Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21498 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 09:11 - pre 159 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=04&nav_id=496777

Odjednom se ima.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 11:25 - pre 159 meseci
Ako razmisljas kako ti B92 nalaze. Ljudi su najverovatnije pozajmili pare ne bi li sacuvali stan.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 11:47 - pre 159 meseci
I to je za ljude. Nije nista drugacije od ostalih oblika reprogramiranja duga, ako im je nekio pozajmio pare uradio je to jer smatra da pare moze da dobije nazad u odredjenom periodu ili odredjenim tempom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 12:01 - pre 159 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ako razmisljas kako ti B92 nalaze. Ljudi su najverovatnije pozajmili pare ne bi li sacuvali stan.


Nisam ni mislio da su odjednom ispljunuli desetak hiljada evra.
Ali činjenica je da kad se mora onda se i može.

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 16:29 - pre 159 meseci
Citat:
NoneVi: Nisam ni mislio da su odjednom ispljunuli desetak hiljada evra.
Ali činjenica je da kad se mora onda se i može.
Jesi li ti suran u ovo sto kazes? Znas kako narod kaze "odvajali smo od usta da bi" nesto platili. Obzirom da generalno nema posla ni para, ovo sto je "moralo" ce se negde svakako poznati. Ishrana ce im biti jos slabija nego pre, cipele ce se nositi do zadnje rupe na djonu, nece imati ni slucajno za zubara itd.

Nije mi jasno zasto svi smatraju obicne ljude, siromahe, lopovima i lenstinama? Da su imali za normalan zivot, zasto ne bi placali i grejanje? Mozda ce neko od njih za koji mesec skociti sa prozora tog svog stana koga je pozajmicom spasio od plenidbe i prodaje, kad ne bude imao para da vrati dug, pa oni dodju da lome noge i ruke zbog toga!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 17:08 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic:Da su imali za normalan zivot, zasto ne bi placali i grejanje?
Ako nemas da platis - nemoj da se grejes. Ako hoce da se greju, a nemaju para, neka se snadju kako god znaju i umeju.
Citat:
Jesi li ti suran u ovo sto kazes? Znas kako narod kaze "odvajali smo od usta da bi" nesto platili. Obzirom da generalno nema posla ni para, ovo sto je "moralo" ce se negde svakako poznati. Ishrana ce im biti jos slabija nego pre, cipele ce se nositi do zadnje rupe na djonu, nece imati ni slucajno za zubara itd.
Pa ako su prinudjeni, ko im je kriv? I ja ponekad praktikujem ovo sto si opisao, kad je kriza, ali redovno placam obaveze. Dobro kazu, najvise kukaju oni sto imaju, oni sto nemaju sagnu glave i snalaze se kako znaju i umeju...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 17:28 - pre 159 meseci
Citat:
Milos911: Ako nemas da platis - nemoj da se grejes. Ako hoce da se greju, a nemaju para, neka se snadju kako god znaju i umeju.
Po ovome ispada da je DRZAVA Srbija gomila pojedinaca, bez ikakve organizacije, medjusobne povezanosti, obaveza, prava itd. A nije.

Ali kad neko moze da napise nesto ovakvao onda tu nema sta da se prica. I nije najveci problem sto to napise clan nekog foruma, nego i mnogi politicari govore (ili bar misle) isto to, cak i oni na vrhu drzave. "Ako nemas da platis" - dobro, razumem, ali sta ako nema posla za ogroman broj radno sposobnih ljudi, kako oni da se snadju? Moze i tako, ali onda treba da promenimo naziv drzave u nesto drugo. I kad dodje poreznik da uzme porez da mu kazemo "Snadji se kako znas i umes, nemam da platim." a nekretninu nemas da ti zaplene, niti imas znacajniju pokretnu imovinu. Zato ljudi i odlaze odavde.

To bi bilo teoriski, mudrovanje ili sta god. Hajde sad par reci prakticno - zasto su im grejali stanove toliko dugo? Pa, bila frka zbog broja glasova na izborima, pa ih nisu dirali a sada iznenada da im otmu stanove? Da su im iskljucili grejanje treceg meseca nakon prestanka placanja sve bi bilo drugacije ali su cuvali socijalni mir, bojali se da ne uznemire radne ljude. Posto je rada nestalo, sad ce da ih uznemiravaju, jer je i nesposobnoj drzavi dogorelo do nokata. Eto, i drzava se snalazi kako zna i ume - prodaje preduzeca naveliko da bi platila troskove. Kad ne znaju da brinu o sebi kako ce onda da brinu o ljudima?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 17:53 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic
Ishrana ce im biti jos slabija nego pre, cipele ce se nositi do zadnje rupe na djonu, nece imati ni slucajno za zubara itd.


A sta je alternativa? Da drzava oslobodi placanja racuna za struju i grejanje jedno par miliona gradjana?

Moze - nema problema.

Samo jedno pitanje - ko ce to da plati?

Sto javash rece - treba nazvati stvari pravim imenom. Ko je socijalni slucaj, tome socijalna pomoc treba da pokriva grejanje.

Ko NIJE socijalni slucaj - njemu drzava NE TREBA da pokriva grejanje, i, da, ako nije u stanju da placa imanje stana (u sta spada i adekvatno grejanje te povrsine) treba da proda isti i kupi manji.

Citat:

zasto su im grejali stanove toliko dugo? Pa, bila frka zbog broja glasova na izborima, pa ih nisu dirali a sada iznenada da im otmu stanove?


Ne verujem da su "glasovi na izborima" u pitanju (inace ih sigurno sada ne bi tuzili i trazili stan) - pre ce biti da je bio problem ugasiti im grejanje, ili tehnicki ili operativni (birokratija).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje04.03.2011. u 17:54 - pre 159 meseci
Zasto su oni toliko dugo dopustali da im greju stanove? Nisu razmisljali da ce jednog dana morati da plate? Nisu razmisljali da neko vec placa to njihovo neplacanje?
Ok, drzava nam je u sranju, pa sta sad? Da ne placamo nista? Zaboga, drzava je u sranju, najbolje je da krenemo da pljackamo i ubijamo na sve strane, jer drzava je u sranju. Ta ista drzava je i moja drzava, imam ista primanja kao i ti sto nisu placali (verovatno cak i manja), pa placam sve na vreme (osim pretplate na tv bg). Problem je sto mi srbi funkcionisemo po principu "hleba i igara". A kad stigne racun za to zajebavanje, spaljujemo se na trgovima i drugi su nam krivi...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 08:34 - pre 159 meseci
pa problem i jeste sto grejanje ne mozes da ne placas. Posto ljudi nemaju dovoljno para oni placaju ono sto moraju i to svi tako rade i ja bih tako radio, sta drugo ? Verujem da bi mnogi zatvorili grejanje pa se grejali mozda sa jednom grejalicom da pristede, ali NE MOGU.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 09:13 - pre 159 meseci
Zoves grejanje, oni dodju i zapecate ti radijatore i vise ne placas nadalje ili placas drasticno redukovano ako ti vertiukala prolazi kroz stan. To nije izgovor za grejanja za dzabe.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 09:38 - pre 159 meseci
Koliko sam mogao procitati u tekstovima u ovom slucaju, ti vlasnici stanova su placali sve ostale komunalije redovno, ali nisu samo grejanje. A sad kad je sud presudio da se stanovi prodaju zarad namirenja duga, odjednom je za par dana uplaceno 3.6 miliona dinara zaostalih dugova. Znaci nesto drugo je u pitanju ovde, a ne kako pricaju vlasnici...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 12:46 - pre 159 meseci
Pa naravno da je nesto drugo u pitanju - "nesto drugo" = bahatluk i smatranje da mozes da krades od svojih komsija i celog drustva zato sto smatras da te je neko ostetio za nesto u zivotu. Po toj iracionalnoj logici svako moze da ode do prodavnice i da mazne nesto, jer - jbg, politicari kradu!

Kao sto se vidi, strah od ozbiljne kazne je jedini lek protiv toga.

I to vrlo efikasan.

Nema nista bez zakonske sankcije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 14:11 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nema nista bez zakonske sankcije.
Nije valjda? http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=470373 "Drzava ne placa struju i grejanje"

Pricas o bahatluku i ne znam cemu, a stvarno svi kradu! Bas konkretno u vezi sa ovim slucajem je pisalo da i sudski izvrsitelj, onaj koji je nadlezan za plenidbu, duguje za grejanje! Ovde je sve otislo dodjavola i priblizava se trenutak kad ce nepalceno grejanje biti najmanje vazan problem.

Znam gde zivis i znam kako je tamo. Ziveo sam i ja u Sloveniji 20 godina i sve je bilo normalno, jer je i okruzenje normalno. Kupim autobusku kartu da se vracam ovamo (zbog bolesti i nemoci), pitam onoga u pretstavnistvu da li u autobusu imaju WC, kaze "Da.", a srpska kompanija. Dodje autobus, STVARNO ima WC ali - NE RADI! Razumes? Odmah te prodje zelja da postujes red i zakon!

Moj pokojni kum, nepoznate profesije, a koji je cesto putovao u Nemacku i nazad (neki sitni mafijas?) je govorio: "Kad odes tamo prosto osecas da moras da se pravis fin!" A u Srbiji je finoca odavno nepoznat pojam. Turci tek sto su bili otisli, dosla nasa nova vlast, neto uradili, nesto ne, dosla jos dva svetska rata, mi nismo imali ni sansu da postanemo bar malo fini. Zatim je dosao komunizam, sa nadrealnim blagostanjem (pa ni to nije bilo bas za sve! Mnogi su i tada dobili dzabe stanove, SA GREJANJEM, a moja porodica se mucila i mucila da bi skrpila nesto da sazida, na crno, na periferiji Beograda) sto je ostavilo u nasledje velike dugove i poremecana shvatanja o imovini, pravu i pravdi.

Poznato je ono, da ne tupim previse - donese se zakon, on mora da se sprovodi i nadgleda (zakonodavna, sudska, izvrsna ili kako to vec bese). A sta od toga kod nas funkcionise? Zalepili ste se za desetak resenih slucajeva oko dugovanja u Cacku a totalno ignorisete preostalih nekoliko stotina hiljda slucajeva. Svakog dana se obelodanjuju podaci o kradjama epskih razmera ("Kolubara") a vi sretni sto se neki jadnik tamo prepao pa platio grejanje!

Jos nesto - neko tu napisa "Ako nemaju pare, neka se ne greju". U vezi s tim sam slucajno nasao obajsnjenje zasto je to pogresno. Tako se ne govori, tako se ne vlada, to moze samo kod nas. Jer, kad se tako kaze za grejanje, onda moze i za hranu i za sve ostalo. E, zbog toga se u drugim, NORMALNIM zemljama, cak i u nekim koje su skoro prosle kroz tranziciju, prave neki dogovori o socijalnim pitanjima, generalna strategija o medjusobnoj zavisnosti drzave i gradjana, odgovornosti i pravima i jednih i drugih, a toga kod nas nije bilo. Kaze se, da u Sloveniji nema tajkuna. Ja ne poznajem dovoljno prilike tamo ali ugalvnom je tamo tisina oko afera i nekog ekstra privrednog kriminala. Sad im je jedno vece preduzece puklo (SCT) ali inace ostalo je bilo posledica uglavnom raspada Jugoslavije i opste ekonomske krize, nemaju nikakve Miskovice i slicne. Bas konkretno Miskovic tamo nije uspeo sa nekim svojim projektom i jos jedan nas uspesan muckator, vlasnik Pinka takodje.

Sve sto ste pisali bi bilo prihvatljivo da samo jedan ili dvojica ne placaju jednu stvar. A ovde pola drzave ne placa nista, ni ona na vlasti, ni raja. Ovde je to postalo normalno. To je problem. I to se nece resiti lokalnim kampanjskim akcijama. Zar inflacija nije kradja u kojoj drzava javno i silom krade od naroda? Pa nikom nista. Koliko novih radnih mesta je otvoreno prosle godine? Fabrike se samo zatvaraju i propadaju, novih skoro da nema ni za mustru.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 16:45 - pre 159 meseci
I tvoje resenje je sta? Da prvo vlada plati racun pa ce onda i svi ostali da se povedu za tim primerom? Ne budmimo smesni, vlast je palcala racune do kraja 2009, vecina od 2,500,000 tuzbi datira za dugvoe godinama unazad, neke i decenijama. Opsta anarhija nije dobar odgovor na bahatost par visokih pojedinaca.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 16:52 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic
Nije valjda? http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=470373 "Drzava ne placa struju i grejanje"

Pricas o bahatluku i ne znam cemu, a stvarno svi kradu! Bas konkretno u vezi sa ovim slucajem je pisalo da i sudski izvrsitelj, onaj koji je nadlezan za plenidbu, duguje za grejanje! Ovde je sve otislo dodjavola i priblizava se trenutak kad ce nepalceno grejanje biti najmanje vazan problem.


I sta sad?

Ako neke drzavne sluzbe ne placaju racune, hajde da svi onda ne placaju racune - to ce sigurno poboljsati situaciju.

Citat:

Znam gde zivis i znam kako je tamo. Ziveo sam i ja u Sloveniji 20 godina i sve je bilo normalno, jer je i okruzenje normalno. Kupim autobusku kartu da se vracam ovamo (zbog bolesti i nemoci), pitam onoga u pretstavnistvu da li u autobusu imaju WC, kaze "Da.", a srpska kompanija. Dodje autobus, STVARNO ima WC ali - NE RADI! Razumes? Odmah te prodje zelja da postujes red i zakon!


I sta onda? Opsta anarhija je resenje?

Vidi, to je "kokoska vs. jaje" problem - ne mozes ocekivati da bilo sta bude bolje ako ljudi ne placaju racune... Nema tog nacina da anarhija dovede do necega dobrog.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 17:22 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Jos nesto - neko tu napisa "Ako nemaju pare, neka se ne greju". U vezi s tim sam slucajno nasao obajsnjenje zasto je to pogresno. Jer, kad se tako kaze za grejanje, onda moze i za hranu i za sve ostalo. E, zbog toga se u drugim, NORMALNIM zemljama, cak i u nekim koje su skoro prosle kroz tranziciju, prave neki dogovori o socijalnim pitanjima, generalna strategija o medjusobnoj zavisnosti drzave i gradjana, odgovornosti i pravima i jednih i drugih, a toga kod nas nije bilo. Kaze se, da u Sloveniji nema tajkuna.
Kazu da deda mraz zivi na severnom polu...
Ja sam to gore rekao, i da, izvuceno i konteksta zvuci kako zvuci. Ali sam takodje rekao: ako hoce da se greju, a nemaju para, neka se snadju kako god znaju i umeju.
Ako neko ne ume da se snadje da zaradi, a ne potpada u kategoriju koja dobija socijalnu pomoc, pa, jbg. To je vec njegov problem, koji ne treba resavati preko mojih ledja (a resava se preko ledja redovnih platisa).
Citat:
Sve sto ste pisali bi bilo prihvatljivo da samo jedan ili dvojica ne placaju jednu stvar. A ovde pola drzave ne placa nista, ni ona na vlasti, ni raja. Ovde je to postalo normalno. To je problem. I to se nece resiti lokalnim kampanjskim akcijama. Zar inflacija nije kradja u kojoj drzava javno i silom krade od naroda? Pa nikom nista. Koliko novih radnih mesta je otvoreno prosle godine? Fabrike se samo zatvaraju i propadaju, novih skoro da nema ni za mustru.
Hint, hint, hint! I da, ne zatvaraju nam amerikanci fabrike, samo da napomenem.
Kako bi bilo da odgovoris na neki od postova koji komentarisu neki tvoj komentar? Umesto da pises jedan kilometarski post u kome ne kazes nista...
-----------------------------
Bio je pre neki dan jedan lik koji je izgubio stan. Na pinku, u "nacionalnom" dnevniku. I uglavnom, tesko, izbacili i njega i dete napolje. Ono, jeste zalosno videti.
Ali: Lik je pre negde dobio neke velike pare, i ponudilo mu preduzece da mu na nekom placu sagradi nesto, ako sam dobro zapamtio. Ostatak para valjda za grejanje (tako nesto, nisam zapamtio, a nije ni bitno). Ono sto je bitno, to je njegov odgovor na ponudjenu pomoc: Mene to ne zanima.
Sta je bio odgovor ostatka neplatisa kad je neko pomenuo "pa mi vec godinama ne placamo grejanje, ajde da nadjemo neko resenje kako to da platimo"? Naravno: NAS TO NE ZANIMA!!
E pa eto, nekoga je ipak zanimalo...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 19:28 - pre 159 meseci
Ja vam odgovorim kratko, vi pricate "Ko nema, neka crkne". Moze i tako, ali onda treba da promenimo ime drzave.

Ja vam objasnjavam na dugacko i na siroko, vi opet isto - prvo da se plate racuni pa ce onda da se otvore fabrike, pa ce biti para. Fabrike su bile otvorene, dosli su nesposobni politicari na vlast pa sve upropastili i sad je opet kriv onaj koga su izbacili iz fabrike? Seljaci su vekovima radili i na osnovu cinjenice da smo ovde, zivi, u razumnom broju, potvrdjuje da su DOBRO radili i sad odjednom ne valjaju?

Ne lobiram ja za anarhiju nego bas suprotno - da svi pocnu da postuju zakon, prvo drzava naravno.

I ponovicu - ocigledno je da ne vidite siru sliku, jedino na taj nacin mozete ovo u Cacku da smatrate pobedom reda nad anarhijom. To u Cacku je silovanje reda, kaznjava se zrtva. Ako to ne shvatate ne vredi da vam pricam nista vise. Ni kratko, ni dugacko.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 19:58 - pre 159 meseci
On je prestao da bude zrtva onog trenutka kad je resio da postane deo problema. To je pocetak i kraj svega, ima u ovoj zaemlji sasvim dovoljno zrtava tranzicije kojima to nije bilo zeleno svetlo za sopstvenu kampanju pljackanja, njima sve simpatije i njima pomoc. Bahatim, boli me k. anarhistima sa "ne moze mi niko nista" stavom nista ne pomaze sem suda i prinude.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje05.03.2011. u 20:45 - pre 159 meseci
nemogucnost isplate dugova ili obrnuto nemogucnost naplate potrazivanja gotovo da su redovna pojava u poslovnom svetu i svetu finansija. I Svajcarske banke vrse svakodnevno otpise mnogih losih pozajmica, nije to samo specijalitet Srba.

Kod nas je vlada urnisala i ono malo privrede, sama je otisla u budzetski deficit i onda se okomi na obicnog coveka koji nema od cega da zivi, kao da je on jedini krivac za sve...

Narod je u pravu sto ne placa dugove kad vidi da ih ni vlada ne placa. Tako ce sve propasti, ali sve i treba da propadne. Bolje je i lupiti o zemlju i otrezniti se nego nastaviti ovu lakrdiju do u nedogled.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21498 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.