Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183444 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.03.2011. u 18:10 - pre 159 meseci
Citat:
triac:germani su gospoda kao i mi dok smo imali intezivnu saradnju sa njima (austrougarskom)...


Evo delic atmosfere malo pred tu saradnju
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.03.2011. u 18:24 - pre 159 meseci
Ne znam da li je link za ovde ili temu jako dobar video, elem, kako se dokoni ljudi u Bahreinu sprdaju:

 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 11:46 - pre 159 meseci

Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 12:13 - pre 159 meseci
General ko general izmislja :)
Bombarduju oni Libiju zbog despota i naroda
Ne mogu vise da gledaju kako se narod u Libiji muci...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 12:34 - pre 159 meseci
Sta da radis, nemaju pojma zlikovci. A samo je falilo da se konsultuju sa slobodarima i da ih ovi nauce kako je najbolje da se saopsti velicanstvena The Istina... gde bi svetu bio kraj. Od sutra bi svi imali onu stvar kao Ron Dzeremi.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 13:01 - pre 159 meseci
The Istina apsolutno nije potrebna. Kao da bi nesto promenilo da su Njemcima pustali one slike iz logora za vreme ww2 ili da su prosecnom Dzou pokazali sta ostaje posle naplam bombe bacene na vijetnamsko selo ili da su i nama pustali bombardovanje Sarajeva live ali iz neprijateljskog ugla. Biti slep, gluv i glup je blazeno stanje sve dok te mocuga istorije ne opali po nosu i onda shvatis da to i nije bas tako ql.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 14:20 - pre 159 meseci
To nisu iste "istine" kao ova . Ponekad ako si stvarno veliki altruista moras da zastitis "narod" od "istine" kao sto je ova o kojoj se ovde gusla. Zato sto to nije nikakva stvarna istina koja je vazna zbog necega, kao ti primeri sa genocidom u pokusaju koje si napisao, nego je ovo cist nihilizam. Mogu misliti, kad se govori o bilo kojoj "humanitarnoj intervenciji" strane vojne sile u nekoj zemlji u kojoj je gradjanski rat ili nesto slicno, ciljevi i motivi za takvu intervenciju nikad nisu bas 100 i 1000 % to o cemu se javno govori, humanizam i to, nego ima tu i malo ekonomskih ili politickih interesa. U je, to niko nije znao. Nemojte da ste neozbiljni pa niko nece da se buni i sprda sa tom zeljom da se objavi "istina".

Evo recimo ovde, jel se secate kad je zavrseno bombardovanje pa kad su Rusi prvi uleteli da pokusaju da cerupaju to sto je ostalo? Mislite da su uleteli vas da brane? Aha, hau jes nou.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 14:45 - pre 159 meseci
General je sve lepo rekao... dzaba sada prazna prica.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 15:34 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To nisu iste "istine" kao ova . Ponekad ako si stvarno veliki altruista moras da zastitis "narod" od "istine" kao sto je ova o kojoj se ovde gusla. Zato sto to nije nikakva stvarna istina koja je vazna zbog necega, kao ti primeri sa genocidom u pokusaju koje si napisao, nego je ovo cist nihilizam. Mogu misliti, kad se govori o bilo kojoj "humanitarnoj intervenciji" strane vojne sile u nekoj zemlji u kojoj je gradjanski rat ili nesto slicno, ciljevi i motivi za takvu intervenciju nikad nisu bas 100 i 1000 % to o cemu se javno govori, humanizam i to, nego ima tu i malo ekonomskih ili politickih interesa. U je, to niko nije znao. Nemojte da ste neozbiljni pa niko nece da se buni i sprda sa tom zeljom da se objavi "istina".

Evo recimo ovde, jel se secate kad je zavrseno bombardovanje pa kad su Rusi prvi uleteli da pokusaju da cerupaju to sto je ostalo? Mislite da su uleteli vas da brane? Aha, hau jes nou.



Naravno ali treba biti svestan.. Ocigledno ima ljudi koju piju tu pricu koja se servira javno jer inace i ne bi bilo potrebe da se servira.. Kad ti sutra neki nindza raznese neku podzemnu ili rokne zgradu ne bi trebao da se pitas od kud sad ovo. Pa oni nas mrze iz ciste ljubomore. To je jednostavno cena odrzavanja trenutnog statusa kroz razne "humanitarne intervencije". Znam da mislis o globalizaciji, kad kazes civilizacija, kao o nekom velikom procesu gde ce svi koji mu se opiru biti unisteni. Mislim da ovo ipak nije taj slucaj. Cak i kad bi se jednog dana svet 100% globalizovao sukoba ne bi nestalo vec bi bili izmesteni na neki drugi nivo.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 16:06 - pre 159 meseci
Pa dobro, jeste sve to tacno. Ima i ozbiljnih analiza o tome koje su stare po 10 - 15 godina. Ono, kako ce doci vreme kad ce ovi "slabi" da ukapiraju da ne mogu protiv "jakih" na konvencionalne nacine, bilo da su to vojni ili politicki nacini, pa ce onda kraju da vide da ni od obicnih teroristickih akcija nema nista, i da ce da se onda okrenu prljavim bombama (ono, da stave na sebe stapin dinamita oko koga ce da omotaju radioaktvno djubre ili neke hemikalije ili bioloski otpad, pa da se roknu negde u sred grada, sa ciljem da se to rasiri na sto je moguce vecu povrsinu ili nesto slicno). Ali ja ne mogu ozbiljno da shvatim i da prihvatim da su ovi neki stvarno za neko globalno humano drustvo, i da ozbiljno komentarisem njihove poruke, kad se oni neprestano deru nesto bezveze. Recimo, ovde se deru o istini i pravdi, a tamo se deru kako im smeta to sto je neko tamo komsijsko kuce obesilo mudanca 10 cm i sto preglaslo lapće vodu. Mislim, kakva je to kritika i cega je to kritika? To su neozbiljne stvari i samo obican ventil za licne frustracije, koje se obicno svode na to da nas "kriticar" nema para u kolicini za koju misli da mu je potrebna . To je isto kao prica o decaku koji je vikao vuk, pa na kraju vuk pojeo i njega i ovce. Kontraproduktivno.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 26.03.2011. u 17:30 GMT+1]
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi26.03.2011. u 19:41 - pre 159 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  ... i da ozbiljno komentarisem ...


Kada si poceo sa tom ozbiljnoscu (mislim sa ozbiljnoscu da postujes druge sagovornike) to mi je nesto promaklo...

p.s

I nisi valjda od muke sto ne mozes da nametnes svoje misljenje i poglede o civilizaciji poceo da sanjas i da ti se prividjaju neka mudanca od 10cm....sta radis sa njima jel kacis tegove i igras boćanje


Inace rekose nesto na Tv-u da Zapadnjaci skrsise Libiski PVO....izem ti naftu i ulaganje u opremu...bolje su kupili dobre kalibratore monitora i da su imali dobru sliku da gledaju kung-fu filmove no sto su ulagali u naoruzanje...
 
0

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 08:53 - pre 159 meseci
Dobih mejl koji kruži Srbijom:

NAJMANJE 9 RAZLOGA ZASTO JE BOMBARDOVA​NA LIBIJA

Životu u Libiji pod ,,diktatorom`` Gadafijem:


1. beskamatni krediti u toku studija;
2. prima se prosečna plata za to zanimanje ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta;
3. država plaća kao da radiš u struci;
4. po stupanju u bračnu zajednicu država poklanja stan ili kuću;
5. kupovina vozila po fabričkoj ceni;
6. nikome ne duguju ni centa;
7. besplatno zdravstvo i obrazovanje;
8. 25% ljudi visoko obrazovano,
9. 40 hlebova košta 0.15$


Nisam nikada bio u Libiji ali sam imao prilike da pričam sa ljudima koji su tamo radili i ne sećam se da je neko rekao da se tamo loše živi.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
178.222.174.*



+363 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 09:36 - pre 159 meseci
Par mojih poznanika je prethodnih godina otislo u Libiju da radi. Uglavnom po brodogradilistima. Placen stan, hrana, 7h dnevno se radi i oko 1300-1500€ mesecne zarade. Jedan je bio bukvalno socijalni slucaj. Za 2 godine je renovirao kucu i kupio auto, a dok nije otisao tamo vozio je samo bicikl. Da ovo nije pocelo jos uvek bi bili tamo.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 10:00 - pre 159 meseci
ma sve je to super, ali je zGadafi oborio iznad lokerbija avion sa 250 dusa i zapad ga opravdano mrzi zbog toga. Zato ga danas tako zdusno bombarduju. Po meni dovoljan razlog da ga mlatnu vise puta.

I dzaba vam sve price o raju na zemlji zvanom Libija kad se ocigledno nekim libijcima taj raj ne dopada. Manite price o "placenicima zapada" i "izdajicama", jer ako je sve liht-roze zasto bi se neko bunio. Nema logike, zar ne? Sto bi neko zbog, aj da lupim, 50000 USD uzeo pusku i ginuo protiv zGadafija, ako mu taj diktator daje daleko vise nego "zapad"...

BTW, mail koji kruzi Srbijom nije neka informacija koja se moze smatrati relevantnom Svasta kruzi Srbijom...
Ali ajd da i to proucimo stavke:

1. beskamatni krediti u toku studija;
Big Deal! takve i slicne aranzmane mozete dobiti u i mnogim drugim zemljama. Uslov - da ne ides iz te zemlje nakon faksa. Cisto sumnjam da i u Libiji nije isti uslov.

2. prima se prosečna plata za to zanimanje ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta;
3. država plaća kao da radiš u struci;
Jel? Pa dobro, imaju i od cega... Ne znam samo zasto mislite da je to nesto sto zGadafi daje iz svog dzepa? Doduse, on kao diktator moze da odluci o svemu, pa i o tome. Ne pita covjek nikog ni za sta - zato mu se moze staviti "na dusu" da je ove pogodnosti licno on dao. Diktator bato.
Elem, znam da je u nekim zemljama trulog zapada socijalna pomoc prilicno velikodusna, pa mnogi ljudi iz nasih krajeva vrlo lijepo zive od cistog nerada. Poznato je da siptari stancaju djecu i zive od socijale ko bubreg u loju a zene cak ostvaruju pravo na penziju samo zato sto su radjale?!

4. po stupanju u bračnu zajednicu država poklanja stan ili kuću;
Tesko da biva... ali cak i da jeste - ima drzava i od cega. Opet nije zGadafijeva zasluga. Mozda bi neko drugi bio bolji - recimo kucu i stan.

5. kupovina vozila po fabričkoj ceni;
Tesko. To znaci da nema ni carine ni poreza ni troskova prevoza od Japana do Libije za neku Tojotu? Cisto sumnjam.

6. nikome ne duguju ni centa;
Pa bilo bi vise nego idiotski da se zaduzuju! Zabije cijev u zemlju i iz nje izlazi lova? Pa mislim - i jos da uzme u zajam...

7. besplatno zdravstvo i obrazovanje;
Jel? Pa to je i Tito imao al nije imao naftu. Opet ni to nema veze sa zGadafijem, to ce imati bilo ko da vlada u Libiji.

8. 25% ljudi visoko obrazovano,
Jel? I to je zasluga zGadafija? Pa jes` neko vec rece u ovoj temi, da su opasno nabrijani za ucenje...

9. 40 hlebova košta 0.15$
Pa onda mogu da ga daju i dzaba... sta im znaci 0.15$??? Daj 4free i napravio si posao. Ovi sto ce smlatiti zGadafija ce davati 80 za 0.01$ - tako sam ja cuo.
 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 10:43 - pre 159 meseci
Zanimljivo :

Citat:
Svet | utorak 1.03.2011 | 08:50
Banke tragaju za novcem Gadafija
Izvor: Tanjug

Beč -- Na tajnim računima Moamera Gadafija i njegovih saradnika do sada pronađeno 1,2 milijarde evra. Austrijska banka nastavlja potragu za novcem libijskog lidera.
M. Gadafi (Fonet, arhiva)

Austrijske banke počele su da rade na pronalaženju tajnih računa libijskog vođe i njegovih saradnika na osnovu odluke EU o zamrzavanju imovine Gadafiju.

Jedan neimenovani bankar je bečkom dnevniku "Viner cajtung" rekao da je, nakon uvođenja sankcija libijskom režimu, na računima austrijskih banaka nađeno 1, 2 milijarde evra i da se radi o sredstvima 26 osoba.

Procenjuje se, međutim, da je to samo početak, jer još nema uvida u to koju sve imovinu poseduje Gadafi i njegovi najbliži sardnici, niti u kojim sve fondovima imaju učešće.

Zato će Narodnoj banci Austrije, koja je zadužena da pronađe svu imovinu osoba pod sankcijama, za utvrđivanje pravog stanja trebati pomoć policije i državnog tužilaštva.



http://www.b92.net/info/vesti/...03&dd=01&nav_id=495959
 
0

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 11:38 - pre 159 meseci
To sad sa bankama i računima je otrcan fazon. Ama on je na vlasti 40 godina i sad su otkrili rupu na saksiji.
@yolja624 :
Citat:
ma sve je to super, ali je zGadafi oborio iznad lokerbija avion sa 250 dusa i zapad ga opravdano mrzi zbog toga. Zato ga danas tako zdusno bombarduju. Po meni dovoljan razlog da ga mlatnu vise puta.


Pa šta da kažemo onda za sve zlo koje su ameri počinili širom sveta od Koreje do Iraka i sad Libija. Po toj logici, trebalo bi sravniti ameriku da ne ostane kamen na kamenu?!
Rat je najunosniji biznis i samo rat može rešiti ekonomsku krizu!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 11:48 - pre 159 meseci
Meni to sa bankama miriše na korupciju. Odakle njemu tolike pare na računu. Ostavo mu deda :)))
 
0

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 12:12 - pre 159 meseci
Citat:
stil: Meni to sa bankama miriše na korupciju. Odakle njemu tolike pare na računu. Ostavo mu deda :)))

Nije deda ali zašto im ti računi nisu smetali svih tih godina????
Ne znam zašto me to podseća na Slobine račune????
Bila hajka i povika i kad ga skloniše, gde nestadoše računi????
Tako će i u Libiji. Sjaši kurta uzjaši murta!!!!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 12:23 - pre 159 meseci
Pa to pitaj braću Ruse što su dali azil njegovoj ženi i deci pa sad mogu da pare polako troškare.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi27.03.2011. u 12:30 - pre 159 meseci
Citat:
Libyan rebel commander admits his fighters have al-Qaeda links
Abdel-Hakim al-Hasidi, the Libyan rebel leader, has said jihadists who fought against allied troops in Iraq are on the front lines of the battle against Muammar Gaddafi's regime.
...
Mr al-Hasidi insisted his fighters "are patriots and good Muslims, not terrorists," but added that the "members of al-Qaeda are also good Muslims and are fighting against the invader".
...
Mr al-Hasidi admitted he had earlier fought against "the foreign invasion" in Afghanistan, before being "captured in 2002 in Peshwar, in Pakistan". He was later handed over to the US, and then held in Libya before being released in 2008.


http://www.telegraph.co.uk/new...hters-have-al-Qaeda-links.html

Meni je ovo jos zanimljivije. Vidis kako ni troristi, ni al-Qaeda, nisu problem, kad se radi o intere$u - tj. nafti. Reklo bi se da je korupcija mala maca za to, s' jedne strane trosis planinu budzetskih dolara na navodni "rat protiv terorizma", a s' druge strane vojno pomazes te iste clanove al-Quaede i muslimanske teroriste - tj. likove koji su direktno ubijali tvoje trupe. Ali sada je OK, jer ubijaju i rovare u drugoj zemlji... a inter$i vam se poklapaju.

Vrlo zanimljivo. Sponzorisanje terorizma je kadkad OK - posebno kad je rec o $$$, tj. nafti.

P.S. ima in na Srpskom:
http://www.vesti-online.com/Ve...unjenici-povezani-sa-Al-Kaidom



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.03.2011. u 14:30 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183444 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.