Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima

elitemadzone.org :: TechZone :: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 88312 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima20.02.2011. u 16:05 - pre 160 meseci
deo koji sam napisao za izolaciju sa stiroporom iznutra je moje misljenje, sto znaci da smaram da je to nuzno zlo i kao takvo je bolje resenje od nikakve izolacije

deo sa lamperijom je samo podatak da izolacija iznutra NIJE od jucer, nego da postoji vec decenijama
i ja ne vidim razliku izmedju lamperije sa stiroporom u rostilju ili gips ploca sa izolacijom i zalepljenog stiropora ( ne bukvalno, naravno)
i delovanjem na vanjski zid ( ona budj, vlaga i sl)

valjda , ako zid dise, onda zid dise na drugu stranu, luftira od izolacije

ako bi slusali strucnjake sta je dobro -a sta nije, pola nas u Srbiji ne bi nikada uselili u svoje kuce


luccio
to sto tvoj komsija ima kondez,
ajd realno
jel moze da se uhvati kondez na storiporu
moze
a odakle kondez

kad kuva pasulj ili susi ves u prostoriji gde ima kondez, da li mozda luftira ili izvlaci visak vlage
ima negde skoro pa detaljno opisano kako se resiti vlage, odnosno spreciti kondezaciju

kao sto rekoh - anegdota, ovo sa decom


a i za kvadraturu - nije valjda da ne uvidjas da su cifre odokativne,

a naprotiv, matematika i fizika su mi isli, a i ovi strucni predmeti, dok istoriju, geografiju i ostale bubacke predmete nikako nisam mogao svariti



i na kraju
niko ovde nikoga ne nagovara, samo prenosim LICNO iskustvo, na svakome je odluka sta ce uraditi.

sarkasticno ili ne, pitanje je samo kako ce osoba protumaciti kompletan post
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

sajk0
Novi Sad,Srbija

Član broj: 282943
Poruke: 3
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 12:45 - pre 158 meseci
pozdrav. Nisam siguran da ova tema potpuno odgovara mom problemu,al recimo da je slicna. Dakle,

zivim u dvosobnom stanu. spoljni zidovi (koji gledaju ka ulici) nisu od cigle nego limeni. da pojasnim: staklo je od zida do zida,a od poda do stakla (oko 1 m) je neki lim....ne znam koji je tacno materijal u pitanju. Problem je u tome sto je zimi u stanu kao u zamrzivacu,a leti kao na rostilju. E sad,moje pitanje je: Da li je pametno na taj lim nalepiti stiropor debljine oko 3cm? Mislio sam da je to neko resenje,pa me zanima sta vi mislite o tome? S obzirom da stan gleda na ulicu, ne smem kvariti estetski izgled zgrade,a i podstanar sam,tako da neki veliki radovi ne dolaze u obzir. Mislio sam da uradim to,a gazda kad se smisli da stavi mozda gipsane ploce preko..... Molim Vas za brz odgovor,pozdrav od pečenog Sajka
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 12:55 - pre 158 meseci
Šta god da staviš od termoizolacionih materijala -neke koristi će biti.
Ipak, pazi: Vlaga je ovde najveći neprijatelj. Ako ne postaviš "parnu branu" zimi će se vlaga kondenzovati na taj lim, iza stiropora, i neće moći da se osuši. A onda - zna se. Buđ !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

sajk0
Novi Sad,Srbija

Član broj: 282943
Poruke: 3
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 13:23 - pre 158 meseci
hmmm,da,to sam i ja mislio. sta predlazes? sta je po tebi najbolje resenje? ne bih to radio sam,ipak bih pozvao nekog majstora,al bih voleo da znam koliko bi najbolje resenje moglo da me kosta (dobro,mozda ne mene direktno,ipak bih video sa gazdom da to ide o njegovom trosku,a s obzirom da je slabo zainteresovan...)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 14:19 - pre 158 meseci
Pazi, nema tu nikakve visoke tehnologije. U 99.99% običnih kućnih izvedbi to se radi na dva načina:

1. Konstrukcija od pocinkovanih profila (rigips, knauf), između profila ide termoizolacija (mineralna vuna/stiropor), preko toga najlon (parna brana) i na kraju gips-kartonska ploča
2. Konstrukcija od letvi, između letvi termoizolacija (mineralna vuna/stiropor), preko toga najlon (parna brana) i na kraju lamperija.

Prvi način je savremeniji i danas je veoma rasprostranjen, a drugi način je stariji, i u današnje vreme skuplji i ređi. Sve varijante koje ne sadrže jedan od tri bitna elementa (termoizolacija, parna brana, završni/zaštitini sloj) su budževina kratkog veka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

sajk0
Novi Sad,Srbija

Član broj: 282943
Poruke: 3
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 14:45 - pre 158 meseci
. Znaci,sad cu ja da polepim stiropor i to neka bude privremeno dok ne navatam gazdu da odradi kako treba! Hvala ti puno!!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 15:07 - pre 158 meseci
Pa dobro, preko leta sigurno neće biti kondenzacije vode na limenom zidu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima07.04.2011. u 20:39 - pre 158 meseci
najbolje da se sa gazdom dogovoris da tu ugradis neki PVC portal umesto postojeceg, a da ti on to prizna kao kiriju

koliko sam shvatio radi se o necemu sto je od poda do plafona i od zida do zida, a verovatno moze da se izvadi
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima01.01.2016. u 19:01 - pre 101 meseci
Lepljenje stiropora iznutra.
Provereno dobra stvar.Dobijes izolaciju i zastitu od kondensa.O TOPLOTI DA NE GOVORIM ALI PISEM O IZOLACIJI samo spoljnih zidova iznutra.Na zid ide premaz da prihvati lepak onda stiropor pa lepak pa mrezica pa lepak glet i jupol.Prica o budji i o tome da se zidovi ne ugreju je laz .To da se brzo ugrijui brzo ohlade isto ne stoi.Nravno ako imate vlagu po zidovima da ce biti problem i netreba to raditi.A li za toplotu i kondens je majka mara.Samo ako imate zdrave zidove.
 
Odgovor na temu

zoranran
Beograd

Član broj: 29602
Poruke: 2



Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima02.01.2016. u 13:27 - pre 100 meseci
Evo mog iskustva sa izolacijom unutrašnjih zidova stiroporom.
Izolacija je urađena sa stiroporom 3cm debljine na spoljnim zidovima pre DEVET godina.
Nemam nikakve probleme sa pojavom kondezata i buđi.
Prostor se dobro provetrava tako da to sigurno utiče na to da se ne pojavljuje kondez i buđ.
Zimi je dosta toplije i drastično je smanjena potrošnja električne energije za zagrevanje.
Nedostaci su:
-smanjenje prostora
-površine su osetljivije na oštećenja, ali se to lako popravlja
-teža je montaža stvari na zidove, to jest moraju se koristiti duži tiplovi i zavrtnji
Moj zaključak je da je izolacija stiroporom iznutra opravdana i isplati se sigurno.Ali,ako postoji mogućnost da se uradi spolja to treba obavezno uraditi ipak je to pravo rešenje.
 
Odgovor na temu

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima01.02.2017. u 16:00 - pre 87 meseci
Ida se ostete zidovi to se lako popravi.Nemoraju slike da se kace bas na spoljne zidove koji su uradjeni.Pravila nalazu da se spolja radi izolacija.Ali sam kod kolega uocio da i pored spoljne izolacije dobiju budj i kondenz po zidovima.Razlog kondens zbog povecanog procenta vodene pare.Jednostavno ne moze ves masina u kupatilo pa ves na zicu .
Treba izolovati samo spoljne zidove.Jeftino je jos ako mozes sam da uradis.Mterijal kosta 150 evra za stan od 60 kwadrata.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 88312 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.