veliki.


Nego kakvi su nasi odnosi sa Iranom ? Mislim da se ne zameramo ako vec mogu da nas dobace, a nama kratke ruke :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122409 | Odgovora: 752 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.