Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1448086 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 10:42 - pre 152 meseci
Bobina je crkla. Sad sam skinuo bobinu sa komsinicine Toyote Starlet (nije bila tu ovih dana da probam) sa istim motorom i upalio mi auto na pola kljuca:) Na njenoj bobini je otpor primarnog tacno u ospegu, nekih 1,5 oma...

Elem, ortak mi radi u Elektromrezama i doneo je profi unimetar, kod njega pokazuje 3,8 oma i 10,82 (na sekundarnom) tako da kineski ne gresi puno:)

Ova moja bobina je otisla samo tako, on kaze da je to abnormalan otpor na primarnom i da ga cudi kako je uopste auto i radio... dovoljno je da ima i 2,2 oma i da ne radi kako treba a ovo je bilo za nula procenta varnice:) Kaze mozda je davala varnicu koja je jedva premoscavala put od bobine do kape...

Da dodam da je zica koja ide iz komutatora (starog naravno) u bobinu na njen "-" jednostavno - otpala kad sam ga izvadio. Bila je kruta skroz a na lemu u komutatoru gde ulazi zica kao da je nesto curelo i ceo kontakt gde je zica je oksidisao... dakle... verovatno je jedno povezano s drugim...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 10:56 - pre 152 meseci
Dobro da si otkrio kvar, ne valja sto ce da kosta. To znaci da je masno izgoreo primar(sto i nije neobicno pri 10A).

Ne grese "kinezi" puno, nisu za laboratoriju, ali za "po kuci" zavrsavaju svaki posao

Da li si eventualno nasao uzrok konstantnoj struji(komutator moze da bude odgovoran), posto mi je cudno da bobine tako "cesto" crkavaju(na Lanceru je jos tosibina iz '90-ih)

Poz

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 11:02 - pre 152 meseci
Originalnu bobinu sam zamenio 2008, dakle posle 18 godina ali i tad je bilo u paru menjanje. Moja greska je sto nisam tu staru bobinu zadrzao kod sebe (zurio na put, treba auto hitno, znas kako je...), zato sto mislim da je bila ispravna.

Ova sadasnja je Italijanska a komutatore imaju samo te engleske. Originalni se jako tesko nabavljaju i kostaoju oko 140 evra minimum.

Elem, prckajuci po netu sam saznao da su svi OEM komutatori uglavnom b*lja. Mogu da riknu za 3 meseca ili 3 godine ili da rade i 10... nema pravila.

Razlog je velika temperatura kojoj su izlozeni.

Elem, posto je jako malo silikonske paste uz njega, da li je to ustvari obican silikon ili ta pasta za kulere? Uzeo bih jos jednu da jos malo nabacam izmedju komutatora i zida razvodnika.

Znaci ustvari orignalnu bobinu sam skinuo 2008 a ova je trajala od tad do sad:)

Inace, pitao sam jos neke i kazu da kod nje CESCE odlazi bobina nego komutator.

Inace, ne zalim sto cu dati novca za ovo, znam da sam totalno miran:) Ovako moze da mi crkne stari komutator za tri dana i opet sam bez auta...

Kod komsinice je originalna bobina ali komutator je isto menjan 2-3 puta... tako da... to je mana valjda...

E da proverili smo testnom lampicom sledece. Kad razvodnik stoji svi kontakti koji su pod naponom svetle. Kad se okrece - svetlo treperi sto znaci da je razvodnik ispravan. Tako pise u ovom ruskom uputstvu.

Za bobinu kaze da se odmah promeni ako su merenja van opsega.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 13:19 - pre 152 meseci
Ljudi intersuje me sledeca stvar.

Oko paljenja. KOje paljenje prouzrukuje manje obrataje na leru kad je vruc a kad je hladan vece obrataje i obratno?

Druga stvar. Desilo mi se (meni je ler 900 obr.) npr danas vozim auto i sad preko lezecih stanes malo guzva ovo ono polu zagrejan motor obrtaji 1200.
Ja gas ono radi lepo ali pustis gas 1200 sa svetlima.Vozim na plin.Aj parkiram se ja nastelujem ler gas na 900. I tako ostavim auto.
Kasnije posle 2 do 3 sata krenem kuci upalim auto on sve lepo redi i krenem kuci. Isto prica u gradu stani kreni obratji padnu na 500 oce se ugasi.
Ja vratim lepo na uredjau za plin ler na 900 sve lepo. Vracene vrednosti kao pre sto su bile.
Dodjem kuci ostavim auto malo da se ohladi upalim 1000 obr.

Filteri novi svi.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 13:46 - pre 152 meseci
Obrtaje regulise karburator i centrifugalni regulator i vakuumi na razvodniku.

Evo starog komutatora - ovo je konektor zice koja ide na MINUS na bobini a tu se spaja kabl s razvodnika, na taj isti. Tu je zica bila specena, kruta, samo je otpala kad sam uvatio, podigo i zanjihao komutator. Nisam slikao odmah, ovde sam ocistio to nesto sto je "curelo".



A evo konektora i zice koja ide na PLUS na bobini. Zica je normalna, nije kruta i konektor je normalan. Vukao sam zicu bas jako i nema teorije da se pokida (za razliku od ove druge koja je lagano otapala)



Na novom komutatoru konektori za obe zice izgledaju kao ovaj na starom gde ide crvena zica (dakle normalno).

Ili je to sprzilo bobinu ili je ona crkla pa povukla i komutator preko te zice.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 13:51 - pre 152 meseci
To je problem savremene auto industrije. Ako naprave komponentu da valja, kosta 5x vise nego sto je realno(realno je 30% cena materrijala, a ostalo izrada i troskovi), ili naparave komponentu koja se menja kao carapa, ali zato kosta "realno"..

Problem je u tranzistoru(prekidackom elementu), koji mora da sece 10A, i da se bori sa visokim preslikanim naponom, potreban mu je visoki probojni napon i okolna zastita. A takav sklop kosta, u radnji bi kostalo desetak evra, u mas produkciji do 5€.
Uglavnom, velika struja i visoki napon, proizvode vruce tacke na peletu i eroziju komponente.

A opste hladjenje moze da se poboljsa, sa dobrom masom, pastom za hladnjake, i eventualnim dodavanjem bakarne ploce ispod komutatora.

Pri tome, dodatno hladjenje ne moze da spreci pojavu "vrucih tacaka" u supstratu, proizvedenih velikom impulsnom energijom, tako da je dobra komponenta bitnija od dodatnog hladjenja(koje nije zanemarivo).


Poz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 20:43 - pre 152 meseci
Ima li veze paljenje sa obrtajima kad je motor vruc ili hladan.
Ne mogu da se setim gde sam to video.
Tipa recimo ranije paljenje obratji su veci kad je hladan a kad se zagreje padne i obratno. Ali ne znam da li je to tako.
Ima li to veze?

E da i kako se bese proveravaju vakumi na razvodniku. Nesto se skida kako treba motor da se ponasa? Onaj vakumski deo na razvodiku ima 2 creva. Sta i kako?
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 21:07 - pre 152 meseci
Ne, nema direktne veze paljenje sa grejanjem i radom motora.
Neka indirektna veza preko grejanja neke pukotine, neispravnosti nije direktna veza sa uglom paljenja, tako da ne treba tu praviti intervenciju, vec locirati neispravnost.

Zagrejan motor koji menja broj obrtaja je posebna vrsta kvara, specificna za opremu motora. Od neispravnog karburatora, do neispravnih sistema za obezbedjivanje povratnih sprega regulacije. Konkretno vakuuma..

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema30.10.2011. u 21:36 - pre 152 meseci
Zarko, okacicu ti negde ovo rusko uputstvo. Ima sve, kompletno (od podesavanja, rasturanja delova, provere i SVIH specifikacija koje postoje). Lako se prevodi, odnosno, razume se.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.10.2011. u 15:48 - pre 152 meseci
Zamenio bobinu, svecice, kapu i ruku. Plus novi komutator. Auto vuce mirno, tecno i bestrzajno.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.104.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.11.2011. u 15:55 - pre 152 meseci
Pre nekih 5 meseci sam menjao kablove, kapu i ruku,
pa promenih i Denso svecice iako su svega 2-3 hiljade presle.
Stavio sam NGK, a Denso spakovao, da mi se nadju.

Elem, pre par dana pogledam NGK, fino izgledaju, zazor na svima 0.9.
Proverim na Denso svecicama, 0.75.
Nisam nijedan set svecica podesavao, odnosno smanjivao zazor
jer vecinom vozim na plinu.

Je l' normalno da se u eksploataciji smanjuje zazor,
ili je to neka anomalija kod mog auta?
Da li da vratim na 1.0-1.1?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.11.2011. u 16:03 - pre 152 meseci
Vrati zazor, normalno je da se zazor poveca ili smanji, zavisno od uslova voznje, goriva, podesavanja paljenja, uglavnom zavisi od svega:)))

U sustini svecice povremeno treba skinuti i proveriti...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.11.2011. u 17:05 - pre 152 meseci
I ja to imam obicaj.
Recimo jednom u 2 nedlje pogledam ulje vodu itd.
I isto tako obavezno kontrola auta pred put.

I isto tako :D pregled svecica na (kad mi padne napamet) 2000 do 3000 km i nikad nisam imao problema sa zazorom. Uvek 1.1. I pretezo vozim na plin mada umem i nekad na benzin
cisto onako za dusu :D
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.104.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.11.2011. u 18:27 - pre 151 meseci
Znaci sutra spijun u ruke, pa stelovanje zazora. :)
Samo, koliko bese fabricki? 1.0 ili 1.1?

Jos jedno, potpuno nevezano pitanje.
Ako pri naglom kocenju imam dosta jake vibracije
na volanu, to bi trebalo da je znak krivih diskova?
Felne i gume ok, centrirane pre nedelju dana.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.11.2011. u 19:12 - pre 151 meseci
1.1 je fabricki za NGK BPR6EY-11 cini mi se oznaka.

Jake vibracije?
Gde?
na volanu ? prenose se na auto pa to osecas? sta vibrira?
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.104.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.11.2011. u 20:33 - pre 151 meseci
Da, na volanu. A i cini mi se da se pomalo i ceo prednji deo protrese.
Mada daleko manje od volana.
I jos jedan simptop ima auto.
Dok nisam stavio zimske na prednjim tockovima
sam imao neke budjave gume i desavalo mi se da
pri naglom pustanju papucice na brzini od 120km/h
se volan bas zatrese.
Sa zimskim to nije slucaj, ili je toliko malo da nisam primetio.

Nisam isao na centriranje trapa otkako sam uzeo auto.
Videcu sta ce mi tamo reci...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.11.2011. u 07:34 - pre 151 meseci
E visi ovako. Isto tako kad sam uzeo auto nisam isao na centriranje ili ti reglazu.
Jer sam imao dosta toga da menjam pa mi se ne isplati da dva puta idem.

Cim sam sve zamenio na zadnjem i prednjem trapu isao sam na reglazu. (1200 din)

I nije nesto mnogo odstupao ali sredjeno je da bude ok.

Pogledaj ovako. To moze da bude i do gume. Bez obzira sto je nova i sto si balansirao. Isto tako sam cuo da po pravilu cim ti namontiraju gumu na felnu istu treba provozati malo pa tek balansiranje, a mozda su to price za malu decu. KOd mene to nije bio slucaj. Otisao sam namontirali, balansirali i teraj.

Recimo uzmi ovako vozi auto pri brzini 60 i 80 i pusti volan (radis na svoju odgovornost :D ) ali budi u pripravnosti jer ne znam da li ti auto vuce u stranu ili sta.......
Da je moj rekao bi ti pusti volan i pri 140 cccccc

I vidi da li ti se volan trese ili ti mrda levo desno to su sitne vibracije. A ako je tako onda je do guma ili felni. A ako ti se to desava samo pri kocenju moguce da su diskovi a moguce da je di do paknova, neki se malo pomerio ili nedaj boze ispao ili se neravnomerno pojeo . Glavnom sve sto moze da bude nalazi se na osovini.
Nisam ti nesto pomogao ali proveri to sa brzinom pa ces znati sta je. Naravno nemoj da kocis nego samo prati volan pri toj brzini.
Jos bolja stvar ako imas negde pravac gde mozes da krenes iz prve pa do 4 brzine kako ti inace vozis normalno posmatraj volan kako se ponasa.
Vibracije se mogu prenositi i ako je reglaza losa ili ti tockovi vuku unutar ili spolja.
Posmatraj pa javi
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.11.2011. u 13:03 - pre 151 meseci
Poz.ljudi juce sam napunio amortizere prednje reko aj da vidim kako ce da se ponasa auto i za sad nije lose za dalje videcemo.??
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.11.2011. u 16:18 - pre 151 meseci
E koliko te je izaslo para? Jesu li ti pre bili gasni ili uljni. Meni su svi gasni tako da tu koliko sam cuo nema punjenja nego zamena, zar ne? Zadnji desni mi se cuje pa reko da se spremim :D
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.11.2011. u 17:32 - pre 151 meseci
moji su bili uljni i ja mislim da nemozes da ih napunis ali nisam siguran,lik mi reko kad strada jedan on povlaci drugi ali dijagonalno i tako redom sto znaci da ce sledeci da ti strada levi prednji ,meni su prednji bili skroz otisli a zadnji novi monro ali posle godinu i nesto vise meseci takve voznje poceli i zadnji da popustaju tako da cu ubrzo morati i zadnje da radim bez obzira sto su stari malo vise od godinu dana ali su ih povukli prednji koji su bili losi tako da bi ti savetovao da to ubrzo resis inace ima da prodjes kao ja,elem cena je 15eur po amortizeru sa garancijom od 20000kkm.poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1448086 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.