Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1437990 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.77.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.01.2012. u 16:32 - pre 148 meseci
"lepo ispustio celu tecnost sipao antifriza u hladnjak samo dok prekrije celije.
I upalio motor.
Kad je nivo tecnosti poceo da opada polako sam dodavao ali nikako da predje samo da pokrije celije.
Sve vreme gas na 2500 do 3000 obrtaja.
Upalio je 5 puta ventilator i kad sam primetio da nivo tecnosti vise ne opada zatvorio cep i sipao punu prelivnu bocu.
Provozao auto i pogledao .
Creva su sva jednako vruca.(imao sam problem kad sam sipao tecnost trebalo je malo vise vremena da dodje do rasprskivaca pa mi se ugasio auto jer je plin zaledio ali i to je reseno)
Hladanjk je sad jednako vruc na svim mestima a ne kao juce.
I creva nisu vise tvrda.Stvrdnu se malo ali mozes sa lakocom da ih stisnes.Ima otpora.
I naravno moze da se otvori cep hladnjaka bez problema.
Poenta je ne punite hladnjak do cepa vec samo da pokrije celije i to je to."

Autor je Zarkoj.
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.01.2012. u 17:05 - pre 148 meseci
Da tako cu da uradim moguce da je vazduh u sistemu.Recite mi koje su original fabricke gume za korolu 90god xl 1300
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.77.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.01.2012. u 17:21 - pre 148 meseci
Necu da tvrdim ali mislim da su 165/80 R13.
Pretrazi malo temu, pisano je za dimenzije, pritisak...
Prvi post, na prvoj strani, sadrzi i link ka staroj temi o istom automobilu.
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.01.2012. u 22:51 - pre 148 meseci
R13-175/70
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.01.2012. u 23:28 - pre 148 meseci
:) :) :)


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.01.2012. u 11:13 - pre 148 meseci
Kod mene na tojoti je lamela pri kraju pedala je jako visoko ali ne proklizava jos,u novom sadu je set kvacila korpa lamela i druk lezaj 100e,dali u Beogradu moze da se nadje jeftinije i gde?Hoce po neki put da mi izbacuje iz cetvrte brzine sta to moze biti?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.01.2012. u 11:38 - pre 148 meseci
Poz
Tu visinu kvacila mozes da podesis. Lepo dole se podvuces pod volan i imas sraf koji se steluje tako reci duzina klipa u cilindru kvacila. Sto je klip duzi to kvacilo slabije hvata.

Ja sam to skoro radio kod mene. A i imao sam lufta levo desno. Pa sam i to sredio. Tako sam i namestio da mi kvacilo hvata na 1/3 hoda tako reci.

Za proklizavanje test lepo odes na neku uzbrdicu onako osrednju i lepo vozis u prvoj pri recimo 1000 obr. I naglo stisnes pedalu gasa i tako vidis da li prokliza.Isto tako i u 2 brzini.
Kod mene kopa kako god da okrenes. :D

Sto se cena tice ne znam kako se krecu.

Srecna vam Badnji dan sve najbolje!!!!!!!!!!!
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.01.2012. u 11:58 - pre 148 meseci
Da li mozes da fotografises taj sraf, moj majstor koji mi odrzava kola (nije strucnjak za tojote ali jeste generalno) ne zna da to moze. Pa samo da mu pokazem gde je ili cu sam da se zezam. Meni je pa kontra - kvacilo na patosu i moram da ga dignem :)
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.01.2012. u 16:09 - pre 148 meseci
Nisam u mogucnosti da ti slikam jer trenutno nemam cime. Mogu telefonom ali nece da se vidi nikako jer je to na tamnom mestu.

Ono sto mogu da ti ispricam je jeste kako sam ja to radio.

Kad vidis polugu i papucicu kvacila. Namesti se tako da mozes da je vidis celu.Inace je bas skuceno jedva da se moze prici.Mislim dosta je zavuceno.Ja sam uspeo jer nisam krupan.
E tu sad imas jedan osigurac kroz osvonu koju moras skuti. (skini samo osigurac) Tagodje skini oprugu za vracanje papucice.
Kad to odradis imas sraf kojim stelujes luft papucice. On sluzi samo da lufta nema i da kad pustis papucicu udari u njega. Kao neki granicnik. E kad taj sraf odvijes,ne skroz, da ne ispadne onda gde si izvukao onaj osigurac imas osovinu koja tako reci spaja klip i papucicu.
Kad nju skines sobodan si da stelujes papucicu.
Tako sto ces odviti kontra sraf mislim da je 14 kljuc na kraju klipa a 12 na srafu. Ta 12 ca sluzi kao kontra matica. Kad nju odvijes imaces lufta da okreces sraf na kraju klipa i time stelujes dubinu i visinu kvacila. Stim pazi da ti se poluga koja ide u sraf na kraju klipa ne okrece zajedno. Znaci nju drzi rukom dok ovo stelujes. I tako sednes porvozas pa vidis kako ti odgovara.
Preporuka bolje vise puta stelovati tj probavati da bi dobio ono sto zelis.


Srecno badnje vece!!!!!!!!!

Drustvo ako nekom treba pumpa za vodu http://www.kupindo.com/Automeh...a-Toyota-Corolla-1990-benzinac
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.01.2012. u 22:23 - pre 148 meseci
E ljudi hvala vam na ovim savetima samo da prodju praznici i mamurluk i javljam dali sam uspeo da nastelujem,inace nisam neki koji ne poznaje mehaniku,radio sam na tojoti komplet kocnice,zadnje amortizere,hladnjak i tako sto staSrecni vam praznici Hristos se Rodi!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.01.2012. u 10:39 - pre 148 meseci
Vaistinu se rodi!!!! Svako dobro !!!!
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.01.2012. u 11:17 - pre 148 meseci
Kod mene je ta polugica naspanovana do kraja,u principu kad odvrcem onaj deo gde je 14 kljuc produzavam osovinicu ali u tom slucaju ne mogu da je vratim na papucicu znaci kod mene moze samo da se produzava osovinica nikako da se skrati!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.01.2012. u 19:49 - pre 148 meseci
Hm...........pa nemoguce da je skroz zavijen. Sto se tice stelovanja veoma je osetljivo. Cak i jedan krug bi poboljsalo stanje.
Bas me cudi da je skroz zavijen. E sad ne znam sta da ti kazem.


E ljudi ovako u zadnje vreme sve mi se cini da nisam dobro nastelovao plin. Poceo je malo vise da toriosi i krenem da stelujem.
Procedura je ona uobicajena ali eto reko da podelim iskustva sa vama.

Krenem ja privijem sraf na isparivacu za ler eto onako da motor radi na 600 obrataja.
I krenem da atururam sa 600 na nekih 3000 konstantno rukom dodajem i pustam gas.
Drugom rukom zavijam sraf (ventil) na crevu koje ide do karburatora i u trenutku kad pocinje da se pri davanju gasa gusi (cuje ce ono brr pa primi gas pa brrr itd)
ja krenem da odvijam dok to neprestane i onda kad se to izgubi ja odvijem jos pola kruga.
Ne tezim ka tome da zavjem da manje trosi jer bitnije mi je da je smesa ok. DA auto lepo ide samim tim ce najmanje trositi :D.
E kad to zavrsim onda ga pustim da radi i srafom na isparivacu podesavam ler gas na 900 obrtaja bez potrosaca.

Da li je ta procedura ok?

Jer evo sta mi se desava recimo. Auto radi na leru i radi na 900 obrataja. Vozim se pogradu sa upaljem svetlima stani kreni auto radi na 800.
Uljucim grejanje radi na 700 obrataja. I tako vozim naidjem na semafor krenem da kocim i eto drzim duze kocnicu, kvacilo pritisnuto i eto kocim skoro stajem obrtaji padnu na 600.
I tako stojim obrtaji na 600. Pustim kocnicu on podigne malo na recimo 700.Kocnica je tvrda isto hvata sto se tice nivoa.

I jos jedno pitanje. Desava mi se da recimo nekad pri naglom kretanju cuje mi se cini mi se na desnoj prednjoj strani tak, vozim dalje nist krenem malo naglije da kocim tak. Naglo kretanje tak. Ne cuje se uvek ali se cuje po nekad. Znaci predjem lezeci prvom brzinom i krenem da ubrzavam naglo cuje se tak. Kocim naglo cuje se tak.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.77.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 00:45 - pre 148 meseci
Kada majstor steluje sa uredjajem on samo da jak gas,
ne znam na koliko obrtaja a mislim da ne zna ni on,
i onda trazi optimalnu vrednost uzduvnih gasova.
Ja to radim na nekih 2800o/min. Zaglavim dizalicu i onda stelujem.
Tacno kao sto si napisao, zavrcem do gusenja i odvrcem dok raste ler,
a kada prestane jos malo.
Tom tehnikom sam za nijansu promasio stelovanje aparatom.
Ako ti pada ler gas malo zavrni sraf za ler gas na karb.
Tako je bar uradio majstor kod mene.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.88.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 02:32 - pre 148 meseci
zare.....homo zglob, bila je prica da si menjao ali koji? to isto proveri kad namotas levi ili desni pa tako krenes i cuces da li isto tak


zasto mislite da su xenoni skupi? evo sad nesto gledao, obicni h4 su pali na 30e dok bixenon je 3700 do 4200

 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 10:17 - pre 148 meseci
Menjao sam oba. Jer nisam hteo da se zezam. Culi su se pri skretanju i u levo i u desno. Pa sam uzeo oba i zamenio. Majstorski sam odradio posao. Nema curenja masti niti krckanja niti bilo sta.

Ne cuje se stalno tak tak tak . Nego kazem vam smo recimo pri naglom kretanju i naglom kocenju. Cuje se jednom tak. Mislio sam da su drzaci motora.
Jer pri naglom kretanju kad sam cuo taj zvuk reko sigurno otisao neki drzac od onih sto stoje napred i nazad od motora.

Medjutim u voznji pustim papucicu gasa krednem sa motornim kocenjem nista se ne cuje. Onda u pokretu iznacim iz brzine i tako nastavim da se krecem do recimo lezeceg i onda malo naglije prikocim bez blokiranja tockova. Eto zvuka tak. I to samo kjednom. Da su zglobovi culo bi se stalno. Cak sam probao pun levi i pun desni sa podpisivanjem i bez. Na uzbrdicama nista se ne cuje.

Ono sto znam jeste da mi je ponovo biksna letve otisla. Kucka na rupama. Ali ne verujem da moze to da se prenese na pravom putu. Mada zvuk je identican kao kad ona ode.
Ono sto je sigurno je da je nesto na nesnom tocku. Nije na motoru sto se tice drzaca. Nijsu homokineticki. Nisu spone. Biksna letve je krenula da odlazi. Silenti su ok.
Znate da sam radio ceo trap i to sam. Jedino jos amortizere nisam menjao.

Ono sto me interesuje jeste da li mozda kojim slucajem ovaj zvuk moze da dolazi od kocionih klesta. Paknova????
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 11:36 - pre 148 meseci
Pozdrav svima na forumu i srećni vam praznici.
Žare proveri ti ipak nosače. Digni haubu, ubaci ga u prvu i guraj auto napred-nazad. Videćeš da li i koliko "radi" motor. Ili se zavuci ispod i pogledaj kakvi su prednji i zadnji, tj da li ima većeg lufta između guma i okruglog metalnog tela... Ja sam imao skoro identičan slučaj i problem je bio u nosačima. E sad kad sam zamenio nosače nemam više problema, ali pojavilo mi se da kada malo dodam gas u leru počne da mi se trese u volanu. Moraću da idem kod trapadžije da vidim šta je to...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 12:58 - pre 148 meseci
Takodje sve najbolje!!!!!

DA to sam i ja prvo mislio. Ali vidis ovako, zar ne bi trebalo da se to cuje kad recimo das i pustas gas.I u jednom i u drugom smeru.
Ali to se ne desava. Desava se kad dam gas. Ali kad pustim ne. Tek kad stisnem naglo kocnicu onda se cuje taj tako reci povratan "tak". Sto me navodi da je rec o tocku.
I iskljucuje mi mogucnost nosaca motora.Kad pustim gas nosac motora he vec odradio posao i zaustavio motor. Jos jedan dokaz za to je da pri motornom kocenju tog zvuka nema. Provericu i to ali hm.....???


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 16:17 - pre 148 meseci
Pa ne znam šta da ti kažem na to. Ispitaj sve, pa ćeš valjda naći uzrok... Meni se to čulo kada sam dodavao gas i to najčešće kad idem sporije... (u prvoj-drugoj brzini)
 
Odgovor na temu

belarus820
Jovan Suvakovic
Poljoprivrednik

Član broj: 296582
Poruke: 35
91.226.242.*



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.01.2012. u 21:04 - pre 148 meseci
Proveri viljusku plocica da nije nesto popustilo,meni se cuje lupkanje ispod istrument table odnosno na osovini volana video sam da ima neka plasticna caura kako se to skida i dali je neko to menjao,bas je neprijatan zvuk pogotovo kad se ide po losem putu.I lupka mi nesto pozadi u zadnjem trapu ja predpostavljam da su gumice na balans stangli vidim da ima lifta o njima stabilizatore sam menjao i amortizere silen blokovi su dobri.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1437990 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.