Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako politicari racunaju!

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako politicari racunaju!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24211 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 15:18 - pre 160 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=29&nav_id=489191

Citat:
Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković ocenio je danas nerealnim zahteve prosvetara za povećanje njihovih zarada za 24 odsto u odnosu na prethodnu godinu i upozorio da bi to vodilo u inflaciju od 300 odsto, kurs od 300 dinara za evro i makroekonomski upropastilo državu, u čemu on ne želi da učestuvuje.


Da li je moguce da neko moze ovakvu odvalu da napravi? I to treba da nam bude premijer?

Ovo se granici sa sizofrenijom!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 15:31 - pre 160 meseci
Pa nije baš da se graniči sa šizofrenijom... Na prosvetu godišnje ode oko mijardu evra, da im daš 24% veću platu to je dodatnih 250 miliona godišnje... Ali ne možeš samo njima da daš 24% veću platu, onda bi morao i policiji, zdravstvu, administraciji, vojsci i svim ostalim budžetskim korisnicima... Njima trenutno ide oko 3 milijarde godišnje... A kad si to napravio, to onda povlači i rast penzija za sobom na šta trenutno odlazi 4 milijarde evra godišnje... Znači kada bi to sve napravio imao bi dodatni trošak od 1.5 milijardu evra godišnje, a odakle to da platiš? Ili da štampaš pare (inflacija o kojoj Cvetković priča) ili da se zadužuješ kod svetske banke (što je suluda ideja - uzimati kredit da bi isplaćivao plate i penzije).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 15:36 - pre 160 meseci
Citat:

Ovo se granici sa sizofrenijom!


Nope, sizofrenija je kada ljudi misle da je moguce da im neko pljune 24% povisicu a na drzavnoj su sisi...

Kao sto Ventura rece, to bi povuklo za sobom i ista takva povecanja drugima u drzavnim sluzbama.

Osim ako prikupljeni porezi nisu skocili 24% - a nisu, jedini nacin da se te pare nadju je da se zajmi. A zajmiti pare da bi se isplacivale plate i uplacivale penzije je ekonomsko samoubistvo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 15:41 - pre 160 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nope, sizofrenija je kada ljudi misle da je moguce da im neko pljune 24% povisicu a na drzavnoj su sisi...

Kao sto Ventura rece, to bi povuklo za sobom i ista takva povecanja drugima u drzavnim sluzbama.

Osim ako prikupljeni porezi nisu skocili 24% - a nisu, jedini nacin da se te pare nadju je da se zajmi. A zajmiti pare da bi se isplacivale plate i uplacivale penzije je ekonomsko samoubistvo.


Koje cemo vrlo brzo doziveti. Mozda cak i u toku sledece nedelje.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 15:51 - pre 160 meseci
Ma ne kazem ja da bi im dao jer njima u prosveti u proseku i nije toliko lose.
A i vise dokle sa protestima, pa kad bi svi radili umesto sto protestuju mozda bi se nesto i promenilo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 15:59 - pre 160 meseci
Isto rade, isti rezultati samo plata veca.

Je l' ima nekog ovde iz prosvete da napise kako funkcionise npr drzanje skolskih sekcija ili dodatne nastave ili vanskolskih aktivnosti (a da nije ekskurzija, naravno).
Da li postoji razlicito placanje za ovakve stvari da npr neko ko drzi knjizevnu sekciju ili organizuje skupljanje stare hartije dobija neki dodatak?

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 16:59 - pre 160 meseci
Citat:
Branko Santo: Ma ne kazem ja da bi im dao jer njima u prosveti u proseku i nije toliko lose.

Posebna je priča što prosvetari sa sadašnjim platama, kada im se to preračuna u sate, zarađuju po satu verovatno više od ministra...

Da bi imali pravo na punu platu prosvetari moraju da odrade minimalno 20 (školskih) časova nedeljno (sve preko toga se plaća dodatno, i obrnuto). Dakle to je mesečno nekih 60 časova efektivnog rada... Ajde da kažemo da tu imaju i neku pripremu pa da im školski čas računamo kao normalan od 60 minuta, to je opet 80 sati mesečno... To je duplo manje nego što 'običan radnik odradi', kada se na to doda i 80 radnih dana koje prosvetari ne rade zbog dečijih raspusta, dolazimo do cifre da prosvetari rade u proseku 60 časova mesečno, što je trećina normalnog radnog vremena.

Prosvetni radnik, 40.000 din / 60 časova = 666 din/čas
Radnik u Srbiji, 35.000 din / 174 časa = 201 din/čas
Premijer Srbije, 116.000 din / 174 časa = 666 din/čas

I još imaju obraza da se bune i traže veće plate... Sva sreća što kod nas u narodu je retko čuo za kalkulator i osnovu aritmetiku, inače bi neko naj**ao čim spomene male plate prosvetnih radnika..
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:28 - pre 160 meseci
Slušao sam kad neki predstavnik prosvetara priča i kaže ima država para za to povećanje sad će se prodati telekom...
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+164 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:29 - pre 160 meseci
@Ventura

Klasican pogled na okruzenje iz udobnog koznog sedista i iza tamnih stakala SUV-a od 80.000e...
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:31 - pre 160 meseci
Ovo radnik u Srbiji 221din/sat bi trebalo preimenovati u radnik u Beogradu posto vecina Srbije prima minimalnu zaradu gde je radni cas u novembru 2010. povecan sa 90 din na 95 dinara.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:37 - pre 160 meseci
A kako izgleda ta priprema za čas,i šta se dešava sa neradnim satima a primljenoj plati kada su raspusti i ostalo!
A ja bih pre pogledao ocene učenika i njihov nivo znanja,jer prosečna ocena u nekom razredu je ujedno i ocena rada tog nastavnika,složićete se da im sigurno
ne koriguju zarade spram postignutih rezultata. Ali zato meni dete dođe iz škole sa rečima: -pitala sm da mi objasni, a nastavnica je rekla neka ti matematiku tata
kod kuće malo pojasni!? Šta je sad to-bahatost,bezobrazluk ili nešto treće? Ja bi njih isterao malo na ovaj mraz da zarade za beli lebac,veujte posle toga
učionica,plata,uslovi,đaci..ma sve bi bilo sjajno. BTW u vezi plata radnika-moja satnica je koji dinar ispod 100,ne žalim se samo verujem da je u ovoj našoj jadnoj Srbiji još puno ovako bedno plaćenih kao ja. Ali raditi se mora,i kad ja znam da ja od bedne plate platim ekskurziju a tu je i pozamašna dnevnica za nastavnika...cccc
I još nešto, smradovi sad štrajkuju-a kad dođe proleće i kad jedva dočekamo da negde odemo i iskoristimo slobodan vikend zajedno kao porodica(deca jedva čekaju), NEEE
oni će da odrađuju subote! E pa ja ću da pišem opravdanja (imam iskustvo iz mlađih dana :))), al u školu neće ići. I zar to nije zloupotreba dece-to što oni rade?!
Eto ja odužih al šta da radim,ubolo gde nije smelo...Pozzz
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:42 - pre 160 meseci
Ne znam odakle izvlacis zakljucke o duzini radnog vremena, ja iz poznastva sa uciteljicom (1-4 OS) znam da je radno vreme debelo vece od 20ak sati nedeljno. Postoje stvari kao sto je priprema za cas, spremanje predavanja, administracija i papirologija, dopunski i dodatni rad, pregledanje pismenih radova, sastanci sa roditeljima, sastanci nastavnika, izmene programa, promene udzbenika... Dosta tog "radnog vremena" se fizicki prelije na rad u kuci, ali je rad direktno vezan za posao. Raspusti im ne traju kao deci, vec krace.

Siguran sam da ima nastvanika koji otaljavaju svoj posao, pogotovo u visim razredima osnovnog i srednjeg skolovanja. Obavezno skolstvo se raspada, po mom misljenju pored zdravstva to je najvaznija oblast koju ova drzava uredjuje, a najveci problem nisu plate...

 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:53 - pre 160 meseci
Citat:
ventura:...
I još imaju obraza da se bune i traže veće plate... Sva sreća što kod nas u narodu je retko čuo za kalkulator i osnovu aritmetiku, inače bi neko naj**ao čim spomene male plate prosvetnih radnika..

jes. što veliki odmor ne iskoriste za dodatnu delatnost.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:58 - pre 160 meseci
Citat:
Isak666: Isto rade, isti rezultati samo plata veca.


Isto rade?!
Ili se samo poređuju sati provedeni u"radu"?

O rezultatima "rada" može se raspravljati, ali opet nije uspostavljen nikakav kriterijum za standard, po kome bi se moglo meriti znanje i prosvetara i učenika.
Po nekoj (mojoj) gruboj proceni, svi rezultati su ranga nekadašnjih večernjih škola, kurseva za do(pre)kvalifikaciju...ali, sa razlikom, što je nekada neznanje u struci bila sramota, poraz i za predavača i za onoga, ko je "truba" na poslu.
Danas sramote nema, pa samim time je nestalo i merenje vrednosti.

Najbolji dokaz je sam čin prosvetara, koji treba da iznesu sve teškoće društva, da brinu o znanju mlade generacije, a ne prevashodno o svom materijalnom statusu, još pri tome upotrebljavajući decu, kao štit i sredstvo za zastrašivanje Vlaste.

Pozdrav




Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 17:58 - pre 160 meseci
Nikada u životu nisam potcenjivao tuđi rad,uvek sam plaćao koliko su iskali,al nikada unapred.
Što ne reše te probleme ako ih ima,to je njihova sfera-ne moja. Ali ja koliko vidim samo se lova spominje.
A što se tiče,obaveza pre i oko posla,mislim da je to deplasirana priča-pa svi mi koji profesionalno radim svoj posao skoro i da ne prepoznajemo granicu među
poslom i slobodnim vremenom. Ako neko drugi to ne shvata vreme je da se probudi, i da shvati da je socijalizam u našem društvu okončao...ili neka se okrene oko sebe
i priupita druge ljude kako žive,rade i sve ostalo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 18:35 - pre 160 meseci
@vladimir

poredim samo sate provedene u radu.

Ne mogu da tvrdim sigurno, nisam toliko skola obisao, a i nisam se tim ni cimao - ali utisak mi je da npr ono sto je nekad normalno funkcionisalo, sad jedva da postoji.
Imam u glavi neke vannastavne aktivnosti i skolske sekcije (pa skoro svaki predmet je imao svoju) koje su postala egzotika. Zato sam i pitao kako se to regulise - da li je to bila dobra volja ili se ekstra naplacivalo?

Vise sam imao kontakta sa pedagosko-psiholoskim sluzbama kod kojih sam cesto vidjao prazan papir gde treba da stoji usavrsavanje kadra.
Nekad su se zalili kako nastavnici ne zele da ucestvuju u tome, a u nekim drugim situacijama sam cuo da nastavnici ne mogu da se sete kad su dobili ponudu za tako nesto.

Znam npr da su nastavnici koji su primenjivali metod korak po korak u svom radu, primali istu platu kao i oni koji to ne primenjuju, iako je prvi metod zahtevniji i trazi vise resursa.
A na kraju, trazi i veci rad na licnom usavrsavanju i edukaciji.

Kad bi se dizale tako plate - po ucinku i licnom zalaganju, kao i u normalnoj firmi, ne bi nista rekao.
A ovako kolektivno, samo zato sto mogu da ucenjuju lakse nego drugi, jer su ljudi slabiji na decu koja ne idu u skolu nego na npr autobuse koji ne idu par dana drumom - bezobrazluk.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 18:49 - pre 160 meseci
Citat:
Isak666:
Imam u glavi neke vannastavne aktivnosti i skolske sekcije (pa skoro svaki predmet je imao svoju) koje su postala egzotika. Zato sam i pitao kako se to regulise - da li je to bila dobra volja ili se ekstra naplacivalo?

Naravno da se ekstra naplaćuje. U prosveti da bi primio punu platu ti moraš da imaš minimalno 20 školskih časova nedeljno (4 časa dnevno). Ukoliko praviš više od toga (mada je to problem jer nastavnika ima previše) zaradićeš i više. Isto to važi i za sve dodatne časove (sekcije, dopunska nastava i sl.). Nastavnici koji decu vode na školske ekskurzije primaju dnevnice za to + provizija od turističkih agencija, ali to je druga tema.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 19:15 - pre 160 meseci
Povećanje plata zaposlenih na teret budžeta dovelo bi:
- do hiperinflacije, što bi na duži rok smanjilo njihovu platu nekoliko puta,
- ili do povećanja poreza i samim tim smanjenja plata zaposlenih u "privatnom sektoru" (tačnije ljudi koji zarađuju i svoju i njihovu platu).
Njima bi verovatno više odgovarala druga varijanta.

Zašto drugovi i drugarice koji se finansiraju od poreza ne preformulišu svoj zahtev da se tim ljudima (leminzima) koji rade i zarađuju smanji plata? Bilo bi mnogo iskrenije i ne bi po b92 sajtu 95% komentara leminga bilo na strani prosvetnih radnika.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 19:19 - pre 160 meseci
Svakim danom nam je sve gore i gore, revolucionarni talas se polako siri... sa ovom vladom nikome nije dobro... treba da pocnu da se desavaju stvari...
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kako politicari racunaju!29.01.2011. u 19:49 - pre 160 meseci
Citat:
ventura
Posebna je priča što prosvetari sa sadašnjim platama, kada im se to preračuna u sate, zarađuju po satu verovatno više od ministra...

Da bi imali pravo na punu platu prosvetari moraju da odrade minimalno 20 (školskih) časova nedeljno (sve preko toga se plaća dodatno, i obrnuto). Dakle to je mesečno nekih 60 časova efektivnog rada... Ajde da kažemo da tu imaju i neku pripremu pa da im školski čas računamo kao normalan od 60 minuta, to je opet 80 sati mesečno... To je duplo manje nego što 'običan radnik odradi', kada se na to doda i 80 radnih dana koje prosvetari ne rade zbog dečijih raspusta, dolazimo do cifre da prosvetari rade u proseku 60 časova mesečno, što je trećina normalnog radnog vremena.

Prosvetni radnik, 40.000 din / 60 časova = 666 din/čas
Radnik u Srbiji, 35.000 din / 174 časa = 201 din/čas
Premijer Srbije, 116.000 din / 174 časa = 666 din/čas

I još imaju obraza da se bune i traže veće plate... Sva sreća što kod nas u narodu je retko čuo za kalkulator i osnovu aritmetiku, inače bi neko naj**ao čim spomene male plate prosvetnih radnika..


Malo sutra, mislim da previse omalovazavas njihov posao, ne ulazi tu samo 20 casova nastave koje su odrzali, tu takodje ulaze i sednice nastavnog veca, a ujedno i priprema za svaki cas sta ces da predajes,a casovi za dopunsku nastavu/ konsultacije , sta mislis da se samo pojavis i nesto lupetas ?

Drugo za zadnjih 20 godina drzava je favorizovala policiju i vojsku kad su u pitanju budzetski korisnici, nekada je plata profesora na fakultetu bila ista kao i generala, a danas to ni malo nije slucaj. Nije da opravdavam strajk potpuno jer kao drzava nemamo cime da im damo povisicu, ali da su bili diskriminisani jesu, troskovi zivota i inflacija stalno rastu, jer njihova plata nije obracunata u dolarima ili evrima pa da ih boli uvo sto skace benzin ili infostan jer cena gasa ili nafte je skocila u odnosu na dinar pa moraju da koriguju cene u dinarima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako politicari racunaju!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24211 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.