Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449987 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema26.04.2012. u 17:27 - pre 146 meseci
Xaxaxa ma nije. Jos se nisam upustio u taj poduhvat, Nedostaje mi onaj deo sto ima veze sa rezervoarom goriva i elektrika itd..........??
Pa onda povezivanje el dizne , el sauga i onog prekidaca......

Sto se tice dihtunga. Skines poklopac ventila skines dihtung lagano da ga ne ostetis. Nesto je nalik tvrdoj gumi ali ipak moze da se polomi.
Kad to uradis kanal na koji ide dihtung na poklopcu ventila dobro ocistis. DA bude suv. Toalet papir tako nesto....

Kad to uradis obrises i dihtung lagano i vratis ga na mesto na poklopac ventila.
Na glavi gde ide poklopac ventila ocistis lepo da bude suvo i da je odmasceno. ZAtim uzmes silikon neki dobar (reinzosil) i lagano tanko nanosis na DIHTUNG na poklopcu.
Nesto nalik liniji debljine 2-3mm. Vratis pazljivo poklopac i stegnes ga onako. Posle 3 do 4 sata odes i stegnes dodatno jos po pola kruga i manje mozda. I teras.

To sam radio u proteklih nedelju dana 3 puta. Vezano za stelovanje ventila nesto sam razbijao neku dilemu :))))
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

neba016
Branimir Djordjevic
Srbija

Član broj: 254122
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.04.2012. u 12:29 - pre 146 meseci
drugari zdravo.

jel moze neko da mi kaze u cemu je problem:

levi tocak mi lupa kad je malo ulevo , kad vozim pravo sve normalno necuje se nista cak i na rupu kad udarim..bas se cuje nekad i rafalno kucka zavisi od puta ako je losiji onda katastrofa..

takodje i zadnji tockovi se cuju onako kloboce na losijem putu?

HVALA unapred
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.04.2012. u 13:08 - pre 146 meseci
Kugla a pozadi proveri male spone i solje.
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
95.180.87.*

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.04.2012. u 15:13 - pre 146 meseci
ako je rafalno kad je neki tocak pod otklonom onda je homokineticki. ima za 3600 + veliko zezanje kod majsora :) ja sam menjao u petak. Japanezi su predvideli da se sece brusilicom pa se spremi za igranku. Ne idi kod majstora koji ne ume to da promeni. Nema trika da stisnes zeger koji ga drzi da ne spadne, a ne spada na udarac kao sto se skida kod golfa.

Sve u svemu desna kugla i levi homo - sat ipo posla
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.04.2012. u 15:43 - pre 146 meseci
Ne moze homo da kucka od loseg puta :) I ne cuje se da kucka kad se malo smota :)

Ovo je kugla a moz biti i kraci kraj spone. Homokineticki se cuje i sa i bez rupa :)
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.04.2012. u 17:01 - pre 146 meseci
Laka provera. Podignes auto ako ti je napred napred celu osovinu. I levi i desni tocak.

Prvo otvoris haubu i zavuces ruku i nadjes sponu. Cimas ja gore dole i vidis ima li lufta.
Dalje.
Ruke stavis na poziciju 9 i 3 sata i trpsis levu ruku ka sebi dasnu od sebe i tako naizmenicno.
Gledas sta se mrda sta ima lufta kugla ili spona.

I ruke stavis na 12 i na 6 sati i isto drmas i gledas sta ima lufta.

Sto se tice homokinetickog (krca samo kad je pod opterecenjem i kad je smotan volan) ko zna i ko ima alat zamena za 20 min. Ja sam vam dao crtez alata sa merama i sta i kako se izradjuje. Pre zamene oba homokineticka sam napravio alat
i odradio posao. Drugacije nema sanse sem secenja ali onda pazite poluosovinu da ne ostetite.

Isto tako i sad kugle kada sam menjao alat je napravljen za skidanje :).............

Eto toliko.........
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.04.2012. u 17:06 - pre 146 meseci
Zarko kod mene nije pomogao taj alat za homokineticki :) Samo secenje. Imaju majstori taj alat. Ali kod mene ni makac (prvi put, drugi put je radio alat normalno).
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 07:50 - pre 146 meseci
covek je lepo rekao:

"levi tocak mi lupa kad je malo ulevo , kad vozim pravo sve normalno necuje se nista cak i na rupu kad udarim"


ja kazem homo, da je kugla zvonila bi na rupu, a cuje se homo kad okrene volan. Meni je na kraju krcao i sa jako malim okretom volana. U svakom slucaju ili je ovo ili ono, kad odde kod majstora znace tacno :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 08:19 - pre 146 meseci
I kugle lupaju kad je smotan volan. Nikad mi nije lupala kugla kad volan stoji ravno. Evo sad mi se desna cuje ali samo kad malo smotam volan i cuje se tako.

Moze da bude i homo ali me buni ovo:

"rafalno kucka zavisi od puta ako je losiji onda katastrofa"

Homo zglob lupa identicno dal je put pun rupa ili nije, on se cuje isto.

Mozda je i jedno i drugo.
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 15:47 - pre 146 meseci
Poydrav svima,

Juće sam zamenio ulje u motoru i filter pa sam pokušao da naštelujem ventile i to metodom 12 sati-topao motor.

Danas sam se vozio i čini mi se da motor radni ravnomernije ali mi se i čini kao da da se čuju ventili.

Pa da podelim moja laikčka zapažanja:

Svi ventili su imali manji zazor od 0.18 i neki su bili stabilni na cimanje dok su se neki pomerali kao da su labavi,kako bi trebalo da bude?

Pošto je motor bio vruć i kako sam štelovao sve se više hladio verovatno je došlo do pomeranja zazora,koliko je opasno ako je zazor preveliki,sutra idem na put pa nemam vremena za otvaranje motora ponovo.

Reperi na remenica so ok ali sam samo gledao na plastici,možda donja remenica otstupa milimetar kad je gornji reper naštelovan.

Još nešto oko tehnike štelovanja,popusti se matica oko onog brezona i onda se uvrće ili izvrće brezon zavisno,trebao bi moment ključ za stezanje ali kad ga nemamo kako znamo koliko je dosta,ja sam juče onako prilično jako sa gedorom..

Vrata nisam još ništa,nešto sam gledao na otpadima ali boga mi skupo,kažu mi kad su dobra idu do sto eura,rekli si mi da postoje da se kupe limene kadice za vrata pa se navare,da li je neko čuo nešto.



 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.108.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 15:55 - pre 146 meseci
Cale je pre oko dve godine dobio udarac u B stub.
Vrata je morao da menja, mislim da su bila 120 eura
bez mehanizma i tapacirunga.
A i nisu bila u nekom zavidnom stanju...

Tako da je ta cena od 100 eura realna.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 15:55 - pre 146 meseci
Vrata, lepak za soferke, vec sam reko.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 17:12 - pre 146 meseci
Sto se tice stelovanja ventila na hladan motor 0.18 a na vruc 0.20.

Najbolje da si to radio na hladan motor. Polako i precizno i kad sve zavrsis sve proveris po 2 puta svaki.

A ako hoces na vruc 0.20 i moras brzo a samim tim je i manje precizno.

Ja sam stelovao i jednu i drugu metodu. I na hladan i na vruc motor pa sam cak i 0.18 na hladan zagrejao morot dok ne upali ventilator i onda provera na 0.20 imao sam samo 2 da prestelujem i to je to. Vrlo malo......

Glas dajem za stelovanje preko remenice i GMT klipa i ruka na kojem je paljenju. Nekako sam zadovoljniji sa tom metodom.

Kod mene su neke klackalice bile da kazem nestabilne. Kako sam ih pomerao dobijao sam drugaciji zazor. Kao da su malo otisle na stranu. 2 klackalice na 1. i na 3. cilindru.

Stim sto sam njih stelovao tako sto sam ih pritegao pa merio zazor i nastelovao. Ali to se izbegava tako sto su spijuni iste sirine kao klackalica tako da je cela povrsina na tom zazoru.
Ako su spijuni mali tj uski nece biti ok.

Ako imas pale spijune skini ih i okreni da onaj siri deo bude mera za stelovanje.

Nisam stezao moment kljucom. Srafciger i spijun u rukama i kad dobijem zeljenu vrednost zadrzim srafciger da se ne okrece i kljucem 12 okastim zategnem koliko mogu.
A posle gedorom stegnem za jos 1/4 kruga.

Pazi kad stezes da ti slucajno klackalica ne sikoci tj spadne sa ventila imao sam problem ali sam je lako vratio..........polako i oprezno..........


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 19:01 - pre 146 meseci

Znači nije normalno ako se ventil pomera levo-desno pod rukom,trebalo bi čvrsto da stoji.

Moraću za vikend ponovo da otvaram i štelujem...

Žare molim te jel možeš da mi poniviš štelovanje plina,već si mi jednom objašnjavao na forumu ali sad ne mogu da nađem,tj našao sam na 72 sreanici aki sad mi nije jasno iako sam tada to uspeo.

ja ću da probam a ti me ispravi,ventil na crevu koje dovodi plin u mom slučaju do usisne grane odvrćem dok ne prestane da diže obrataje a onda ga vratim pola kruga.

Ventil za ler gas zavrćem dok auto ne počne da se guši pa ga onda odvrnem pola kruga,


Sve to kad je motor vruć iili kad je motor hladan?

 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 19:10 - pre 146 meseci
Ne ne.
Vidi ovako.

Auto najbolje da upalis na benzin i neka dostigne radnu temperaturu na benzinu ili ga malo provozaj.Moze i ne mora.

Prebacis auto na plin i onda mu dignes obrtaje na 3000 do 4000 zavisno kako vozis.

Drzis konstantan br. obrtaja. I ZAVIJAS sraf na crevu do karburatora. I kad pocne da padaju obrtaji ili da se gusi krenes da odvijas. Sve vreme DRZIS GAS NA 3000 KONSTANTNO.

I kad odvijas slusas dok auto dize obrtajei kad prestane da dize ODVIJES jos 1/4 ili 1/2 kruga

Tako ga pustis da radi malo i krenes sa stelovanjem lera. na isparivacu imas sraf i ler stelujes da bude na 900 obr.

I to je to.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.04.2012. u 20:12 - pre 146 meseci
Hvala Žare,probaću pa se javljam.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.05.2012. u 13:18 - pre 146 meseci
E drustvo aj malo da cujem vase preporuke za amortizere........

Nisam u mogucnosti da platim mnogo ali eto da kazem tu negde osrednje..........

U pitanju su zadnji amortizeri......i pored zadnjih amortizera trebaju mi i one zastitne gume tj crevo koje stiti amortizer od prljanja.....itd.......

I da li mi treba ona guma gde idu opruge ili ne???? Ili to vec ima na amortizerima........????

Dakle koja marka , koje uzeti (gasne, uljne) i da li ovo treba uzimati pored amortizera.......
Ili ako neko ima neku dobru foru, akciju itd.....

Moram da menjam ne mogu vise hoce da mi ode ceo zadnji trap da razbije sve................
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.05.2012. u 14:24 - pre 146 meseci
Zare, vec si pitao, idi nazad par strana napisano vec. Zastitne gume, 2x2 silenta, kayaba i valjalo bi od carine opruge. Sa monroe koji je jeftiniji samo gubis vreme. Kupi kayaba na cekove i veruj mi...evo god dana i da kucnem u drvo. I dalje drzi 61cm od asfalta do vrha blatobrana
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.05.2012. u 14:24 - pre 146 meseci
Zare, vec si pitao, idi nazad par strana napisano vec. Zastitne gume, 2x2 silenta, kayaba i valjalo bi od carine opruge. Sa monroe koji je jeftiniji samo gubis vreme. Kupi kayaba na cekove i veruj mi...evo god dana i da kucnem u drvo. I dalje drzi 61cm od asfalta do vrha blatobrana
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.05.2012. u 19:31 - pre 145 meseci
Ma gde 60e po komadu? Mnogo mi je to???? Zato sam i pitao ponovo ima li ko kakva iskustva sa ostalim?????

Silente sam menjao tako da je to ok. A zastitne gume bas tako da kazem ili???? kad trazim tj. kad narucim?????
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449987 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.