Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BG "usisava" Srbiju?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BG "usisava" Srbiju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16839 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 18:55 - pre 161 meseci
Meni ovde nesto nije jasno - da li ovo Beograd kuka zato sto se ljudi doseljavaju, ili unutrasnjost sto se ljudi odseljavaju? Ako pogledate statistiku privrednog razvoja, videcete da u svim gradovima privreda stagnira, dok u Beogradu belezi rast. Ako razmislite zasto, odgovor je u naslovu ove teme - svaki novodoseljeni znaci za neki promil vecu potraznju za svim vrstama roba i usluga, sto je u prakticnim uslovima jedini moguci razlog za privredni rast, sto bi matematicari rekli, potreban i dovoljan uslov. sa druge strane, tamo gde imamo negativnu migraciju sa svakim odseljenim imamo malecko umanjenje traznje za svim vrstama roba i usluga, pa je to potreban i dovoljan uslov za stagnaciju lokalne privrede.

A sada malo o potrebama i porezima. Uzmimo primer prosecnog srpskog seljaka. Prosecan srpski seljak je osoba koja zivi na minimumu egyistencije. On sam proizvodi vecinu hrane za svoje potrebe, a ono za sta mora zaraditi i potrositi novac je recimo struja, pa da li svaka opština ima svoju elektrodistribuciju, ili sav porez ide jednoj opstini? Ide jednoj opstini, tamo gde je registrovana firma. Mora takodje da plati i racun za fiksni i mobilni telefon. To isto ide tamo gde su registrovani telekomunikacioni operateri. Mora da kupi benzin za svoju 25 godina staru Ladu ili u idealnom slucaju dizel za 20 god starog Golfa II, gde to ide? Pa tamo gde su registrovane naftne kompanije, najcesce OMV i NIS. Ako nesto pretekne, seljak ce otici u prodavnicu i kupiti nesto, ali posto je ogromna vecina prodavnica Maxi, onda ce sav porez otici tamo gde je taj trgovinski lanac registrovan. Ako je seljak jos u snazi pa moze da radi, trebace mu kredit za kravu ili cak traktor. Nijedna banka nije registrovana u maloj opstini, znaci opet novac ide u jedan grad, u izuzetnim slucajevima jos par gradica. Vecina malih opstina nema prodavnicu traktora, a ako je kojim slucajem ima ona je opet deo velikog trgovinskog lanca koji gomila dobit i placa porez u najvecem gradu. Neko je pomenuo republicku vlast, skupstinu, ministarstva, drzavnu upravu? Svi oni primaju plate u Beogradu i tamo im se uplacuju porezi i doprinosi, bez obzira sto je od glasova koji su ih na to mesto doveli samo 20% iz Beograda. I tako resismo misteriju odakle Beogradu toliki novci, kad slabo sta proizvodi, a u malim opstinama svi raduckaju po nesto a pare nestaju bez traga. I kako to barem delom ispraviti? Pa upravo ovako sto Beograd i veci gradovi vise para ubacuju u republicku kasu nego sto iz nje vade, dok je kod malih opstina obrnuto.

I, na kraju malo na temu kako Beogradu toboze ne odgovara toliko doseljavanje - najbezobraznije politicko pravdanje sopstvenih nesposobnost da se neki komunalni problemi rese! Eh, jadni mi, doseljavaju nam se ljudi pa ne mozemo da postignemo, a kamo srece da smo kao Crna Trava, em mali, em da nam se broj ljudi smanjuje, kako bismo samo mi ovako sposobni to sve lepo sredili...

U prilog mojim tvrdnjama - beogradska vlast je proteklih godina imala jedno prilicno efikasno sredstvo za ogranicavanje doseljavanja u najprenatrpanije gradske opstine, to su bile visoke takse za firme. Za slucaj da nekom nije jasno kakve to dvoje ima veze - ako gradska vlast ogromnim firmarinama uspe da otera neku firmu iz centralnih gradskih opstina u one manje prenaseljene, radnicima nece biti toliko zanimljivo da se nastane u centru pa da svakog dana putuju u predgradje na posao, vec ce teziti tome da se nastane tamo gde ce se lakse kretati zbog manje guzve, a i kvadrat prostora je dosta jeftiniji. Medjutim, ovomesecna nebulozna odluka gradskih vlasti da ukine komunalne takse znaci otvoren poziv svima da dodju u centar gde ce sedeti jedni drugima na glavi i voziti prosecnom brzinom 5km/h!

Dalje, neko pomenu univerzitete, u krugu od 200 metara oko Trga Republike sabilo se 50 fakulteta! Ako sam dobro primetio, po Evropi fakulteta ima po manjim mestima, prakticno varosicama, ne pokusavaju da se svi sabiju u glavni grad i to na raskrsnicu 2 glavne ulice! Tako meni nikada nije bilo jasno zasto fakultet nije naprimer na Zlatiboru - zdraviji zivot, lepsa priroda, cist vazduh, tisina, vec mora da bude tamo gde jeste pa studenti od studentskog doma do njega moraju da putuju sat vremena, kroz najzagadjeniji vazduh u Srbiji i da pola predavanja ne cuju od sirena automobila i buke motora koji dolaze sa ulice. Po meni to nema nikakvog drugog logicnog objasnjenja osim dugorocnog plana za doseljavanje cele Srbije u Beograd.

I naravno, necu propustiti da dam i svoj odgovor na pitanje sta preduzeti na sprecavanju toga sto Beograd usisava Srbiju - ne sme se preduzimati nista, to je POTREBNO. U EU je prosecna velicina poljoprivrednog poseda 10X veca nego u Srbiji. To znaci da ako hocemo da imamo poljoprivredu konkurentnu EU situaciji, moramo 90% trenutnog seoskog stanovnistva iseliti iz sela i poslati u vece gradove, a zemlju koja tamo ostaje dati preostalima. To kad kazem tako zvuci kao neko otimanje, ali nije - deo starijeg stanovnistva ce u sledecih deceniju ili dve umreti, deo ce otici u grad pa ce im trebati novac pa ce svoje nepotrebne posede prodati onima koji tamop ostaju, deo ce po svaku cenu odbiti da proda dedovinu, ali ce svoje zemljiste morati da ustupe onima koji tamo ostaju uz nadoknadu ili bez nje jer ne znam da li vam je poznato - ako se zemlja ne obradjuje nekoliko godina ona toliko obraste sibljem, korovom i sitnim drvecem, da se u nekadasnju njivu vise ne moze uci a za vracanje prvobitnoj nameni tada vec treba mnogo vremena i novca!
Tako bi se sve to za 20-30 godina sredilo i privelo standardima EU (sadasnjim) ali ako drzava ima skorije planove oko prikljucenja i/ili ako shvata mogucnost da ce nakon toliko vremena mozda prosecan posed u EU biti nekoliko puta veci nego sada, onda dryava ima mehanizme da ove prirodne procese jos ubrza, meni u ovom trenutku padaju na pamet dve mere - odlucno subvencionisanje ukrupnjavanja poseda i jos odlucnije oporezivanje zapostavljenih povrsina.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 19:04 - pre 161 meseci
Devanagari na pitanja sam ti odgovorio samo ne onako kako si ti zeleo da cujes.
Darko Nedeljkovicu svaka cast na opsirnom odgovoru. To sto bih ja promenio u tvom izlaganju je zanemarljivo.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 20:15 - pre 161 meseci
Ha, ha, ha, čoveče

- BEOGRAD! BEOGRAD!
- Šta „Beograd”?
- Rekao sam ti šta.

Super si…

Pitanje je ultra-prosto, evo pošto madcama nije u stanju da jednostavan odgovor, neka odgovori bilo ko ko je u fazonu „Srbija radi, Beograd se gradi”: ko je glasao za ljude koji otimaju od unutrašnjosti i sve daju Beogradu? Hajde budite lafovi, odgovorite, jesu li Beograđani doveli te ljude na vlast kako bi mogli da otimaju od ljudi iz unutrašnjosti?

Mene jako, jako interesuje da mi neko opiše mehanizam kojim milion i po Beograđana otima od preostalih šest miliona građana. Mislim da je pitanje korektno.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 20:30 - pre 161 meseci
Citat:
Devanagari: Mene jako, jako interesuje da mi neko opiše mehanizam kojim milion i po Beograđana otima od preostalih šest miliona građana. Mislim da je pitanje korektno.

Pa jesi li citao moju poruku, naveo sam neke situacije direktno, a neke posredno - nisam naglasio da ako univerzitet postoji u Beogradu a ne u Crnoj Travi, onda kad Crnotravac posalje dete na studije sledecih nekoliko godina se vrsi konstantno odlivanje njegove zarade u Beograd. Ako dozvoljavate jedno hipoteticko pitanje - sta bi bilo sa Beogradom kada bi otcepio od Srbije i uveo vize za ostale? Da li bi ubrzao svoj privrednio rast, ili bi nestao u totalnoj recesiji za samo par godina? Koja je uopste tajna njegovog uspeha, ako ne priliv ljudi i novca iz cele Srbije?
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 20:40 - pre 161 meseci
Djaba im pricas Darko , nece da cuju . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 21:04 - pre 161 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Koja je uopste tajna njegovog uspeha, ako ne priliv ljudi i novca iz cele Srbije?

Ma kakvog uspjeha?!
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 21:07 - pre 161 meseci

Ne, to nije odgovor. Ako je to odgovor, logično je da se nameće pitanje: zašto se taj fakultet otvara u Beogradu, a ne u Crnoj Travi? Mislim, da li vi ljudi imate generalno problem da svet hoće da ide na bolje, a ne na gore?? Pa dobar deo ljudi koji žive u Beogradu i JESU Beograđani tu su se doselili pre neki dan - šta sad, i oni su pljačkaši unutrašnjosti? Da ih isteramo napolje kako unutrašnjost ne bi siromašila? Pa ko bi onda ostao u Beogradu?

Male sredine propadaju zbog mentaliteta male sredine, a ne zato što im neko otima nešto. Tako će propasti i ovaj prokleti Beograd, jer je odavno digao ruke od tekovina civilizacije i duha metropole i postao je predimenzionisana palanka.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 21:10 - pre 161 meseci

Ne, to nije odgovor. Ako je to odgovor, logično je da se nameće pitanje: zašto se taj fakultet otvara u Beogradu, a ne u Crnoj Travi? Mislim, da li vi ljudi imate generalno problem da svet hoće da ide na bolje, a ne na gore?? Pa dobar deo ljudi koji žive u Beogradu i JESU Beograđani tu su se doselili pre neki dan - šta sad, i oni su pljačkaši unutrašnjosti? Da ih isteramo napolje kako unutrašnjost ne bi siromašila? Pa ko bi onda ostao u Beogradu?

Male sredine propadaju zbog mentaliteta male sredine, a ne zato što im neko otima nešto. Tako će propasti i ovaj prokleti Beograd, jer je odavno digao ruke od tekovina civilizacije i duha metropole i postao je predimenzionisana palanka.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 21:31 - pre 161 meseci
Citat:
eeestablishment: Srbija radi - Beograd se gradi

Nece biti, obrnuto je:
http://www.elitemadzone.org/p2364109
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 22:11 - pre 161 meseci
Citat:
eeestablishment: Djaba im pricas Darko , nece da cuju . . .

Sad vidim da si u pravu... lepo navedem nekoliko primera kako je napravljen sistem da svaki dinar iz unutrasnjosti zavrsi u Beogradu, a onda Beograd "velikodusno" vrati manji deo toga nazad, na cemu bi mozda male sredine onda trebalo da su zahvalne?! I bas kao sto kazes, niko me ne cuje.

Citat:
Devanagari: Ne, to nije odgovor. Ako je to odgovor, logično je da se nameće pitanje: zašto se taj fakultet otvara u Beogradu, a ne u Crnoj Travi? Mislim, da li vi ljudi imate generalno problem da svet hoće da ide na bolje, a ne na gore??.
Pa, ja navedoh nekoliko argumenata zasto je bolje da fakultet bude na Zlatiboru i sta cemo sad - zasto ovde svet nece da ide na bolje nego hoce na gore? Nije tu bitno sta je bolje ili gore, bitno je da se slepo slede neki obrasci ponasanja koji su ljudima vec usadjeni u podsvest. I to cini mi se posebno ovde u Srbiji, gde se smatra da ako nesto nije u Beogradu, onda to nista ne valja, jer evo, gledam listu najpoznatijih univerziteta u Evropi, vise je izuzetak nego pravilo da se nalaze u glavnim gradovima.

Citat:
Odin D.: Ma kakvog uspjeha?!

U 2010. godini, dok ceo svet jos uvek drma ekonomska kriza, Beograd je zabelezio nekoliko procenata privrednog rasta. A ostatak Srbije je za isto toliko stagnirao. Kad se sve sabralo, doslo se do neke pozitivne nule. A ako izuzmemo cinjenicu da je Beograd prestonica i da se tu sliva novac iz cele drzave, Beograd nema nikakvu privredu koja bi mu obezbedila veci priliv novca nego sto su mu tekuci troskovi, tu retko ko sta proizvodi, vec svi prodaju neku maglu ili zauzimaju mesto i nekoj fotelji. Ili uvoze neku robu za celu Srbiju pa tu donose sve prihode. Izuzeci iz ovih kategorija su na nivou statisticke greske.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 22:36 - pre 161 meseci
Aman čoveče otkrivaš rupu na saksiji - reci umesto toga zašto su posebno Beograđani krivi za to?

Nema razlike u mentalitetu između prosečnog Beograđanina i prosečnog žitelja bezimene palanke! Ko će u toj situaciji da uradi ono što treba?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 23:01 - pre 161 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pa, ja navedoh nekoliko argumenata zasto je bolje da fakultet bude na Zlatiboru

Ma kakav Zlatibor, Kopaonik je bolji a i ima vise hotela.
Pa onda ionako prebogati studenti mogu da ostavljaju svoje grdne pare po hotelima pa time pomognu posrnuli srpski turizam.
A te grdne pare, koje im obezbedjuju bogati roditelji, mogu jos i da uvelicaju tako sto ce da se guze sa bogatim starim stranim turistima koji ce zbog toga da nagrnu na Kopaonik. Ionako kazu da je sex dobar za ucenje.
Citat:
Darko Nedeljković: U 2010. godini, dok ceo svet jos uvek drma ekonomska kriza, Beograd je zabelezio nekoliko procenata privrednog rasta.

Kakvog privrednog rasta? Dje ti zivis? Iz kojih izvora se informises?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 23:27 - pre 161 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: U 2010. godini, dok ceo svet jos uvek drma ekonomska kriza, Beograd je zabelezio nekoliko procenata privrednog rasta.

Ceo svet radi, Beograd se gradi?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 23:38 - pre 161 meseci
Citat:
Devanagari: Aman čoveče otkrivaš rupu na saksiji - reci umesto toga zašto su posebno Beograđani krivi za to?

A odakle tebi ideja da su Beogradjani krivi i to posebno???
Ja ovde samo konstatujem neke cinjenice, a ne ulazim u to da li je to neko tako smislio pa je krivac, ili se slucajno tako pogodilo, ili je Bog to tako odredio prilikom stvaranja sveta. Jedino sam najnoviju odluku gradskih vlasti okarakterisao kao ne bas promisljenu i izrazio bojazan da ce ona imati negativne posledice pre svega na saobracaj u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?29.01.2011. u 23:52 - pre 161 meseci
Citat:
Odin D.: Kakvog privrednog rasta? Dje ti zivis? Iz kojih izvora se informises?

Negde sam procitao bilo neko istrazivanje... Konacni podaci bice poznati tek u aprilu kada se zavrsi obrada godisnjih izvestaja u APR. Do tada, evo primer iz prve ruke - moja firma ima 500 radnika sirom Srbije, ostvarila je poprilicnu dobit, sve je to naravno zavrsilo u Beogradu gde ce se i platiti porez, tokom godine izvrsene su nabavke osnovnih sredstava i u vrednosti mnogo miliona bilo koje valute, sve placeno firmama u Beogradu, koje su tu platile PDV... znaci to je princip prelivanja novca o kome pricam, a ne da neko uplati porez u Leskovcu a Beograd mu to otme :)

E, sad, kad bi zakon bio takav da firma koja posluje u vise opstina porez mora da podeli pa uplati svakoj opstini podjednako, tada bi se mnogo jasnije videlo ko bi kome davao dobrovoljne priloge i sta radi a sta se gradi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?30.01.2011. u 14:42 - pre 161 meseci
Citat:
Odin D.: Ma kakav Zlatibor, Kopaonik je bolji a i ima vise hotela.
Pa onda ionako prebogati studenti mogu da ostavljaju svoje grdne pare po hotelima pa time pomognu posrnuli srpski turizam.
A te grdne pare, koje im obezbedjuju bogati roditelji...

Na slici je jedan od Kineskih univerziteta i naravno studiranje je besplatno.



Mozda se tebi cini da je za uspesno studiranje neophodno da univerzitet bude okruzen sa 4 glavne ulice i hiljade automobila koji trube, ali meni bi bilo zadovoljstvo da studiram upravo na ovakvom mestu. Dodatni efekat koji se ovime postize je da kad zavrsisi studije neces zeleti da tu ostanes jer si u medjuvremenu stekao prijatelje i pustio korene (izuzev ako dobijes posao na fakultetu), vec ces se vratiti tamo gde si rodjen pa odatle traziti posao.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 30.01.2011. u 15:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?30.01.2011. u 15:00 - pre 161 meseci
I pre nego sto neko pita odakle nam pare da sagradimo univerzitet na planini - od prodaje jednog kvadratnog metra u centru Beograda moze se finansirati izgradnja 4 kvadratna metra na planini. Znaci, prodajom zgrade fakulteta moze se dobiti nova zgrada fakulteta + 3 studentska doma pa tako svaki student moze imati zasebnu sobu. Jedini razlog zasto se to tako ne radi je sopstvena ogranicenost sablonima i obicajima koji nalazu da univerzitet mora biti u centru grada i nigde drugde.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?30.01.2011. u 16:34 - pre 161 meseci
" ma kakav Zlatibor , Kopaonik je bolji a ima i vise hotela............." , slazem se sa gospodinim Odinom , na planinu sa studentima ,jasta more samo sto dalje od zita.
Studenti su krivi za sve !
Nego . . . . . . ko je zapalio zito. . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?30.01.2011. u 17:06 - pre 161 meseci
Citat:
eeestablishment:Nego . . . . . . ko je zapalio zito. . . .

Ti nisi zapalio zito, ali za travu ne bih bas garantovao
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: BG "usisava" Srbiju?30.01.2011. u 17:30 - pre 161 meseci
Odlicno. Tu na planini dobilo bi smjestaj 20% studenata na budzetu, a ostali bi pretpostavljam svakodnevno putovali na jednorozima i zmajevima iz svojih rodnih sela i gradova do njihovog fakulteta Hogsworta.
Doduse, ljeti bi mogli i da razapnu satore okolo, no zimi bi mozda bilo problematicno.
No, kao sto je neko vec spomenuo negdje - treba samo da se uspravi Zemljina osa, zavladalo bi vjecno proljece i tako to...

Takodje, profesori, asistenti, sekretarice, sluzbenice, tetkice, kuvari i kuvarice, portiri i bibliotekarke.... svi bi se oni radosno doselili sa svojim porodicama i sitnim djecama na Sar-planinu i muzli ovce i krave u slobodno vreme.

Znas, Srbija je bas bogata zemlja, svi zainteresovani mogu da studiraju i to dzaba, uz obezbedjen smjestaj, hranu i dzeparac za zajebanciju.
Ko je jos vidio studenta da mora da radi - (osim mene) nisam cuo jos ni za jedan slucaj, tako da to mozemo i zanemariti. A i ja sam radio iz zajebancije: dosli dekan i ministar jedan dan kod mene u stan, donijeli pun kofer para i kazu "Pa sto ti to treba, pa nije to u redu, evo molim te preseli se u onaj stan sto smo ti dali, uzmi ove pare i sjedi i uci, provodi se - samo nemoj da rintas..." i tako dalje u tom stilu 3 sata me molili i kumili, ali ja bio glup i tvrdoglav i eto tako nastavio da rintam.
A da je fakultet kojim slucajem bio na Triglavu,... eee, ne bi ja mogao tu da vrludam. Kakav rad kakvi bakaraci, ako ti se ne uci - ne preostaje ti tamo brajko nista drugo nego da se skijas i ispijas kuvano vino po brvnarama okolo ski-staza.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BG "usisava" Srbiju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16839 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.