Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta sve moze na istu uticnicu.

[es] :: Elektronika :: Sta sve moze na istu uticnicu.

[ Pregleda: 2341 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eEcho

Član broj: 99764
Poruke: 13
178.222.32.*



+1 Profil

icon Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 03:05 - pre 159 meseci
Zdravo, imam samo jednu uticnicu na raspolaganju, pa me zanima da li uz pomoc produznog na nju smem da prikljucim: laptop, TV, dva modema, fiksni, zvucnike, i punjace od mobilnog? Maltene 10 komada na jednu uticnicu. U isto vreme. Kako da znam, po cemu da gledam sta sve u isto vreme moze da se prikljuci? Kontam da tu ne bih smeo grejalicu ili usisivac, oni "vuku", bilo bi previse, ali za ovu "sicu"... da mi se ne zapali nesto ili pregori?
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 03:13 - pre 159 meseci
Odlicno pitanje pored toga ja bih samo dodao (pitao), da li moze da se napravi neka filtracija naizmenicnog napona koja bi bila smestena u adekvatnoj kutijici ispred te uticnice a posle utikaca u zid.
Putem koje bi se mogao "cistiti" napon, ili ti cak mozda i nekako stabilisati ( od padova a jos vise od probojnih pikova).
Ako tako nesto moze, adekvatna sema sa popisom elementata i predlogom stampane plocice bi bila super (nisam na tom nivou da samo na osnovu seme pravim raspored po plocici).

Hvala.
 
Odgovor na temu

eEcho

Član broj: 99764
Poruke: 13
178.222.32.*



+1 Profil

icon Re: Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 03:20 - pre 159 meseci
Au... :):) Neka se ovo tretiraju kao dva odvojena pitanja, inace odgovor nema sanse da razumem ako nastavite da koristite ovu terminologiju. :D
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 04:42 - pre 159 meseci
Citat:
eEcho: Au... :):) Neka se ovo tretiraju kao dva odvojena pitanja, inace odgovor nema sanse da razumem ako nastavite da koristite ovu terminologiju. :D



Pa ja sam samo pridodao (zakomplikovao) tvoje pitanje i neka se tretiraju kao dva odvojena naravno.
Inace sve sto si ti nabrojao moze na jednu uticnicu ako nemas mogucnosti za neku drugu (doduse da imas ne bi ni pitao, logicno).
Jedino treba postovati ukupnu dozvoljenu (zbirnu snagu uredjaja) kako si vec i naveo.I ne prikljucivati peci i ostalo...

E sad manje vise osta moje pitanje, o stabilizaciji, filtraciji (tzv jednosmerne komponente) ili cak mozda i nekom digitalnom osigurackom sklopu koji bi privremeno izabicio "sistem" iz pogona ako dodje do proboja od recimo 230V.Manje vise sveobuhvatno resenje, koje bi stitilo skupe uredjaje tipa (racunar, plazme, hi-fi...).
Ne mislim na neka UPS resenja (bateriska) vec ili neko digitalno ili diskretno resenje...
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 08:23 - pre 159 meseci
Ovo su sve "mali potrošači" i možeš komotno na isti produžni.
Ja i praktikujem da sve što se međusibno povezije da se napaja iz istog utikača da se izbegne mogućnost različitig potencijala mase.
Prigušnicu možeš smestiti u sam produžni,a stabilizaciju može pružiti UPS. Moderna elektronika uglavnom nema potrebe za stabilizacijom napona.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 15:08 - pre 159 meseci
sto se tice ciscenja i filtracije mreznog napona u oba smera dobro ce posluziti filter iz ves masine, ali nema potrebe za tim, jer ti ces mozda da filtriras napon ali tvoj komsija na istoj fazi nece, pa nema neke svrhe, jer mreza je i ovako dovoljno prljava

svi ti potrosaci su imuni na svu prljavstinu iz mreze, tako da nemoj da brigas, i da, opusteno mogu da se prikljuce svi potrosaci na jednu uticnicu jer su skupa jako mali potrosac , pa cak na istu uticnicu moze i usisivac ili grejalica samo treba proveriti koliki je osigurac na toj fazi tj na tom strujnom krugu, i da li je jos nesto prikopcano na isti, pa preracunati sta pored navedenih potrosaca moze da se prikopca ... ako je osigurac i instalacija po PS-u onda nema sta da izgori ili da se zapali, moze samo osigurac da izbije...

ako se kaci jos nesto pored navedenih potrosaca onda savetujem da se u postojecu uticnicu nabode T utikac ili ti "lopov" pa da se u njega u jednu uticnicu ubode veliki potrosac a u drugu produzni razdelnik za sitne potrosace, nikako da se velik potrosac bode u produzni razdelnik uz sitne potrosace, iz prostog razloga sto su danasnji fabricki pravljeni kablovi,produzni i razdelnici sumljivog i diskutabilnog kvaliteta :)
 
Odgovor na temu

eEcho

Član broj: 99764
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Sta sve moze na istu uticnicu.10.03.2011. u 16:50 - pre 159 meseci
Ljudi, hvala. To je to, pravo u metu :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Sta sve moze na istu uticnicu.

[ Pregleda: 2341 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.