Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20632 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 20:30 - pre 161 meseci
Citat:
milance_kg: Nije normalno sto ste se vi mlatili i sto vas nije neko poslao da taj visak energije odradite drustveno korisnim radom, recimo neki rudnici bi trebalo da se osiguraju i tako neka rizicna mesta, posto kroz svoje delo ste pokazali da ne cenite svoj zivot, eto dobrovoljaca.

E, pa za takve stvari se obrati Kovacevicu, jer isto razmisljate. He, pazi ti tvoju pricu, 'si ti neki tezak komunista?! "Drustveno korisni rad"! Svasta.

Kol'ko si ti opasnih likova likvidirao? Hm, koliko pises i podrzavas ovakva ubijanja, mora da si nesto i ti slicno radio.

Ili samo piskaras da ti prodje vreme?

Isto pitanje i za sve koji brane ubicu. Koliko ste ih sredili?


@Kovacevic

Ono, "nije normalno", sam napisao u vezi ubijanja zbog tuce. I odbrane takvog postupka.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 20:39 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: E, pa za takve stvari se obrati Kovacevicu, jer isto razmisljate. He, pazi ti tvoju pricu, 'si ti neki tezak komunista?! "Drustveno korisni rad"! Svasta.

Kol'ko si ti opasnih likova likvidirao? Hm, koliko pises i podrzavas ovakva ubijanja, mora da si nesto i ti slicno radio.

Ili samo piskaras da ti prodje vreme?

Isto pitanje i za sve koji brane ubicu. Koliko ste ih sredili?


@Kovacevic

Ono, "nije normalno", sam napisao u vezi ubijanja zbog tuce. I odbrane takvog postupka.


Nisam ja nikog likvidirao, samo me zakacio rat, pa i tu nisam nikog likvidirao.
A bisere gledam jos danasnji dan, mogu reci da imaju neki respekt prema meni, i pricamo, zezamo se,
dam neki savet, hoce neki put da poslusaju, cute neki put - nece da kazu kao da se stide,
sta ti ja znam, mozda sam preterao na ovoj temi oko 'genetskog otpada', ali ima tu fine dece,
koja nemaju bolji nacin da se iskazu, a ima okorelog olosa, to su rodjeni da budu takvi...

aj pozz...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 20:52 - pre 161 meseci
To se u zargonu kaze "naleteli na minu". Orgijali, vezbali za opasne momke, i naleteli na instruktora gadjanja.

Dok su orijasili sa obicnim gradjanstvom, bili su "poznati policiji", i normalno se izivljavali po kraju.

Mislim da neko uzgaja takve skotove, a major ce da robija, kada mu je vec nesreca zakucala na vrata. I robija je bolja nego zito. Ko je mogao da garantuje, da ce magarci prestati da ga batinaju pre nego sto mu se ugase zivotne funkcije, malo li je takvih slucajeva i premlacivanja bilo..

A prica da ih je pobio zbog 3000 din, je cist bezobrazluk, oni su krenuli da sakate coveka da mu ne bi platili doticnu svotu..moze i mora tako da se posmatra..


Poz
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 21:14 - pre 161 meseci
Citat:
StORM48: Suština je da bi major bio ubijen da nije potegao pištolj.
Nemam uopšte sumnji u to
Ako je to suština, onda si je promašio:
Citat:
Kako “Blic” saznaje, Pavle i Nikola Stanišić, Lučić, Dragić, Ivan Krstivojević (23) i Đuro Burki (23) preksinoć su se kockali u jednoj kladionici u centru Batajnice. Kada je Pavle dobio novac, otišli su u kafanu “Balanja” i pili. Kada im je konobar doneo račun od 6.100 dinara, ustali su i bez reči izašli iz kafane, a ceh nisu platili. Nakon toga otišli su u “Sremsku noć”, gde su nastavili da piju
Dakle jasno je da su nameravali da odu a da ne plate račun, a ne da ubiju bilo koga. O tome na neki način svedoči i sam ubica:
Citat:
Prema njegovoj tvrdnji, nisu hteli da plate, već je Nikola Stanišić prvi izašao iz lokala da bi automobil pripremio za bekstvo. Za njim je krenuo brat Pavle, a zatim i ostali mladići
naravno, i rupe na leđima ubijenih svedoče koliko je bio ugrožen ubičin život u momentu kada je počeo da puca
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 21:22 - pre 161 meseci
Nisu nameravali da mu ugrožavaju život? Šta, jel major kriv što su ga prebili?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 21:27 - pre 161 meseci
MyWay, to samo govori da je major imao kičmu, a konobar iz prethodne kafane nije video poentu u tome da rizikuje sopstveni život. Da im je kojim slučajem rekao da moraju da plate, kladim se da bismo sad čitali o ubijenom konobaru... "a deca su se samo zaigrala"...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 23:05 - pre 161 meseci
... kladim se da bismo sad čitali o ubijenom konobaru...
ti zaista ne možeš da prestaneš sa nagađanjima i da se držiš činjenica i informacija do kojih možemo u ovom trenutku da dođemo?
ako si pročitao citirano iz mog posta, jasno ti je da nisu hteli ni majora da ubiju, naprotiv, bežali su od od njega. da je ovo normalna zemlja dobio bio zbir predviđenih kazni za ubistva i pokušaje ubistva umanjen za činjenicu da je ubio u afektu isl, dakle reda desetak godina.
zaboravite šbbkbb i dodge city style rešavanje problema, ovo je ipak 21 vek a još u prošlom veku se veliki broj zemalja izjasnio protiv smrtne kazne za dokazane slučajeve ubistava (i ostalog za šta je ranije sledila smrtna).
ako nije dozvoljeno državi, sigurno nije ni pojedincu.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 23:36 - pre 161 meseci
Citat:
StORM48: Znam za slučajeve gde su klinci rezali vrat ljudima zbog ebenog mobilnog telefona od 100 evra (Kalenić pijaca, autobuska stanica), gde su pucali za daleko gluplje stvari. Niko ne može da me ubedi da bi oni nakon sr**ja koje su napravili, mirno otišli dalje.


100 eura? Puno!

Pazi ovo.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"18.12.2010. u 23:37 - pre 161 meseci
@MyWay
Whatever... dvojice "od ranije poznatih policiji" manje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 10:01 - pre 161 meseci
MyWay

Ovi nasislnici bi pre ili kasnije dobili ono sto traze, uz to mozda bi i ubili nekog. Cinjenica je da su pokusali ubistvo radnika pumpe sekirom, jel to cinjenica?
Ovog puta su se nameracili na naoruzanog coveka, prebili ga i razbili mu glavu flasom. Tek kad je major uspeo da izvadi pistolj, poceli su da beze, da nije izvadio pistolj, mozda bi zavrsio u ilovaci.

Sta se dalje desava u glavi majora, coveka koji je evidentno u afektu, prebijen i sa rabijenom glavom (potres mozga), poznato je, puca na napadace i brani zivu glavu. Pitanje je da li su svi poceli da beze nakon sto je izvadio pistolj, mi to ne znamo, a ne zna ni novinar koji je pisao tekst.

Cetiri pijane budale ga biju i udaraju flasom, sta je to, jel to po tebi tuca?

Licno sumnjam da ce da dobije "veliku" kaznu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 10:05 - pre 161 meseci
@timotic

Bas si dobru vest postavio. Obratiti paznju na poslednju recenicu -

Citat:
Ovu petoricu mladića terete za krivično djelo - razbojništvo.


E tako je trebala situacija da se razvija i u ovom slucaju. Barabe naprave neki prekrsaj, krivicno delo, oni treba i da odgovaraju zbog toga, a ne neki ubica da izigrava Doc Hollidaya zbog par hiljada dinara.

Nikako mi nije jasno zasto je taj "fini" vojnik nosio pistolj sa sobom. Mozda da bi bio spreman da ubije nekoga, obzirom da je izvrstan strelac?!

Nije valjda da bi krcao orahe.

Ah da, on nije potencijalni ubica jer nosi pistolj, a oni jesu jer su hteli da pobegnu i ne plate.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 10:40 - pre 161 meseci
Da, da, "samo nisu hteli da plate"... ponekad malo, tu i tamo, potegnu sekiru kad neće da plate, ponekad odvale šipku nekom o glavu, flašu kad se nema šipka itd, ali su inače fina neka deca. Policiji su poznati zbog slušanja kursa protivpožarne zaštite, je l'?

Bože, kako se Ti praviš šašav...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
*.madnet.sohosistem.net.



+83 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 11:40 - pre 161 meseci
Dobri neki momci, jadni oni... Isti ovakvi dobri momci su mom mlađem bratu polomili ruku pre jedno mesec dana, a samo ih je pitao ko će da plati račun!!! Da nije bio pun kafić ko zna kako bi prošao... Policiju naravno boli q, a majmuni i dalje slobodno šetaju!!!
:)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 12:26 - pre 161 meseci
Vrsite zamenu teza. Niko njih ne opravdava, njihovo ponasanje. Ali ima ko je zaduzen za to. Ne moze svaka budala da stavi pistolj za pojas i da ubija kako on zeli.

Da je ovaj ubica normalan, zvao bi policiju, a ne bi istrcavao za njima, potezao pistolj, i pucao, pa mu se malo omaklo jelte, jer je dobar strelac, da pripuca i u ledja, i ubije.

Jbt. ponekad pomislim da ovakve komentare kojima se brani dvostruki ubica pisu policajci kako bi svoj nerad opravdali.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 12:31 - pre 161 meseci
Moj utisak je da u poslednje vreme sve češće ljudi uzimaju pravdu u svoje ruke. Ne želim da ulazim u komentarisanje pojedinačnog slučaja, ali kao zbirna pojava čini mi se da je ovo pokazatelj da je "treshold" osećaja ugroženosti i nedovoljnog pravnog sankcionisanja premašen.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 12:55 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1
Da je ovaj ubica normalan, zvao bi policiju, a ne bi istrcavao za njima, potezao pistolj, i pucao, pa mu se malo omaklo jelte, jer je dobar strelac, da pripuca i u ledja, i ubije.


Ja sam ubeđen da mu ovo nije prvi put da ga neko ojadi za ceh, niti mu je prvi put da neki izrod hoće da ga bije flašom ili štanglom ne bi li se izborio za svoje pravo neplaćanja računa, i isto tako sam ubeđen da je uvek zvao policiju koja je na kraju samo slegala ramenima...

U takvoj situaciji pitanje je kada će naš (anti)heroj da prsne i da uradi što je uradio. Po pravdi, ne znam šta će biti, ali po pravičnosti trebalo bi da dobije minimalnu kaznu, reda max nekoliko godina, a rodbinu ubijenih koja otvoreno preti, trebalo bi u zatvor i po novčaniku, iz vaspitno-preventivnih razloga.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 13:15 - pre 161 meseci
Citat:
Da je ovaj ubica normalan, zvao bi policiju, a ne bi istrcavao za njima, potezao pistolj, i pucao, pa mu se malo omaklo jelte, jer je dobar strelac, da pripuca i u ledja, i ubije.


A otkud znas da je bas ovako bilo? Rekoh vec tamo, jos se, zapravo, ne zna, sta se tacno dogodilo. Za prezivele pavijane nisam ubedjen da su skloni istini, pa ce biti posla za istragu...
P.S. Naravno da je onaj ko nosi pistolj za pojasom potencijalni ubica, mislim da su takvi ljudi suvise samouvereni glede sopstvene samokontrole...

Citat:
Nenad Vranjanac: Moj utisak je da u poslednje vreme sve češće ljudi uzimaju pravdu u svoje ruke. Ne želim da ulazim u komentarisanje pojedinačnog slučaja, ali kao zbirna pojava čini mi se da je ovo pokazatelj da je "treshold" osećaja ugroženosti i nedovoljnog pravnog sankcionisanja premašen.


Ovo je sustina. Kad pravo zakaze, nastupa pravda, a ona je nemilosrdna.

Citat:
Jbt. ponekad pomislim da ovakve komentare kojima se brani dvostruki ubica pisu policajci kako bi svoj nerad opravdali.


A sto opet lupetas? Policija radi svoj posao, uglavnom, takva kakva je; usudio bih se cak da kazem da je to jedan od funkcionalnijih delova trulog sistema (kad imaju odresene ruke, vrlo dobro rade), razmisli malo ciji je ovo (slobodno setanje dokazanih zlocinaca) propust...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 13:33 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1:  Ali ima ko je zaduzen za to.

ima?
ne da se primetiti bas...
tek kad nekom "tatinom sinu" stanu na rep ovakva decica onda se sudstvo kao potrudi da ih kazni
inace...

pocevsi od kradje lancica sa vratova na ulicama, pa preko pljackanja penzionera, pa ...zavrsimo s ovakvim slucajevima, pljackanja benzinskih i restorana...

---
nego, neko (mislim storm) je pomenuo ogoljenu zicu i saplitanje ubice o istu
kako ta osoba koja je stavila ogoljenu zicu U SVOJU KUCU/stan iza ulaznih vrata, moze biti kriva za ubistvo tog ubice?
sta, razbije mi se casa tamo, uvece i mrzi me da pocistim, nego cu kad ustanem, i jadni lopov upadne i isece se, ja cu biti kriv?

STA ON IMA BEZ DOZVOLE DA ULAZI

je l bi bilo ok da stavim na kapiju - ko bez dozvole udje, drmnuce ga struja, moguca smrt?

a pazi bezobrazluka tek, zakljucas svoju kucu, NE PUSTIS lopova da sam udje,nego se moze povrediti dok ti razvaljuje vrata! hej!

(izvinjavam se na delimicnom off-u)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 13:51 - pre 161 meseci
Citat:
Emil Ranc: Ja sam ubeđen da mu ovo nije prvi put da ga neko ojadi za ceh, niti mu je prvi put da neki izrod hoće da ga bije flašom ili štanglom ne bi li se izborio za svoje pravo neplaćanja računa, i isto tako sam ubeđen da je uvek zvao policiju koja je na kraju samo slegala ramenima...

Ovaj ubica je vojno lice. On bar zna hijerarhiju. Ukoliko ovo nije prvi put da je zvao policiju a ona nije reagovala, postoji procedura. Postoji valjda neki nacelnik kome se prijavljuju policajci. Pa i ta policija ima unutrasnju kontrolu, pa je sa svojim prijavama trebao da ode kod njih. Nego jok, resio da se sam obracuna sa njima, pa kada su oni njega poceli da biju, resio da ih pobije. Verovatno je i on neki lokalni mangas cim je nosio pistolj sa sobom. Ubica klasicni.

On je istrcao za njima, pitanje je ko je koga prvi napao, KO JE PRVI OSTVARIO FIZICKI KONTAKT, a ko je onda reagovao.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"19.12.2010. u 14:13 - pre 161 meseci
Citat:
Emil Ranc: Ja sam ubeđen da mu ovo nije prvi put da ga neko ojadi za ceh, niti mu je prvi put da neki izrod hoće da ga bije flašom ili štanglom ne bi li se izborio za svoje pravo neplaćanja računa, i isto tako sam ubeđen da je uvek zvao policiju koja je na kraju samo slegala ramenima...

U takvoj situaciji pitanje je kada će naš (anti)heroj da prsne i da uradi što je uradio. Po pravdi, ne znam šta će biti, ali po pravičnosti trebalo bi da dobije minimalnu kaznu, reda max nekoliko godina, a rodbinu ubijenih koja otvoreno preti, trebalo bi u zatvor i po novčaniku, iz vaspitno-preventivnih razloga.

Covek je bezbednjak, major, koji drzi kafanu/restoran/sta vec u Batajnici (koja, jel', nije NYC). Dakle, 99% da je zvao policiju, bar bi zaustavili ove indijance i malo ih smarali. Uostalom, i bez policije, mogao je da okupi neku ekipu koja ce objasniti indijancima kako da se ponasaju i naplatiti dug.
To sto je pokusao da ih zaustavi/zadrzi, moze isto da se tretira kao neka vrsta napada (+ sto je bio i naoruzan). Tako da su od prekrsaja stigli do krivicnog dela (za obe strane) potpuno bespotrebno (cak i da se zavrsilo bez ubistva). Uz to, ranjavanje s ledja nece proci kao samoodbrana ni u Disneyland-u a samo za to ide 5-10 godina (mada bi trebala mnogo veca kazna, cisto da obeshrabri slicne bolide).

@ Horvat: Pomenuto je namerno ostavljanje ogoljenih zica, ne slucajno.

@ ostali frustrirani: Ako vas neko napada, istuce, polomi - prijavite policiji. Ako to ne funkcionise, vratite istom merom (bilo sami ili sa drustvom, ili, ako niste za to, platite nekome)...umesto sto uzivate u ovakvim postupcima drugih, navijate, mastate i zeljno iscekujete sl. zrtve

Btw. Jedan od indijanaca koji je u proslosti opljackao pumpu i povredio radnika zasluzuje kaznu (adekvatnu, ne smrtnu) samo od tog radnika (eventualno porodice/drustva) ili suda, ne od bilo kog slicnog pajsera koji ne zna da se kontrolise.



Ili da krenemo redom da ubijamo, prvo ove koji imaju neka dela u proslosti, pa onda i one na koje sumnjamo da ce mozda u buducnosti pociniti neka...ludilo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bivsi major ubio dvojicu i jos dvojicu ranio zbog "flase o glavu"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20632 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.