Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1437974 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2014. u 18:21 - pre 123 meseci
Ja bih za generalku, ili tako nesto, posto sam na ovom motoru to vec radio, preporucio sledece:

Karikovanje, zamena letecih lezajeva radilice, kompletna masinska obrada glave, sa zamenom vodjica ventila, nova uljna pumpa, nova vodena pumpa, novo kvacilo, ako nije u skorije vreme menjano. Novi set razvoda, novi termostat i termoprekidac, nove svecice, a kablove ako nisu menjani u skorije vreme.
Izvaditi blok motora i poravnati blok sa one strane gde naleze uljna pumpa. Novi kais za alternator i vodenu pumpu.

Obavezno stelovanje ventila kad se zagreje motor i posle hiljadu kilometara ponovo.

Svi zaptivaci i semerinzi novi.

Sa srecom oko izbora majstora.
 
Odgovor na temu

markomdm
Marko Milenkovic
student informarike
Donja Mutnica Paracin

Član broj: 208933
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2014. u 20:23 - pre 123 meseci
@ pajapop
Znam da treba da se zatvori crevo, problem je sto ne znam koje crevo, kod mene je sema vakuma malo drugacija. Evo slike sa brojevima pa mi recite da li je to 1 ili 2.



MDM
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.02.2014. u 21:55 - pre 123 meseci

Nema tu sta da se komplikuje...Imas razvodnik sa dve vakuumske membrane. Oba creva se moraju odvojiti i blokirati. Samo obrati paznju na njihov polozaj kad ih budes vracao, moras ih oznaciti.
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.02.2014. u 09:29 - pre 123 meseci
Zvao Auto Centar FORMA dihtung poklopca ventila 1200,a u Nacional 600 koja sad tu fora da ovamo duplo skuplje.Gumica razvodnika 100 i semering razvodnika 300 narucio sad ce da vidimo sta ce stigne...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.02.2014. u 15:08 - pre 123 meseci
"Fora" moze da bude drugi proizvodjac, razlicit kvalitet materijala dihtunga, koji za posledicu nosi curenje ulja posle kraceg vremena.

Doticni dihtunzi dekla, poklopca ventila su imali bas intenzivan razvoj vremenom, od proste plute, preko mesavine gume i plute, do raznih perbunana ili silikona..do silikonskih pasti.

A svaki je imao svoju "tehnologiju" montaze, od kuvanja, natapanja... do lepljenja..
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.02.2014. u 18:31 - pre 123 meseci
Bolji ce da bude svakako od ovog starog jer je on skamenjen.
 
Odgovor na temu

vradojicic85
Vladimir
Diplomirani elektro inzenjer
EMS
Valjevo

Član broj: 313051
Poruke: 68
*.ems.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema10.03.2014. u 09:55 - pre 122 meseci
Postovane kolege i sapatnici,

doslo je vreme da na mojoj Corolli (1997.o, 1332ccm, 55kW, 4E-FE motor) uradim veliki servis.
Auto je kod mene godinu i malo jace, prethodni veliki je radjen na 200000km, od tad je poslo 87000km i ja sad hocu da uradim veliki servis.

Ovako, zanima me sta sve treba da zameni da bih znao pri kupovini delova.
Menjao bih zupcasti kais, kais alternatora, rolere, spanere, semeringe radilice, bregaste, uljne pumpe, ne znam ima li semering jos necega i svecice.

Moze li neko da mi napise sta tacno i koja kolicina cega treba da zameni (tipa koliko ima rolera, koliko spanera) i koje svecice da stavim (proizvodjac i njihova oznaka za ovaj motor 4E-FE).

Znaci zamenicu navedeno, i ulje i filter ulja. Za dva, tri meseca cu zameniti i filtere, ali nemam para da sad sve uradim.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema10.03.2014. u 14:33 - pre 122 meseci
http://www.toyodiy.com/parts/q.html
Ukucaj svoj broj sasije ove i videces sve sto ti treba i do najsitnijeg srafa.
Evo ono sto sam ja trazio za moj auto 2e motor. Delovi, prodavnice i cene
Za veliki servis na 50 ak hiljada. Od velikog servisa sam presao 47 000 km.

POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema11.03.2014. u 02:06 - pre 122 meseci
Otiso dihtung glave motora.Prvo pocelo sa malo belog dima na izduvu, a posle 2 3 km kad sam stao i izaso mislio sam da se auto zapalio kolika je dimcina bila.Izbacio antifriz na prelivnoj boci I cepovima na hladnjaku, ulje kao da je normalno na prvi pogled mada mi se cini kao da se previse kapljica sliva sa sipke u odnosu na pre kad sam gledo ulje ili mozda samo tripujem.Skinuli glavu sa majstorom da odnese na ravnanje glave, a dihtung neki drljavi kineski koji sigurno nije original njegov a na satu 197 hiljade km kao.Pogledali ispod glave ostatak i kao dobro moze jos da tera.Sad planira se zamena dihtinga glave, ravnanje glave, obrada ventila, gumice ventila, zamena ulja,filtera ulja I antifriza.El bi trebalo na jos nesto da obratim paznju, el je to sto treba?I ako je neko radio skoro koje su cene dihtunga, ravnanja glave, gumica I kolko uzima majstor otprilike za ruke za ovo da se ne iznenadim.

[Ovu poruku je menjao gorandj9 dana 11.03.2014. u 08:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.03.2014. u 16:04 - pre 122 meseci
Ako nekome zatreba nekad cena ove popravke je ravno 100 e.Tu mu dodje ravnanje glave I slajfovanje ventila ili kako vec oko 40, dihtung glave 15, gumice 12 I majstor za ruke 35.Ulje sam imao od pre Mobil super 2000 3l, uzo jos filter ulja Nipparts 400 dindzi I antifriz I vodu.Moguce da mi je u cenu uracunao I slepovanje 20 km, al je odma doso a ja sam bio u neku zabit pa tako da mi je to bilo super.
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.03.2014. u 16:30 - pre 122 meseci
Pre ovog defekta taman sam bio sredio bombe koje smo izvarili sa majstorom gde su bili trule I zastitili mipom .Takodje smo zastitili ceo pod iznutra, zamenili dihtung poklopca ventila I gumicu razvodnika, zamenili paknove I plocice I razradili sajlu za rucnu I reko sad cu lepo se vozim kad ono tuki.Malo sam izgubio poverenje u toju posle ovog kvara, a pre toga sam misleo da mogu sa njom I za Svajcarsku bez problema da idem.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.87.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.03.2014. u 23:30 - pre 122 meseci
Nisi prvi vlasnik tvoje Corolle, ne znas kako je odrzavana pre tebe, vidis da si dosta radio limaruju, ko zna kako je vozene i cuvana. Nema Corolle na kojoj nije radjeno osvezenje motora na 200-250.000km. Posle toga, ako je korektno odradjeno sve imas da se vozas jos dugo. Naravno, drugi problem se javlja da limarija i delovi na kolima polako ulaze u 3cu deceniju
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.03.2014. u 08:33 - pre 122 meseci
Kod mene ima preko 260.000km i nema naznake da bilo sta treba motoru. Malo troska ulja na gumicama ali ne nesto preterano, u granicama normale rekao bih.

Problemi se javljaju kao i kod svakog drugog auta koji je promenio vise vlasnika. Pitanje je da li je tacna kilometraza (mozda je presla preko 300.000 pa vracena), pitanje je i kako je odrzavana...

Znam dosta prvih vlasnika Corolle koji je i dalje voze, neki su presli i 300.000km i zasad je sve ok, ali su redovno odrzavane.

Ono sto znam je da je garnitura dihtunga u glavi i sama glava osetljiva na pregrevanje. Dakle, dovoljno je da je prethodnom vlasniku prokuvala 1 ili 2 puta i to je to.
 
Odgovor na temu

vradojicic85
Vladimir
Diplomirani elektro inzenjer
EMS
Valjevo

Član broj: 313051
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.03.2014. u 20:36 - pre 122 meseci
Danas za moju narucio delove za veliki servis u Japan Autu u Valjevu.
Set zupcasti+spaneri 7100, PK kais 700, semerinzi radilice, bregaste i uljne pumpe 3x300, Eneos 10W40 4l 2600, filter ulja 500, svecice 4x400 NGK... Sutra stize sve, sledece nedelje teram kod majstora, delovi 13500 dinara, ruke oko 4000 dinara...
Usput cu promeniti i filter vazduha. Bice ukupno malo vise od 150 evra ali j...ga, doslo mu vreme.

Zatim sledi registracija pa onda moram da uradim paknove napred, verovatno da obradim i diskove, imaju rezove, bar sa ove strane koju vidim, ima delova koji su zardjali, nije disk istrosen celom povrsinom nego ima slajne i zardjale kanale. To mi je najveci problem, ne znam ko to moze dobro da uradi.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
*.opera-mini.net.



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.03.2014. u 22:06 - pre 122 meseci
pozz momci, evo me nakon duuuugo vremena...sto ne znaci da povremeno nisam pratio sta se desava.
tojotica ,HVALA BOGU, sluzi za primer mnogim daleko mladjim automobilima u kraju...a i sire...
da se vratim na pocetak, kod mene je od avgusta 2009, ubrzo, nakon sto sam je kupio, odradih kompletnu generalku...moralo, kako god zvucalo...
evo, do danasnjeg dana, a predjoh bogami na desetine i desetine hiljada kilometara nakon generalke, i to sve na plin (osim sto uvek prenoci na benzinu) bilo leto ili zima, uvek palim na benzin...
auto ne trosi ni kapi ulja do zamene, potrosnja plina na otvorenom do 90 km/h 6 litara, ne bih da kazem, mozda i koji gram manje...bice da preterujem...:)
odem kod plinadzije da mi zameni filter za plin, zavrne covek ventil i ostavi auto na leru kako bi izvukao (potrosio) ostatak plina iz sistema...i auto radi li radi, i nikako da potrosi tu kolicinu plina...proveri opet dal je zavrnuo ventil i zatvorio dotok plina, kaze da jeste...
uz sve to kaze da nije doziveo da auto ovako malo trosi i da mu treba toliko vremena...
reko, stavio sam brisk svecice, i homologizovane kablove za plin...po preporuci vise taxista, koji voze bas ovakav auto a prelaze kilometrazu na plin koju ja ni ne mogu zamisliti, i to sa ovim svecicama i kablovima...
eto tako, malo preterah kuckanjem, al ne zamerite, kao sto vec napisah: dugo me nije bilo.
e,da, umalo da zaboravim...vozio sam je 160 km/h autoputem i to na plin...mozda je mogla jos, al sam imao suvozaca koji je malo dzangrizao, te usporih...
sve u svemu, prezadovoljan sam autom koji ima 24 godine...ulozih u njega gomilu para za sve ovo vreme, al mi nije zao i ne bih je dao za novog punta, pa nek mi se smeje ko hoce...plakacemo mi za ovakvim automobilima...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.87.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.03.2014. u 23:13 - pre 122 meseci
Citat:
vradojicic85:
... Eneos 10W40 4l 2600...


Da si mi rekao ranije, nabavio bih ti po mnooogo nizoj ceni


Brks, gde si do sada, znam da je nekvarljiva Toyota, al javi se ponekad
 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.03.2014. u 00:08 - pre 122 meseci
Blago tebi brks sa tom potrosnjom, meni je oko 10 uvek ako ne I vise i to sa paljenjem na benzin.Nisam prvi treci sam vlasnik kad sam je kupovao ispostavi se da liku koji je prodaje zena radi sa mojom kevom pa je to isto dosta uticalo na kupovinu.A on je kupio od svog sefa I naravno ubedjivanja da se necu pokajati ako je uzmem I da je odrzavana.Ja tad pre oko godinu I 7-8 meseci kad sam je uzeo gledo jednu korsu c 1000 kubika perfeknu na izgled sa alu felnama I zatamnjenim staklima sa 160 hiljade km za 3200eu I bas se nalozio na nju .Medjutim ja da je probam uz brdo ona se vuce, ja posle otiso da vidim corollu I tu me prvenstveno odusevila mirnoca rada motora.Cak dok sam je probao kad sam stao na semofor mislio sam da se ugasila , I ja ponovo za kljuc ono krrr (zamislite moje iznenadjenje ) ja koji pre toga vozio opel kadet c sa iscepanim auspuhom koji se cuje ko tenk.A I uvek sam razmisljo bolje da se zeznem ako se zeznem za 3 puta manju kintu kao neiskusan u poznavanju kola.A corolla je garant oko 300 hiljada km.


 
Odgovor na temu

gorandj9
djordjevic goran
radnik
krusevac

Član broj: 275895
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.03.2014. u 09:18 - pre 122 meseci
http://www.kupindo.com/Autoele...NSIS-COROLLA-CAMRY-RAV4-CARINA Kako vam se cini ovaj termostat, el bese ne treba on da ima I neku gumicu, dihtung sa njim? Komsa prodaje pa bi zamenio o istom trosku jer mi je auto jos kod majstora cekamo dihtung glave da stigne.Citao sam malo po forumu vezano za termostat I meni u nekim slucajevima oce da digne temperaturu I da pali ventilator.Temperatura uglavnom stoji malo vise od trecine.E oce kad duze vozim autoputem npr. 200 I vise km brzinom oko 120 I dodjem na granicu I guzva kreni- stani da digne tem do pola I cini mi se da ne moze da je spusti samo sa ventilatorom nego mora I grejanje da ukljucujem.Takodje mi se desava da posle neke voznje po gradu , ako ga ostavis neko vreme u leru pali ventilator nebitno zima el leto.Kod mene sigurno nije prelazio pola temperature, a za druge vlasnike ne znam.



 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.static.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.03.2014. u 10:00 - pre 122 meseci
Sebi sam ubacio neki korejski sa kojim sam dobio gumeni dihtung, a zetu originalni Toyotin koji nije imao dihtung.
Zbog toga sam sve lepo očistio i dodao vrlo malo silikona kojim se dihtuje karter.

Kod mene se neispravnost termostata manifestovala time što posle 50+km temp bude na 1/3 skale iako je leto.
Krene ka polovini ukoliko je zustrija voznja, ali kako izadjem na pravac i konstantno vozim 80-100 motor se 'oladi.

Koreanac je bio 750 din, original 1300-1500 din.

Svima se ukljucuje ventilator u guzvi. Meni je cudno sto si rekao da je skala uglavnom na malo vise od trecine.
Posle koliko voznje (km ili min)?

Kada smo kod potrosnje isao sam na stelovanje kod Radeta na Mirijevskom bulevaru.
Covek nema veze sa karburatorom. Mozda zna zastavu, fijata, opela, ali Toyotu nikako.
Dao sam 3000 da bi mi auto svako jutro na benzinu stucao, cimao, pri punom gasu u 2. isao 30...
Takodje u 5. ne moze preko 120 na benzinu pa makar mu pretio presom za metal!

Sledece nedelje idem kod Gavre da uradi posao kako treba.

Za vikend sam promenio membrane na rasprsivacu i sasuo 2/3 Wurth-a za ciscenje karburatora.
Iz auspuha je svasta izaslo... Htedoh da malo procistim ventile i usisnu granu.

Pitanjce...
Kada vrisne homokineticki cuje se krckanje pri skretanju i malo jacem gasu, a na neravninama se cuje krckanje ako je u pitanju kugla?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.03.2014. u 10:29 - pre 122 meseci
Temperatura kod nje kada otvara termostat skroz je 82C (85-87 radna) i na pokazivacu je do ispod polovine (malo), ali vise od trecine skale.

U guzvi je normalno da pali ventilator - a pali ga kada je skala na polovini ili za 1-2mm iznad polovine (izmedju 87-92 stepena radi ventilator). 2E motor i njegove varijante rade na nizim temperaturama radnim.

@laci:

homokineticki zglob krcka kad skroz smotas volan i skreces - cuje se tak-tak-tak-tak.

Kada je skroz riknuo (ako 2-3 godine kucka prilikom motanja volana), onda kucka i kad kreces i kocis.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1437974 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.