Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449370 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.70.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 15:06 - pre 126 meseci
Jaba nekima pisati
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 15:38 - pre 126 meseci
Kada se pogleda asortiman za 1700 evra, na brzinu, za dvadesetak sec, samo po ceni... doticna hecbek korola postaje tragikomicna
http://www.mojauto.rs/polovni-...ili/1456698_Rover_200_2000_god
http://www.mojauto.rs/polovni-...467367_Alfa_Romeo_147_2001_god
http://www.mojauto.rs/polovni-...li/1467705_Fiat_Punto_2003_god

Kakav crni "siber"...

Takva toyota treba da kosta oko 1000 evra(i nesto manje), zbog ostalih detalja, porekla, odrzavanja, pripadajucih delova...inace bi joj cena bila 450-600 evra...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 16:41 - pre 126 meseci
Ovo su sve dresevi za 1700 evra. Bolje pouzdana Corolla nego Punto dresina koja ce riknuti odmah. I koji je sklapan iz dva Punta.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 16:51 - pre 126 meseci
Bar neka se malo oseti dostojanstveno sa klimom,abs-om,esp.Koji dozivljaj da ima u toj koroli.Voznju oldtajmera.
Bilo nekad,sada je to komedija.
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 19:03 - pre 126 meseci
....ja nemam pojma zašto ovu Toyotu "bije"dobar glas?Za moje kriterijume je prilično svilena i kilava.Većini vas troši ulje,pali neke lampice alternatora,lampice ulja,lomi ventile,patite se sa vakumima,jurite Gavru,muče vas kočnice,lim da nepominjem što je kao papir i milion nekakvih drugih zagonetnih zafrkancija.Ja nemam ama baš nikakvu muku od toga svega,vozim SVAKI dan od Marta,zamenio sam odmah šta je trebalo čim je kupljena i prilično je koštalo dovesti je u red.Delovi su skupi,lim slab,i retko kojoj nije pakovan motor koja iole valja nešto a većini je vreme odsviralo.Ima komfora nešto i jako lepu liniju za moj ukus i to je sve.Sve drugo su bajke čini mi se a mislim da ona može napraviti takav trošak da čovek nezna šta s njom da radi.Svaki Opel ili vw su jeftiniji za održavanje bar po pitanju nas koji težimo perfekcionizmu na ovim starim autima jer nemamo za bolje a nju dovesti u red bi koštalo kao Puntić 2002 god...bar ima bolji lim iako je kanta a i motor jednostavan...ova Tojota će svake godine biti sve veća utopija,jer čitajući vaše mukice baš sam stekao utisak da je sklona kvarovima a neke sam i osetio na svojoj koži.Ono što sam u nju morao da uložim za 10 dana nisam u rusa za 6 godina vožnje i prodat je u savršenijem stanju od nje,smatram da je moje mišljenje sasvim realno.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 20:28 - pre 126 meseci
"Bije" je dobar glas posto je zasluzila. To na sta se zale korisnici, to su uglavnom sitnice ili korekcija brljivog odrzavanja.

Ali cene i zelje prodavaca su izasle van pameti.
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.12.2013. u 21:12 - pre 126 meseci
Ljudi ako ce mo realno i posteno korektan, iole pouzdan, koliko-toliko proveren auto, pristojnog konfora itd itd ne moze da se kupi bez
4 000 - 5 000e. Sve ostalo je debela macka u dzaku (osim ako se ne kupuje od poznatog prodavca).

Alfe 147 i slicne od 1500-2500 su izakane varijante koje su kupljene ovde na placevima i neko je u vecini slucajeva se vec z... na njima
i sad se ljudi cupaju. Prvo je neki Italijan z..... negog naseg prekupca a onda taj uspeo da uvali nekom ovde.

I da se razumemo retko ko prodaje auto a da valja. Kad se radi o takvom primerku to se proda bez oglasa!

Rovera 200 kad je prodao ortak je bio srecan kao malo dete ! Odrao se na odrzavanju.

Punto mislim da generalno nije lose resenje. To je auto koji je zamenio jugica, ima koji jastug, ABS, mozda klimu,
verovatno nije nesko skup mnogo na servisu itd... ALi osecaj voznje u njemu mi je kao da si u nekoj kutiji...

A sto se tice ovog Toyotinog modela .. letos sam u danu presao 600km a auto ima predjenih 342 000km
i za zazdnjih godinu i po nisam jedan jedini dinar ulozio u njega sem sto dolivam ulje jer curi na semeringu uljne pumpe.
Namerno sam presta da ga odrzavam jer je losa limarija i bila je u planu zamena auta...
(pitanje je da li je neko mozda vracao sat od nekoliko prethodnih vlasnika, mozda i nije - ne znam).

Podatak koji je do mene dosao je da se Toyota ovim modelom probijala na evropsko trziste i
da su se trudili da auto bude kvalitetno uradjen. Pa pre nekolio meseci sam zamenio originalu sijalicu migavca :)
23 godine je migala :) Nisam mogao da verujem !!
A danas se prave neka kola da kad menjas zupcasti kais moras i pumpu za vodu da menjas :)
DA ne pominjem neke plivajuce zamajce u kombinaciji sa setom spojnice cija zamena kosta oko 1000e itd...
Sijalicu na faru kad menjas moras u servis jer ti treba specijalni kljuc za neki poseban sraf i ceo far skoro da skines sijalicu da bi zamenio.

Nema sad ovo veze sa ovom temom, ima sa auto industrijom generalno al ajde...

Neko pomenu acenta kao pametno resenje, slazem se.

Pozdrav svima i hvala vam na idejama, savetima !
Da nemamo razlicina misljenja... ako nista drugo, bilo bi dosadno :) a ovako svako nauci nesto.

Milos
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 00:11 - pre 125 meseci
Pa vidi sada drugaciju racunicu.

Koja je razlika izmedju Toyote od 1700 i 700 evra, mislim u stanju? Ne mislim na 1000 evra

Ili da drugacije formulisem, sta je to vrednije 1000 evra na toj konkretnoj Toyoti, u poredjenju sa nekom "raubovanom"..

Generalka, 500-600 evra, trap jos 100, gume 200-250...a imas seriju NOVIH delova u svom vlasnistvu...

Samo znaci da je 1000 evra prevelika razlika izmedju ekstra odrzavane i menje odrzavane Toyote..

A zanemarljivi su prodavci, koji juce kupe ozbiljan sklop za kola, a sutra puste vozilo u prodaju..znaci, delovi su odradili deo radnog veka...

Ako se pogleda trap(mada deluje uredno ova skuplja), provere sitne tacke korozije na delovima trapa, obrati paznja na sitnu bizuteriju drzaca, nosaca i zaptivnih gumica, pogleda stanje ispod kedera...sve bi trebalo da bude bez ikakve pimedbe za tu cenu, pa i za 200-300 evra nizu...
Ako bi detaljan pregled pokazao perfekciju, pa jos i da se razmislja, ali cisto sumnjam da je situacija tako vesela...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 09:22 - pre 125 meseci
Citat:
ing.danguba:
....ja nemam pojma zašto ovu Toyotu "bije"dobar glas?Za moje kriterijume je prilično svilena i kilava.Većini vas troši ulje,pali neke lampice alternatora,lampice ulja,lomi ventile,patite se sa vakumima,jurite Gavru,muče vas kočnice,lim da nepominjem što je kao papir i milion nekakvih drugih zagonetnih zafrkancija


Zato sto kad si prvi vlasnik i redovno je odrzavas ne kvari se nikad. Ja za 23 godine nikad problema nisam imao sa Corollom.

Sve sto se desavalo je redovno odrzavanje i nista drugo.

Odnosno nijedan navedeni problem nemam niti sam imao.

Kao i drugi koje poznajem a prvi su vlasnici.

Kad uzimas auto koji ima nepoznatu istoriju odrzavanja sve je macka u dzaku.

Komsinica je uzela Punta za 1500 evra, kao air bagovi, klima, ABS... mislim da je 2002 godiste.

Na kraju se ispostavi da je sastavljen od dva Punta u ko zna kakvom stanju a moj auto je avioncina u voznji za ono. Dzaba airbagovi kad ce se taj Punto i pri blazem udarcu raspasti na sastavne delove.

Tako da sve zavisi iz kog ugla gledas.

Bez 5-6000 evra nema solidnog, dakle ne dobrog, nego solidnog polovnjaka nize klase.

Sto se tice cene ove Corolle od 1700 evra naravno da jeste preterano i realne cene su 1000 evra recimo za dobar primerak. Ali za 1500-1700 evra se ne moze kupiti dobar auto, samo neka grobina teska.
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.aDSL.Verat.Net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 10:17 - pre 125 meseci
Pitanje ZASTO TOJOTU BIJE DOBAR GLAS moze da postavi samo neko ko nije nikad vozio tojotu. Pokazi mi auto koji je star 22 godine, a da sa njim mozes odmah bez provere i zezanja sa majstorima jedno 3-4 dana da sipas gorivo i odes na put od 2000 km. Za 7 godina sam presao sa njom 80.000 i osim redovnog odrzavanja nisam imao nikakavih drugih problema. A kupljena je polovna i stara 15 godina. Nikad me nije ostavila cak ni u gradu a o putu da ne govorim. Samo redovan servis, dobro ulje (Mobil 1 10-40), i nema problema. To sto postoje izakani komadi samo govori o njihovim vlasnicima jer nema auta koji ne moze da se unisti aljkavim odnosom prema njemu. S druge strane pokazi mi punta ili ne daj boze juga koji ce da dozivi te godine i da uopste moze da upali zimi na pola kljuca ili da uopste upali.
 
Odgovor na temu

Haski
Milos Trivanovic
Beograd

Član broj: 205899
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 11:09 - pre 125 meseci
Slazem se za logiku 1700-700.

Prodavac sada trazi 1300e a ovaj drugi 1150e.
I dalje je to mnogo para...

Ova skuplja trosi ulje, predpostavka da su gumice 100e, ako nije to ne bi valjalo ako su uljne karike..
na ovoj jeftinijoj otisli zadnji amortizeri 150e... :)

Jednu po jednu u servis pa da vidimo malo konkretnije..
Danas odo do servisa da vidim ovu jeftiniju...

A sto se tice polemike zasto je bije glas..

Pa svako zna kad se pomene u nekom neobaveznom razovoru..
"Auuu sto su bile one corolle neunistive" itd.

To su komentari bivsih vlasnika ili njihovih komsija,
prijatelja koji su imali neposredno iskustvo sa tom corollom.

Nema merodavnijeg misljenja.
Milos
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 17:36 - pre 125 meseci
Citat:
cozmo_im:Sve sto se desavalo je redovno odrzavanje i nista drugo.



Zar i zamena koševa koji su istrunuli spada u redovno održavanje?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 17:57 - pre 125 meseci
Citat:
kermitfilip:
Pitanje ZASTO TOJOTU BIJE DOBAR GLAS moze da postavi samo neko ko nije nikad vozio tojotu. Pokazi mi auto koji je star 22 godine, a da sa njim mozes odmah bez provere i zezanja sa majstorima jedno 3-4 dana da sipas gorivo i odes na put od 2000 km.


MAZDA 323. MOja je presla 336000 km, i dalje gura li gura...
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.opera-mini.net.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 17:59 - pre 125 meseci
Isao sam danas kod Radeta, cacnuo je nesto i sada je sve super.
Ceo karburator se sija, osim leptira, pa sumnjam da je filter plina prsao i pustio prljavstinu.
Da ne grdim Radeta neduznog...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 18:23 - pre 125 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Zar i zamena koševa koji su istrunuli spada u redovno održavanje?


Taj ko menja koseve ima zapusten auto. Nije da nisam vidjao trulex Corolle sa rupetinama pozadi (kao i Golfove i razne Opele i Resoe). A nije da nisam vidjao i Oktavije sa busnim sajtnama ko da su ih svinje izele. Imam primer u komsiluku.

Ja sam radio rubove i onaj deo sajtne koji se spaja sa rubom - iz cisto estetskih razloga, a nisam morao cak ni rubove da menjam (a kamoli sajtne), posto je bila samo povrsinska korozija na mestima koja su bila na spoju sajtni i branika zadnjeg (imao sam neku kombinaciju dzabalesku pa sam to iskoristio - sto da ne).



 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 21:03 - pre 125 meseci
...dobro možda sam malo previše kritički raspoložen,naravno da je neodgovoran gazda ubogalji da petorica posle njega nemogu da joj dođu reda,najbolje sam prošao kada sam auto pre nje kupio od vojnog lica,praktično fabričko stanje.E sad gde naći auto od prvog vlasnika a 23 god staro.Tojotin lim je poražavajuć,u rangu ZaSTAVE.Naročito mislim na zadnji deo auta,koševe i podsajtne i sajtne kao i ivice vrata.Zašto svemoćni Japanac nije napravio lepo karoseriju kao Audi jaje,komšijin 88 nikad krpljen nigde tačke korozije a stukao skoro pola miliona.Moja Tojota je pozadi restaurirana skroz i što je najgore mora opet da se radi nešto što je možda bilo zdravo kad je rađena a sad propalo,mislim na taj zadnji deo auta prvenstveno.Napred koševi su u fabričkom stanju,video kad sam montirao nove plastike i zavesice ne bi li spasio šta se spasiti da.Kad bi sad znao da će ta mehanika potrajati i da neće trošiti ulje bar dve god ja bi je pokrpio al kad videh kakve ovde ljudi muče muke ozbiljno me zabrinulo,onaj čovek jedva nađe klip,de naći dobar menjač,a šta ima novo u prodavnici za nju lepo udara po džepu.Toliko me uhvatila panika da sam hteo da uđem u neku zamenu uz moju doplatu dok je ovako pristojna mehanički i suvog motora i menjača i bez potrošnje ulja.Inače kao auto mi baš prija za vožnju,utegnuta i na leru ide kao jedrenjak da moram svaki čas da kočim koliko je povozna.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.70.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 21:08 - pre 125 meseci
Mislim da je vreme da ljudi pocnu da poklanjaju ove Corolle...evo ja cu moju prvi da poklonim, pa ko mi se prvi javi!
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 21:11 - pre 125 meseci
...šta joj fali?
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.70.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.12.2013. u 21:41 - pre 125 meseci
Ko kaze da joj fali?

Kada se kupuje auto covek ne treba ocekivati da ga plati nego dostaviti kupcu na kucnu adresu auto i redovno ga odrzavati u njegovo ime u odredjenom probnom periodu od 200 godina. Postoje mogucnosti a postoje i realne mogucnosti. Mogucnosti su kupicu polovnog Ferarija i drzacu ga u garazi...jel sam spomenuo da je Ferari u obliku kocke i tek izvadjen iz prese? Realne mogucnosti su da kupis auto od 1000evra i moras da ulozis malo vise od toga da bi bio u njemu zadovoljan. Dvesta evra gore dole nista ne menja. Nemas 200evra...imas juga za 500e pa ce ti ostati 500 da ulazes u njega da ga dovedes u stanje boljenego iz Kragujevca.

Auto:
1000e ulaganje 1200evra
1200e ulaganje 1000evra
1500e ulaganje 500evra
2000e ulaganje 200evra

e onda hocemo veci komfor i krece

3000evra ulaganje 300evra
4000evra ulaganje 400evra
5000 evra ulaganje 500evra

granica ne mora da bude ni 2000 evra jer uvek moze vise, poenta je da svi traze da 100evra ustede na 100evra davanja, tj da nista se ne plati...takav auto nema, auto je rupa bez dna, bilo da kosta 1000e ili 10.000evra. Ovaj od 1000 cena delova mala i registracija, ali zato ovaj skuplji nema na pocetku nikakvo ulaganje, ali je odrzavanje skupo i skuplja registracija jer je mladji i ima vise KS

Ovde razlika od 200e je toliko mizerna da cigancimo kako ustedeti 100evra. To mogu da ustede samo oni koji voze auto po 3 meseca i cim cuju nesto cudno na auto....pravac dobos. Tamo gde platis vise platices manje za nesto drugo.

Svaki od ovih automobila je zreo za nove amortizere, dihtunzi glave cekaju malo vecu temperaturu da produvaju, semerinzi cekaju samo trenutak istine, uljne i vodene pumpe, pa onda laksa artiljerija, paknovi, diskovi, dobosi, gume, ulja filteri, sredjivanje rdje (bez toga ako sam ne znas, a moze da se nauci zaboravi ovakav auto), kaisevi, termostat....e to kada sredis krece sredjivanje auta po meri, da li je svaki sraf na mestu, da li nesto cvrci preko rupa, da li ventilacioni otvori rade, da li prekidac ventilatora radi, da li da promenis unutrasnje osvetljenje u diode, da li vredi uzeti sedista sa GT-i

AKO NEMAS 1000+1000 eura za ovaj auto, dzaba gledas i uporedjujes ova dva sa oglasa (nije bitna Corolla nego i taj Punto i Rover i ostali koji slicno kostaju), premisljas se da das poslednji dinar, drzis ove ljude sto ti prodaju za ja ja hoces li kupiti ili neces, lepo je sto im stustas cenu, ali mozes i da kazes..Hoces 1200/1000 i da teram?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema24.12.2013. u 15:59 - pre 125 meseci
Citat:
Tojotin lim je poražavajuć,u rangu ZaSTAVE.Naročito mislim na zadnji deo auta,koševe i podsajtne i sajtne kao i ivice vrata.Zašto svemoćni Japanac nije napravio lepo karoseriju kao Audi jaje,komšijin 88 nikad krpljen nigde tačke korozije a stukao skoro pola miliona.


Apsolutno netacno. Za rdjanje koseva su krivci vlasnici automobila. Ne ciste gepek i rezervni tocak kako treba, godinama se skuplja vlaga i eto belaja. Jes malo taj deo losije resen sa gumenim cepovima koji AKO propadnu ulazi voda i tada krece propadanje ako se zapusti. Takodje, ona ima uzak kanal kod kosa gde je opruga amortizera. Krene skupljanje soli, blata, snega i svega i svacega - ako redovno peres auto i ispiras taj deo ispod koseva i rubova ispod nikad neces doci u situaciju da ti kosevi imaju trunku rdje. Ali ljudi to sve zapuste, ne slusaju savet ovlascenog servisera i slicno i onda kao Corolla ima los lim.

Sto se tice Audija jajeta ja imam dva RASPADNUTA u komsiluku, svinje ih pojele do maksimuma, samo sto ne otpadaju delovi. Ali znam sta im rade pa nije ni cudo.

Corolla sa fabrickom limarijom imas mnogo da nadjes. Ali ne na oglasima. I nisu garazirane.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449370 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.