Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449861 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanbp01
bgd
beograd

Član broj: 300175
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema25.03.2014. u 18:57 - pre 122 meseci
u pitanju je corola i naknadno ubacena centralna i na njoj postoji izlaz sa dve diode i one se obicno kace na migavce a bez dioda na poziciju moze naravno i sa diodama al mi je lepse na migavce da povezem,i kao sto rekoh nikako da pronadjem zicu za sva cetri migavca
i naravno treba da se pale migavci kad se otkluca ili zakljuca

[Ovu poruku je menjao milanbp01 dana 25.03.2014. u 20:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.99.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.03.2014. u 00:35 - pre 122 meseci
Moraces na tezi nacin....ukljuci sva 4 pa unimerom ili probnom lampom bockas na kablovima tj na konektoru sto idu ispod volana
 
Odgovor na temu

piksa7
Sabac

Član broj: 274029
Poruke: 30
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.04.2014. u 09:39 - pre 122 meseci
Kolege potrebna mi je pomoc. Na koliko Nm se stezu srafovi koji spajaju glavu sa blokom motora.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.04.2014. u 10:03 - pre 122 meseci
Ti podaci se obično dobiju uz dihtung glave. Pripazi i na stanje vijaka.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.04.2014. u 10:23 - pre 122 meseci
Pozdrav drustvo.
Evo nekoliko pitanja vezano za sledece radove na mom autu...

Stigli su delovi vezano za kocnice. Novi zadnji cilindri i sajle rucne kocnice. Zamena je pretpostavljam laka, nema nekih caka. Verujem da mi to nece biti problem.
Stigle membrane za plinski urejdaj, vec sam jednom menjao tako da mi ni to nece biti problem.

E sad ono sto sam hteo da pitam.
Sa novim setom kaisa, rolera i spanera sam presao 48 500 km (mislio sam da sam presao vise ali po knjizici je tako). Zamena se preporucuje na 100 000 km. (radio bi servis na 60 000-80 000)

Kako da ustanovim da je kais u dobrom stanju isto tako sa spenerom i rolerom? Ne bih to menjao ako nije potrebno.
Uskoro cu na odmor i cekam lepo vreme pa da se bacim na posao.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.04.2014. u 11:25 - pre 122 meseci
Menjaj na 100.000. Ili mozda na 80.000, cisto da budes siguran.

Roler se cuje, a kaisu ne mozes da utvrdis stanje, zato menjas kako je propisano.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.04.2014. u 14:10 - pre 122 meseci
Citat:
zarkoj:

Kako da ustanovim da je kais u dobrom stanju isto tako sa spenerom i rolerom? Ne bih to menjao ako nije potrebno.




Kvalitet rezervnih delova nikad nije kao pri prvoj ugradnji, narocito za automobile koji se vise fabricki i ne proizvode. To su sve delovi koji odgovaraju ali nisu dobrog kvaliteta ukoliko se na kupe od nekog stvarno renomiranog proizvodjaca. A ko sad to zna koji je to i ko to garantujer da je to to...ako iole sumljas, bolje zameni jer ce ti biti jeftinije. Ipak, moze se ustanoviti stanje, mada to nije nikakva garancija. Danas moze da bude u redu, al` sutra ne mora...Roler, kad ga oslobodis, malo zavrti. ako se tesko okrece mora se zameniti, ako se pak lako okrece i pri tome zvecka, takodje se mora zameniti jer je ostao bez masti. Ako je ispravan, okrece se lako ali sa malom dozom otpora, koju pruza mast kojom je napunjen. Kais na izgled mora da bude "zdrav" bez naprslina i pojave na njegovim ivicama belog tkanja kojom je protkan u njegovoj unutrasnjosti, a zupci ostrih i pravilnih ivica. Spaner, opruga, se mora izmeriti, i mora biti u fabrickoj dimenziji u opustenom stanju. Taj podatak moras naci u servisnoj knjizi, ako je imas. Takodje, moraju se proveriti i remenice, koje moraju imati pravilne i ostre zupce a ne da izgledaju "oglodjeno" i istroseno.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.04.2014. u 17:42 - pre 122 meseci
Citat:
zarkoj:


Kako da ustanovim da je kais u dobrom stanju isto tako sa spenerom i rolerom? Ne bih to menjao ako nije potrebno.





Skines kais, izvrnes ga pa pogledas da li su zubi jos uvek kao ovi na slici. http://www.motoringassist.com/...technical%20articles/teeth.jpg
Ili su poceli da se odvajaju od kaisa, kao ovi, koji su jos preostali. http://www.szakalmetal.eu/imag...tipp/vezermuszij/0442_001a.jpg

 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.180.236.211.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.04.2014. u 17:58 - pre 122 meseci
Kais je 15-20 evra i menja se za pola sata tako da se ne isplati igrati se i cekati da otpadne neki zub i motor prezubi.

Prosle subote je Gavrin sin uradio remont karburatora i sada Corolla peva.
Nema knedle, sauh radi super, lepo vuce i mirnije radi motor.

Hteo bih da ugradim elipse pozadi. Pretpostavljam da ce morati malo lim da se zasece i to je manje-vise ok.
Interesuje me da li neko ima preporuku za konkretan model/marku.
Pretpostavljam da su Kenwood, Pioneer, Sony, Magnat, SAL i sl. sve dobri izbori? Uzeo bih trosistemce, naravno.
Potpuni sam laik sto se ozvucenja tice, ali pretpostavljam je logika "cena=kvalitet" primenjiva i ovde.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.04.2014. u 20:20 - pre 122 meseci
Hvala na savetima svakako cu pogledati i proveriti. Nisu delovi skupi u odnosu na kakvu havariju mogu izazvati. Ali ne bi da menjam bespotrebno. Ipak je nije predjeno ni 50 000 sa novim setom. Svakako cu ipak preoveriti stanje...

Sto se tice muzike video si na slikama kako sam to odradio kod mene. U pravu si da su u pitanju cena i kvalitet ali moze se naci ono sto tebi treba za ne tako veliku sumu.
no ono sto sam hteo da ti kazem, dzaba budzis zvucnike ako te iste nema sta da potera kako treba (pojacalo) :D
I ako imas cd player sa 4x50w nije ni blizu pojacalu iste snage.... uverio sam se sam. Mislio sam da ce moci da gura ali kada sam stavio pojacalo onda sam video sta je muzika...

Evo slike kako to kod mene izgleda
POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.05.2014. u 11:03 - pre 121 meseci
Pozdrav drustvo.
Da se javim da sam odradio posao koji sam planirao. Zamena zadnjih kocionih cilindara i sajle rucne kocnice.
Stelovanje ventila, zamena membrana na isparivacu i filtera i provera zupcastog, spanera i rolera.

Zamena cilindara je bila malo zaguljena jer je zapekao navoj na bakarnim cevima sto idu u cilindar pa sam morao da pazim da slucajno nesto ne polomim.
Uz WD i strpljenja uspeo da odradim sve.
Sto se tice sajle rucne sanao sam zato mi slabije koci jedan tocak. Buzir na salji je pukao i verovatno ulazila prasina i tu je zapeklo.
Sad su zamenjene i jedna i druga sajla i nastelovao sve kako treba.

Sto se tice zamene membrana na isparivacu i filetra gasa to je proslo ok.

Spaner i roler nema lufta niti se cuju kad se okrecu. Zupcasti je ok, izvrtao sam ga sa svih strana i lomio nema naznaka da bi se menjao. Ipak je presao samo 48 000.

E sto se tice stelovanja ventila. Juce sam nastelovao ventile na 0.20 mm vruc. A danas me interesovalo ono o cemu su neki ljudi pa i ja diskutovali ovde kada sam rekao da se steluju na 0.18mm hladan motor.

Kada sam jutros na hladan motor otvorio da proverim zazor ventila spijun na 0.18mm je jedva prolacio a na vruc 0.20mm je juce bilo ok.
Sto znaci da 0.22mm na hladan motor kako su neki ovde pricali bi na vruc motor otislo na 0.25mm sto nije dobro. Pa eto jos jedne potvrde od mene sto se tice stelovanja ventila.

Pozdrav
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.static.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2014. u 14:52 - pre 121 meseci
Akumulator mi je takoreći mrtav. Drži struju par sati i to je to. Jutros ga verglam posle 2 dana stajanja i imao sam utisak da je alnaser vezan na bateriju telefona. :D
Inače je sve ok sa motorom, pa je dovoljan samo mali zalet da upali.

Trebala bi mi konkretna preporuka za akumulator (model\jačina).
Razmišljam o Energizer ili Exedy akumulatorima, možda Monbat koji sam do sada imao i trajao je bar 5 godina.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3875
adsl-112-90.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2014. u 15:33 - pre 121 meseci
Zarko,
zaista ne znam podatke o koroli, ali
posto vozis na plin nije lose ostaviti ventile sa malo
vecim zazorom, posebno izduvne.
Izgubi se par promila na snazi ali se toplotno rasterecuje ventil.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2014. u 15:33 - pre 121 meseci
@Laci
Bilo koji 45Ah koji pravi Johnson Controls. Ima ih pod raznim nazivima. Istu bateriju ima i Energy Plus ceski koji imam ja i Exide.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.static.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema12.05.2014. u 17:01 - pre 121 meseci
Hvala na brzom odgovoru.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2014. u 14:18 - pre 121 meseci
http://www.eponuda.com/akumula...ah-540a-akumulator-cena-213153 ovaj sam ja kupio pre nekih 4 meseca mozda malo duze...
Svi su mi rekli da su odlicni da ne kazem najbolji kod nas...

Da sam mogao da nadjem Monbat njega bih bez razmisljanja....
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2014. u 15:11 - pre 121 meseci
Energy Plus je isti taj samo mnogo jeftiniji. Potpuno ista fabrika samo lepe druge nalepnice.

Ja sam uzeo taj od 45Ah jos zimus i radi ko lud.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.180.236.211.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.05.2014. u 21:38 - pre 121 meseci
Uzeh neki crni akumulator od 56Ah i 480A za 5800 i 33 meseci garancije.
Inace je oko 6300, ali sam dobio popust jer sam im dao stari acc.

Mislio sam da uzmem Vartu ali su sa levim + imali samo neki od 45Ah i 330A. Znam da je to specifikacija acc iz prve ugradnje, ali nema teorije da je ta Varta istog kvaliteta.
U svakom slucaju ako ovaj izgura skoro 3 godine, koliko pokriva garancija, bice ok.
 
Odgovor na temu

La_odvala
Beograd,Resnik

Član broj: 147830
Poruke: 95
*.mts.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.05.2014. u 17:27 - pre 121 meseci
Na motoru je napravljena generalna, promenjeno je bukvalno sve, tom prilikom stvaljen je original tojotin filter ulja koji sam imao od ranije, motor je radio perfektno, gasio je lampicu za ulje u sekundi i palio na pola kljuca.
Posle 1000 km promenjeno je ulje sipano je verovatno 10-40 ili 15-40(isto kao i prvi put), tom prilikom promenjen je filter ulja, stavljen je bosch, glava je naravno ravnjana prilikom generalne i dotegnuta posle tih 1000km, sve radjeno kako treba ali je ipak malo motor slinavio tu na dihtungu glave, nesto minimalno... iz tog razloga je promenjen dihtung (druga marka, navodno bolji).
Iza toga motor je prestao da slinavi ulje tu na dihtungu, vozen je malo, mozda jos par hiljada i iza toga je stajao.. ne secam da li se tada video problem i na kakav nacin u prvo vreme.

Sada konstantno dolazi do problema da lampicu za pritisak ulja u startu ne moze da ugasi u prvih 10 sekundi, naravno to je propraceno poznatim zvukom :(
Pratio sam temu i neke odgovore sam vec procitao o tom problemu, pumpa za ulje je stavljena nova ali nije ravnjan blok na mestu gde naleze ona zvezda, ali koliko je meni ostalo u secanju tu i nije bilo ukopano, verovatno bih primetio da jeste... a opet nisam siguran. Bajpas ventil(da li se misli na nepovratni ventil?), koji moze da bude zacepljen, koji je isto pominjan na ovoj temi ne znam gde se nalazi kod korole? i da li on moze da bude uzrok.
Menjao sam jos jednom filter ulja u nadi da je do njega, isto neka treca marka koju su prodavci nahvalili, jer kako sam ovde procitao i u njemu postoji nepovratni ventil, ali isto se ponasa. Secam se da je u pocetku ako auto ostane preko noci duze gasio lampicu za pritisak a ako se pali ponovo u roku od sat ili dva, gotovo odmah, sto sada nije slucaj, gasi lampicu jednako dugo kao i kada stoji preko noci.

Neko je skoro napisao da je ubacio fabricki los dihtung glave koji je kompletno blokirao uljne kanale, ali ne mogu da nadjem taj post kako bih pitao coveka neke detalje, jer vise ne znam odakle da krenem sa rasturanjem...


U principu auto se ne vozi i zao mi je da ga palim kada se tako ponasa da se ne osteti radilica, inace kada postigne pritisak radi normalno... u radu ne pali lampicu.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3875
adsl-112-90.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.05.2014. u 20:36 - pre 121 meseci
Negdje se ulje slije u karter i pumpa ostane prazna.
Hoce to od filtera ( ako nema nepovratni ventil).
Probaj mijenjati filter.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449861 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.