Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449838 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.05.2014. u 21:31 - pre 121 meseci
P.S video sam na mazdi gates kaiš 8 god star....čak nije imao ni onu bledu boju,nikakvih tragova habanja ali je stavljen u inostranstvu...delovi kod nas su baš problem..pokušaću kod ovlašćenog distributera Japan parts da vidim ponudu a plastični roler i španer neću staniti svakako....i čudno mi je kad pažljivije pročitam da je kajiš zategnut ali kad vrtiš remenicu nevrte se bregasta i radilica?! Znači ustanovio si da je kajiš lepo zategnut dakle nije pukao...To kao da ti je ispao klin jer da je pukao u šta smatram da je izuzetna retkost čuo bi neko struganje delova po osovini.A kaiš da je pukao valjda bi spao ili bar ne bi bio zategnut propisno.I mnogo mi je čudno da dole vrtiš remen a da se neokreće ni bregasta ni radilica a remen zategnut.Ja mislim da ti je možda preskočio samo jedan zub nekim čudom zato nemožeš da ga upališ.Skoro je takav slučaj imao moj prijatelj na Subaru...razbucali su mu svu elektroniku i kompjuter a niko se nije setio da pogleda kaiš.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.05.2014. u 21:48 - pre 121 meseci
Citat:
cozmo_im:
Za Cerzara:

- Ne vrte se obe
- Verglao je brzo kao kad nemas varnicu (kad mi rikno komutator i tad sam se utronjao da nije kais bio)
- Pogledacu sve repere ili cu da slikam cim stignem pa javljam.
- Nisam cuo nikakve udarce, nikakav zvuk, mada mi kaze burazer da se to i ne cuje u sustini.

Sto se tice verglanja reko mi lik iz Forme da od toga mu nista ne moze biti. Ono sto je jos rekao da je pozitivno da je samo se ugasio bez tog cimanja.

Kumu je pukao na Civicu na 130 na sat, ovaj verglao kao lud - nista. Zamenio kais i vozio ga jos dugo posle. Drugaru na Golfu 1.6 prezupcio prilikom stajanja na semafor, i on ga verglao vise puta u prazno - nista, samo zamenio i vozi misko.

To izgleda ima veze samo u trenutku pucanja kaisa.

Rekli su mi takodje da ubacim u IV i da ga guram i ako remenica radilice obrne krug da bi trebalo da je ok.

E sad ne znam da li da probam da okrecem bregastu rukom rekli su mi sad je kako god ispao iz faze.

Za Zarka: nema trunke ulja kod semeringa bregaste, sve je suvo, ali dole ne vidim. Kais gore stoji, ali dzaba kad nemam gde da skinem nista, na parkingu je. Tek kad organizujem slepanje, mocicu da gledam.

U svakom slucaju svi kazu da zamenim kais pa da se proba.


Ako se ne vrte i bregasta i radilica onda je pukao kais. Nema sta vise da probas. To sto je zategnut ne znaci da je ceo.

To sto neki auto izlupa ventile, a neki ne, zavisi od motora (npr.florida 1,3 ne lupa, 1,4 lupa ventile). Neki lupaju, neki ne. Samo pucanje nije neka buka ili cimanje. Ja znam da kod ovog motora klipovi dohvataju manje usisne ventile (ima veci i manji, zato je 12 valve). Ako udari manji, lomi klackalicu. Mozda ostale klipovi ne dohvataju. Skini ventil deknu, proveri da li su sve klackalice cele. Vrati deknu. Stavi novi zupcasti kais u upali, ako su sve klackalice cele.
To sto je tako brzo verglao je prva sumnja da je pukao zupcasti. A to sto se ne vrte i bregasta i radilica je dokaz da je pukao zupcasti.

To sto je kais na tvom autu star toliko godina, ne znaci nista. Ne mozes znati koliko je negde lezao na lageru. I od toga propada.

Postoji jos samo jedna mogucnost, ali sumnjam. Ako ubacis u petu i guras auto, radilica odnosno PK remenica se vrti, a bregasta ne, moze jos samo biti da je problem na remenici zupcastog kaisa na radilici. Da se radilica vrti, a remenica ne ako je otkinuta kajla, ali to je skoro neverovatno.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 06:52 - pre 121 meseci
Ako je pukao kais ili se istegao ne moze da bude zategnut morao bi da vidi kad skine gornji poklopac kaisa da je olabavljen. Opruga spanera sluzi da zategne kais koliko treba kad se zupci i tako se steze. Ako dodje do pucanja spaner ostaje na mestu gde je prvo stegnut i kais mora da bude olabavljen.....

Dok se ne skine samo nagadjanja....
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 10:15 - pre 121 meseci
Nista dok ne doslepam na parking na poslu, onda cu da pregledam detaljno sve.

Za sad imam sredstava da pokupujem sve delove (pa i karike i lezajeve i neke ventile ako treba) i obradim glavu motora.

Nadam se da nece trebati vise od toga.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 19:16 - pre 121 meseci
Danas sam otisao na brzaka do kola, i odslikah telefonom (jedva jer je sunce bilo kontra), namerno sam zumirao ovo da vidite gde je reper i tu na ovom cepu je bilo malo masno... Znaci reper 2E stoji dole na 180 stepeni. Pokusao sam da uhvatim blicom dole ali ne vidi se nista. Jel bese na ovom cepu ima isto neki semering? Tu je bilo malo masno, obrisao sam to ali nema ulja nigde kao sto se vidi... (dlacice i vlakna koja vidite su od krpe da ne bude zabune jel sam tu hvatao remenicu da pomeram).

Da li su ovi zupci kaisa dobri? Kais se ugiba manje od 10mm ali ne znam da ocenim, ne izgleda labavo uopste (meni deluje da je tako bilo i ranije...). Pokusao sam da ga vucem rukom na gore ali je sve stegnuto. Blicem sam slikao ovde ali nist se ne vidi. Gore na remenici je sve ok.



Nista nisam cackao, samo sam vam ovo odslikao na brzaka. Probao sam rukom napred nazad remenicu bregaste ona se mrda sa kaisem ali se kais ne mrda kad se pomera remenice radilice. Ima gore sitnih naprslina po kaisu (samo spoljni deo) ali su mikronske i vide se kad se osvetle lampom, pretpostavljam da je to relativno normalno da bude negde.

Reper stoji ovako (gde je ova crvena tacka):

 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 19:34 - pre 121 meseci
Gde ti ti je donji reper. Imas oznaku na remenici i na onoj plastici. Ako je gore na 180 stepeni na dole na donjoj remenici treba da pokazuje "0" ako se ne varam.
Dva puna kruga na radilici jedan pun krug bregaste..... cini mi se nisam bas siguran....
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 19:44 - pre 121 meseci
Videcu sutra gde je reper dole ali svejedno ako nije vrteo to onda nema veze jel tako?

Ono sto mi je cudno su ovi zupci. Uopste nisu propali kao sto sam video kod nekih. E to me nervira. Jedino ako dole nije neki kurslus, ali to nista dok ne skinemo sve. Cak se na kaisu sa strane vidi beli print oznaka... znaci ni to nije nesto spec izlizano...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 20:08 - pre 121 meseci

Cim se kais ne okrece kad zakreces radilicu, znaci da je ipak sistem prezupcen. Razlog tome moze da bude kidanje zubaca kaisa koji trenutno nalezu na zupce remenice radilice ( pa dolazi do proklizavanja), ili je remenica radilice izgubila cvrstu vezu sa osovinom radilice ( popustilo njeno osiguranje sa osovinom). Za prvi slucaj razlog tome je ulje koje razjeda gumu, ali videlo bise to na celom kaisu koji bi trebao biti mastan. MOguce je ovaj drugi uzrok, ali dok se sve ne skine, sad je samo nagadjanje...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.05.2014. u 21:23 - pre 121 meseci
Izgleda da je ova druga opcija, ako se kais ne pomera dok se okrece (spoljni)kaisnik na radilici.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 11:50 - pre 121 meseci
Doslepah auto na poslu. Slikacu sutra a evo gde odokativno stoji reper remenice na radilici:

 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 15:01 - pre 120 meseci
Zasto odokativno? Zar nemas oznake na donjoj plastici?
Ako tebi radilica i bregasta ne idu zajedno, izgleda ti je remenica zupcastog na radilici pojela zube zupcastog, a nije pukao, posto je zategnut. Pa sad proklizava.
Ili je otkinuta kajla.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 15:09 - pre 120 meseci
Moguce da je otkinula zupce, ali je onda morala da ih otkine odjednom, jer bi kacilo sve zupce, a vidim da su ovi vidljivi zupci u odlicnom stanju... e to mene buni. Znam ja da je ili prezupcio ili pukao ali mi cudno izgleda.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 15:56 - pre 120 meseci
Citat:
cozmo_im: a vidim da su ovi vidljivi zupci u odlicnom stanju... e to mene buni.


Ne vredi to "odokativno". To se sad noktom prsta, zakaci zubac neki, bilo koji, i povuce. Ako ga otkines, to je uzrok, razjeden kais.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 17:27 - pre 120 meseci
Probao sam to svom silom. Vise puta. Ni makac. Kazem, kais deluje cvrsto. To je prvo sto sam probao.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 17:43 - pre 120 meseci
Od saznjanja sta se tu desilo deli te 5 vijaka. 1 (13 kljuc - alternator), 3 (10 kljuc - donji poklopac zupcastog), 1 (19 kljuc - remenica radilice) i 2 minuta posla da se to sve skine i vidi sta je u pitanju.
Pa onda nastavljamo diskusiju sta i kako i sto...
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 17:50 - pre 120 meseci
Cik odvrni remenicu radilice na parkingu ako mozes...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 20:20 - pre 120 meseci
Ja rasrafio pola auta, poslednje je bio trap i servo, sve na parkingu, uz mrkle poglede komunalaca:)

Dobra dizalica i par fosni..motor je zgodan posto ne treba sastavljati delove, da reciklatori ne odnesu...
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.180.236.211.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 20:27 - pre 120 meseci
@ Cozmo

Od dva 26+ vilasta napravis T. Levi deo gornjeg kljuca pod nosac, desni kao kontra, a donji deo donjeg kljuca u remenicu.
Skida se na keca.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 20:56 - pre 120 meseci
Auto je na parkingu moje firme pod nadzorom tako da nema brige :)

Videcu s burazerom ovih dana da probamo...
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.05.2014. u 21:26 - pre 120 meseci
Moze da se desi da poskida remenica desetak zuba, jedan za drugim.
Obavezno skini ventil deknu i vidi da li ima polomljenih klackalica. Ovde klipovi udaraju samo manji usisni ventil. Ima dva usisna. Veci i manji. Kada ga udari klip, ne iskrivi ga, nego polomi klackalicu.
Ili je otkinuta kajla na radilici, pa se radilica vrti, ali remenica zupcastog kaisa stoji, pa stoji i zupcasti i bregasta. Ali to znaci da si verglao, vrteo radilicu i klipove a oni su udarali mozda po nekom od manjih usisnih ventila i mozda polomili klackalicu. Mozda i nisu.

P.S. Remenicu nije lako sam popustiti na parkingu, ponekad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449838 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.