Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljske bakterije

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljske bakterije

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15497 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 19:35 - pre 160 meseci
Evo šta kažu na jednom forumu povodom "otkrića" vanzemaljskih bakterija:


Autior bloga Did scientists discover bacteria in meteorites? očekuje da se "sledeće godine otkrije vanzemaljski zec u meteoru" sa odgovarajućim otiskom stopala.

Svi traže povećanje budžeta. I zato mora da se trude da budu u centru pažnje. Makar i ovakvim "otkrićima" jer prosečan konzument takvih vesti ima mozga koliko i svraka. Još ako je i poreski obveznik eto prilike da "otkrivač" zadovoljno protrlja šake. Samo treba naći načina za sticanje medijske pažnje a u tržišnim ekonomijama to znači povećanje prihoda.

S vremena na vreme se objavljuju slična "otkrića" i zato nije ništa novo. Na primer Bacteria from Mars found inside ancient meteorite. U principu čovek ne može biti protiv težnje da i "otkrivač" nešto prihoduje. Nije to izum samo Fox News menadžemnta. Mnogi su se "naparili" zahvaljujući aliensima. Od pisaca SF storija, radio spikera, filmske industrije pa do "istraživača" od kojih je verovatno najpoznatiji Erik Von Deniken.

Još davne 2001. objavljeno je da Scientists Find Further Evidence Of Ancient Microbial Life On Mars In Meteorite i to u časopisu ScienceDaily čija je reputacija proverena za razliku od "Journal of Cosmology" na koji se Fox News poziva. Nije bez značaja da se na sajtu NASA taj meteor ne pominje.

I šta reći na sve to? Pa biznis je biznis.

A da li su aliensi bili na Zemlji? Mislim oni veći od bakterija, "mali zeleni" sa antenama na glavi. Ubedjen sam da nisu jer da jesu 100% bi izbio rat koji bi Zemljani izgubili pa ne bi bilo ni Zemljana ni ovog foruma.

Izgleda da su ogromne distance nepremostiv tampon koji sprečava civilizacije sa različitih zvezdanih sistema da stupe u medjusoban kontakt. Brzina svetlosti je praktično dostupna samo za mikro čestice ali ne i za makro objekte. Sve dok ne budemo bili sposobi da transportujemo informaciuju i na osnovu informacije na mestu prijema rekonstruišemo transportovani objekat nema ništa od putovanja kroz Kosmos. No i za to je potrebno da na mestu prijema postoji mašina koja informaciju pretvara u objekat. Kako transportovati takvu mašinu? To dodje kao pitanja "šta je starije kokoška ili jaje?". Jedna mogućnost je da na mestu prijema postoji civilizacija koja je sposobna da konstruiše takvu mašinu. Tada samo još treba pribaviti odobrenje za kontakt. U medjuvremenu Zemljanima jedino ostaje skakutanje oko Zemlje u limeno-keramičkim konzervama.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 19:40 - pre 160 meseci
Citat:
Znaci, jos nesto osim vanzemaljaca da moze da se nadje ovoliki broj kredibilnih ljudi da tvrde nesto veoma cudno da se tako izrazim. Jel mozete da pronadjete jos nesto? Ako ne mozete, zapitajte se onda zbog cega.


Svi profesionalni lazovi, ostvareni u svojim profesijama, poput raznih magova, vidovnjaka, vracara, prorocica... stalno vidjaju Elvisa, Nikolu Teslu, Dzingis-Kana, Hitlera, zagrobni zivot, a pogotovo Isusa... vec prema tome koju grupu budala muzu. Postoji i grupa zainteresovana za vanzemaljce naravno, pa se i to iskoriscava. Ne bi vjerovao koliko ima proroka ostvarenih u svojim profesijama koji maltene svakodnevno komuniciraju sa Isusom, a njihovih sljedbenika 10 puta vise nego vas gero-ufologa.
Ustvari, za koju god maglu ima musterija - ima i prodavaca.

Tako da ne vidim sta bismo se zapitavali. Ako je prema kolicini laprdanja i onih koji se na to primaju - daleko je veca vjerovatnoca da nas Isus redovno posjecuje nego vanzemaljci.
Ovi sa Dzibusom su bar konzistentni - jedan je Dzibus, dok kod vas ufo-loga svaki ima svoju verziju koja ne moze egzistirati zajedno sa jos nekom.
Tako da, vi ste valjda najsmjesniji od svih...
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 22:42 - pre 160 meseci
Isus se ne racuna jer je u pitanju siroko rasprostranjena religija. I racunaju se samo profesije generalno postovane u drustvu kao sto su naucnici, astronauti, piloti, vatrogasci, policajci, profesionalni vojnici i slicno. Lepo sam objasnio, nemoj sad da mi izmisljas neke vracare i cuda. I da navedes primere koje znas. Znaci linkove hocu da vidim. Nemoj da se pravis da me ne razumes sta govorim. Daj mi nekoga kalibra Dr. Edgara Mitchella da vidja Dzingis Kana ili Elvisa ili bilo sta slicno a da nisu vanzemaljci.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 23:44 - pre 160 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: I to je sve?! Politicari lazu i to nam je sasvim dovoljan razog da zanemarimo sve sto ovaj covek ima da kaze?! Sve je u redu, nikakav zvanican dokument on nije video. Mozemo da se svi lepo vratimo svakodnevnom zivotu :)


Ti si potkrepljivao kredibilnost čoveka time što je bio političar.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 23:44 - pre 160 meseci
@kandorus

Ne mora na drugom kraju da postoji masina za "materijalizaciju". Mogao bi recimo svemirski brod da bude dovoljan sam sebi za putovanje kroz vreme i prostor. http://en.wikipedia.org/wiki/Wormhole
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 23:57 - pre 160 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:Daj mi nekoga kalibra Dr. Edgara Mitchella da vidja Dzingis Kana ili Elvisa ili bilo sta slicno a da nisu vanzemaljci.


Siguran sam da oni vidjaju jos kojesta.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije08.03.2011. u 23:58 - pre 160 meseci
Citat:


Ti si potkrepljivao kredibilnost čoveka time što je bio političar.



I? On je politicar, tj. donosilac zakona (legislator) po profesiji i sta to sada znaci u kontekstu toga sto on ima da kaze?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:00 - pre 160 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: I? On je politicar, tj. donosilac zakona (legislator) po profesiji i sta to sada znaci u kontekstu toga sto on ima da kaze?


Da govori istinu, sta bi drugo.
Gde si ti video politicara koji nateruje vodu na svoju vodenicu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:03 - pre 160 meseci
Citat:
3way: Siguran sam da oni vidjaju jos kojesta.


To sto si ti "siguran" drugim recima znaci da ne mozes pozitivno da odgovoris na moje pitanje, jer naravno ne postoji masovno ubedjenje visokoprofilnih ljudi u postojanje bilo cega drugog osim vanzemaljaca. Niko ne tvrdi da je radio na projektu proucavanja "vestica" i "bauka" ili "deda mraza" i slicno. A razlog zasto uopste postoji na stotine kredibilnih svedoka sa licnim iskustvima u vezi vanzemaljaca ili njihove tehnologije jeste taj zato sto govore istinu.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:05 - pre 160 meseci
Citat:
3way: Da govori istinu, sta bi drugo.
Gde si ti video politicara koji nateruje vodu na svoju vodenicu?


A koja je njegova "vodenica" u ovom slucaju? Ili opet pricamo u nekim generalnim pojmovima koji nemaju dodirnih tacaka sa onim sto smo culi. I ko ovde onda bezi od realnosti?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:11 - pre 160 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Isus se ne racuna jer je u pitanju siroko rasprostranjena religija.

Takodje je i ta ufologija siroko rasprostranjena religija, ali zbog velicine bolje joj odgovara naziv sekta.
Nemate nista vise nego bilo koja druga religija: pojedinci koji tupe da su nesto vidjeli i gomilu nekih koji im vjeruju iako tupljeci pojedinci ama bas nista nikome ne mogu dokazati niti pokazati od toga sto tupe.
Jesi li ti ikad ista vidio osim izjava nekih drugih da su nesto vidjeli?
Tako ti je isto i sa religijama.
Citat:
Ankalagon the Black: Daj mi nekoga kalibra Dr. Edgara Mitchella da vidja Dzingis Kana ili Elvisa ili bilo sta slicno a da nisu vanzemaljci.

To sta je za tebe "kalibar" to je tvoja subjektivna stvar, koja ocigledno nema mnogo veze sa objektivnim svijetom.
Taj Edgar je kalibar samo za sludjene ufo-loge, inace ne vidim da za ikoga drugog razumnog i priznatog iz svijeta nauke doticni predstavlja ikakav "kalibar".

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:11 - pre 160 meseci
Na primer, publicitet, kao i svakoj drugoj javnoj ličnosti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:13 - pre 160 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Niko ne tvrdi da je radio na projektu proucavanja "vestica" i "bauka" ili "deda mraza" i slicno.


To je bilo moderno pre par vekova, sad vise niko ne veruje u to, pa ih je sramota da tako pricaju.

Citat:
Ankalagon the Black:
A razlog zasto uopste postoji na stotine kredibilnih svedoka sa licnim iskustvima u vezi vanzemaljaca ili njihove tehnologije jeste taj zato sto govore istinu.


Ja uopste ne sumnjam da oni govore istinu i da su 100% ubedjeni da su videli tako nesto.

Citat:

A koja je njegova "vodenica" u ovom slucaju? Ili opet pricamo u nekim generalnim pojmovima koji nemaju dodirnih tacaka sa onim sto smo culi. I ko ovde onda bezi od realnosti?


Svako nesto prodaje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 00:23 - pre 160 meseci
^Ankalagon the Black

Ako je putovanje crvima moguće onda je inteligentni život više nego retkost. U suprotnom neko bi nas do sad valjda posetio. A kako do kontakta do danas nije došlo to znači ili smo prilično usamljeni (malo verovatno) ili su velika kosmička rastojanja nepremostiva prepreka za makro objekte, pre svega za živa bića (najverovatnije).
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 08:56 - pre 160 meseci
Citat:
Takodje je i ta ufologija siroko rasprostranjena religija, ali zbog velicine bolje joj odgovara naziv sekta.
Nemate nista vise nego bilo koja druga religija: pojedinci koji tupe da su nesto vidjeli i gomilu nekih koji im vjeruju iako tupljeci pojedinci ama bas nista nikome ne mogu dokazati niti pokazati od toga sto tupe.
Jesi li ti ikad ista vidio osim izjava nekih drugih da su nesto vidjeli?
Tako ti je isto i sa religijama.


Istina je da se mnogi u ufologiji ponasaju kao sekta. Sa jedinim ciljem da zarade novac od prodaje svojih knjiga i seksualnim iskoristavanjem zena. Ali, svedoci koje navodim ne pripadaju tom miljeu. Kao Dr. Edgar Michell na primer, koji, de facto, predstavlja velicinu i autoritet kako u aeronautici tako i u nauci. Njegova rec ima tezinu, barem kod nepristrasnih ljudi.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 10:01 - pre 160 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:Njegova rec ima tezinu, barem kod nepristrasnih ljudi.


Vidim da se i on pomalo bavi baucima i vesticama:
Citat:
Mitchell says that a teenage remote healer who lives in Vancouver and uses the pseudonym Adam Dreamhealer helped him heal kidney cancer at a distance.



Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 10:56 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: Na primer, publicitet, kao i svakoj drugoj javnoj ličnosti.


Publicitet je cest motiv mnogih ljudi. Popularnost uvek moze na neki nacin da se pretvori u pare. Medjutim, ovaj legistrator se pojavio samo jedanputa i to u ovoj objavi koju sam linkovao. Prvi i jedini put. Nisam do sada naisao ni na jedan drugi njegov intervju. To nije tipicno ponasanje nekoga ko trazi paznju. Ipak, u istoriji ce ostati zapisana ova njegova izjava. Ono kako ja ovo vidim, covek je rekao sta je imao da kaze. Sto je u saglasnosti sa sadrzajem izjave. Njegov mali doprinost da se kaze ljudima istina.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 11:15 - pre 160 meseci
Citat:
Ako je putovanje crvima moguće onda je inteligentni život više nego retkost. U suprotnom neko bi nas do sad valjda posetio. A kako do kontakta do danas nije došlo to znači ili smo prilično usamljeni (malo verovatno) ili su velika kosmička rastojanja nepremostiva prepreka za makro objekte, pre svega za živa bića (najverovatnije).


Recimo, konverzacije radi, da je putovanje crvima moguce. Svemir je i dalje veoma veoma veliki i cak i kada bi neka civilizacija imala mogucnost putovanja kroz vreme i prostor i dalje bi morala da zna kuda hoce da ide. A da obidje celu galaksiju je i dalje u domenu nemoguce misije kada se uzme u obzir sam broj zvezdanih sistema pomnozen sa brojem planeta koje poseduje i drugih nebeskih tela koja mogu biti interesantna za istrazivanje.

A recimo da nas nadju. Pod kontaktom verovatno podrazumevas njihovo otvoreno pojavljivanje pred populacijom. U idelnom svetu to bi mozda funkcionisalo tako. Medjutim u realnosti to bi izazvalo velike probleme za nas ovde na Zemlji. Strah i panika od nepoznatog su ekstremne emocije koje bi obzirom na 7 milijardi populacije na Zemlji izazvale prilican haos. Neki bi ljudi sigurno pokusali da obore neki od njihovih svemirskih brodova ili ako bi ih susreli na tlu, pucali bi u njih. U tom, nesrecnom slucaju, mogli bi samo da se molimo da vanzemaljci nisu rasa koja je osvetnicki raspolozena. A takodje, sansa je da im mi ne bismo bili prva nerazvijena civilizacija na koju su naisli ili su sami prosli kroz iskustvo prvog kontakta na svojoj planeti. U svakom slucaju, morali bi da imaju dobru predstavu o tome kako bi njihovo pojavljivanje uticalo na nas i do cega bi sve moglo da dovede. A to vec stvara moralnu dilemu, da li u ovom trenutku ostvariti direktan kontakt ili sacekati povoljnije vreme. A i ovo je samo jedna od stvari koje su komplikacija.

Sto se tice premoscivanja rastojanja u svemiru, za to smatram da je najmanji problem od svih. Nasa civilizacija je u rekordno malo vremeskom periodu eksponencijalno povecala mogucnost premoscivanja rastojanja na planeti. Takodje, vec postoje razne teorijske postavke u fizici koje dopustaju da se prevazidje ogranicenje brzine svetlosti, kao sto je Einstein-Rosen Bridge. Jos uvek naravno ne mozemo da napravimo nista konkretno sa tim teorijama, ali imajuci u vidu brzinu tehnoloskog razvoja mislim da taj trenutak nije toliko daleko. Mozda jedno 100-200 godina. Ko zna.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 11:31 - pre 160 meseci
Citat:
Mitchell says that a teenage remote healer who lives in Vancouver and uses the pseudonym Adam Dreamhealer helped him heal kidney cancer at a distance.


Remote viewing je real deal. Fenomen stvarno postoji. Postoji dugacka istorija njegovog istrazivanja i primene. Postoje oni koji su uspeli da reprodukuju eksperimente americke vojske i oni koji nisu uspeli. U svakom slucaju efikasnnost metoda nije na visokom nivou i verovatno ce proci jos vremena dok neko ne uspostavi solidne naucne osnove za taj fenomem. Sto znaci, da ce sve relevantne prirodne zakone u toj oblasti definisati sa naucnom sigurnoscu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_viewing

Da li je moguce izleciti nekoga na taj nacin, na daljinu? Nemam pojima. Reci sa sigurnoscu da ne moze bi bilo preuranjeno obzirom na nekompletnost istrazivanja. U svakom slucaju, drago mi je da je Edgar izlecen.

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Vanzemaljske bakterije09.03.2011. u 12:19 - pre 159 meseci
Znaš kako, argumenti tipa "video sam" nisu naučno prihvatljivi, jer nisu objektivno proverljivi.

Vidiš, skoro kad sam bio bolestan, nisam otišao na posao i sanjao sam da mi je majka (koja živi relativno blizu) došla u posetu, da bih je ja sutra ubeđivao da je dolazila kod mene, a ona mene da nije i da ima svedoke za alibi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljske bakterije

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15497 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.