Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21269 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 00:37 - pre 159 meseci
Citat:
rfe: Kod nas je vlada urnisala i ono malo privrede, sama je otisla u budzetski deficit i onda se okomi na obicnog coveka koji nema od cega da zivi, kao da je on jedini krivac za sve...
Upravo tako. Ako cemo da izlecimo haos treba raditi planski, sistemska resenja a njima to ne pada na pamet jer bi oni onda morali da napuste svoje pozicije u vlasti.

Citat:
mmix: On je prestao da bude zrtva onog trenutka kad je resio da postane deo problema.
Nista on nije resio, njega (sad zavisi o kome pricamo - postoje neki ekstremi, ali ja govorim o prosecnim ljudima, kojih je bilo na hiljade zaposlenih po fabrikama, poljoprivrednim kombinatima i slicno) niko nije nista pitao kao pojedinca, on se jednostavno nasao u tome. U redu je to sto su neko pozajmili novac i platili, ali to je natezanje koje veze nema sa stabilnim socijalnim polozajem pojedinaca i populacije u celini, a sto je uslov za stabilnost drzave.

Sve mi se vise cini da ovde neki gledate na sve oko sebe ocima policajca - covek bolestan, pao na pod, a policajac ga hapsi zbog ometanja reda i mira ili neka takva stvar. Cela sela su se ispraznila po Srbiji, sada pocinju i manji gradovi da se prazne, umire bilo koja proizvodna aktivnost, ljudi nemaju od cega da zive i odlaze, ko u drugu zemlju, ko u zemlju. Ko je tu resio da postane deo problema?

Posle II. svetskog rata je zemlja bila porusena pa su ipak uspeli da je izgrade. Sada su nase demokrate nasledile mnogo manje porusenu zemlju i jos su dodatno unistili i porusili i da bi se sve gori polozaj sakrio od onih koji razumeju situaciju, oni vam bacaju kosku sa sredjivanjem haosa tako sto ce nekolicini sitnih duznika oduzeti stanove da naplate dug!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 08:09 - pre 159 meseci
Ja koliko znam padanje na pod nije remecenje javnog reda. Ali cak iako si bolestan to ti ne daje za pravo da ides ulicom i mlatis zdrave i razbijas izloge, ne? Za to i treba da budes priveden bez oobzira na bolest, ili ne?
Demokrate su ovde mali deo problema, oni poticu iz naroda kao i bilo koja druga frakcija nase partokratije, nista drugacije ne bi bilo pod bilo kojom drugom upravom jer je anarhija siroko rasprostranjena. Anarhija koja je vec decenijama podgrevana laznim socijalnim obecanjima koja su placane prvo onim sto je u proslosti napravljeno a sada buducnoscu dece. SVE samo da se se siromasni narod ne natera da se suoci sa realnoscu da je Srbija SIROMASNA zemlja. Sto je najtuznije u svemu ove prisile nisu rezultat politicke volje demokrata ili bilo koga drugog, oni bi najvise voleli da i dalje krcme buducnost da bi zaludelom narodu poklanjanli nezaradjene pozajmljene pare i dobijali izbore, ovo je signal da je konakcno dosao taj trenutak kad je dogorelo da noktiju. Ovu zemlju ceka veoma vazna odluka veomam skoro o tome kako ce izgledadi ekonomsko politicki model: Kina ili Haiti. U svakom slucaju nece vise biti socijalnog programa jer para jednostavno vise nema niti se ima od koga vise pozajmiti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 09:09 - pre 159 meseci
Citat:
Demokrate su ovde mali deo problema, oni poticu iz naroda kao i bilo koja druga frakcija nase partokratije, nista drugacije ne bi bilo pod bilo kojom drugom upravom jer je anarhija siroko rasprostranjena. Anarhija koja je vec decenijama podgrevana laznim socijalnim obecanjima koja su placane prvo onim sto je u proslosti napravljeno a sada buducnoscu dece. SVE samo da se se siromasni narod ne natera da se suoci sa realnoscu da je Srbija SIROMASNA zemlja. Sto je najtuznije u svemu ove prisile nisu rezultat politicke volje demokrata ili bilo koga drugog, oni bi najvise voleli da i dalje krcme buducnost da bi zaludelom narodu poklanjanli nezaradjene pozajmljene pare i dobijali izbore, ovo je signal da je konakcno dosao taj trenutak kad je dogorelo da noktiju.


pogresan pristup. Upravo treba da odgovaruju za stanje oni koji su na vlasti jer oni su odgovorni. Tadic je svojeglavo vladao zemljom, a sad kad nista ne valja onda cemo reci da je on isto iz naroda, da ni narod nije nista bolji i da bi bilo ko drugi isto radio. To znaci amnestira ODGOVORNA lica od bilo kakve ODGOVORNOSTI i stvara pretpostavku da i u buduce takvi ljudi vladaju tj. da nikada ne postanemo drustvo odgovorno i zrelo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 09:30 - pre 159 meseci
Odgovorni treba da odgovaraju za korupciju i krsenje zakona, apsolutno. Ali odgovorni ne mogu da budu odgovorni za stvaranje budzetskog deficita da bi se pokrila socijalna davanja razmazenom plebsu jer budzetski deficit nije protivzakonit u Srbiji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 12:50 - pre 159 meseci
Citat:
mmix: Ja koliko znam padanje na pod nije remecenje javnog reda. Ali cak iako si bolestan to ti ne daje za pravo da ides ulicom i mlatis zdrave i razbijas izloge, ne? Za to i treba da budes priveden bez oobzira na bolest, ili ne?
Tacno tako. Ali ovi sto ne placaju grejanja, struje, komunalije, a sigurno ovi iz Cacka nisu jedini, pasivno to zloupotrebljavaju, priveden treba da bude neko drugi. Mozda direktori firmi koji nisu odavno poceli sudski da isteruju naplatu, mozda neko drugi. Nemoguce je da je najnizi u hijerarhiji kriv za sve. To ti je kao da neki psihicki bolesnik ide i razbija izloge a narod tiho uzima stvari iz izloga i - razlaz. Svakako treba onog bolesnika spreciti da razbija ali treba, po mogucnosti, pohapsiti i one sto su krali iz razbijenih izloga. Smatram da je ovde "kralo iz izloga" preduzece koje greje Cacak. Placaju - grejemo, ne placaju - zatvaramo ventile, nema tu nikakve filozofije, a oni se godinama natezali i sad - prisila? A dobro se zna zasto su se godinama natezali - zbog socijalnog mira, zato sto je "ugledni drug" intervenisao i tako redom.

Sad su pribegli prisili iz dva razloga:

- ostali su nacisto bez para
- opsta drustvena klima se naglo menja, jer su svi ostali bez para i sad se "skidaju rukavice", djavo je odneo salu, sad se vec radi o bioloskom opstanku onih iz vladajuce strukture i zato su spremni na sve, nema vise cile, mile. Blaza varijanta Libije - ovde narod jos nije popi...o ali ni vlast jos ne ide na narod direktno vojnom silom. Sve zivo poskupljuje, zar to nije rat u svetlosti cinjenice da su plate male ili ih uopste nema, za mnoge zaposlene a pogotovu za one bez zaposlenja.

Kazu da su i ranije pokretali neke sporove i pokusaje zaplene i onda se ispostavilo da tuzeni "nisu zaposleni i nemaju dovoljno imovine za naplatu" i to se vuklo godinama. Nedavno je bilo nesto slicno, mislim da se radilo o komunalijama u Beogradu, pa je vrlo brzo bilo receno da postoji zakonska institucija zastarevanja potrazivanja. Nisam pravnik i ne znam detalje, ali tako je bilo receno. Postoji zakonski rok u kome ti neko nesto duguje i ako u odredjenom roku nista ne preduzmes znaci da si prihvatio da ti ne placa.

Kod nas postoj jos jedna losa stvar. Posto je sve propalo, ljudi su postali tupi, neosetljivi. Onda se i mediji sluze nekim trulim trikovima, jer i njihova deca piju mleko, i oni moraju da zarade. Pise se senzacionalisticki, paznja javnosti traje nekoliko dana i onda pocne naglo da opada i svi zaborave na to. Onda ubace neku novu kosku i tako redom. Sta je bilo sa reformom sudstva, kao jednom od najvaznijih stvari u drustvu? Huka, buka i sve se utisalo. A ja i dalje trazim odredjene usluge suda u istoj zgradi kao pre, samo su salteri malo izpremestani i to je sve.

Retko se koja stvar resava ozbiljno i temeljno. Pazi, donose neke odluke na telefonskim sednicama! Tako se nigde ne stize. Ustvari, stize se, ali na vrlo ruzno mesto.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 13:14 - pre 159 meseci
@tdjokic,

Cela ta prica koju ti pricas ne moze ni za PROMIL da opravda necije neplacanje racuna.

Svaki bahatluk od strane bilo koga doprinosi otezavanju situacije - i sa svakim tim bahatlukom postaje za mali deo jos teze da to neko u buducnosti resi. Yep, tu neplacenu struju, vodu, grejanje neko MORA DA PLATI... nema druge, i taj "neko" ce biti ili onaj ko trosi, ili svi drugi poreski obveznici.

Totalno je iracionalno koristiti neciji bahatluk za opravdanje drugog bahatluka. To tako ne ide - zivimo u realnom svetu, a ne u svetu bajki, gde svaka akcija ima posledicu - pozitivnu ili negativnu.

Sto je vec mmix pomenuo - onog momenta kada postajes bahat, ti postajes deo problema. Nema tu sta vise da se prica, ima u Srbiji puno ljudi koji isto tako zive nizak zivotni standard pa opet, placaju sve racune. Moja familija u Srbiji je bila i ostala takva, bas kao i mnogi drugi koje poznajem, a vrlo verovatno i dosta ljudi na ovom forumu.

I oni svi su mogli da prestanu da placaju svoje racune i da krenu da "kraduckaju" - pa to NISU uradili. Jer i dalje smatraju da je kriminal uvek kriminal, bez obzira na opravdanja.

Drzava nije nikakva virtuelna tvorevina - drzava je zajednica svih ljudi. Ako se ponasas bahato i ne placas racune, to ce neko drugi morati da plati - a taj "drugi" su svi ostali. Sto je neko fakin poseban pa da smatra da racune treba da mu placaju komsije i sunarodnici???
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 14:43 - pre 159 meseci
Evo nova koskica http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=497204 gde izmedju ostalog pise:

"Ljiljana Tošić iz Pirota kaže da joj zbog velikog dugovanja radnici elektrodistribucije gotovo svakodnevno dolaze na vrata da isključe struju.

Umesto plaćanja računa elektrodistribuciji, prioritet joj je kaže da sakupi 300.000 dinara za operaciju trogodišnjeg sina koji boluje od cerebralne paralize." Kako to da ona mora da skuplja pare za operaciju sama?

Ivane, ne opravdavam ja ni jedno jedino neplacanje racuna, ja samo analiziram kako je doslo do ovoga, ko je kriv i kako se iz ovoga izvuci. Evo ti jos jedna kockica u mozaiku naseg s(r)tanja http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=06&nav_id=497153, u svetu deficitarna profesija a ovde ne mogu da dobiju posao.

Ja sam celog zivota bio u siromasnoj porodici i uvek smo placali i sada placamo sve, cak i pretplatu za RTS (usput - kako mozete toliko odlucno da branite prisilno placanje kad se ovde skoro otvoreno poziva na gradjansku neposlusnot u temi o neplacanju pretplate, koju i ja smatram bezobrazlukom ali je eto placam). Ne branim ja pojedince koji spekulisu, ali znam da ima ljudi koji jednostavno nemaju da plate ili ako plate jedno nema za drugo itd.

I hipohondrija je bolest. I bahtaluk dela drustva je drustveni problem, ne samo onoga koji je bahat, ako je uopste bahat. A to se ne resava prisilom. Da li tebe u Nemackoj neko prisiljava da placas racune? Nikako ne. Sredjen zivot, osecaj odgovornosti i postovanja zakona i svi placaju redovno. Naravno, tu je i svest da ako ne platis onda .... zna se. A ovde se nista "ne zna", svako se ponasa kako hoce, sto je od prilike definicija haosa.

Nase drustvo u Srbiji se doslovno raspada na komade* i tu prisila nad pojedincima nista ne pomaze. Ti bahati pojedinci su samo simptom vece i teze bolesti drustva.

*Pre ... godinu dana rekonstruisali kolovoz u mojoj ulici. Mala ulica, ja se cudio sto su uopste dosli. Bilo je mnogo masina i ljudi, nisu samo krpili neku rupici, sve su preradili. Otisli oni i kad je pala prva kisa - ostalo ulegnuce na kolovozu tacno tamo gde je bilo i opet je tu poveca bara! Ogromni troskovi, posao uradjen nesolidno.

Mojoj majci su tu skoro, prosle godine i pretprosle, tri puta slali opomenu sa pretnjom prinudnog izvrsenja i zaplene imovine, da plati neki nepostojeci porez u ogromnom iznosu (80.000 dinara?) za nekretninu koja je prodata jos 1993 godine i sve bilo izmireno i bilo mirno vise od 10 godina! Tri puta je morala da ide u opstinu i tamo se svadja sa njima dok joj najzad nisu dali Potvrdu da je to greska i da ne duguje nista a ima 91 godinu. Ko je sad tu bahat? Sto je najgore, tamo u opstini je bilo jos mnogo ljudi sa slicnim problemom.

Ne govorim ja nista napamet. Sve sto kazem je konkretno, vidjeno i dozivljeno. Trabunjaju o visokim troskovima grejanja a hiljade i hiljde kuca je nalik na nas soliter, go beton, zidovi neizolovani, hoce ruka da ti se zalepi za zid kad je napolji minus. I bezbroj slicnih, jednostavnih, lako prepoznatljivih problema, za cije resavanje ni ne treba neka posebna pamet ni investicije. Pa kad za takve proste stvari nemaju resenja, koliku li stetu tek nanose u nekim visim sferama, u koje se ja ni ne razumem?

Pojedinci se napregli, platili legalizaciju objekata zidanih na crno, sad iznenada drzava neke oslobodila placanja legalizacije. Zar to nije direktna stimulacija ignorisanja obaveza placanja bilo cega, pogotovu ako si u nemastini?

Ja sam pesimista. Ne vidim brzo ni lako resenje tih problema. A ovde pisem samo da se cuje moje misljenje, da posle ne kazu "Sto si cutao?".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 15:07 - pre 159 meseci
A za sta ona skuplja 3000e za operaciju? Za mito? Zdravstvo u Srbiji je besplatno a klinci imaju prioritet i cak nemaju ni liste cekanja. Za sta joj treba 3000e, gde je neko konkretnije objasnjenje? Ako vec pricamo o koskicama, da nije mozda to koskica da se ne plati struja? Ko je onda tu djubre i ko zloupotrebljava bolesno dete? I kako je to drugacije od Roma koji prosjae po ulici sa sakatom decom? Svako bre u ovoj zemlji ima tuznu pricu i nikome zivot nije lak sem lopovima na veliko, to ne opravdava KRADJU! Ako nemas da platis, ne koristis. Ta tvoja prica o dobrovoljnom placanju samo da je sve ok vise ne pije vodu, to je otislo sa komunizmom. Kao sto kuce koje prikolje pile vise ne moes da ostavis da cuva kokoosinjac tako ni nase ljude vise ne mozes da dobrovoljno odlucuj dal ce da plate racune, cak i ako imaju para nece placati jer se osladilo uzimati tudje a opravdanja i racionalizacija nikad ne manjka. Takva nacija podize decu kao sto je fuzzybear kojima je sasvim ok da nekog prevare i maznu telefoni i nikad ne plte pretplatu. Nema tu vise price, sa takvima samo prisila deluje. Posle N primera velika vecina tih sitnih sibicara ce pravaliti da nisu nedodirljivi i pocece da placaju. Jbg bice manje para za pljuge i benzin, mozda ce neko morati da udje i u autobus (skandal, sokantno).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 15:47 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: ...priveden treba da bude neko drugi. Mozda direktori firmi koji nisu odavno poceli sudski da isteruju naplatu...

Jesi ti pročitao sve detalje vezane za taj slučaj?

Citat sa B92:
"U ovih prvih 12 slučajeva nismo radili napamet. Njihov pojedinačni dug prelazi 600.000 dinara što znači da ništa nisu plaćali od sedam do deset godina. Svi imaju po sedam, osam ili devet izvršnih presuda za izmirenje obaveza, bahato ignorišu pozive da plate potrošeno, a boljeg su imovinskog stanja od korisnika koji redovno izmiruju račune za grejanje. U svim ovim slučajevima pojedinačni dug za toplotu je veći od 10 odsto vrednosti stana“, kaže Domanović."

Dakle 7, 8 ili 9 SUDSKIH PRESUDA pre ove o oduzimanju nepokretne imovine, a ti pričaš što ih niko nije ranije tužio?

Koliko još sudskih presuda o plenidbi imovine trebalo biti pre nego što se donese ona o plenidbi stana?

Po mom mišljenju takva presuda treba da je samo jedna. Prinudna naplata plenidbom imovine, pa ako nema dovoljno pokretne imovine za plenidbu (tehnika, nameštaj, automobil...) onda odmah preći na plenidbu nepokretne imovine (kuće, stanovi, zemljište...).
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 16:02 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic:
Mojoj majci su tu skoro, prosle godine i pretprosle, tri puta slali opomenu sa pretnjom prinudnog izvrsenja i zaplene imovine, da plati neki nepostojeci porez u ogromnom iznosu (80.000 dinara?) za nekretninu koja je prodata jos 1993 godine i sve bilo izmireno i bilo mirno vise od 10 godina! Tri puta je morala da ide u opstinu i tamo se svadja sa njima dok joj najzad nisu dali Potvrdu da je to greska i da ne duguje nista a ima 91 godinu. Ko je sad tu bahat? Sto je najgore, tamo u opstini je bilo jos mnogo ljudi sa slicnim problemom.

Državna administracija nije savršena niujednoj državi na svetu pa ni kod nas. Takve i mnogo grublje greške se dešavaju svuda, i dešavaće se uvek.

Primer tvoje majke je ispravan, i tako treba postupiti u datoj situaciji. Problem se rešava odmah a ne da pusti da za 10 godina eskalira u nešto deset puta gore i teže. To što tvoja majka ima 91 godinu, to utoliko taj najmanji problem čini gorim jer joj je teže da se cima po opštinama nego nekome ko ima 51 godinu, ali bože moj, niko nije izuzet od obaveza prema društvu samo zbog svog godišta.

Citat:
tdjokic:
Ne govorim ja nista napamet. Sve sto kazem je konkretno, vidjeno i dozivljeno. Trabunjaju o visokim troskovima grejanja a hiljade i hiljde kuca je nalik na nas soliter, go beton, zidovi neizolovani, hoce ruka da ti se zalepi za zid kad je napolji minus. I bezbroj slicnih, jednostavnih, lako prepoznatljivih problema, za cije resavanje ni ne treba neka posebna pamet ni investicije. Pa kad za takve proste stvari nemaju resenja, koliku li stetu tek nanose u nekim visim sferama, u koje se ja ni ne razumem?

Ne razumem tačno ovaj tvoj pasus. Da li ti impliciraš da preduzeća koja isporučuju toplotnu energiju su dužna da brinu da li zgrade koje greju imaju izolaciju, tj. da li njihovi korisnici optimalno koriste toplotnu energiju?
Ako ćemo tom analogijom, onda i elektrodistribucija treba da zađe po kućama pa promeni ljudima stare televizore sa novim plazmama jer troše značajno manje struje, a ne bi bilo loše ni da urade upgrade i ostalih kućnih aparata..

Kod nas se grejanje naplaćuje po kvadratu prostora, i preduzeće je u obavezi da ti taj prostor zagreje na 22°C. To preduzeće zabole ćošak da li će oni za to potrošiti 100 tona nafte ili 60 tona nafte, kad oni i u jednom i u drugom slučaju tebi na kraju ispostave račun, pa ti onda razmišljaj šta ćeš da radiš sa tim.

Ono što nije dobro je što se ceh deli na nivou celih naselja koja opslužuje toplana, pa činjenica da li određena zgrada ima ili nema izolaciju ne utiče mnogo na stanare.. Mislim da je najpoštenije uvesti kalorimetre u stanove (to da plaćaju kupci, oni koji to žele, kao što plaćaju i satove za struju) pa svako plaća koliko troši, i nek onda sam razmišlja da li ima izolaciju ili nema.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 16:08 - pre 159 meseci
mislim da ce kod nas uskoro, kao 1961. u DDR, narod morati da se izvini vladi zbog ekonomskog neuspeha. Tj.:

Narod koji ima ovakvu vlast ne mora da brine za buducnost, ali vlast koja ima takav narod ne moze nista da ucini.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-1.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 17:05 - pre 159 meseci
Citat:
rfe: mislim da ce kod nas uskoro, kao 1961. u DDR, narod morati da se izvini vladi zbog ekonomskog neuspeha.


El stiso Belruskoni a? Nema vise cile mile
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 19:31 - pre 159 meseci
Citat:
mmix: A za sta ona skuplja 3000e za operaciju?
Ja mislim samo za to da b92 vise napumpa pricu, da izgleda zalosnije i jadnije i da se vise oko toga svadjamo.

Citat:
ventura: Ne razumem tačno ovaj tvoj pasus. Da li ti impliciraš da preduzeća koja isporučuju toplotnu energiju su dužna da brinu da li zgrade koje greju imaju izolaciju, tj. da li njihovi korisnici optimalno koriste toplotnu energiju?
Ne. Vlast je duzna, neko ministarstvo ili neki slican organ. Radi se o ogromnom broju zgrada, to se individualno ne moze resiti. Baca se energija, dakle pare, a zna se da smo kao drzava u dugovima i deficitu. (Inace, ja licno sam izolovao stan iznutra, gde god sam mogao i kako sam mogao, ali je moja situacija inverzan - stan u kome zivim je iznad toplotne stanice i kod mene je problem kako ohladiti stan a ne kako ga zagrejati. Od 7 radijatora kod mene je trajno zatvoreno 4.)

Citat:
ventura: Jesi ti pročitao sve detalje vezane za taj slučaj?
Svi imaju po sedam, osam ili devet izvršnih presuda za izmirenje obaveza
UPRAVO O TOME PRICAM - JA BIH IM ZATVORIO GREJANJE POSLE PRVE PRESUDE. Vi mene uopste ne razumete. Ja samo kazem da je ovo u Cacku vrh ledenog brega i da nam mediji bacaju tako jedan po jedan vrh da se necim zamajavamo a sustina ostaje prirkrivena - NEMA ozbiljne volje da se pokrene ozbiljno placanje dugova, bilo od koje tacke, jer bi se po misljenju vlasti vrlo brzo doslo do tacke gde bi sve puklo. Ko je duzan da sprovodi izvrsne presude? Ti? Ja? Ne, zna se ko, i sta je taj radio - nista. Neplacanje grejanja jeste prekrsaj ali i nesprovodjenje izvrsnih presuda isto. Znaci, za svaki slucaj da se privede i korisnik grejanja i onaj koji mu je to dopustio.

Kao sto svi kazete, sve to sto neko ne plati platimo mi ostali. To je meni jasno zato se ja i protivim ovom jeftinom senzacionalizmu koji ima za cilj podizanje tiraza novina i broja poseta sajtovima. Da je Vlada odlucila na sednici broj ... dana ...., da se od danas nikome ne oprastaju nikakvi dugovi i da ima da se plati ili u zatvor ili plenidba momentalno to bi novine objavile sitnim slovima na sedmoj strani, pri dnu, jer nije zanimljivo. A ovako svakog dana izbace nesto tako zvucno da bi narod zamajavao.

Ima jedna izmisljena anegdota: Negde bio formiran komitet gradjana koji ce odlucivati o vaznim stvarima za njihov kraj. Jednog dana na dnevnom redu 2 tacke: 1. Izgradnja nuklearne elektrane 2. Izgradnja parkinga za bicikle clanova komiteta i kazu da su se o centrali za cas sporazumeli a o onoj supi za bicikle se svadjali 6 sati
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 19:48 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic:
Ne. Vlast je duzna, neko ministarstvo ili neki slican organ. Radi se o ogromnom broju zgrada, to se individualno ne moze resiti. Baca se energija, dakle pare, a zna se da smo kao drzava u dugovima i deficitu.

Vlast je dužna da na privatnim zgradama/kućama postavi izolaciju?

A što ne bi bila dužna da svima zameni stare televizore i ostale aparate? A kad već to radi, nema smisla da ljudi voze stare lade i jugiće koji troše boga oca, trebalo bi ljudima obezbediti nova, ekonomična auta. Besplatno, naravno.

WTF?

Treba bre to sve govnjihom motkom poterati... Pod prioritet broj jedan - ko hoće grejanje po m2 stana staviti neku visoku cenu, tipa 2-3 puta skuplje nego sada. Ko hoće da kupi kalorimetar taj plaća džabaka cenu od 3 evrocenta po kWh toplote (koliko je i sada).

Kada imaš kalorimetar, e onda ti brale nije svejedno da li ćeš za sezonu po kvadratu utrošiti 250-300kWh (koliko trošiš u zgradi sa dobrom izolacijom) ili ćeš potrošiti 500-1000kWh toplote (koliko se troši u stanovima/kućama sa lošom izolacijom). Pa da vidiš kako bi ekološka svest prštala na sve strane.

Naravno, tu sada imaš stare, bolesne i siromašne koji možda ne mogu da plate to sve... Možda ne mogu uopšte da plate grejanje. Ok. zavrnu radijatore u kući, i pravac prihvatni centar, tamo ima čist krevet, topao obrok i neka prezime tamo, pa na proleće opet nazad u stan. Dosta bre više rasipništva i trošenja tuđeg.

Citat:
tdjokic:
UPRAVO O TOME PRICAM - JA BIH IM ZATVORIO GREJANJE POSLE PRVE PRESUDE

1. Tehnički je nemoguće isključiti grejanje samo jednom stanu.
2. Presuda nije bila vezana za isključivanje grejanja već za naplatu dugovanja (koja nije bila uspešna)

Citat:
tdjokic:
Da je Vlada odlucila na sednici broj ... dana ...., da se od danas nikome ne oprastaju nikakvi dugovi i da ima da se plati ili u zatvor ili plenidba momentalno to bi novine objavile sitnim slovima na sedmoj strani, pri dnu, jer nije zanimljivo.

Vlada na sednici treba da donese odluku i javno objavi narodu da se mora platiti ono što se i troši/koristi?!? Hoćeš reći da narod mora platiti ono što je potrošio?!?!?! Nečuveno! Bezobrazluk!! Dole vlada!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje06.03.2011. u 20:26 - pre 159 meseci
Glavni problem je što vlada pokušava da sedi na dve stolice, odnosno da održava dva sistema koja su dijametralno suprotna. Sa jedne strane je moderna država, kapitalizam, ovo ono... ali sa druge, zarad očuvanja socijalnog mira, elementi komunizma iskaču na sve strane i podržani su od strane vlasti... recimo sama činjenica da još uvek postoje državne firme je jedan od tih elemenata, pa onda socijalni programi za neradnike iz "Zastave" i drugih propalih fabrika, pa državna zemljišta koja su iznajmljena na korišćenje, umesto da se to da na otkup trenutnim "vlasnicima"... itd., ima toga dosta. Jasno je kao dan da ne može vlast održavati istovremeno i kapitalizam i komunizam, a tražiti od građana da se rukovode isključivo kapitalističkim vrednostima, nego će i oni da koriste elemente komunizma tamo gde im odgovara. Upravo zato građani i nemaju problem da nešto ne plaćaju očekujući da to plate njegovi sunarodnici, jer i to je odlika komunizma. A ovo što se radi u Čačku je pucanj u prazno i lažna senzacija. Takvih dužnika ima po celoj Srbji i to u mnogo većem broju. I biće ih u velikom broju, dok god se zakon sprovodi selektivno i lokalno.

Dakle, vlast mora biti odlučnija i prva odbaciti komunističke elemente. Pa tako, ako ne platiš grejanje jedan mesec, sledi opomena, dva meseca, sledi isključenje. Ako nema tehničkih uslova za isključenje, onda treba stvoriti tehničke uslove. Mada, da ne postoje tehnički uslovi je čista glupost, jer u krajnjem slučaju mogu da dođu lično u stan, zavrnu grejanje i plombiraju to pod pretnjom krivičnom odgovornošću ako se plombe skinu. Pa ako neko skine, lepo u zatvor 10 godina i ćao. Jeste, u tom pohodu neko može da dobije i batine, ali šta sad, ako se puca na tranziciju u kapitalizam u jednoj poprilično komunistički orijentisanoj državi, onda moraju tu da padnu i neke žrtve. Ali ne, lakše je održavati socijalni mir tako što ćeš da dozvoliš da neko ne plaća račune godinama.

Pogotovo mi je smešno kad pročitam da ima 7-8 presuda za zaplenu imovine. Pa kako je to uopšte moguće ??? Zar ne bi neko trebalo da odgovara i za to što pravosnažna presuda nije izvršena ? I to čak 8 puta ?!?!?!?!? Pa to je već materijal za epizodu "Mućki", a ne nešto što treba prihvatiti kao normalnu stvar u nekoj državi. I šta ta država više čeka ? Zašto lepo ne sakupe na gomilu sve dužnike, pošalju opomenu pred plenidbu, pa ko ne plati u datom roku sva dugovanja, odmah plenidba imovine, a ako nema dovoljno imovine, onda stanova. Ako nema dovoljno ljudskih resursa, eno pun biro nezaposlenih, pa uposliti novih plenitelja koliko treba, 1000, 2000, 10.000 nebitno, ali bi se sve rešilo jako brzo. Ali ne, bitno je očuvati socijalni mir, a onda se neko čudi zašto se ne plaćaju računi i druge dažbine. Pa ko je lud da plaća ako ne mora i ako zna da će neko drugi da plati umesto njega ? Šta će da ga natera na to ? Lični moral ili strogo sprovođenje zakona ? E, ali ako je ovo drugo, onda mora da postoji odlučnost i strogo, neselektivno sprovođenje zakona, a ovo blefiranje po novinama služi eto da se raja malo zamajava kao mi ovde. Zar mislite da će neki Beograđanin koji isto tako ne plaća račune, odjednom početi da ih plaća, samo zato što je par Čačana naje8alo ? Onda ste veći optimisti nego ja.

Druga opcija je da lepo oproste sve dugove, privatizuju EPS, Infostan, i sve ostalo, pa kad privatnik preuzme to, kod njega nema neplaćanja računa po 10 godina, nego posle 2 meseca odmah na sud. Znate li ijednu kapitalističku zemlju gde je moguće ne plaćati račune 10 godina ? Ja za to nisam čuo. E pa, tako treba i ovde.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje07.03.2011. u 00:31 - pre 159 meseci
Citat:
ventura: Vlast je dužna da na privatnim zgradama/kućama postavi izolaciju?
Nemoj da glumis budalu, jer nisi budala! Nije vlast duzna da izoluje objekte nego je duzna da natera narod da to radi. Da li se sada razumemo? Isto onako kao sto je do skoro terala u vojsku ili sto zahteva da se ima vozacka dozvola za voznju kola da pesaci prelaze ulicu na pesackim prelazima i slicno. Ako se ne varam, ti si neki preduzetnik, i onda dobro znas sta sve vlast zahteva od ljudi.

Onda pricas da je nemoguce zatvarati radijatore samo u jednom stanu a odmah zatim kazes da za stare i siromasne treba porbrinuti na drugi nacin - zatvoriti radijatore, a njih poslati u socijalne centre itd.

Ja govorim principijelno a ti se zezas. Onda nema sta da se prica.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje07.03.2011. u 00:47 - pre 159 meseci
E, sad neka se drzava pokaze kao principijelna pa neka sve resi kao u Cacku - http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=07&nav_id=497306 kad vec svi tvrde da je to dobro resenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje07.03.2011. u 02:27 - pre 159 meseci
Aj kad smo već kod dugova da vidimo koliko Mišković duguje. Do juče nije ništa moglo da se čuje o tome (javno, inače se znalo). A sad se na sve doboše udara kako su tamo neki kupili Miška zajedno sa dugovima. Zahvaljujući tome dobavljači šene da dobiju svoja potraživanja.

Gde si bio - nigde. Šta si izšenio - nova obećanja.

Umesto da uhapsi Miškovića i imovinu rasproda i obešteti dobavljače, država je isukala pendrek i sad mlati gologuzane, da se zagreju na ovoj hladnoći.

A Miško i dalje duguje 350 000 000 evra (pozantih) i ko zna koliko nepoznatih.

Samo da se podsetimo izdavanja menica bez pokrića, 1987, Velike Kladuše i Agrokomerca. Tadašnji dug Agrokomerca je bio oko 400 000 000 dolara. To je bilo na celu SFRJ, a samo je Srbija imala proizvodnju 10-tak puta veću nego danas. Dakle dug Miškoviča je relativno daleko veći nego dug koji je napravio Fikret Abdić. Ipak Miško je zvezda a Fikret i Hakija Pozderac su morali da skinu gaće.

A sad država skida gaće gologuzanima.

Ja, je.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje07.03.2011. u 08:44 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Nije vlast duzna da izoluje objekte nego je duzna da natera narod da to radi. Da li se sada razumemo?

Zasto bi? Sta kog zabole da li ja na zgradi imam izolaciju osim onoga ko kupuje stan u njoj? A on ako hoce - hoce, ako nece - ne mora.
Drzava moze da podstice gradnju sa izolacijom i to je ok, ali da primorava - nema smisla.

Poredjenje ti nije dobro jer se vozacka dozvola i pesacki prelazi koriste zbog sigurnosti u saobracaju. Zgrada bez izolacije ne ugrozava nikog osim novcanik vlasnika stana koji je sam odlucio da pristane na to kupovinom takvog stana.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje07.03.2011. u 08:55 - pre 159 meseci
Citat:
tdjokic: Nemoj da glumis budalu, jer nisi budala! Nije vlast duzna da izoluje objekte nego je duzna da natera narod da to radi. Da li se sada razumemo?

Sad te razumem šta si hteo da kažeš, ali da nije to malo - bez veze?

Šta koji đavo država ima da određuje nekome da li će na kući imati izolaciju ili ne? Možda se nekome sviđa da mesečno za grejanje plaća 400 evra umesto 80, pa neka ga.. To samo znači da će država imati više poreza.

Citat:
tdjokic
Onda pricas da je nemoguce zatvarati radijatore samo u jednom stanu a odmah zatim kazes da za stare i siromasne treba porbrinuti na drugi nacin - zatvoriti radijatore, a njih poslati u socijalne centre itd.

Sada u ovom trenutku uslovi ne postoje da se zatvori samo jedan stan. Ali to ne znači da te uslove ne treba stvoriti + uvesti kalorimetre koji će meriti potrošnju toplote za svaki stan pojedinačno, i po tome naplaćivati.

Citat:
kandorus: Aj kad smo već kod dugova da vidimo koliko Mišković duguje. Do juče nije ništa moglo da se čuje o tome (javno, inače se znalo). A sad se na sve doboše udara kako su tamo neki kupili Miška zajedno sa dugovima. Zahvaljujući tome dobavljači šene da dobiju svoja potraživanja.

Kakve veze sad ima Mišković sa ovom temom?

Miškoviću robu isporučuju privatni dobavljači kojima odgovara da čekaju dugo na svoj novac, i to im je prihvatljivo. Da nije, ne bi sarađivali sa njim. Prosto ko pasulj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Čačak: Stanovi na doboš zbog dugova za grejanje

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21269 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.