Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevaren za stan?

elitemadzone.org :: MadZone :: Prevaren za stan?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24728 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 10:32 - pre 156 meseci
@ vilil1

Ok, al ovo je vezano za onu priču ako država zasere i ti zbog toga imaš gubitak, ona će ti platiti. U ovom slučaju država je čoveku koji je kupio kuću sasvim legalno rekla f.ck you very much, mi ti oduzimamo kuću a ti tuži onog koji je nas, a ne tebe prevario. Pa ti kupi kuću u Srbiji ako smeš.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 10:43 - pre 156 meseci
Citat:
dule_ns:
Ok, al ovo je vezano za onu priču ako država zasere i ti zbog toga imaš gubitak, ona će ti platiti. U ovom slučaju država je čoveku koji je kupio kuću sasvim legalno rekla f.ck you very much, mi ti oduzimamo kuću a ti tuži onog koji je nas, a ne tebe prevario. Pa ti kupi kuću u Srbiji ako smeš.


Pretpostavio sam da si zbog toga postavio link, zato me nije mrzelo da se malo vise informisem. ;) Sta je konkretno, po tebi, drzava kriva? Covek falsifikovao dokumentaciju, doveo laznog svedoka...kako je to drzava zasrala?
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 10:58 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1: Pretpostavio sam da si zbog toga postavio link, zato me nije mrzelo da se malo vise informisem. ;) Sta je konkretno, po tebi, drzava kriva? Covek falsifikovao dokumentaciju, doveo laznog svedoka...kako je to drzava zasrala?


Pa tako što je onda država trebala da tuži tog što je falsifikovao dokumenta, a ne da trećem licu kaže da tuži falsifikatora. Jer pazi, falsifikator je slagao državu a ne treće lice. Kad je treće lice kupovalo od falsifikatora kuću, tu nije bilo nikakvog muvanja.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 11:30 - pre 156 meseci
Pa prevarant je osudjen ali imovina mora da se vrati pravom vlasniku. Za naknadu stete, krajnji kupac - prevareni, podnosi privatnu tuzbu.

Bilo bi lepo da je tako kako si napisao, mislim da nigde u svetu to ne postoji. Potpuno isti slucaj su i razne kupovine kradenih automobila, ovde registrovanih, i legalno prodatih. Kada se pronadju, oduzimaju se krajnjem korisniku, krajnjem kupcu, a onda on ukoliko zeli, tuzi onoga sto mu je prodao auto.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 11:48 - pre 156 meseci
Pazi, nemam mnogo iskustva i ne znam kako je u drugim zemljama.

To što je imovina vraćena pravom vlasniku, to je u redu. Problem je u nadoknadi štete kupcu. Koja je poenta katastra i sudova ako oni ne stoje iza svojih tvrdnji. Znači logika: Mož da bidne al ne mora da znači.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 13:00 - pre 156 meseci
Kol'ko vidim prevarant je osudjen na 3 meseca uslovno zbog "falisifikovanja isprave" - ako to u opste moze da se nazove "osudom". A ljudi se oko svoje kuce dokazuju 10 godina...
Ako tu postoji neka veza sa pravdom, pravom i "reformisanim sistemom" ja ne uspevam da je vidim i pored najbolje namere, sve uz komentar: "sudije nisu dužne da objašnjavaju svoja pravna shvatanja."

Ova zemlja mu bre dodje kao neki raj za prevarante, falsifikatore i kriminalce.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.34.*



+471 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 15:44 - pre 156 meseci
A kako se uopšte osigurati kod kupovine novogradnje. Kako biste se vi osigurali da kupujete takav stan. Šta treba proveriti, gde?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 22:28 - pre 156 meseci
Ipak me uveseljavaju ovi sto misle da je u Srbiji moguca pravna sigurnost, pa cu po prvi put na ES objaviti svoj slucaj, pa ko moze nek razvrze to vrzino kolo...

Resio ja da kupim nekretninu, posrednik u kupovini je advokat, oznacimo ga sa osoba "A" . Ja za svaki slucaj nasao jos jednog advokata koji ce proveriti dokumentaciju. Svi papiri idealni. Vratio se kod osobe A deponovao novac kao sto je gore opisano i krenuo u katastar. Kad sam dosao tamo - uknjizen drugi vlasnik oznacimo ga sa osoba B (juce bio uknjizen prodavac koji meni prodaje, on nek bude osoba C). Pozovem osobu A (kaze mi da je negde otputovao i da dodjem za 3 dana po novac). Napomenem mu da niposto ne otvara sef i nikom ne isplacuje novac jer je nastao problem. Pozovem prodavca, on nek bude osoba D. Osoba D mi kaze da mu je ime i prezime osobe B skroz nepoznato. Nadjem osobu B, on mi potvrdi da nije nekretninu kupio od osobe D, vec od sasvim trece osobe E i to pre 10 godina. Nadjem i osobu E, on kaze da mu je nekretnina pripala po ugovoru o izdrzavanju pre 15 godina, ali da je on nije prodao kao sto tvrdi osoba B vec poklonio, jer je osoba B pre 15 godina pokazala ugovor po kome mu je ta nekretnina prodata od strane pretka osobe D, pa je napravljen ugovor o poklonu kako bi nepravda bila ispravljena. Osoba B tvrdi da nije bilo poklona, vec je ugovor tako formulisan da se ne bi placao porez. Na kraju nadjem i pretka osobe D, koji tvrdi da jeste postojao ugovor o izdrzavanju, ali se odnosio na sasvim drugu nekretninu, koja je poklonjena a na osnovu tog ugovora je sacinjen falsifikat. Pronadjemo ugovor, na njemu stoji otisak prsta tog pretka osobe D, na pitanje sta je to, kaze da jeste stavila prst na to i da joj je procitano da je to zahtev za izdavanje licne karte. na ugovoru pise da je sudska overa izvrsena na terenu. Nekoliko dana kasnije, osoba D shvata da vise nema nikakvu imovinu, jer je sva nestala na gotovo identican nacin. Svi ugovori su overeni na terenu od strane isto dvoje sudskih overivaca. Predak osobe D tvrdi da su mu rekli da se zahtev za izdavanje licne karte mora popuniti u vise primeraka... Ovo se sve isproveravalo za par dana uz malo veza i mita radi nezvanicnog davanja podataka na uvid. Treceg dana osoba A je promenila broj mobilnog telefona i od tada se mom novcu gubi svaki trag.

Epilog: Proslo je 2 godine, predmet je jos u istrazi. Ja ne mogu da izvrsim uvid u predmet, jer je "istraga u toku", . Osoba D me par puta pozvala cisto da se iskuka kako joj smestaju zatvor pod optuzbom da za pokusaj prevare. Posto je sada bez imovine i novca (zbog sve jurnjave, odsustvovanja i nervoze na poslu ostala i bez posla) ne moze nikako da se izbori za svoju imovinu. narocito sudija odbija da mi da bilo kakvu informaciju o osobi A. Iz zasebnih izvora saznajem da se osoba A najnormalnije krece po sudu i obavlja svoju delatnost pod drugom firmom. Pretpostavlja se da je upravo osoba A izvrsila uticaj na sudiju da se predmet drzi po strani vec 2 godine. Ja kako stvari stoje jedini izlaz vidim da tuzim drzavu Srbiji medjunarodnom sudu. Ali neka ih jos. A i nisu mnogo velike pare. Predmet kupoprodaje je bio plac i to na ne bas mnogo skupoj lokaciji.
kao sto mi drugi advokat rekao, moze da se "pogura", vrlo brzo bi se doslo do izvrsne sudske presude. Ali to kosta, a izvrsne sudske presude posle obicno nikada ne budu zaista izvrsene. Dobri advokati (opisano je sta to znaci) koji mogu da ubrzaju stvar ne rade na procenat. Oni hoce kes ili odmah ili po dobijanju presude, a da li cu ja ikada naplatiti to sto pise u presudi, to njih ne zanima. Vise puta sam krenuo "da pobijem g*vna i gotova stvar", ali se brzo priberem i shvatim da ako su prevaranti na groblju, ja sam u zatvoru a moja porodica bez hleba, sto nije bas povoljan razvoj situacije...

I tako, žutokljunac, na tvoje pitanje kako se osigurati - pare na kamatu i budi podstanar! Kad deca odrastu valjda nece biti toliko glupa da ostano ovde da zive, a za 20 godina ce u Srbiji biti mnogo vise stanova nego stanovnika, pa pare koje sad ulozis u kupovinu nikad vise neces izvuci.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 23:15 - pre 156 meseci
Malo si zapetljao sa osobama A, B...Ali koliko vidim, tebi je advokat, posrednik u kupovini, ukrao novac?

Jos nesto, kazes da su bili idealni papiri, pa kako je onda neko drugi uknjizen?
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Prevaren za stan?23.05.2011. u 23:32 - pre 156 meseci
Tebe su uradili kao njivu. Imas po BG-u ekipa koje bi naplatile to od advokata za 1 dan ali moras dati pola. Mozda je to ipak najbolje rjesenje... jeste kaubojski ali sta se tu moze... Nije to u danasnje vrijeme lako naplatiti kao nekad kad je glavni kriminalac to mogao telefonom da zavrsi... sad su kazne za bilo kakvo lisavanje slobode ogromne itd... Najbolje u tome je to sto cijeli problem zavrsis za par dana, das pola ali se vise ne nerviras i zaboravis na to... i taj sopstvani mir vrijedi dosta...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.16.*



+6455 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 05:43 - pre 156 meseci
@pctel:
Tebe je u ovoj priči odradio advokat a ne prodavac stana... To što verovatno rade zajedno pa je svejedno ko ti mazne novac jer ga dele, uopšte nije bitno...

Bitno je ono da si pristao da daš novac advokatu koga je odredio prodavac... WTF? Što si se uopšte cimao, mogao si pare odma da daš prodavcu, a danas bi bar imao jednu osobu manje na tom zamršenom spisku...

Žao mi je što si prevaren, ali ja sam imao jednu sličnu situaciju prilikom kupovine stana, gde je advokat prodavca insistirao da ostavim pare od stana kod njega, zbog moje sigurnosti, pa kada se sve završi onda će on isplatiti prodavca... Pa kad su videli da kod mene neće to proći baš tako kao što su mislili, onda je advokat krenuo sa izjavama tipa "...a da ostavite bar 20 hiljada..." ono, da ne ispadne da su se za džaba cimali samnom oko papirologije jedno mesec dana. Ne moram ni da ti govorim da sam se i advokatu i prodavcu najljubaznije zahvalio, i više ih u životu nisam video, iako sam potrošio masu svog vremena na to...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 06:30 - pre 156 meseci
Citat:
pctel:
I tako, žutokljunac, na tvoje pitanje kako se osigurati - pare na kamatu i budi podstanar! Kad deca odrastu valjda nece biti toliko glupa da ostano ovde da zive, a za 20 godina ce u Srbiji biti mnogo vise stanova nego stanovnika, pa pare koje sad ulozis u kupovinu nikad vise neces izvuci.

Eh verovao ili ne, ja sam taj koji se vraća u Srbiju iz inostranstva. Nije mi žao što ću raditi za mnogo manje pare, ali mi je žao kada vidim kako se tamo vara, i pravo da ti kažem, ove priče su me podstakle da razmislim da li da kupujem stan u Bg. Hteo sam neki stan ode 50k€ jer sam za te pare našao dosta stanova od 40-tak kvadrata u novogradnji ( Karaburma, Mirijevo... ), ali sam dugo izvan Srbije pa mi nije jasno kako ide to sa papirima. Ima masa te novogradnje i piše da je zgrada ukljižena. Da li mogu to odmah da uknjižim na svoje ime? Izvini, možda malo skrećem sa teme, ali stvarno nemam koga da pitam, jer koga god sam pitao odgovorio mi je da nađem nekog advokata, a koliko vidim i advokati se bave prevarama. Stvarno ne znam kako da se osiguram. Da kupujem neku starogradnju za veći novac, sigurno bi bilo lakše, ali nemam toliko novca.
Da budem konkretan, video sam da na Karaburmi u ulici Dragoslava Srejovića ima dosta stanova za 50k€, pa me zanima da li je to sve legalno. Evo npr ovaj oglas:
http://www.halooglasi.com/nekr...alw%2B9DFxs%2Fji4A0Nrlw%3D%22}

Puno se zahvaljujem ako neko zna kako stoje stvari u vezi papirologije ovih stanova u ul. Dragoslava Srejovića.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 10:44 - pre 156 meseci
@žutokljunac

100% zastita ne postoji i niko ti je ne moze garantovati. Ono sto ti mozes je da smanjis rizik i da ne uleces u rizican posao privucen lepim pricama. Evo ti par linkova, pa procitaj na sta da obratis paznju.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...Prevareno-20000-kupaca-stanova
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1337613
http://www.oglasisrbija.com/magazin/index.php?id=8

He, zanimljivo je da velika vecina novoizgradjenih, legalnih, uknjizenih, objekata, nije prikljucena na toplovod. Ljudi vide radijatore unutra, kupe stan, a kad dodje zima pitaju se zasto nema grejanja. :D
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 10:56 - pre 156 meseci
@ventura
Nisam razumeo bas najbolje:
Cini mi se da si ti pre neku stranicu pisao da bi bas tako i trebala
da se odigrava radnja kupovine stana- pare advokatu u sef- pa
po kompletiranju papirologije i ostalog iste se prosledjuju prodavcu.

U cemu je konkretno ovde bila zackoljica zbog koje si odustao?
Zbog same cinjenice da se radi o advokatu kojeg je predlozio prodavac
ili ti je nesto drugo pobudilo sumnju?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 10:58 - pre 156 meseci
@pctel
Upravo sam i ja pre nekoliko godina došao u priliku da kupim plac. Hteo sam da gradim porodičnu kuću. Bila je tako jedna prilika, povoljna, pa nešto kao kod tebe, osoba A, osoba B ... Ali, čim je u priču ušla osoba C, ja sam prodavcu rekao "Dovienja". "Ma zdravo !" A svoje pare vratio na svoj račun. Placeva je bilo i biće, a moje pare su samo jedne !

Moje iskreno pitanje: kako ti nije palo na pamet da sačuvaš svoje pare, čim ti "prismrdi" da možda tu nisu čista posla ? Osim advokata, zaboga, potrebno je i malo zdravog razuma !


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 11:19 - pre 156 meseci
Citat:
He, zanimljivo je da velika vecina novoizgradjenih, legalnih, uknjizenih, objekata, nije prikljucena na toplovod. Ljudi vide radijatore unutra, kupe stan, a kad dodje zima pitaju se zasto nema grejanja. :D


Tesko da zgrada moze dobiti tehnicki prijem a da nije reseno grejanje bilo prikljucenjem na daljinski sistem, bilo sopstvenom kotlarnicom.. A sa druge strane tesko se moze dobiti centralno grejanje od npr. Bgd. Elektrana ako nisu zadovoljeni tehnicki uslovi za to.. i tako u krug..

Sve u svemu tako se prolazeci kroz galimatijas kriminalne administracije, dolazi do cene od 2200 evra po kvm za stan od 900 evra..
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 11:40 - pre 156 meseci
Citat:
dejanet: Tesko da zgrada moze dobiti tehnicki prijem a da nije reseno grejanje bilo prikljucenjem na daljinski sistem, bilo sopstvenom kotlarnicom.. A sa druge strane tesko se moze dobiti centralno grejanje od npr. Bgd. Elektrana ako nisu zadovoljeni tehnicki uslovi za to.. i tako u krug..

Da li to kazes da zgrada nece biti primljena, uknjizena...ukoliko je predvidjeno etazno grejanje?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 11:53 - pre 156 meseci
@vilil1
Ono sto znam sigurno, ako je batica u projektu predvideo centralno grejanje a na kraju prodaje nesto drugo to ne moze da prodje tehnicki prijem jer se ne nalazi u projektu.
Ranije zgrada nije mogla da se uknjizi bez tehnickog prijema(sada iskreno ne znam). Gradjevniska dozvola ne moze da se dobije bez projekta a projekat ne moze da se odobri bez energetskih saglasnosti za grejanje,struju, kao i za vodu i kanalizaciju... Raniji tehnicki uslovi za Beograd su uslovljavali full centralno grejanje, sada iskreno ne znam..
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 12:17 - pre 156 meseci
Citat:
dejanet: @vilil1
Ono sto znam sigurno, ako je batica u projektu predvideo centralno grejanje a na kraju prodaje nesto drugo to ne moze da prodje tehnicki prijem jer se ne nalazi u projektu.
Raniji tehnicki uslovi za Beograd su uslovljavali full centralno grejanje, sada iskreno ne znam..

Ali ukoliko je predvidjeno etazno grejanje, onda mora da prodje prijem i da dobije upotrebnu dozvolu!? Za ovo drugo, Beograd je pun starih zgrada koje nemaju nikakvo grejanje, odnosno ljudi se vecinom u takvim zgradama greju na TA peci.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Prevaren za stan?24.05.2011. u 12:37 - pre 156 meseci
@vilil1:
Da, uzmes kopiju projekta i ako su arhitekta i inzenjer tako isprojektovali - potpisali, firma pecatirala a ovi iz sluzbi odobrili(pecatima) to je 100% OK.
Posle(naknadno) mozete kao skupstina stanara(investitor) da pravite poseban projekat i krenete u izvodjenje pravog centralnog grejanja, naravno ukoliko imate tehnicke uslove, npr. da toplovod prolazi relativno blizu. Mislim da je ceo action kreditiran od Skupstine grada, tj. placate posle kroz racune.. valjda je i dalje tako.

BTW te stare zgrade su projetkovane za kaljeve peci..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prevaren za stan?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24728 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.