Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1437887 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.10.2011. u 10:15 - pre 151 meseci
Nije, njet, odnosno jeste to sa slike, ali nije ovo sto sam pazario

http://lukoil-lubricants.com/products/passenger/motoroils/00112/





Razlika je SL/CF i SM/CF...i ostatak...novija tehnika...i 690 din za pakovanje 1 litar...

Poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.10.2011. u 16:07 - pre 151 meseci
Dali je to hitno ili moze da saceka 10 do 15 dana[tad primam platu],dali mogu da dosipam ulje,ne znam koje je sada.Kako moze da se spusti toliko ne vidim da negde curi,A ne znam ni kada je sipano,dali moze samo od sebe da se izgubi ili ima tu nesto?????
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.10.2011. u 17:08 - pre 151 meseci
Ma nema nigde da curi sve sam proverio,e sad za homokineticki ne znam ja ga nisam menjao a prethodni vlasnik mozda, auto imam oko 1god.A dali moze to samo od sebe da se izgubi ko zna dali je uopste i menjano ulje u menjacu.I dali moze da napravi neki problem posto vec i imam problem sa menjacem [izbacuje iz 5 brzine].ulje je ispod minimuma.
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.10.2011. u 19:57 - pre 151 meseci
Citat:
cor-oll: Dali je to hitno ili moze da saceka 10 do 15 dana[tad primam platu],dali mogu da dosipam ulje,ne znam koje je sada.Kako moze da se spusti toliko ne vidim da negde curi,A ne znam ni kada je sipano,dali moze samo od sebe da se izgubi ili ima tu nesto?????


Ja nisam menjao ili dosipao ulje u menjač ali u uputstvu za vozače piše da pri proveri vozilo treba da bude na ravnom kada se odvrne čep na menjaču,nivo ulja treba da bude poravnat sa donjom ivicom rupe za proveru,a što se tiče ulja oni su tada preporučivali ulje SAE 75W-90 ili SAE 80W-90.

Inače čini mi se da sam video jednu široku raspravu na temu ulja ovde,provewri u prthodnim porukama.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.10.2011. u 21:49 - pre 151 meseci
Evo jedno pitanjce :D

Sta se dobije ranijim a sta kasnijim paljenjem:

Rad motora? temperatura motora? potrosnja goriva? uticaj na smesu?

Koje ide sad za ove hladnije dane za nase toyote? ranije, kasnije i koliko stepeni?
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.10.2011. u 06:37 - pre 151 meseci
Kasnije paljenje. Kao sto rekoh najbolje izmedju 5 i 10 stepeni pa isprobavati kako se auto ponasa.

Ako radi normalno, nista ne dirati i leti i zimi.


Kasnije - moze da poveca temp. motora i tromost i potrosnju.

Ranije - detonacije i potrosnja.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.10.2011. u 09:35 - pre 151 meseci
Citat:
cozmo_im: zex24
Ranije - detonacije i potrosnja.


Ranije paljenje prouzrokuje nepravilan rad motora i uslovno potrosnju goriva.

Na detonaciju utice neadekvatan (mali) oktanski broj goriva kao i nepravilno podeseno "kasnije" paljenje.

Cilj, prilikom podesavanja paljenja je postici sto "kasnije" paljenje, a da pri tome ne dodje do nezeljenih posledica po rad motora. Kod motora novije generacije za ovaj zatak zaduzen je knok senzor u saradnji sa motornim racunalom.


(Ono preostalo napisano je tacno).

Najbolje je da paljenje podesavaju "sluhisti" jer je sasvim sigurno da se ono ne moze zadrzati na fabricki predvidjenim vrednostima, obzirom da je svima poznat kvalitet naseg goriva. Obicno se marker postavlja na 2 do 3 stepena ranije nego sto je po dokumentaciji predvidjeno.

P.S. Kod motora starije generacije nepravilan rad motora najlakse se uocava kada ventili pocinju da lupkaju i kloparaju prilikom dodavanja gasa. Zvuk je takav kao da neko malim cekickom udara po bloku.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 18.10.2011. u 13:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.10.2011. u 17:36 - pre 151 meseci
Upravo se to desava na Corollama. Sto je ranije paljenje detonacije se pojavljuju. Na kasnijem paljenju nikad nema detonacija, kolko god kasnije da ga narihtas.

Meni je otprilike mozda oko 2 stepena ranije paljenje. Cim pomerim jos malo u odnosu na reper od 5 stepeni ili marker na razvodniku, slabije ide i ima detonacije.

Kod kasnijeg paljenja samo ima vecu knedlu pri ubrzanju i losije performanse i temperatura je veca.

Matori su nam motori, presli preko 200.000 normalno je korigovati paljenje zbog svega.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.110.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.10.2011. u 17:47 - pre 151 meseci
Ako kasnije paljenje izaziva knedlu, kako to da je meni namesteno ranije paljenje zbog plina,
a auto ima knedlu kada se stisne jace gas?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.10.2011. u 17:57 - pre 151 meseci
Uzrok knedle moze biti razlicit, ali tebi su za plin pravilno podesili obzirom da los domaci plin ima manji oktanski broj od loseg domaceg benzina.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.10.2011. u 10:51 - pre 151 meseci
Imam sledeci problem sa corollom: jedan cilindar mi je bio prestao da radi, (drugi sa desna gledano sa mesta vozaca). Nekako sam je oterao (jedva) 400-500 metara do autoelektricara (srecom je blizu, a inace cuven majstor). I on proveri i vidi da dobro baca varnicu, ali da taj cilindar ne radi, izvadi svecicu kad ona sva masna, crna (a svecice sam inace menjao pre 6 meseci i presle su oko 3000km, stavljene NGK BPR6EY, te valjda idu za corollu?). On stavi neku svoju polovnu, ispravnu i nakon toga ponovo počne da radi na sva 4 cilindra, naravno mirnije radi i ne gasi se kao do sad, ne pada joj broj obrtaja u leru, medjutim i dalje imam problem u voznji jer jako zatrzava i nece da vuce kada prebacujem iz prve u drugu i pustam kvacilo, kada prebacujem u trecu i pustam kvacilo... nece da prihvati nego trza jako. a kada prihvati onda vuce normalno i na leru radi normalno. inace na ravnom kad prebacim u drugu ako polako pustam kvacilo uz mali gas nekako i prihvati,ali uzbrdo je najveci problem jer nece skoro nikako da prihvati i da povuce kad prebacim u drugu na uzbrdici nego jako trza, cima. Elektricar mi kaze da idem kod mehanicara da mi izmeri kompresiju i da su mozda otisle karike, ventili, da ce mozda morati da se radi generalka (a auto presao 205 000?!). Ima li neko neku ideju šta bi to moglo biti?

Kod kog mehaničara da idem, gde održavate vaše Corolle?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.10.2011. u 12:02 - pre 151 meseci
Kao prvo, verovatno si naleteo na fake NGK, narocito ako nemaju oznaku 1.0 iza standardne oznake. To je oznaka za zazor..moze da bude i 1.1 npr..

Kao drugo, da li je elektricar proveravao kabal, losi oksidisani kontakti mogu da prave problem, narocito oni koji su varnicili nekorektno kada crkne svecica.

Elem, nije(bar meni) jasno sta to "trza", u kom smislu, ne prihvata motor obrtaje ili lamela odradjuje svoje zadnje dane pa cima jako pri opterecenju.

Ako motor ne prihvata gas, onda je moguce da i karburator nije u redu.

Ako si dugo vozio sa neispravnom svecicom, trebao bi da proveris ulje, da nije razbijeno gorivom. Inace, doticnom masnom cilindru treba neko vreme da se procisti, mozda i sa nekim dodatkom za gorivo...

Probaj kako motor prima gas u mestu, rasterecen, meni lici(posto motor naknadno ipak prima gas i "vuce") da ces morati da se prilagodis(nacin menjanja brzina) prema karburatoru koji ne sprica dovoljno goriva, ili prema lameli, dok je ne popravis...

Merenje kompresije ...ja sam uvek zagovornik toga, ali merenje ubrzo nakon crkavanja svecice nece pokazati srecne rezultate, sacekaj malo da se procisti cilindar pa onda meri kompresiju...

Poz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.10.2011. u 15:52 - pre 151 meseci
kako si opisao problem prvo sto mi je palo na pamet je lamela. Nece da prihvati prva druga treca.............lamela........

Kad turiras auto u leru daj mu gas na 5000 obrataja pa naglo pusti pa ponovo i vidi kako se ponasa........i na manjim obrataima..........

Ako se gusi pri davanju gasa ili nepravilno radi vuce negde fals vazdug mozda i visak goriva u karburatoru.........

Jel dimi? gubi ulje? koliko dosipas? Svecica je jako zamastila pa ne moze da radi normalno. Verovatno kad bi tvoju ocitio radila bi .........te svecice imam ja u autu.......
Skoro sam ih skidao gledao posto sam isao na stelovanje smese. Na vrhu su malo karamel boje ali bas nezne karamel.......

Malo vise i preciznije objasni problem......

Vladd ti je dao prva upustva proveri pa javi.........
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.10.2011. u 17:37 - pre 151 meseci
Meni je varirao broj obrtaja u leru (ali normalno vuce), pa su mi pokusali da me ubede da je kompresija, a ustvari naliva karburator na 2. ili 3. cilindar (povuce ga, tu mu je usis) i na leru prlja svecku pa oce da zeza. To mi se povremeno desava, doduse moj auto ide i vuce odlicno, znaci samo je neravnomeran rad (kao na 3 cilindra) - ponekad.

Svecice su belicaste, normalne.


Ja bih prvo proverio karburator. Ali brine me jedna stvar - sta podrazumevas pod tim "jedva dovukao do majstora?".

Kad jedan cilindar ne radi (meni je jednom vrisnula svecica i nije radio uopste), on ide, ali lose vuce i bas tako trzaka.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.10.2011. u 14:23 - pre 151 meseci
Danas mi crko komutator (99%). Samo stade i cao. Vergla u prazno naravno. Goriva ima (na pola prozorceta plovka), mada sam bio na minimumu pa reko da nije nestalo, ali ne bi se samo "ugasio". Znaci mrtav skroz i vergla prazno. Svecice ok. ZUpcasti ok.

Samo jos da uzmem staru svecku i ako je varnica zuta ili je nema... to je to.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.10.2011. u 16:53 - pre 151 meseci
Proverio varnicu - mrtvo! Idem sutra po komutator.

Otprilike je vek OEM komutatora oko 4 godine (dva sam promenio od kad je crko original koji je trajao do 2004 recimo). Ovaj je trajao vise od 3,5 godine, doduse tad sam zamenio i boninu (za svaki slucaj).
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.10.2011. u 19:27 - pre 151 meseci
Merio mi je jedan mehaničar kompresiju i rezultati su oko 10,3 do 10,5 na sva 4 cilindra. Ne znam bas tacno jer cim je prelazilo preko 10 on bi rekao odlično i prestajao da meri. Koliki je fabrički stepen kompresije za 2E motor? ne mogu da nadjem u uputstvu taj podatak. Inače tu jednu svecicu smo stavili novu, a ostale 3 je očistio i podesio zazor, prešle su svega 2-3000km, a sve su bile čađave i masne?! Mada i ta jedna što nije radila kaze da je ispravna verovatno, očistio je i nju i podesio zazor pa je ostala za rezervu. Rekao je filter vazduha da treba zameniti, zamašćen je malo od ulja... Svećice su kupljene u Kit komercu, to je jedna od jačih radnji u gradu i imale su deklaraciju Mass company, a to je valjda uvoznik za Srbiju... oznaka je BPR6EY 11, tj. zazor je 1,1.

A na 3 cilindra sam se jedva odvukao jer je trzala uzbrdo i gasila se cim pustim gas. ali čim je cilindar proradio sa drugom svećicom prestala je da se gasi i ipak manje trza.

Motor na leru prihvata gas odlično, u vožnji u početku neće da prihvati kad se prebacuje u drugu, u treću (na uzbrdici naročito) nego trza, cima. Posle kad prihvati vuče dobro i ne guši se.

Da Ivane i na mojoj je isto tako bilo kad je otišao komutator, to im je slaba tačka,stavljen je neki (iz Velike Britanije) "Intermotor" je marka, i evo radi već 2 godine mislim.


[Ovu poruku je menjao ilkebgd dana 28.10.2011. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.10.2011. u 20:18 - pre 151 meseci
Opet ne rece jel ti trosi ulje i antifriz, ali cim ti je filter vazd prljav znaci ulje nestaje. I molim te pogledaj jel dimi pozadi, dodavaj jak gas i seckaj ga pa vidi kao zare sto rece.Bez obzira sto imas "samo" 200k km ta kilometraza je sto se da primetiti cesta za osvezivanje motora. Moze da kosta od 250 350 do 500. To su karike 4x3 gumice mozda ventili neki itd..Malo citaj stare postove ima svega, od ovakvih stvari do gde se sve nalaze kutije sa osiguracima, narocito u staroj temi..imas link na prvoj strani strani..nacices odgovore na mnoge stvari. Za kompresiju treba da je 11
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.117.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.10.2011. u 20:24 - pre 151 meseci
Kako to da je fabricka 11, kada je meni letos merena
12 na 1.,2. i 4., a na 3. 12,5?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.10.2011. u 20:53 - pre 151 meseci
Sta kaze tehnicko uputstvo:

2E, 2E-S: 13,0 kg/cm2 (1270 kPa), za ostale zemlje (valjda Evropu): 12,0 kg/cm2 (1180 kPa).

Minimalna kompresija koja se smatra normalnom: 10,0 kg/cm (981 kPa). Razlika NE sme (izmedju cilindara) biti veca od 1 kg/cm2 (98 kPa).

Znaci kompresija je na donjoj granici ali se smatra normalnom. Sve ispod toga zahteva otvaranje motora.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1437887 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.