Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21276 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje26.02.2011. u 22:30 - pre 159 meseci
Citat:

Osnovni sud u Čačku doneo je rešenja kojima se dozvoljava prodaja stanova četiri najveća dužnika za grejanje u gradu. Tim novcem namiriće se dugovanja koja vlasnici ovih nepokretnosti imaju prema JKP ’’Čačak’’, a koja se kreću između 600.000 i 700.000 dinara. Očekuje se da će uskoro biti doneseno još osam ovakvih rešenja.

Jedan od vlasnika stanova predviđenih za prodaju tvrdi da će se pre spaliti na trgu nego što će dozvoliti da mu oduzmu stan.


A direktor JKP-a kaže:
Citat:

Iscrpli smo sva zakonska sredstva za naplatu duga. Najpre smo pokušali s plenidbom pokretne imovine iz domaćinstva, potom s blokadom ličnih primanja, pa sa zaplenom automobila. Kako ništa od toga nije dalo rezultate jer je, po pravilu, zvanično zavedeno da je dužnik nezaposlen ili da mu se firma i imovina vode na nekog drugog, kao krajnju meru smo prvi od svih javnih komunalnih preduzeća u Srbiji podneli predlog za prodaju nepokretnosti

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...tanove-zbog-dugova-za-grejanje

Eto ti ga sad!
Ko bi rekao da će da stvaaarno traže pare. A lepo je bilo grejati se za dž. Ko bre da plaća, je l' znaju oni koliko košta grejanje za stan od 70 kvadrata, a?
Bedak.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 09:04 - pre 159 meseci
Ne želim da branim nikoga ko mene kao redovnog platišu vuče za nos ali ako si već potegao primer tog čoveka koji preti da će da se spali, hajde mi objasni jednu stvar. On se sudio s bivšom firmom u vezi otkaza koji je dobio i sud je doneo pravosnažnu presudu da mu firma duguje preko milion dinara. Dakle, dovoljno da dva puta plati taj dug za grejanje. On taj dug ne može da naplati zbog toga što pravni mehanizmi u državi ne funkcionišu. Odakle onda pravo državi da mu zaplenjuje stan?

Meni to nije jasno, da čoveku duguju milion dinara, on duguje 550 hiljada i rezime je da mu oduzmu stan vrednosti nekoliko desetina hiljada evra. Stvarno ne razumem.

A najveći privatni dužnici su koliko sam razumeo naši uspešni bizmismeni i vlasnici vila na Dedinju, skoro je neko pričao o tome iz EPS-a ili elektrana, da je prosečan dug za struju privatnih vila na Dedinju nešto blizu milion dinara. Zašto se ne zaplenjuju vile po Dedinju nego stanovi po Čačku? Znači, ja ne pitam zašto se zaplenjuju stanovi dužnika. Pitam ukoliko imaš milionera na Dedinju koji duguje 550 hiljada dinara za komunalije i ukoliko imaš nekog anonimusa iz Čačka koji duguje 550 hiljada dinara za komunalije dok u isto vreme njemu duguju milion dinara, zašto se pleni stan ovog čoveka iz Čačka, a ne vila ovog s Dedinja? Dok neko ne odgovori na ovo pitanje ne može da govori kako postoje zakoni i kako se moraju plaćati računi.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 10:13 - pre 159 meseci
Citat:
Devanagari: Pitam ukoliko imaš milionera na Dedinju koji duguje 550 hiljada dinara za komunalije i ukoliko imaš nekog anonimusa iz Čačka koji duguje 550 hiljada dinara za komunalije dok u isto vreme njemu duguju milion dinara, zašto se pleni stan ovog čoveka iz Čačka, a ne vila ovog s Dedinja? Dok neko ne odgovori na ovo pitanje ne može da govori kako postoje zakoni i kako se moraju plaćati računi.
Kao sto rece onaj iz novog sada, "on je milioner, njemu se moze", a ovom drugom ne, jbg...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 10:24 - pre 159 meseci
Citat:
Devanagari: On se sudio s bivšom firmom u vezi otkaza koji je dobio i sud je doneo pravosnažnu presudu da mu firma duguje preko milion dinara. Dakle, dovoljno da dva puta plati taj dug za grejanje. On taj dug ne može da naplati zbog toga što pravni mehanizmi u državi ne funkcionišu. Odakle onda pravo državi da mu zaplenjuje stan?

1. Ne oduzima njemu stan država već JKP "Čačak". To što je igrom slučaja država većinski vlasnik tog preduzeća, nema nikakve veze. Privatna firma bi samo mnogo ranije reagovala i naplatila dug.
2. Pravni sistem očigledno funkcioniše. Ali opet, to što neko njemu duguje, to njega ne oslobađa dužnosti da plati ono što koristi. Kako bi bilo da uđe u radnju, napuni kolica sa robom i išeta bez plaćanja uz objašnjenje da su njemu dužni milion dinara, što bi sad on radnji plaćao bednih par hiljada?


Citat:
Devanagari
Meni to nije jasno, da čoveku duguju milion dinara, on duguje 550 hiljada i rezime je da mu oduzmu stan vrednosti nekoliko desetina hiljada evra. Stvarno ne razumem.

Pojasniću ti.

On duguje za grejanje 5000 evra, a stan mu vredi da kažemo 40000 evra (tu vrednost je odredio procenitelj).

JKP "Čačak" nakon oduzimanja stana objavi aukciju za prodaju stana istavi da je vrednost 40 hiljada evra. Nema zainteresovanih. Na sledećoj aukciji stavi da je početna vrednost 30 hiljada, opet ništa. Na trećoj aukciji stavi da je početna vrednost 20 hiljada, ima zaintereosvanih kupaca i stan se izlicitira na 25 hiljada evra. JKP "Čačak" od te sume naplati dug, pokrije troškove oko zajebancije sa aukcijom i vrati dužniku kusur (nešto ispod 20 hiljada evra).

Dužnik, ukoliko nije želeo da dođe do toga da mu oduzmu stan i prodaju ga na aukciji, je mogao da sam nađe kupca za 35-40 hiljada, proda stan, izmiri dugovanja i ostalo bi mu mnogo više novca u džepu. Međutim neko ko je dovoljno bahat/glup/bezobrazan da 10 godina ne plaća grejanje i ima za vratom gomilu sudksih izvršilaca, očigledno ne razmišlja baš najbistrije.

Citat:
Devanagari
A najveći privatni dužnici su koliko sam razumeo naši uspešni bizmismeni i vlasnici vila na Dedinju, skoro je neko pričao o tome iz EPS-a ili elektrana

Pre bih rekao da je to najobičnija žvaka za mase...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 11:09 - pre 159 meseci
Citat:
ventura:2. Pravni sistem očigledno funkcioniše.

Ako covjek ne moze da naplati svoja dugovanja, i pored pravnosnazne presude, onda pravni sistem ocigledno ne funkcionise.
Ako cak i neki mogu svoja dugovanja da naplate, a neki ne mogu, takodje ni u tom slucaju pravni sistem ne funkcionise jer to nije pravo nego nesto drugo.
Mozes ga nazivati kako god hoces, cak i imenom "pravo", ali to sa pravom nema nikakve veze.
To je ono "Svi smo mi jednaki pred zakonom, samo su neki jednakiji od drugih..."

Naravno da elektrodistribuciju ne treba da interesuje ko tome covjeku sta duguje i zasto, ali drzavu treba jer izmedju ostalog to je jedan od razloga zasto drzave i postoje. Jer ako drzava omogucava elektrodistribuciji da naplacuje svoje dugove, onda treba i svakom ostalom. I to po redu, a ne na preskoke.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:12 - pre 159 meseci
Citat:
Odin D.: Ako covjek ne moze da naplati svoja dugovanja, i pored pravnosnazne presude, onda pravni sistem ocigledno ne funkcionise.


On je 99. godine imao izbor da prihvati rešenje o otkazu i da traži bilo kakav posao ili da se tuži sa firmom/državom i sve dok se ne okonča sudski proces nema pravo da se zaposli. On je izabrao drugu opciju što znači da ili nije ništa radio od onda (što bi značilo da su 11 godina živeli od vazduha) ili je ipak radio na crno i nije platio državi nijedan dinar poreza, a onda je dobio sudsko rešenje da mu ta ista država isplati plate kao da je sve to vreme radio u Magnohromu. I sad ti lepo napadni taj pravosudni sistem kako ne funkcioniše pa da neradnici brže dobiju pare od države za period koji nisu radili i nisu mogli ništa da zarade za propalu firmu, istovremeno vrlo verovatno radili na crno i izbegli da plate porez istoj toj državi, nisu plaćali centralno grejanje već su zbog toga druge budale plaćale po višoj ceni da bi nadoknadili gubitke javnog komunalnog.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:27 - pre 159 meseci
Citat:
ventura: Pre bih rekao da je to najobičnija žvaka za mase...
Mozda. Ali mislim da je Tadic licno priznao da Vlada ne placa grejanje i slicne "sitnice". Ne drzite me za rec, ali bilo je crno na belo u medijima. Da li vlada ili parlament ne secam se tacno, uglavnom sam vrh. Evo http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=470373

Osom toga, ako neko ne placa 1 mesec grejanje to je sitna stvar, mozda greska, mozda posta nije prosledila pare iako si platio na vreme (kao sto se nama desilo i iskjlucili nam telefono odmah sledeci mesec). Ako neko ne placa grejanje 2 meseca to vec nije u redu i trebalo bi da mu posalju opomenu pred iskljucenje, a ne da cekaju da prodje "milion" meseci pa tek onda da reaguju. Ako nema tehnickih mogucnosti zalim slucaj - ili ga pustite da se dzabe greje ili zatvorite celoj zgradi grejanje pa neka ga komsije nateraju da placa. Ovako, smatram da su njihova potrazivanja velikim delom zastarela, najvise sto bih im dosudio da im se plati unazad za 2 meseca i nista vise, a zbog toga ne moze da se prodaje stan.

Nemoj mi samo govoriti o pravu u ovoj drzavi, jer ga jednostavno nema. Moja majka prodala nekretninu 1993 godine, izmirila prema drzavi sve obaveze i preselila se u drugi stan, kupljen od dela onog novca. Proslo vise od 10 godina, sve OK, iznenada stize joj opomena sa pretnjom prinudnog izvrsenja da izmiri dugovanja za porez i kamatu za 2008(?) godinu, u visini od oko 80.000 dinara! Posle je morala da ide cak tri puta kod njih, jer su ponovo i ponovo slali isto resenje, uprkos prvoj i drugoj poseti kod njih i tek treci put je dobila zvanicno uverenje da ne duguje nista i sad su ucutali. A nije bila jedina, u opstini ili iznad nje su masovno zabrljali, kaze majka da su hodnici bili puni gradjana koji su dosli da reklamiraju slicnu stvar.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:34 - pre 159 meseci
Citat:
BluesRocker: On je 99. godine imao izbor da prihvati rešenje o otkazu i da traži bilo kakav posao ili da se tuži sa firmom/državom i sve dok se ne okonča sudski proces nema pravo da se zaposli.
I sta sad ti pokusavas da dokazes? Stvarno mi nije jasno. Ako cemo da postujemo zakone, onda moramo da ih postujem cak i isplatom plata onome KOJI NIJE RADIO, a nije radio jer se sudio sa drzavom po vazecim zakonima, nema veze sto je on MOZDA radio na crno, MOZDA nije platio porez i slicno!

Ovo su stavovi zbog koji nam je kako nam je. Nema u pravu "MOZDA". Mozda se on svo ovo vreme nije grejao, zatvorio covek ventile i gotovo. U mom stanu je zatvoreno 4 radijatora od 7 vec godinama, jer mi je stan iznad podstanice za c.grejanje i u njemu je najcesce previse toplo i sta sad? Nista, placam i dalje, jer nemam snage da se sa njima ubedjujem da izoluju svoju podstanicu da nemam +28 C u stanu kad je napolju -2 C.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:39 - pre 159 meseci
^^
Cek, zar ne platis koliko potrosis?
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:48 - pre 159 meseci
Citat:

Nisi ništa skapirao, šteta što si potrošio toliko vremena da odgovoriš na retoričko pitanje… Da ti ponovim samo jednu stvar: „Znači, ja ne pitam zašto se zaplenjuju stanovi dužnika.”

Citat:
Odin D.: ali drzavu treba jer izmedju ostalog to je jedan od razloga zasto drzave i postoje. Jer ako drzava omogucava elektrodistribuciji da naplacuje svoje dugove, onda treba i svakom ostalom. I to po redu, a ne na preskoke.

Ovo je suština, dakle zašto mi uopšte živimo u društvenom uređenju kakvo je npr. država, zašto ne živimo u plemenskoj zajednici, hordi, feudalnom sistemu vladavine?

BluesRocker, sve to stoji što si napisao ali ničemu ne služi. Šta bi rekao da sada konkretno treba učiniti?
1. Poštovati zakon — to znači da on treba da dobije novac. U tom slučaju neće ni biti duga prema državi, šta onda da mu zaplenjuju? Možda da ga teraju da dokazuje od čega je živeo sve ove godine, ali koliko to ima šanse na sudu? (btw & fyi, ja sam kao student sam izdržavao majku i oca koji nisu radili, tako da je po tvojoj logici neko mogao da ih pohapsi zbog nepostojeće utaje poreza. Mislim, glupost)
2. Ukoliko definitivno ne može da dobije pare, to znači da je zakon ni;emu ne služi jer je nesprovodljiv, pa zašto bi onda on poštovao odluku suda da mu se oduzima stan? U tom slučaju niko ne poštuje zakon i odluke suda.
3. Da se ne sprovede sudska odluka da se njemu isplati novac ali da se sprovede da mu se oduzme stan jer novac duguje.

Ne znam zašto ali često sam pod utiskom da ljudi zapravo imaju najmanje problema sa principom pod 3., ono lakonski „jbg, tako stoje stvari”.

Neka me isprave ljudi koji žive u uređenim zemljama ali čini mi se da institucije poput agencije za naplatu dugovanja i sl. služe upravo za to da se ovakve sumanute stvari ne bi dešavale.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:50 - pre 159 meseci
Sad sam bio kod prijatelja u jednoj zgradi, baš u Ča i pričaju mi.
Likovi sa poslednjeg sprata, iako vozaju 2-3 automobila ne plaćaju grejanje ihaaj otkad. A ironija je da su i oni sami neki građevinski preduzimači.
Što se ne požališe kad su kupili stan za 100 eura, nego će sad da kukaju kad im zaplene stan? A to je jdan primer.

Ono - ljudi se snalaze, rade na crno, ne plaćaju porez - neki verovatno ne mogu drugačije ni da zarade.
Ali da sad poskupljuje grejanje ili da ga isključe ljudima koji redovno plaćaju, zbog onih koje baš briga i godinama se greju za dž, to neće da može.

Kao sa kartama za GSP. Npr. ne uspeju da naplate karte, propadne GSP, dođu privatnici i naplate sve. Ali - naplate.
E isto i ovde, moraće da se naplati, pa bio JKP državni ili ne bio.

 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 12:53 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666: ^^
Cek, zar ne platis koliko potrosis?

Ne, kod nas su kalorimetri ugrađeni na jako malo mesta (uglavnom noviji objekti). Toplane su krenule u pilot-projekat da ih ugrađuju i u starije objekte ali su ih brže-bolje poskidali kada su shvatili da korisnici plaćaju više paušalno nego kada bi plaćali stvarnu potrošnju.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 13:02 - pre 159 meseci
Citat:
Isak666:
^^
Cek, zar ne platis koliko potrosis?

Jok. Ja imam još specifičniji problem. Meni su već godinama zavrnuti svi radijatori u stanu, izuzev jedan u kupatilu. Ja nisam iznad podstanice za centralno grejanje, ali jesam iznad komšije koji je odvrnuo grejanje kao da se priprema za život u paklu, i ispod drugog komšije istog odnosa prema grejanju (valjda ih boli uvo jer se ne meri njihova pojedinačna potrošnja). A grejanje plaćam više od struje, vode, telefona, kablovske i interneta...

Pre nekoliko meseci bili na vratima neki ljudi iz toplane, vrše anketu za izmenu sistema grejanja po kom bi se potrošnja računala po stanu (dakle, ništa obavezujuće nisu pitali, već samo da vide kakav stav preovladava). Cena: 50 € po radijatoru; to su stvarno smešne pare, isplatilo bi mi se već kroz tri-četiri meseca. Ja, naravno, rekao da sam zainteresovan. Od tada nisam čuo ništa o tome.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 13:09 - pre 159 meseci
Ludilo.
Pa secam se jos, mislim, 2006. da se u NS najavljivalo da ce se ova prica zavrsiti za dve godine za sve stanove uz neke kredite povoljne i sufinansiranjem toplane.

Pa sva ova prica oko placanja/dugovanja je besmislena kad sve to funkcionise naopako.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 13:12 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: I sta sad ti pokusavas da dokazes? Stvarno mi nije jasno. Ako cemo da postujemo zakone, onda moramo da ih postujem cak i isplatom plata onome KOJI NIJE RADIO, a nije radio jer se sudio sa drzavom po vazecim zakonima, nema veze sto je on MOZDA radio na crno, MOZDA nije platio porez i slicno!

Nemam ništa protiv da se poštuje zakon, ali onda neka se ne vezuje Javno komunalno Čačak sa Magnohromom. Pravo ne pravi nikakvu vezu između ta 2 duga. Ja samo rekoh da ne može da se napada pravosudni sistem Srbije što nije efikasan da svakom ko je tužio državu da mu plati nerad dobije pare juče, a taj ko je tužio i dobio presudu da mu se plati nerad istoj državi nije platio dinar poreza na ono što je radio sve to vreme jer sigurno nije živeo od toplog vazduha.

Citat:
Devanagari: BluesRocker, sve to stoji što si napisao ali ničemu ne služi. Šta bi rekao da sada konkretno treba učiniti?
1. Poštovati zakon — to znači da on treba da dobije novac. U tom slučaju neće ni biti duga prema državi, šta onda da mu zaplenjuju? Možda da ga teraju da dokazuje od čega je živeo sve ove godine, ali koliko to ima šanse na sudu? (btw & fyi, ja sam kao student sam izdržavao majku i oca koji nisu radili, tako da je po tvojoj logici neko mogao da ih pohapsi zbog nepostojeće utaje poreza. Mislim, glupost)
2. Ukoliko definitivno ne može da dobije pare, to znači da je zakon ni;emu ne služi jer je nesprovodljiv, pa zašto bi onda on poštovao odluku suda da mu se oduzima stan? U tom slučaju niko ne poštuje zakon i odluke suda.
3. Da se ne sprovede sudska odluka da se njemu isplati novac ali da se sprovede da mu se oduzme stan jer novac duguje.

Rešenje je da se ostavi državi da to reguliše.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 13:19 - pre 159 meseci
Na stranu sve, imam par poznanika koji zive u zgradama koje se greju na daljinsko grejanje. Slucaj je takav da u tim zgradama ima ljudu koji nisu placali i jos uvek neplacaju grejanje, a zive u tim stanovima i preko 20 godina. Tako da su tu razni slucajevi prisutni, od stvarno losih ekonomskih situacija, ljudi koji su ostajali bez finansijskih primanja, znaci razlicitih zivotnih prica, do onih koji su imali ali nisu hteli da placaju, tako da odnekle se mora krenuti, samo su trebali da prethodno sagledaju sta i kako, meni ovo sa strane opet deluje da se led lomi na tankom, to jest na one koji su stvarno ugrozeni, dok one koji imaju nisu zahvaceni ovim desavanjima i prodajom nekretnina.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 15:05 - pre 159 meseci
Danas bas izaso dodatak te vesti u Blicu, u Srbiji cirka 2,500,000 duznika sa sudskim postupcima u toku. Verovatno se neki poklapaju po vise puta ali situacija je ocigledno indikativna o stanju anarhije u Srbistanu. Najgore od svega je sto dobar deo tih duznika moze da plati, ali kombinacija nakaradnih prioriteta (pljuge, kafana i benzin pre racuna) i kompletna nesposobnost sudstva dovela su do toga da ljudi ne placaju jer ih boli ona stvar. Bice ovoga sve vise kako se narod bude sudarao sa surovom realnoscu o siromastvu nacije.

Ipak je b92
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?nav_id=495502
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 15:58 - pre 159 meseci
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 17:00 - pre 159 meseci
Citat:
Danas bas izaso dodatak te vesti u Blicu, u Srbiji cirka 2,500,000 duznika sa sudskim postupcima u toku. Verovatno se neki poklapaju po vise puta ali situacija je ocigledno indikativna o stanju anarhije u Srbistanu. Najgore od svega je sto dobar deo tih duznika moze da plati, ali kombinacija nakaradnih prioriteta (pljuge, kafana i benzin pre racuna) i kompletna nesposobnost sudstva dovela su do toga da ljudi ne placaju jer ih boli ona stvar. Bice ovoga sve vise kako se narod bude sudarao sa surovom realnoscu o siromastvu nacije.

A zašto misliš da je baš to najgore od svega. Po meni je to sasvim normalna pojava da i oni koji imaju ne plaćaju, jer tako ispadaju budale. Najveći problem je država, ili tačnije neefikasno sudstvo. Da je sudstvo efikasno, ni ovog problema ne bi bilo, jer bi ovaj čovek dobio ono što mu duguju i za šta postoji pravosnažna presuda, a JKP bi imao odakle da mu naplati dug i mirna Bačka. Takođe, čitam sad taj tekst koji si linkovao i nešto mi je zapalo za oko
Citat:
Sve do 1999, kada sam ostao bez posla u Magnohromu, redovno sam plaćao grejanje. Ali, kada sam ostao bez primanja, s obzirom na to da ni deca nisu radila, nije se imalo odakle"

Citat:
Ljubodrag je, inače, tek od januara ove godine počeo da prima penziju, od samo 17.800 dinara, ali mu ne rade ni sin ni snaha...

Pa ajde sad. Po ovome ispada da niko u toj kući od 1999. do danas nije imao nikakva primanja, a koliko sam razumeo imaju dvoje male dece. To je već posao za socijalnu službu, jer ta deca 12 godina nisu imala šta da jedu, što već spada u teško zlostavljanje te dece i ista bi im trebala biti oduzeta.

U svakom slučaju, ova država je jedan savršeni blend nesposobnih političara, nesposobnih javnih službi, nesposobnog sudstva i nesposobnih građana, gde se ne zna ko je gori. Da li političari koji ne čine ništa da osposobe javne službe i sudstvo. Da li javne službe koje dozvoljavaju građanima da se zaduže preko svake mere, pa se dešava da neko 10-20 godina ne plati nijedan račun i nikom ništa, a onda se odjednom sete da treba to da naplate. Da li sudstvo koje svaki predmet razvuče u nedogled, pogotovo kada su tužbe građana u pitanju (kada država tuži onda ide nešto brže, recimo par godina brže), a i kad donese presudu nema mehanizme da je sprovede i sve tako. I na posletku, da li građani koji ovako javno skaču sebi u usta i još se hvale kako imaju malu decu, a "ni sin ni snaha ne rade ništa 12 godina". To bi u svakoj ozbiljnoj zemlji bio slučaj za socijalnu službu.

Naravno, taj blend za sada izgleda svima odgovara, osim normalnim ljudima koji žele uređenu državu i da se zna red, kao i to ko pije, a ko plaća. Ovako neki piju 20 godina i ne plaćaju to što su popili, a na kraju to plate ovi što su uredno plaćali svoje piće. Totalno ludilo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.82.*



+265 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje27.02.2011. u 17:25 - pre 159 meseci
A da li postavlja neko pitanje odakle da se ovom nesrecniku plati dug iz Magnohroma, sto bi moj porez isao na to da se placaju dugovi propalog preduzeca, neka se naplati iz imovine preduzeca ne od moga poreza. A sto je neko spomenuo dok se tuzio sa firmom bilo mu je zabranjeno da radi, to nije tacno, mozes da radis, da primas platu. Vise je to neodgovornost, u mojoj kuci se prvo placaju racuni pa onda ide sve ostalo.....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21276 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.