Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1450624 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
95.180.87.*

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.05.2012. u 18:41 - pre 145 meseci
Jel zna neko gde ima jeftinih komutatora? Ja sam nasao za 4900 i za 5000. Stavio sam drugi polovan ( i sigurno neispravan posto je elektricar imao neki ko zna ciji) i simptomi su mi sad drugaciji, ne gasi se u voznji ali oce u leru i tesko pali. Nemam drugu bobinu da probam i nju. Po svemu sudeci moram da kupujem jedno po jedno, jbg.

bobinu sam nasao za 3800
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.05.2012. u 21:46 - pre 145 meseci
Bas pucas na to.........mislim da je kvar u tome 100%????

Hm......sto se tih stvari tice mislim da to ne moze da radi pa da ne radi pa opet da radi......ili radi ili ne........

Mozda ti probleme pravi nesto drugo???? Nesto drugo oko elektrike????

Posto se kod nje sve to nalazi u razvoniku paljenja imao si na limundu polovne razvodnike za 2000 cini mi se...........
Ili one koji prodaju nesto za toyotu pitaj ih da nemaju razvodnike........???

Za te pare treba biti siguran da je to pa tek onda kupovati......Nije bas za princip kupovati redom pa probati sta je i kako je...............

Bilo je prica o merenju otpora ili kako vec o proveri te elektrike ovde............neko ce se valjda javiti......
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.05.2012. u 07:37 - pre 145 meseci
Komutator gasi na leru i tesko pali ili nikako. Kad crkne skroz gotovo. Bobina ima simptome gusenja i stucanja (kao losa svecica ili kabl) ali ne gasi. Crkne odjednom i to je to.

Ja sam skinuo sa komsijske Toyote da isprobam i ustanovim kvar.

Ali sam zamenio i jedno i drugo, to obicno ide u paru.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.05.2012. u 12:58 - pre 145 meseci
Kad smo vec kod kablova, poceo da mi se gusi auto pa me zanima sta je. i na plin i na benzin isto, svecke ste videli kako sijaju za kablove bas i ne znam kad su stavljeni. bobina koliko vidim svima polako odlazi...pa rekoh dal i ja spadam u taj kos.

Elem sve do 2000 brtaja je ok i povuce i lepo radi, trecom ako hocu nesto da preteknem sa 2000rpm, samo se ugusi i naravno eco u crveno, pa moram lagano da dodajem gas da bi se nesto desilo sa ubrzanjem ili druga pa patos.

Napomena: i na plin i na benzin isti simptomi
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.05.2012. u 18:49 - pre 145 meseci
Poydrav svima,

Žare napisao si da si bio otvarao onaj prekidač što prebacuje ekonomik lampicu u odnosu na vakum,jel možeš da mi pojasniš malo kako si to uradio..

Kad skinem taj prekidač i malo ga prodrmam on jedno kratko vreme radi,vakum postoji u cevovodu to sam probao.

Koje su najbolje pločice za kočnice ili najbolji odnos cena kvalitet..

Hvala.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema09.05.2012. u 22:17 - pre 145 meseci
Ne mogu da se setim tacno davno je to bilo. U sustini nema tu nista toliko sem neke kao iglice koja se krece tako nesto cini mi se....slagacu te.........
Da li da ga malo produvas............????
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.05.2012. u 22:05 - pre 145 meseci
E ovako.
Danas sam pokusao da stavim karburator.
Stavio novu usisnu granu stim sto nisam imao dihting nego sam koristio diht masu.
I stavio karburator sve to povezao i nekako sam ga upalio na benzin ali nisam mogao nista da mu uradim. Sto se tice stelovanja. Nije to to.
Naravno antifriz se morao ispustiti jer se skidala usisna grana.

A zatim sam vratio sve kako je bilo. Medjutim da li se desio haos ili sta vec nemam pojma.
Glavnom vratio sam sve na staroj usisnoj grani je dihtung ostao citav. I takav sam ga i vratio. Upalio auto na benzin i tako je radio mozda 5 min i odjenom je na auspuhu izbacivao jedno 5 min beli ali bas gust dim. Tada sam se pomislio da je otisao dihtung glave. Ali oko toga nisam dirao nista pa sam se zacudio.

Medjutim posle 5 min dim je prestao. Ali skroz. Malim turiranjem i provozao malo auto. Dima sada nema uopste. Normalno pali ide lepo.
Ali ima drugu manu. Ne drzi br. obrtaja na leru. Koliko god da povercas ler na 1500 recimo za 10 s on obori na 700 i tu stane. Drzi 700.
DAs mu gas on zadrzi na recimo 1500 i pocinje da pada. Ne drzi ler. Sraf za ler zavijes povecavas ler ali posle 10 s isto stanje. Gas lepo prima ali ler ne drzi.
Sve je vraceno na svoje mesto.

I nije dobro. Nikao ne mogu da to uradim da bude kao pre.Sta se izdesavalo nemam pojma..........
Skidao sam svecice izgledaju malo garave kao da je smesa prebogata.

Isto se desava i na plinu i na benzinu............

Dihtung usisa je od nekog specificnog materijala???? Ili moze od klingerita da se radi, od dihtung papira kako vec se zove ili je cak bolje silikon.......

[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 11.05.2012. u 23:45 GMT+1]
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2012. u 11:31 - pre 145 meseci
Jedno pitanje oko pritiska u pneumaticima. Citao sam u ovoj temi da pritisak treba da bude oko 1.8 predjne i 1.9 zadnje.

E sad znam da dosta ljudi na kolima drzi prednje na 2.2 pa i 2.3 a zadjne 2. Niko od njih ne vozi corollu. I ja sam na drugim kolima tako radio ali sad citam ovo pa se razmisljam zbog cega je to tako na corolli

Nekako mi je logicno da ce se povecati potrosnja ako je guma manje naduvana. I bicikl kad vozim mnogo lakse i bolje ide kad su gume bas dobro napumpane.

E sad opet sigurno ima zasto su iz toyote preporucili bas te pritiske.

Moje pitanje je sta bi dobio a sta bi izgubio kada bi malo vise napumpao gume, recimo 2.0 / 2.1. Znam da bi auto bio malo tvrdji a da li bi i kako uticalo na potrosnju goriva i na trosejne pneumatika?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2012. u 11:41 - pre 145 meseci
Ceo zivot pumpam 2.0 prednje 2.0 zadnje. Ako prednje spustim na 1.8 teze okrecem volan a ovako mi je ok.

175/70/13 kod mene
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2012. u 11:57 - pre 145 meseci
meni su zadnje 175/70/13 a prednje 165/70/13 (planiram i njih da promenim na 175)

do skoro sam drzao 1.8 / 1.9 i bas juce sam ih napumpao sve na 2.0 :) i istina, malo lakse se okrece volan
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2012. u 12:16 - pre 145 meseci
I jos nesto da pitam iskusne vlasnike corolle :D oko kape i ruke.

Majstor koji mi je stelovao plin i paljejne na plin je ustanovio da je su ruka i kapa prljave i kao da je jedan kontakt malo nagoreo. Ocisceno je to koliko je moglo i sada izgleda ok al mi je savetovao da ih promenim.

Medjutim prodavac japanskih auto delova se zacudio sto to menjam, kaze da je to normalno stanje, da on tu ima neke corolle kojima su kapa i ruka prljave i da ne menjam nista, da ne bacam pare, samo da ocistim sa smirglom i da vozim.
Mogao covek da uzme pare ali nije hteo :) kaze da se to toliko retko menja da ni nema u prodavnici i da mora da naruci

Auto nema nekih vecih problema. Malo teze pali na plin (do 5 sekundi verglajna), na benzin pali na pola kljuca. I jedino sto hoce ponekad malo da trza za sta su mi svi rekli da je do struje.
Mada bi ja onda pre promenio kablove i svecice.
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.241.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2012. u 14:51 - pre 145 meseci
Ranije sam se pitao kako imate problema sa temp,ali evo sad ga imam i ja.Pocela je cesce da dize temp u voznji po gradu i da pali ventilator,nikad ne dize preko pola!Ranije nisam ni znao da imam ventilator jer je jako retko radio jednostavno jako dugo joj je trebalo da podigne temp bilo to u gradu ili na otvorenom.Izvadio sam termostat i tako vozio drzi manju radnu temp i redje podize do pola, termostat je na izgled star stavljao sam gau vodu i nekako mi sporo otvara a vec je malte ne kuvanje vode po meni kasno otvara dali je on dotrajao ili sta je sta mislite HVALA!
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.115.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2012. u 15:06 - pre 145 meseci
@ losmi183

Gume sam pumpao prema uputstvu,
ali sam isprobavao i najbolje se auto ponasa na 2.0 bara.
Malo je tvrdji, ali nije strasno.

I sam kazes da teze pali na plin, a plin je osetljiv na losu struju.
Svecice ocisti, proveri zazor, za pocetak.

Sta mora da se menja-menjaj, jeste trosak ali ces dugorocno ustedeti,
a imaces auto koji mirno radi i ne jede ti zivce trokiranjem i padanjem obrtaja.
Knedlu pri preticanju da ne pominjem...
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2012. u 15:46 - pre 145 meseci
Svecice su relativno nove, mozda 5000-6000 km ali nisam siguran u njihov kvalitet. Imam i rezervne ngk koje su bile pre toga pa cu probati i sa njima kako ide.
Verovatno je vec bilo ali ne mogu sada da nadjem, koliki treba da bude zazor ?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2012. u 20:15 - pre 145 meseci
1.1
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2012. u 10:47 - pre 145 meseci
Zazor je preporucen 1.1mm, ali posto ide na plin, treba probati sa zazorom 1, sbog pouzdanijeg paljenja. No, ta jedna deseta milimetra ionako nije od presudnog znacaja, kada se potrose svecice, Korola pali i sa zazorom 1,5mm

Citat:
belarus820: Ranije sam se pitao kako imate problema sa temp,ali evo sad ga imam i ja.Pocela je cesce da dize temp u voznji po gradu i da pali ventilator,nikad ne dize preko pola!Ranije nisam ni znao da imam ventilator jer je jako retko radio jednostavno jako dugo joj je trebalo da podigne temp bilo to u gradu ili na otvorenom.Izvadio sam termostat i tako vozio drzi manju radnu temp i redje podize do pola, termostat je na izgled star stavljao sam gau vodu i nekako mi sporo otvara a vec je malte ne kuvanje vode po meni kasno otvara dali je on dotrajao ili sta je sta mislite HVALA!


Ti u sustini nemas neki problem sa temperaturom. Termostat je raubovan i star ali otvara i zatvara. To sto ti se cini da je "sporo", to je samo pogresna procena..
Bitno je da se temperatura odrzava na radnoj i da ne dolazi do pregrevanja motora.

Kupi nov termostat i zameni, nije dobro da vozis sa pothladjenim motorom, imaces problema sa majonezom u ulju, sa potrosnjom i ulja i goriva. A onda se ti problemi napadaju na pogresnim mestima, steluje se karburator...i pravi problem ni iz cega.

Termostat nije deo koji je visak u sistemu hladjenja motora. To sto se ventilator cesce pali, to je mozda posledica umanjenog protoka kroz hladnjak, tako da jedno ispiranje hladnjaka ne bi bilo na odmet...ili je pumpa zanemocala, nema maksimalni protok, mozda je labav kais, proklizava..sve se to brzo moze proveriti.

Poz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2012. u 13:13 - pre 145 meseci
Drustvo mucim se vec 2 dana da auto dovedem u red kao sto je pre bilo.........

Znate da sam skidao usis i pokusao da vratim karburator. SAd sam vratio onaj usis dihtung usisa napravio i izrezao identicno kao originalni i jos silikonirao i sa jedne i druge strane......

Isto tako silikonirao plocu za plin sa novim dihtungom i sad ne vuce flas vazduh nigde kod karburatora.....

Ono sto se desava je da ne drzi ler, kao da slabi snaga ali samo pri leru........... vozio sam auto i ok se ponasa kao i pre.....ali ler opada vremenom.....

Ono sto me zanima i jedino sto mi pada na pamet je to da, da li moze silikon koji je malo iscureo unutra usisa prilikom stezanja usisne grane da smeta.......silikon je nanet i sa jedne i druge strane tanko 2 mm kao crvic okolo svake rupe ...........e sad spolja se vidi da je iscureo malo prilikom stezanja isto tako je verovatno i unutra, da li to moze da pravi problem u ovom slucaju............??????

Da li se silikonira nov dihtung kada se stavlja ili samo na cisto ide nov..........bez silikona..........

Ili nesto drugo vam pada na pamet?????
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2012. u 13:19 - pre 145 meseci
Pada mi na pamet sto si uopste dirao to.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.05.2012. u 19:00 - pre 145 meseci
Pa morao sam da skinem usisnu granu da stavim drugu zbog karburatora. Posao je i tezak i lak.
Nema nekih zackoljica sve se radi postepeno.

I ne mogu da razumem sta je moglo tu da se desi pa da imam ovakve probleme.

Stavlja se dihtung vraca se sve na mesto da kazem 100% sam siguran da nema fals vazduha ali eto opet se desava nesto..........

Sutra mi stize originalan dihtung usisa pa cu probati sa njim, javljam sta sam uradio.

Isto tako cu ponovo staviti sve nove dihtunge pa da vidim........

Stvarno mi ne ide u glavu sta je moglo tu da se desi.........

Jel se stavlja diht masa na nov dihtung ili samo dihtung.........????
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.05.2012. u 21:11 - pre 145 meseci
Evo danas sam odradio posao ponovo samo sa originalnim dihtungom usisa. Nista od diht masa nisam stavljao vec dobro lepo ocistio razmastio i to je to. Stavio stegao dobro i postavio karburator.
I dalje ima pada obrtaja ali mnogo manje............mozda padne za 100..........

hm............

Da kazem da sam siguran da nema fals vazduha jer su sve novi dihtunzi.....

Sta dalje moze da bude nemam pojma..............
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1450624 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.