Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Betoniranje - rucno ili po narudzbini?

elitemadzone.org :: TechZone :: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 82113 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Betoniranje - rucno ili po narudzbini?15.05.2011. u 20:49 - pre 156 meseci
U dilemi sam za betoniranje. Do sada kad je uvek trebalo nesto da se betonira pozivalo se po par komsija i par nadnicara, trazenje mesalice, cement pesak... Koliko to sve kosta u odnosu na kamion mesalicu koji dodje na 15min istovari gde treba i ode, bez celodnevne halabuke i mnogo zamaranja. Znaci...da li moze da se naruci kamion da dodje isto kao kad su u pitanju veliki gradjevinski poduhvati.

U pitanju je 7x5 povrsina sa oko 4kubika betona. Govori se o podrucju Obrenovca. Hvala
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?16.05.2011. u 16:54 - pre 156 meseci
Mislim, ako volis da se sa komsijama okupis i ako mozete da se skupite, da se odradi posao, nesto pojede i popije, te uz to jos malo se i ispricate, onda krenes u skupljanje materijala. Skupi komsije, zovi za pesak, nabavi cement, isto juri za mesalicu ako nemas, spremi gajbu - do dve piva, nesto da se pojede, spremi daske za šolovanje, prirucni alat i odvoj ceo dan, i kreni u radove.

U suprotnom, lepo zovnes mikser sa sve onom pumpom za beton, imas sad takvih kamiona, i mikser i pumpa za beton, sve na jednoj sasiji, i lepo to sa pumpom istovaris za pola sata, potom izravnjas i dovidjenja, i brze, i lakse. Skupis jednog do dva pomocnika, spremi daske, prirucni alat i naravno pivo + klopa, i zavrsis za cca 6 sati.

Odprilike bi to trebalo da je sve priblizno isto sto se tice kostanja, sami ovo prva verzija je dosta zanimljivija.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?16.05.2011. u 17:55 - pre 156 meseci
Znam da jeste druzenje uvek zanimljivije ali mi sada pravi problem vreme i to je jedini razlog zbog cega bih se odlucio za kamion mozda.

Veci mi merak da kad izbetoniram pozovem komsije pa onda popijemo i zarostiljamo nesto...

Ako neko zna firme koje imaju kamione mesalice.....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
89.216.32.*



+10236 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.05.2011. u 10:25 - pre 156 meseci
Sve betonjerske firme imaju kamione mešalice.
Uglavnom neće da dođu za male količine betona, ali 4 m3 je količina za koju će svakako doći. Od tebe se očekuje da znaš koji beton naručuješ, i svakako da omogućiš da se istovari sva količina koju si naručio, jer oni nemaju gde sa tim betonom.
Uostalom, potraži u oglasima - sigurno ćeš naći nekoliko. Pozovi, raspitaj se i konkretno dogovori.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivan.neg

Član broj: 276297
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.05.2011. u 14:43 - pre 156 meseci
Posto vidim da si naveo da je podrucje Obrenovca ima u Obrenovcu par firmi koje imaju mesalice i pumpe za beton mozda bi ti to odgovaralo ne znam tacno koje firme al mozes lako da saznas u samom gradu ,da se raspitas na stovaristu nekom ili slicno .
Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao ivan.neg dana 17.05.2011. u 16:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.05.2011. u 16:49 - pre 156 meseci
Pa kako sto sam naveo da je to 7x5 smatram da je to i celih 4m3 i da bi trebalo da dodju za takvu akciju. Jedino znam Šeković stovariste jer su mi oni i najblizi. Sutra cu njih da okrenem pa gde me upute. Nisam iz Obrenovca nego je u blizini vikendica gde hocu da izbetoniram prilaz kuci. A pola komsija ima ili preko 60 il nisu pogodni za ovako brzu akciju iz jednog dana. Zato sto ne znam bas Obrenovac ko moze da mi pomogne za firme neka mi pusti na pp ili ovde brojeve telefona, bio bih mu zahvalan. Trazio sam preko imenika i neta (proizvodnja tecnog betona i distribucija) nasao sam samo gp sloboda iz obrenovca a pise da su pod stecajem (mozda ni ne postoje vise). Nisam verovao da je ovako tesko naci kamion mesalicu a svaki dan ih vidjam po ulicama po nekoliko

i da...posto je to na samom putu gde kamion moze da stane lepo i samo okrene onu vodjicu levo desno, ne treba ni pumpa nego za coskove u kolica po malo, tako da je idealno za kamion mesalicu
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.05.2011. u 20:31 - pre 156 meseci
i bolje da ne treba pumpa, to se dodatno placa
nego
kako god racunam, 7X5 = 35 m2 X 14 cm = 5m3 ( vazduha) = 7m3 betona
ili ako je debljina samo 10 cm, izlazi da ti treba oko 5m3 betona
istina je da nisam gradjevinac, bar sto se tice betoniranja, ali...

zato ti savetujem da se raspitas koliko ti treba betona kad budes narucivao



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.05.2011. u 22:16 - pre 156 meseci
zna valjda covek kako postavlja oplatu i koliko je visok tampon, odnosno koju debljinu betona zeli da stavi. inace ja kako sam cuo i radio do sada (amaterski) 10cm je sasvim dovoljno, ako je lepo armiran.

mene isto zanima koja je razlika u ceni izmedju kubika betona kada pravis sam i kada ti mikser doveze, mada beton iz mikera je verovatno nekoliko puta kvalitetniji od ovog sto mi sami pravimo iz razloga sto se moze narcutiti beton napravljen od nekoliko separacija peska... dok kada pravimo sami obicno nam dovozu nedovoljno opran soder i nemamo mogucnos da pravimo beton od nekoliko razlicitih separacija, suvise je komplikovano.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.05.2011. u 22:38 - pre 156 meseci
Pa pazi tacna mera je 4.62x6.70 i to nije prava kocka nego trapezoid. Zaokruzio sam vise nego dovoljno na 4m3 sa 10cm visine i blagim padom na jednu stranu na 8cm. Ako sam radim moram platiti kamion i za pesak i cement odvojemo jer nikad nemas sve na jednom mestu i posle rada uvek ostane nepotrebnog sljunka
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?18.05.2011. u 08:33 - pre 156 meseci
Citat:
oPEN: mene isto zanima koja je razlika u ceni izmedju kubika betona kada pravis sam i kada ti mikser doveze, mada beton iz mikera je verovatno nekoliko puta kvalitetniji od ovog sto mi sami pravimo iz razloga sto se moze narcutiti beton napravljen od nekoliko separacija peska...

Materijal (sljunak+cement) izadje oko 55-60 EUR u zavisnosti koliko stavljas cementa. Plus, obicno treba platiti neke radnike sto izadje jos 5-8 EUR po kubiku. Ja sam svojevremeno pravio prilaz, ali moj je bio vecih dimenizja 20x4x0.2 znaci 16 kubika betona, pa sam narucio 10 a ostalo sa radnicima umesao. Nas beton je ispao manje kvalitetan (ljusti se preko zime) od onog koji je doterao mikser, mada smo mi stavljali 30%-40% vise cementa (oni 200kg, mi 250-300), ali oni su stavili neki aditiv koji mi nismo. I ne znam kako oni mere te kolicine, ali znam da sam narucio 10 kubika a stiglo mi je za oko polovinu od onog sto sam ja izracunao kao 16. Ljudi kazu da svi oni uvek doteraju manje i da se protiv toga nista ne moze. Ali, ako zanemarimo to i uzmemo da je cena takva kao sto pise na racunu, cena izadje otprilike ista, preciznije za pola EUR je bio jeftiniji ovaj sto smo mi mesali, ako svoj rad racunam besplatno (a imao sam sta drugo da radim sto donosi novac). I ne racunajuci naravno sta se pojelo i popilo sto podize cenu za minimum 20% :)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?18.05.2011. u 18:51 - pre 156 meseci
Citat:
pctel: ...a ostalo sa radnicima umesao. Nas beton je ispao manje kvalitetan (ljusti se preko zime) od onog koji je doterao mikser, mada smo mi stavljali 30%-40% vise cementa (oni 200kg, mi 250-300), ali oni su stavili neki aditiv koji mi nismo. ...

Baš u tome mnogi greše kada betoniraju bez aditiva za vodonepropustljivost betona (a ima ga u prodavnicama boja), jer beton propada usled mraza kad se isti nikad ne osuši pre mraza.

Moji stari su betonirali klasično pod pod tremom i već posle nekoliko godina popuca i propada. Taj beton sam skidao i stavio sam novi ali sa aditivom za vodonepropustljivost betona i sa plastičnim vlaknima radi armiranja, i evo već sedma godina nijedan deo betona nije popucao čak ni beton ispod sudopere a tu se pod non-stop vlažio.

Znači za sva betoniranja bez obzira na namenu (temelje, cokla, stubovi, ........) uvek sa aditivom za vodonepropustljivost betona i plus poželjno mada nije obavezno PoliPropilenskim vlaknima.
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?18.05.2011. u 22:29 - pre 156 meseci
@pctel - hvala na odgovoru

@codeNO - ne znam da li je preporucljivo da se beton lije u razlicitim debljinama, mislim na ovaj prelaz od 10cm na 8cm.

@veljkoE - ponovo sam procitao tvoj odgovor i zbunjen sam, juce nisam pazljivo citao. da li mozes da mi objasnis "5m3 ( vazduha) = 7m3 betona" zar kubik nije mera za zapreminu... kako moze da bude vise betona od vazduha. interesuje me zato sto sam uvek imao otstupanja od proracuna... uvek ode vise cementa i peska od planiranog, pa me zato interesuje, mozda je odgovor u ovome sto ti kazes.

-
da prosirimo malo temu, posto smo vec pricali o tome, koliko debeo beton vi obisno stavljate, kada se armira obicno ide q-mreza, znam da je pozeljno da budu dve, u gornjoj i dodjonj zoni. do sada sto sam video :) gde sam radio kod drugih a i kod sebe uvek se stavljala jedna (govorim o betoniranju staza u dvoristu za automobile i pesake) i svi pricaju da je to dovoljno (u fazonu.. videli smo kod komsije, mora da je tako dobro a niko ne zna zasto).. kako sam posmatranjem zakljucio, ta mreza nije postavljena ni u gornju ni u donju zonu, nego onako otprilike. da li stavljate 4mm ili 6mm mrezu?

-da li "secete" beton na neku duzinu daskom, stiroporom ili necim drugim i na koliko. da li ste nekada sekli beton alatom kao sa slike i kako vam se to pokazalo, meni se desilo da je puklo pored mesta gde je secen. da li na mestu gde secete beton, secete i q-mrezu ili je ostavljate spojenu?





[Ovu poruku je menjao oPEN dana 19.05.2011. u 00:00 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?19.05.2011. u 15:10 - pre 156 meseci
Nasao sam neko stovariste u BG i njih sam pitao jel mogu da narucim.....55 po kubiku naplacuju. Posto je to bio vozac i zurio je dao mi broj gazde za detalje, tj koji pesak dodaci itd. Jos samo da vidim jel voze za Obrenovac, ali me plasi vremenska duzina zbog betona

A sto se tice smanjenja nagiba, to je na 5 metara razlika, znaci na jednom kraju krecemo sa 10 pa se lagano spusta na 8cm, ali posto je ispod šut, tj neravna povrsina sa armaturom nece se osetiti razlika sto se tice cvrstoce betona
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.uns.ac.rs.



+54 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?20.05.2011. u 10:30 - pre 156 meseci
@veljkoE: kako god racunam, 7X5 = 35 m2 X 14 cm = 5m3 ( vazduha) = 7m3 betona

Ne znam kako to vazduha može da stane manje nego betona, kada merimo u m3 ??? Jedino što mi pada na pamet je da je to neki fazon ovih što prodaju beton da više naplate. Kao onaj što sa kamiončića na ulici prodaje drva, kao kubik je toliko love, pa kad je ćale uzeo metar da izmeri njegov šablon za 1m3 odmah je počeo drugu priču da priča :)

E i slažem se sa tim da ti treba više kubika šljunka za određeni broj kubika betona, pošto se rastresit šljunak u procesu mešanja betona sabije na manju zapreminu. Ali ako prodavac prodaje beton na m3, šta mene kao kupca zanima koliko je on potrošio šljunka da bi napravio beton?
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9421
89.216.32.*



+10236 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?20.05.2011. u 13:16 - pre 156 meseci
^ podestio si me na ono vreme kad se gorivo prodavalo u flašama, i kako me je jedan ubeđivao da litar benzina nije i nikako ne može biti ista količina kao litar dizela !

Ali ima prakse u ovome šta veljko piše. Kad kupiš kubik šljunka, kubik peska i pomešaš sa kubikom cementa, čitava ta smesa zauzme znatno manji volumen od 3 kubna metra prostora. Ali opet, to te se ne tiče kad kupuješ gotov beton. Može da te se tiče kad sam kupuješ i mešaš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?22.05.2011. u 09:47 - pre 156 meseci
vec rekoh da nisam gradjevinac, al eto, malo sam betonirao svoje dvoriste, garazu i sl, malo se svojevremeno raspitivao i uvek sam dolazio do odgovora da u jedan "kubik vazduha" ide 0.7 kubika betona, odnosno kad izracunam volumen, ne mogu toliko kupiti sljunka nego moram racunati kao da je 1= 0.7 i tek onda kupovati, a racunati samo sljunak , cement nikada nisam racunao u volumen
mikserom nisam nikada radio posto mi se uvek cinilo da je preskup, tako da je racunanje kubika betona iz miksera i zapremina dela koji je potrebno betonirati - meni nepoznanica

kao sto rekoh, potrebno je proveriti koliko ti treba betona ukoliko kupujes iz miksera

sto se tice presecanja betona, uglavnom sam sve betonirao po segemtima, u dva dana
i to na dva nacina, a sve iz raznih informacija, prvo sam stavljao izmedju kocki kondor, lamperiju i sl, da bi na kraju doznao da je sve to nepotrebno, tj. da se sve to moze izvaditi i betonirati beton pored betona, bez ostavljanja te "pregrade"

najveci problem je led preko zime koji udje u pukotine pa pravi haos

aramturne mreze nisam nigde stavljao

debljina betona koji ide za prelaze ne sme biti manji od 10 cm, a racunati 12 cm ( sirina daske za salovanje), pa je rupa malo dublja - ispada idealna mera =15cm. 8 cm je pretanko za bilo sta od betona
na beocinskim dzakovima sada lepo pise koliki je odnos potreban za razlicite radove sa cementom
ovo je kod amaterskog merenja i rada po principu - sam svoj majstor
i ovo je moje misljenje kojim se vodim prilikom radova koje sam obaljam i svestan sam svih rizika i problema na koje mogu naici, ali ovo ne radim profesionalno niti radim drugima vec iskljucivo sebi, tako da ove savete ili iskustva shvati na nacin koji zelis, a svi su napisani dobronamerno iz zelje da ti pomognem koliko umem
moja struka je nesto drugo...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?22.05.2011. u 21:05 - pre 156 meseci
@veljkoE

Ok sad je jasno šta si hteo da napišeš, ali nisi dobro napisao, tj. od 1 m3 šljunka se dobije 0.7 m3 betona u procesu mešanja.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?22.05.2011. u 21:14 - pre 156 meseci
eh
mislim da smo promasili smisao teksta koji sam napisao u prvom postu, ali bitno je da smo nesto resili


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

gari021
ns

Član broj: 252388
Poruke: 64
*.uns.ac.rs.



+18 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?23.05.2011. u 08:55 - pre 156 meseci
U NS-u je kubik kada sam proveravao prosle godine bio oko 70e. Malo se razlikuju (+-5e) cene u zavisnosti od tipa betona. Prevoz do 15km je ukljucen. Ako je Java u pravu, a ne sumnjam, za cenu materijala od 55-60e, onda se ja ne bih mnogo razmisljao. Nadnicari ce te kostati vise... pa plus hrana i pice, gorivo za razvozenje radnika, mesalice, us**no dvoriste...

Ali cenu na stranu. Ono sto ti ne mozes sam postici ni sa kakvim aditivima je homogenost betona. Ovo mozda za tvoj slucaj nije jako vazno ali za neka betoniranja jeste.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?17.06.2011. u 21:37 - pre 155 meseci
Dilema resena al na jedvite jade. Svaki dan vidjam po 3-4 kamiona mixera a kad meni treba nista. Ceo obrenovac nisam nista nasao sem propalih preduzece koja ne rade nista sem da trunu. Jedva se ubedih sa nekom firmom iz bg koji su prvo rekli da im je daleko pa na kraju pristali. Odlicno su zamesali beton i trebalo je 4m3 na 7x5. Cena...55pom3+40e za prevoz. Za 1h sve je zavrseno. Prezadovoljan sam
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Betoniranje - rucno ili po narudzbini?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 82113 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.