Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445908 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 14:24 - pre 150 meseci
Eto, cim je bilo lepo vreme kao sad za vikend, auto pali ko mina, ali ostaje malo da svetli znak za ulje i kao da se malkice ugusi na dve sec i cim probije na 2000 ler gas ugasi se znak za ulje, a uvek se to desava zimi...presao sam se opet sto sam stavio 15w a hteo sam 10ku, nego bio u zurbi, tako da ce opet leto da prezivi sa novom 15 pa na sledecu jesen mogu da istpitam dal je do ulja ili nesto drugo
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 14:40 - pre 150 meseci
Evo ja danas naosao malo vremena da obidjem radnje za ulje...........

Pa sad vidi ti ovo

Castrol 1 l oko 500 din. Kanta 4 litra malo vise od 2000 din

Sva ulja su pala, tj pala im cena. To sam saznao kod jednog drugara sto radi u auto delovima. Najjaci kod mene su trenutno.

A ono sto me zaista privuklo jeste ovo

ELF 10w40 STI 5 litara kanta je 1750 din. Ulja su sva original. A ista ova kantica kod reno auto kuce je 2020 din.

Bas je primamljivo. Interval zamene od 10k km do 15k km. Dovoljno za celu godinu voznje. :D

A to sto se tice lampice je samo zato sto je ulje gusto (zgusne se) meni auto nikad ne radi iznad 1500 obrtaja pod saugom. Saug je na 1500 i to bas kad je hladno. A ono trokiranje sam resio a znate kako???

Lepo pre svakog paljenja das kontakt i sacekas mozda 20 s. pa onda verglas i pali ko mina. Bez trokiranja.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 14:46 - pre 150 meseci
to se kod mene desava i leti, na visokim temperaturama.

vec sam o ovom "problemu" diskutovao sa pojedincima s ovog foruma. rekli jludi sta misle i to je to, ja tako vozim vise od dve godine i presao skoro 30.000 km. i nista strasno, a kad sam o tome razgovarao s majstorom kod kog redovno idem, seo je u isti model tojote koji se nalazio u servisu i upalio, verujte da je lampica za ulje svetlela sigurno 2 sec. i rekao mi da je to OK.

tad sam stavio tacku na to i vise ni ne obracam paznju, a sa autom sve ok, s tim da je kod mene sve to praceno nekakvim karakteristicnim zvukom, koji traje dok se lampica ne ugasi.

taj zvuk nije lupanje ni zveckanje nego nesto kao HHRRR...sta god to bilo ( a vec mi COZMO rece da su podizaci)

ocigledno da veci broj ovih modela ima takav nazovi problem (a nadam se da nije problem), sta god da je a da ne valja, mislim da bi za mojih ovoliko predjenih kilometara napravilo dar-mar, e sad...?

naglasavam kod mene i u letnjem periodu, sto znaci da je tad ulje nakon voznje prilicno zagrejano a samim tim i redje, inace je 15w 40
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 14:53 - pre 150 meseci
Dok nisam video poruke ovde nisam ni obracao paznju na lampicu. Svetli oko 2 sekunde, mozda 3 ako ne odradi saug pa radi na malo obrtaja. I tako je verovatno svih 55.000 koliko je kod mene i ne vidim problem. Pali na plin na pola kljuca (ako ne pipam pedalu gasa) i to je to cak i kad je bilo -2 pre neko jutro.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 15:01 - pre 150 meseci
bas tako, potpuno isto kod mene kad saug ne odradi, ne bih da budem previse precizan al na malim obrtajima prilikom paljenja mozda i neznatno duze i od tri sec, ali to bas retko.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 17:50 - pre 150 meseci
To je normalno sto se tice obrtaja jel su niski i samim tim i niski obrtaji uljne pumpe. Pa je potrebno duze vreme da se postigne adekvatan pritisak ulja.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.12.2011. u 21:40 - pre 150 meseci
Citat:
zarkoj: Princim koji si objasnio je tacan.
Ali, pazi ovako. Kad menjas tecnost ili sipas (dolivas) novu u hladnjak nikad se hladnjak ne puni do vrha. Vec samo da prekrije celiju. Jer tako gornje crevo povratno crevo u hladnjak ostaje slobodno da propusti vazduh koji je nekim slucajem ostao u sistemu. Dok prelivnu bocu napunis do max. I kad on povuce iz prelivne ostane tacno negde malo ispod pola.

Druga stvar koju ces uraditi je:
Sacekas da se motor ohladi i otvoris cep hladnjaka. Izvuces malo vodu toliko da celija ostane pokrivena tecnoscu a gornja cev ili ti crevo ostane slobodno.
Zatim upalis motor i cekas da se zagreje na radnu temperaturu. Pazljivo pratis stanje tecnosti i nivo iste. Kad se otvori termostat, upali ventilator itd.

Kad to uradis zatvori cep hladnjaka i prelivnu bocu i sedi u auto i provozaj ga. Slobodno mozes malo jace papucicu gasa. Pri tome grejanje na crveno obavezno.
Neka ti tokom voznje upali jos neki put ventilator ili kad stanes pusti ga da radi dok ne upali jos neki put.
Zatim ugasi auto i pipni creva. Ukoliko osetis da ima pritisak nemoj da otvaras cep hladnjaka.
Sacekas da se motor malo ohladi pa pogledas prelivnu. Ako je povukao znaci da je sistem ok. Pratis dalje stanje. Normalno je da pri svakom paljenju ventilatora on propusti neku kolicinu tecnosti u posudu.

Već sam jednompslao odgovor ali ga sad ne vidim ovde,sad ću ja lepo ponovo.

Danas uradio kao što si mi savetovao dok se nije upalio ventolator,bilo je vaudušnih mehurova i nivo u hladnjaku je rastao i opadao,u boci je bilo do max,čudno mi je bilo što se prvo jako ugrejalo gornje crevo pa tek onda donje.

Onda sam stavio čep i provozao se jedno 20 min,kad sam otvorio haubu creva su bila ok (bar mi se čini),u hladnjaku nivo bio otprilike kao i pre seanse dok je u boci pao za dva prsta ispod,razlika je što sada nije sva voda iz boce izbačena kao što se događalo ranije,tako da je vrlo moguće da će biti ok,dosuo sam antifriza do max u boci,pratiću dalje.

Možda bude čep u pola cene na forumu...

Hvala







[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 04.12.2011. u 15:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 09:20 - pre 150 meseci
To nije normalno ponasanje i znak je da je pumpa zrela za remont, ili ceo uljni sistem za pregled(mislim na bajpas ventil i eventualna zacepljenja).
Mislim, tu ne pomaze "demokratija"..da sednemo i da izglasamo da je OK..

Pumpa je dovoljno predimenzionirana da postigne pritisak i sa "retkim" uljem(uslovno reeno retkim, retkim na 25C), koji ce iskljuciti lampicu.

Nesto tu nije korektno, ako izuzmemo odabir ulja...

Ulje koje nije tecljivo(i novo ili iz razloga vecih necistoca), moze da proizvede slican rezim paljenja lampice nakon par sec. Dog se ne ugreje i pokrene kroz sistem..i pored relativno veceg pritiska neposredno nakon pumpe...

Poz
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 15:11 - pre 150 meseci
>>>VLADD<<<

slazem se da tu postoji crv sumnje.

uzimam u obzir moj auto (motor)

radjena kompletna generalna pri cemu je kupljena nova uljna pumpa, a pre svega PROVERENI kanali i sve sto treba a tice se zacepljenja

opet da se vratim dva koraka unazad...vec sam video a i cuo da ima mnogo ovakvih slucajeva (simptoma) za koje ne zelim da tvrdim da su bezazleni ili da ne mogu izazvati bilo kakav vid problema. ja samo prizeljkujem da ne dodje do neceg nezeljenog a uteha mi je to sto, vec rekoh...predjoh skoro 30.000 i hvala bogu nista. a neki bogami i vise od toga

ne bih da pametujem jer se ne razumem u sve ovo, samo kazem kako je kod mene za sad...bez posledica
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.110.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 16:28 - pre 150 meseci
Sve necu da pitam, ali ipak moram.

Zasto imam utisak da svi gledaju ispiranje motora kao neko zlo?
Po meni je tako nesto sasvim normalno
da se uradi, samo je pitanje na kom intevalu.
Tih 5-10 min je povecano trenje motora, to stoji.
Postoji li jos nesto osim toga?

Isperete motor od prljavstine, manje su mogucnosti
gore pomenutih zacepljenja...
Nemam pojma, ovih dana punim godinu dana
samostalnog posedovanja automobila.

Proslavicu bacajuci 150 eura za registraciju...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 17:02 - pre 150 meseci
@brks

Naravno da je bez posledica, trenutnih, nije motor napravljen od sira da trenutno pokaze probleme trenja. Ne sporim da je generalka uradjena, ali, iskustveno, malo majstora obraca paznju na, recimo, poliranja klipica, ili prociscavanje kanala. Uglavnom(vecinski) rade po osecaju, i iskustvu, a mnogo manje po procedurama i medjumerenjima. Stede vreme i zbrzavaju posao..ne kazem da je to jezivo, vec samo napominjem da nije garancija vrhunskog stanja motora.

@laci86
Ispiranje motora je odredjena procedura. Pozitivna stvar je "cistiji" motor.

Iskustveno, mnogi izbegavaju ispiranje, jednim delom zbog predrasuda, a dobrim delom zbog lose "recepture"

Korektno obavljeno ispiranje motora je pozeljna stvar.

Budzevine, nalivanje naftom i neumereno tretiranje motora(recimo preko 10 min) je stetno.

U principu, trebalo bi koristiti profesionalno sredstvo, namensko, i rad po proceduri. Svaka improvizacija je setnja po simsu, mada nije velika visina simsa
Ukratko, ako se dobro i pazljivo uradi, jako korisna stvar, ako se osljari, bolje da se nije gubilo vreme...

Uzgred, neka ulja imaju jaca detergentska svojstva, i uz raniju zamenu par puta, mogu da odrade i posao ciscenja..

Poz
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
..158.110.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 17:25 - pre 150 meseci
Ja sam kupio Wurth-ov aditiv, sipao u zagrejan motor
i pustio da radi 10 min (po uputstvu).
Posle 10 min rada u leru ugasio motor, i zavrsio sta treba.
Kada sam kod majstora to radio rekao mi je da
se motor mora odmah ugasiti ako se u bilo kom
trenutku ukljuci lapmpica za pritisak ulja.

Verujem da ljudi puste da motor duze radi, kupe los aditiv,
sipaju aditiv u motor koji ima nedovoljnu kolicinu ulja,
mozda turiraju motor i posle...


Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 18:02 - pre 150 meseci
momci,

da li je neko od vas proveravao luft-ove na poluosovinama???

ako jeste kakva je situacija???

(mislim na pomeranje poluosovine gore-dole) na mestu gde ulazi u menjac.

nedavno sam zamenio menjac, imao brujanje u svakonm stepenu prenosa, naravno pri odredjenim brzinama kretanja, a bogami i luft u poluosovinama

sad je sve ok
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.100.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.12.2011. u 19:30 - pre 150 meseci
Cekaj vlado, pises i nista nisi objasnio, po cemu mislis da je samo do pumpe i da je zrela za remont? Zato sto zimi odmah ne podigne pritisak? Mislim da nije samo aj da remontujemo pumpu, smatram da je prvo do ulja, jer isto ulje je leti a tih simptoma nema.

Laci, ja kada sam prvi put uzeo auto odmah sam menjao ulje (prvo sto je bilo crno kao noc) i ko zna sta je ovaj pre mene sipao, radio sam pre stavljanja novog ulja ispiranje motora, i to cu isto da uradim na sledecu zimu pre nego li stavim 10w (ipak smatram da je 5w suvise nekako retko za moj pojam, zare je rekao da kada se ugreju moraju da imaju ista svojstva ali mi opet nekako suvise 5w..) mislim da bi to trebalo da se radi pogotovu sto je to nekih 5e sipas 10m pre nego sto ides da zamenis ulje i gotovo.
 
Odgovor na temu

piksa7
Sabac

Član broj: 274029
Poruke: 30
109.72.50.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2011. u 09:54 - pre 150 meseci
Cao svima, ekstra stvar sto ponovo radi forum.

Ljudi moji kod mene je problem koji ne mogu da resim vec dugo.
Naime, vuce auto na desnu stranu. Nije kriva felna nijedna kao ni gume, tockovi svi stoje kako treba.
E sad jedino sto sam prometio je to da je razmak od sredine predjeg do zadnjeg tocka sa leve i predjneg i zadnjeg tocka sa desne strane u razlici od 1 cm.
Kad otvorim haubu i pogledam sredinu tocka i sraf gde se amortizer zavrce ispod haube, koliko ja znam treba da je tocak malo ispred, tako je sa leve strane.
A sa desne su skoro u istoj liniji. Pretpostavljam da je to uzrok ali kako to da ispravim.

Hvala Vam unapred svima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2011. u 09:56 - pre 150 meseci
Najbolje je da odes kod trapadzije na optiku i recice ti u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2011. u 10:07 - pre 150 meseci
Poz :

Ne mozes to odokativno da odredis veoma je tesko i nije merodavno. Dovoljno je da dune vetar i da se ti malo zaneses u sekundi i eto tih 1cm :D

Najpouzdanije je na reglazu trapa. Tu ce da ti pokaze sta i kako i koliko nije uredu. Da li je ovaj u pravcu sa onim itd.......nagim tockova i td........

Veruj mi najpouzdaniji metod.

Evo recimo ja isao na reglazu pre ima 10kkm (169855 je radjena reglaza a sad ima skoro 190000) u bre mnogo vise.......cccc......... moracu na proveru reglaze :D

I evo recimo meni je prednji levi tocak zbog malo krivog amortizera u minusu 0.58.Inace sve ostale stavke su ok u zelenom.
Recimo isto tako:
Ovo su razlika osa na tockovima na istim osovinama
Front Setback (15mm)
Rear Setback (9mm)
Razlika osa na prednjem desnom i zadnjem desnom je -8mm
A za levi je -9mm

AXEL offset je -1mm Prednji trap mi je povucen malo u levo u odnosu na zadnji za 1mm.

Eto i covek koji mi je radio reglazu je rekao da cu mozda da imam malo povlacenja u desno zbog krivog amortizera i da ako krene da ga greje i ispravlja moze da se napravi gore pa me pitao sta da radi dalje. Ja sam mu rekao da ne dira nista i neka ga tako.
A evo utisci nikad ali nikad nisam imao povlacenja ni pri brzini 10 km/h ni pri 140km/h volan je bas miran mema treskanja nema nicega. Bas ok.Naravno pritisak u gumama obavezno da je ok. Svake nedelje ili svake druge to proveravam.

E sad pre reglaze je sredjen ceo trap sto se tice silenta spona stabilizatora kugla i td.

Kazem ti samo reglaza........
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2011. u 13:33 - pre 150 meseci
Forum nikad nije ni prestajao sa radom????
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2011. u 15:07 - pre 150 meseci
Verovatno misli na temu, posto je stara bila zakljucana.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.100.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.12.2011. u 16:40 - pre 150 meseci
Pa to forum, nasa tema, ali ova je odmah bila nastavljena na staru sa linkom i na pretragu se isto nalazila pored stare...a i uvek nam je tema najaktivnija

LM, koliko se krece cena zamene ulja, jel ja sam do sada menjao kod majstora sa filterom i uljem 2800, sledeci put ne bih kod njega jer on nema 10w40 pa sad moram da gledam kod drugih, cisto da znam okvirno
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1445908 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.