Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 181248 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 14:50 - pre 158 meseci
Ti bas volis da izvlacis pogresne zakljucke iz postova i nastavljas po istoj prici.

Opet, jesam li ja pricao o tome ko je zasluzan zasto se nesto dogodilo ili sam ustvari pricao o primerima iz istorije gde je bilo logicno umesati se i zaustaviti masakr, davajuci primer na tvoj stav da niko nigde nema potrebe da se uplice u stvari jedne drzave.

Nema potrebe da stalno izvrces moje reci. A zanimljivo je da nisi dao primer iz Bosne, verovatno je i tu zapad kriv i trebalo je dozvoliti da se ljudi pobiju na miru, njihova stvar.




 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:02 - pre 158 meseci
@DaliborP

Da li ti je ikada palo na pamet i ovo:

da se nije racunalo na zapad i mogucnost njihove vojne intervencije, da li bi bile vece sanse
da se problem (recimo u Bosni) resio mirnijim putem (dugotrajnijim pregovorima, recimo) ? Ili,
ako je vec doslo do oruzanog sukoba, da li bi vece sanse bile da bi znatno ranije prestao ?

Hint: Lisabon 1992

Uopste - kolika kolicina lokalnih netrpeljivosti dobije na zamahu samo zato sto postoje finansijski
i/ili politicki mocni faktori sa strane ?

Moja procena je: situacija je slicna kupovanju automobila. Daleko manji broj kupovina se desi kad
se kupuje za cash (tj. za tesko ustedjenu gotovinu), nego kad se kupuje na kredit (tj.
imam da pocnem, a priticace u medjuvremenu sa strane).
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:02 - pre 158 meseci
Dobro onda...Kako je zaustavljen najcuveniji genocid, onaj u Ruandi? Kakva je bila intervencija zapadnih sila? Znas li uopste?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:08 - pre 158 meseci
Hteo sam da kazem da neke stvari nikako ne mogu biti normalne u bilo kakvom drustvenom uredjenju (hint, kamenovanje i bicevanje zbog sexa) i da je nenormalno ostaviti neku drzavu na miru dok kolje svoje gradjane praveci se da nisu tvoja posla.
Ti si svaki put navodio pricu na nesto drugo, to nikad nisi komentarisao niti dao svoje misljenje.

Meni ja jasno da bi vi hteli da pricamo o politici, zlom zapadu, itd, ko je kriv ko nije, sta bi bilo kad bi bilo, ali mene to stvarno ne zanima. Potpuno druga tema.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:10 - pre 158 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Rwandan_Genocide

 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:12 - pre 158 meseci
Znaci ili ne znas sta se desavalo u Ruandi, ili ne zelis da napises da nikakve intervencije zapada nije ni bilo.

The definition of 'genocide' was an international sticking-point. There'd been at least 10 clear warnings to the UN of the 'Hutu power' action, including an anxious telegram from the UNAMIR commander to the then UN Secretary- General (Boutros Boutros Ghali) three months before the event. The UN Security Council met in secret after the start of the violence. At this meeting Britain urged that UNAMIR should pull out (and later blocked an American proposal to send in a fact-finding mission when the death toll had reached six figures). Council members resisted admitting 'that the mass murder being pursued in front of the global media was in fact genocide': genocide involved action no-one wanted to take. Once it was inescapably clear that genocide was indeed going on, it was too late. (The USA had actually banned its officials from using the term. Finally, in June, Secretary of State Warren Christopher grumpily conceded 'If there's any particular magic in calling it genocide, I've no hesitancy in saying that'.)

The USA, asked to send 50 armoured personnel carriers to help UNAMIR save what and whom it could before its departure, marked time and then sent the APCs to Uganda. Asked to use its hi-tech skills to get the génocidaire radio off the air, America replied, 'the traditional US commitment to free speech cannot be reconciled with such a measure', on this occasion. France, a backer of most French-speaking African governments, had been backing the genocidal government: it was one of their generals who advised the Hutus to 'improve their image' (hence, perhaps, the order to keep corpses out of the sight of cameras).

O takvom mesanju ti pricas? Poredis ovo i napad na Libiju?
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:38 - pre 158 meseci
Citat:
DaliborP: Meni ja jasno da bi vi hteli da pricamo o politici, zlom zapadu, itd, ko je kriv ko nije, sta bi bilo kad bi bilo, ali mene to stvarno ne zanima. Potpuno druga tema.


Tema je "dižu se braća arapi", tako da je u skladu sa temom zašto se dižu. Kako je uopšte došlo oružije u ruke pobunjenika?
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 15:50 - pre 158 meseci
Svako svome oteo subasi.
Citat:
triac: jalajajala alalalala iiiiiiiiiiiiijuuuuuuuu jalajalajala alalalalaala aaaaaa
Je li, jesi potrazio nekad strucnu pomoc zbog tih tvojih napada dreke?
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 16:13 - pre 158 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Svako svome oteo subasi.
Je li, jesi potrazio nekad strucnu pomoc zbog tih tvojih napada dreke?


Cekam da mi ti kazes iskustva, vidim tebi ne pomaze, dobro te radi pa sve cekam da promenis ustanovu i kazes iskustva sa drugom...

Dalje nema nikakvih napada dreke, vec samo posebnog naglasavanja odredjenih reci...sto ce reci dajem si umetnicku slobodu.

p.s

Zasto se rugas islamskom svetu i njihovoj molitvi, i jos meni stavljas da sam oponasao njihovu tradiciju sa jalajaaa alalala...postuju tudju kulturu.

Postavi nesto originalno:

 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.229.*



+702 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 16:39 - pre 158 meseci
Citat:
vilil1:Te genocide po africi su upravo i organizovale zapadne zemlje. Zlato, dijamanti, rudno bogatstvo...instaliranje marionetskih vlada...

LOL :D Zaboravio si i onaj deo gde su ljubomorni na njihov način života jer umeju da se opuste i uživaju u životu, a na zapadu rintaju po 12 sati dnevno i ne poznaju prvog komšiju :) I da imaju četvrtu armiju na svetu.

Mislim, iste te gluposti se evo već dvadeset veselih godina pričaju i za Srbiju/Balkan, a realnost je da su u pitanju do te mere primitivne sredine da nikoga nije briga za te imbecile.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 17:45 - pre 158 meseci
@Devengari

Pogledaj ovaj film i reci da li postoji mogućnost da će u budućnosti neki sličan film biti napravljen o stvarima koje se dešavaju danas?

Narod Konga je po merilima naše civilizacije bio primitivan i imao je kaučuk, koji je u vreme kralja Leopolda II bio veoma tražena roba.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.229.*



+702 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 19:07 - pre 158 meseci
Pusti me s filmovima, molim te. Bio dole, pričao s ljudima.

Niko nije rekao da ih ne eksploatišu, čoveku može da ih bude žao:
a) ako nikada nije proveo neko vreme među njima
i/ili
b) samo do određene granice

Ja samo malo manje skrupula da imam bio bih prvi koji bi iskorišćavao koga stignem po raznim Balkanima, Afrikama i latinskim Amerikama. Znači, dušu dalo, ništa lakše. A takvih s manjkom skrupula na ovom svetu ima koliko hoćeš.

Prihvatite jednu prostu i poražavajuću istinu: ljudi u tim sredinama nemaju veće neprijatelje od samih sebe.

Jednostavan test: ukoliko bi nestao samo primitivizam o kome ja pričam, a spoljni pritisci ostali, ti ljudi bi rešili najveći deo (ne sve ali glavni deo) problema koji imaju. Ukoliko bi nestalo samo to o čemu ti pričaš (interesi i mešanje zlih zapadnih imperijalističkih sila), a mentalitet ljudi ostao na pećinskom nivou na kome je sada, tim ljudima ne bi bilo bolje uopšte. Ja iza ovoga stojim 100% i to je ono što zli Amerikanci kažu "first things first". Ili kao što je jedan tip meni rekao kada sam bio mlađi i uzeo tako nešto da filozofiram i palamudim, a on će: vidi sine, kako da ti objasnim… ti rešavaš ovo (i tu mi pokaže dlanom iznad glave), a nisi rešio ovo (dlan pored noge). I od tada sam prestao da palamudim.

Nego, kada će neko da snimi film o tome kako se norveškom narodu otima nafta?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 20:08 - pre 158 meseci
Momcino da ti kazem nemoj zabajevavati narod. Ti strani odlicno neguju sistem koji je tu negde dole dlanom kod noge, jer u takvom sistemu ti je zarada mnogo veca. Drzava u kojoj raste standard, je protivnik profita u kopanju dijamanata, minerala i nafte.
Sta bi bilo da ih ostave na miru, ko zna, svasta bi bilo, mozda bi se pojeli medjusobno rdjavim kasikama.to ne menja cinjenicu da ih odvaljuju od zivota. a da su i ti crnci ljudi.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 20:14 - pre 158 meseci
Polako, prvo da otmu ovima sto ne mogu da se brane. Posle ce na ove vece - prvo nizi dlan... laksi problem... manja opasnost i "ulaganja", veca korist.

 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 20:47 - pre 158 meseci
Lele, ala ovi momci raskrinkavaju najtajnije operacije masona i iluminata!
Dzaba tajne sjednice iza zatvorenih vrata kad ovi nasi strucnjaci jbeu sve u 16...

Ja mislim da oni u Pentagonu, prije nego bilo kakvu operaciju pocnu sprovoditi, prvo prolistaju UMZ i MZ da vide da nisu sta propustili ili previdjeli...
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 20:53 - pre 158 meseci
Ma jok... prvo tebe okrenu crvenim telefonom, da se "otreses" malo... :)
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 20:58 - pre 158 meseci
Dobro, pusti to. Nego kako ide popravka svijeta!
Koliko si izgubljenih dusa dosad spasio?
Kako ide to sa uticajem na tvoju porodicu i blizu okolinu o kome si malocas pricao? Objasnjavas li im sta se desava? Slusaju li otvorenih usta?

Daj da cujemo konkretne rezultate, mani se ti toga teoretisanja.

 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 21:12 - pre 158 meseci
Ne treba ja nista globalno da popravljam... dovoljno cinjenica ispliva samo, tj. za one koji znaju citaju... tolika prljavstina i demagogija tesko da moze da se sanira propagandom - posebno ne u danasnje vreme (jedan click i necije fotke se razmile po svetu putem interneta).

Citat:
Nemački nedeljnik "Špigl" objavio je u svom najnovijem broju šokantne fotografije američkih vojnika koji poziraju kraj leševa ubijenih Avganistanaca. Špigl tvrdi da poseduje 4.000 autentičnih fotografija i video snimaka koji prikazuju iživljavanje američkih vojnika nad civilima.

Sa tri objavljene fotografije u kameru se smeše dva američka vojnika čija je jedinica avganistanske civile ubijala rekreacije radi, piše u objašnjenju uglednog nedeljnika. "Špigl" tvrdi da poseduje 4.000 ovakvih fotografija i video snimaka, ali da je objavio samo tri koje su dovoljne da se ispriča priča o američkoj jedinici koju su novinari istraživali pet meseci, i na kraju je nazvali "jedinica ubica".

http://www.vesti-online.com/Ve...vljali-s-mrtvim-Avganistancima
http://www.guardian.co.uk/worl...ed-pictures-murdered-civilians
http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,752310,00.html

Citat:
The case has already created shock around the world, particularly with the revelations that the men cut "trophies" from the bodies of the people they killed.

Citat:
The suspects are accused of having killed civilians for no reason and then of trying to make it look as though the killings had been acts of self-defense. Some of the accused have said the acts had been tightly scripted.


Tako to rade oslobodioci...



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 23.03.2011. u 22:31 GMT+1]
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 21:26 - pre 158 meseci
Tako to rade svi.

I ti Afganistanci su dolazili u Bosnu, pa se slikali sa odsjecenim glavama.
 
0

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi23.03.2011. u 21:30 - pre 158 meseci
I to zasta, za neku demokratiju ili platu


Kazem ja Coca Cola je zakon



p.s

I ja vas molim da nagovestite o kakvim je slikama rec, meni se utroba prevrne u sekundi :(
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 181248 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.