Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447936 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.01.2012. u 12:07 - pre 149 meseci
Dobro si naisao... u ovaj motor nije preporucljivo ugradjivati plin kao uostalom i u novije VVTi i Valematic masine Toyotine.

Sto ne znaci da ne moze. Moze, ali u 90% slucajeva se javljaju problemi koji se non-stop provlace.

Mora biti savrsena instalacija, svi vakuumi na mestu i sve podeseno tip top.
 
Odgovor na temu

davorin978
Davorin Stamenovic
mas.inz.,fmt
Zajecar

Član broj: 267710
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.01.2012. u 12:10 - pre 149 meseci
Pri laganim ubrzanjima to gusenje je zanemarljivo ali pri preticanju zna da naprvi problem...
Ja ipak mislim da je mozda kolicina usisanog vazduha problem (da varira na momente) pa samim tim i rad motora nije uvek konstantan.Napominjem da
se desava na momente da ubrzava odlicno bez zadrske.Da li je moguce da stvara problem onaj ventil koji se nalazi na poklopcu filtera, koji predpostavljam regulise da li da se usisa topao ili hladan vazduh?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.01.2012. u 13:04 - pre 149 meseci
Bice da tu ima mnogo fals vazduha. Da li ti mozda ima nemiran rad na leru??? Mislim da li je konstantan na 900 ili posle 3 do 5 min padne?
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

davorin978
Davorin Stamenovic
mas.inz.,fmt
Zajecar

Član broj: 267710
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.01.2012. u 13:12 - pre 149 meseci
Rad na leru je stabilan, motor je miran-ne trese.Cak kad se u leru daje gas sasvim lepo prima i odziv na gasu je dobar.Pomenuti problem mi se javlja samo u voznji.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.01.2012. u 13:53 - pre 149 meseci
Lici na fals vazduh, ali ako nije, onda je moguc led u gornjem venturi delu karburatora, ili led na delovima filtera. Voda koja udje u usis ima slicne efekte kao i visak vazduha ili manjak goriva.

Proveriti da li usisava spoljni vazduh ili je klapna prebacena na usisavanje vazduha koji se nalazi iznad izduvne grane.

Poz
 
Odgovor na temu

davorin978
Davorin Stamenovic
mas.inz.,fmt
Zajecar

Član broj: 267710
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 06:19 - pre 149 meseci
Proverio sam, i ja sumnjam na to, kad je motor hladan klapna je zatvorena( uvlaci vazduh sa grane i tada vuce odlicno), a kad se zagreje otvara klapnu i uvlaci i hladan vazduh.Sve to ne stvara problem pri voznji na benzin, jer auto radi i ubrzava normalno.Ostao mi je pokusaj da zatvorim klapnu manuelno i da stalno vuce topao vazduh sa grane i vidim rezultate...Pozdrav svima i hvala Vam na savetima
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 15:36 - pre 149 meseci
Eto i mene sa novim problemom. Odem danas kod majstora jer sam primetio da mi "radi" leva poluosovina i kaže mi majtor da moram da menjam "krstove" menjača. Problem je u tome što sam zvao par radnji i niko to nema niti ima predstavu gde to da nađem osim na otpadu. Zvao sam na jednom mestu i traže mi 30e po komadu sa sve nekom šoljom, međutim kupovina takvih delova na otpadu je za mene ne prihvatljiva prvenstveno što ja nisam kompetentan da procenim očuvanost tog dela. Ima li neko predlog gde bih mogao da potražim delove?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 16:49 - pre 149 meseci
To nije nepovoljna cena, istina jeste u trenutku kada je pala cena vozila, ali su prvi "krstovi" i solje presli cudo..

Kupi te delove, po rangu cene su rame uz rame sa homokinetickim..

Polovno moze da zavrsi posao, ali je pitanje trajnosti.

Sa druge strane, mozda bi mogao da potrazis celu poluosovinu, ako se prodaje sa krstom..mada zamena solje nije na odmet.

Btw, "krst" je tripod...

Poz
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.37.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 17:06 - pre 149 meseci
Citat:
Jaric_T_Zivadin: Eto i mene sa novim problemom. Odem danas kod majstora jer sam primetio da mi "radi" leva poluosovina i kaže mi majtor da moram da menjam "krstove" menjača. Problem je u tome što sam zvao par radnji i niko to nema niti ima predstavu gde to da nađem osim na otpadu. Zvao sam na jednom mestu i traže mi 30e po komadu sa sve nekom šoljom, međutim kupovina takvih delova na otpadu je za mene ne prihvatljiva prvenstveno što ja nisam kompetentan da procenim očuvanost tog dela. Ima li neko predlog gde bih mogao da potražim delove?



moze malo detaljnije, kako i koliko radi poluosovina...levo-desno, gore-dole

odredjena tolerancija na tako nesto postoji, koliko je kod tebe preslo granicu
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 17:22 - pre 149 meseci
Pa koliko tačno radi ne bih mogao sigurno da ti kažem. Ali prvo sam primetio da se čuje (trese i lupa) kad npr prebacim iz 5 u 4 i pustim auto da ide BEZ gasa. Takođe se čuje ali ne svaki put i mnogo tiše kada oduzmem, pa dodam gas u vožnji.
Ubacio sam u prvu i gurao auto napred nazad, jer sam prvo pomislio da nije problem u nosačima koje sam skoro menjao, međutim tada se lepo vidi i čuje da radi poluosovina. Sudeći po kraju manžetne, nekako mi poluosovina pri guranju šeta dijagonalno u odnosu na točak. Možda je centimetar hoda mnogo... Probao sam i rukom gore-dole. Tada se javlja neki manji hod... Sad ako me je neko razumeo, super... ;))

vladd zato i nisam rad pri kupovini takvih delova na otpadu. Baš prvenstveno zbog trajnosti. Radije bih uzeo takav nov deo, nego neki za koji mi niko ne daje garanciju da se neće pohabati za mesec-dva...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 20:03 - pre 149 meseci
Taj sklop izgleda kao na slikama. Sam luft tesko dolazi od tripoda, osim ako nisu polomljeni prestenovi-lageri, roleri...

Moguc je luft na zupcima osovine, ili u diferencijalu,zato je neopgodno primeniti blazu silu pri uvrtanju osivine, za probu.

Guranjem vozila se ukljucuju svi luftovi u menjacu i diferencijalu.

Obicno traje "vecno", ali se desava da pukne osigurac i poluosovina klizne sa tripoda(krsta) i auto ostane bez pogona.

Za tacnu dijagnostiku bi trebalo demontirati poluosovine i pregledati ono sto se moze pregledati, bez skidanja menjaca. Nabavka delova bez takvog pregleda moze da bude bacanje para.

Posebno obratiti paznju na kuciste tripoda(tzv pecurka, ili lala, mada meni vise lici na casu), i "inboard joint", pogotovo na stanje kanala sa unutrasnje strane, moguci su deformiteti , a samim tim i luft u odredjenoj poziciji.
Moze da se proba gurkanje sa okrenutim volanom..



Poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 20:43 - pre 149 meseci
Citat:
vladd:
Obicno traje "vecno", ali se desava da pukne osigurac i poluosovina klizne sa tripoda(krsta) i auto ostane bez pogona.


Ovo se desilo ortaku na Corolli. Odslepao do majstora pa su mu "zavarili" tripod za poluosovinu. Drzi tako vec nekoliko godina i nema lufta... zanimljivo resenje. Ali su radili neku drugu vrstu vara, nije klasika.

Da dodam njemu se izlizali oni zljebovi i ne moze se vrati osigurac, ispalo kad je silazio sa ivicnjaka, drugim tockom upao u rupu, stvorilo se pola metra lufta i tocak ostao da visi i ispalo...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 20:59 - pre 149 meseci
Poluosovina mora da ima lufta kad uhvatite da je cimate od menjaca ka tocku i obratno.
Ne sme da ima lufta kad je cimate gore dole ili eventualno vrlo malo.

Bas sam ja skoro cimao u prvoj brzini auto da proverim neke nosace samo se cuje menjac normalno.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.88.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.01.2012. u 23:40 - pre 149 meseci
Da li ima neko ima sajt toyota kataloski delovi svi zivi moguci sto postoje na nasem modelu, podeljen je po kategorijama (sasija, motor, elektrika...)pa kada kliknes sta `oces on otvori sliku slicnu kao sto je ova sto je vlada stavio ... masterbre je to bio okacio nekad al sada ne mogu da nadjem gde je taj link a na netu ne mogu da nadjem...
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.01.2012. u 00:06 - pre 149 meseci
Hvala vam na informacijama, ali nešto mi se ne zeza oko toga po ovom vremenu, pogotovu što nemam kanal... A već pretpostavljam da će retko koji majstor da skida to i da lepo to sve proveri. Većini je to gubljenje vremena, pa im najlakše da kažu da kupim neki deo....
vladd reci mi samo gde su na ovim slikama osigurač i pečurka, pošto mi ovi termini na engleskom nisu baš najjasniji, a i oko toga nikad ni na jednom automobilu nisam nikad čačkao, tako da mi je to strano...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.01.2012. u 08:34 - pre 149 meseci
http://www.toyodiy.com/parts/q.html evo linka D
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.01.2012. u 10:01 - pre 149 meseci
Citat:
Jaric_T_Zivadin: Hvala vam na informacijama, ali nešto mi se ne zeza oko toga po ovom vremenu, pogotovu što nemam kanal... A već pretpostavljam da će retko koji majstor da skida to i da lepo to sve proveri. Većini je to gubljenje vremena, pa im najlakše da kažu da kupim neki deo....
vladd reci mi samo gde su na ovim slikama osigurač i pečurka, pošto mi ovi termini na engleskom nisu baš najjasniji, a i oko toga nikad ni na jednom automobilu nisam nikad čačkao, tako da mi je to strano...



Na slici su circlip i tulip(lala), odnosno solja, pecurka....kako je kome drago da zove.

Solja je spojnica sa kliznim lezistima u koju ulazi krst(tripod) sa rolnicama. Tripod se navlaci na kraj poliosovine i obezbedjuje sa circlipom, osiguracem, da ne spadne, sa kraja poluosovine.

Posto je kraj osovine uzubljen, kao i sredina tripoda, okretanje iz menjaca se oreko solje(koja ima kanale sa rolnice) i tripoda prenosi na osovinu, ali je takvim sklopom omoguceno osovini da "seta" par cm duz ose..da "izlazi" iz solje, a da se odrzi prenos momenta sile.

Kao sto rece zarkoj, treba da ima lufta od menjaca ka tocku, duz ose, ali mali, to je i zazor od tripoda do osiguraca

Luft u rotaciji moze da bude zbog pohabane solje i rolnica, ali i lufta u menjacu i diferencijalu. Zato je potrebna iskusna ruka i manja sila, da li ima lufta izmedju osovine i tripoda i SOLJE(pecurke ili lale), i tada se kupuje ta grupa..koja lici na homokineticki zglob..po funkciji, samo ne po stepenima slobode(linearno ili ugaono pomeranje), bolje receno linearno i pomeranje po krivoj...oba su CV joint...napominjem zbog cene..

Poz
P.S>
Nije vreme za lezanje pod kolima, ali je vreme za lezanje i citanje

http://www.partsplus.com/PDFs/CVJoints.pdf

[Ovu poruku je menjao vladd dana 21.01.2012. u 11:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.88.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.01.2012. u 13:20 - pre 149 meseci
To Zare, to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Inace, stavio sam Al foliju i zamaskirao sve sa plastikom i bar 80% smetnji je nestalo, kad bude toplije bakcem se sa feritnim prstenom na + izvodu
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.01.2012. u 15:20 - pre 149 meseci
Hvala vladd
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.01.2012. u 14:35 - pre 149 meseci
Pozdrav svima,

Imam nekoliko pitanja u vezi vakum sistema,naime meni stalno sija crvena lampica u ekonomik polju i ja sam mislio da je razlog pošto stalno vozim na plin ali koliko sam pročitao većina vas vozi na plin I nema taj problem.

Da li neko zna da mi objasni koji su uslovi da bi se upalila crvena lampica na ekonomiku,kao šrto možete videti na slikama trenutno isključen vakum senzor,a akone ko može da objasni kako sistem fukcioniše ne bi li uspeo da otklonim razlog problema…
Imam još jedno pitanje,da li zamena prednjih kočionih pločica može da se uradi bez specijalnih alata,mislim jel može da se uradi kod kuće sa klasičnim alatom..

Inače moja toyota je XLI.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447936 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.