Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poljoprivrednici blokirali puteve

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Poljoprivrednici blokirali puteve

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56076 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 16:59 - pre 157 meseci
Čudi me što na [es]u još nije osvanula tema o ovom problemu, koji traje već dva dana. Elem, za neupućene: Traktoristi blokirali Pančevo. Inače, osim puteva prema Beogradu, koliko čujem, sad je blokiran put i prema Vršcu i Kovinu, tako da je Pančevo de fakto odsečeno od bilo kakve magistrale. Takođe, blokirani su i mnogi drugi putevi u Vojvodini

Ova blokada je, faktički, nastala kao posledica toga što tim traktorima (komada 1200) nije dozvoljeno da dođu u Beograd. A povod za, uopšte, taj put su subvencije koje je vlada obećala, a koje po svemu sudeći ne može da isplati. Da li poljoprivrednici imaju pravo da zbog svog nezadovoljstva terorišu narod oko sebe? Srećom ne radim u Beogradu, ali mnogi ljudi koje znam, rade, i primorani su da koriste Beovoz, ili peške preko mosta do Malog Raja pa na 108...

Ono što je interesantno, komentari na b92 uglavnom bezrezervno podržavaju poljoprivrednike, kao "vlada je sve upropastila, treba im pokazati, izdržite do kraja"... I da, sve će da bude super samo da poljoprivrednici dobiju još koji dinar iz budžeta koji je presušio odavno. E, jbem ti narod!

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 17:08 - pre 157 meseci
Vlada je sve upropastila i tačka. Can't beat that. :D

Neka štrajkuju, blokiraju, kamo sreće da nisu jedini, dosta je bila ćutanja i fafanja u ovoj raspaloj zemlji.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 17:37 - pre 157 meseci
Sad se vi organizujte, pa njima blokirajte njive!
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 17:48 - pre 157 meseci
^^ ehhhhhh da hoce.....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:00 - pre 157 meseci
Ma sve nam je predivno i medeno u ovoj drzavi.
Uostalom, ko jos sme da se zali da mu je lose??? Ako ti je lose ti cuti i trpi, tako?
To nikako nema veze sa znacenjem religije i bogom pa samim tim i ne zasluzuje temu na ES-u jer govori o realnosti pa zato pametnjakovici zadebljalih guza ne mogu da ubijaju vreme naklapajuci.
Bedno je osudjivati nekoga sto protestvuje protiv nepravde... Veoma bedno...

Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:37 - pre 157 meseci
Bedno je i sprecavati druge da zive i rade... Ako hoce da protestvuju, nek' blokiraju ministra poljoprivrede i ostale odgovorne, a ne, potpuno suprotno - sve ostale
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:38 - pre 157 meseci
@gigamg1, mislim da niko ne osudjuje te ljude sto se bune protiv necega sto smatraju nepravdom (sto uopste nije svima nepravda, neki sigurno smatraju da su subvencije nepravda nrp.), problem je nacin na koji to rade koji cini stetu drugima.

Nepravda je kada neko ne moze da radi svoj posao zbog toga sto su ti seljaci odlucili da blokiraju put. Sta, njihova "nepravda" je bitnija od prava ljudi u Pancevu na rad ili na mogucnost koriscenja puteva? Ko to kaze? Siguran sam da, ako pitas ljude u Pancevu, da se ne slazu sa tim.

Tesko da neko moze da pruzi podrsku ljudima koji nemaju problem da celom gradu uskrate vezu sa magistralnim putevima.

Narod Panceva nije apsolutno nista skrivio tim seljacima - nisu im oni obecali nekakve subvencije koje im nisu uplacene. Prema tome, to sto rade ti seljaci je najobicniji vandalizam usmeren na ljude koji im nista nisu krivi.

Od tih ljudi onda tesko mogu da ocekuju podrsku - pretpotsavljam da ce dobiti samo psovke, pokazane srednje prste a mozda i nesto gore. I tesko da bih mogao reci da to nisu zasluzili.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:42 - pre 157 meseci
Ivan Dimkovic napisa:
> problem je nacin na koji to rade koji cini stetu drugima.

A sa ovom bagrom na vasti, zar postoji neki drugi način? Ako je
neko došao silom na vlast, jedino se uz pomoć sile može oterati, nikako
drugačije.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:45 - pre 157 meseci
Onda neka krenu na vlast silom.

Ali ne, oni nisu krenuli na vlast silom, vec na gradjane Panceva. Sta, blokirali su ministrima i poslanicima put do posla? Aha...

Da nece sa time da "sruse vlast"? Hoce malo sutra, ali ce samo dovesti gomilu ljudi iz Panceva i okoline u situaciju da ne mogu da rade. Gle cuda, upravo od tog rada se prikuplja porez, od koga bi seljaci da uzmu deo za svoje "subvencije".


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:52 - pre 157 meseci
Koliko sam shvatio problem je u tome sto im policija neda da dodju ispred skupstine, tj. udju u BG, posto im je to bila krajnja destinacija, a ne Pancevo... nego su ih zaustvili na tim regionalnim putevima i u Pancevu, i tu su sad blokade (neplanirano, jos veca steta). Inace bi bila blokirana skupstina tj. tamo gde i treba da se zale.

Ja ne vidim drugi nacin (nazalost) da se neko u ovakvoj zemlji izbori za bilo sta...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 19:53 - pre 157 meseci
Ivan Dimkovic napisa:
> Ali ne, oni nisu krenuli na vlast silom, vec na gradjane Panceva. Sta,
> blokirali su ministrima i poslanicima put do posla? Aha...

Iskreno, nadam se da će ovakav događaj i njemu slični biti
inicijalna kapisla za ostale slučajeve koji će tek uslediti. Upravo zato
što nismo solidarni i što nam smetaju "neki tamo koji traže nešto", zbog
toga nas i uspešno jašu decenijama.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:00 - pre 157 meseci
@bachi,

To je samo tvoje misljenje. Vidis, moje misljenje je malo drugacije, recimo ja mislim da bi ti seljaci samo da se ocesu o drzavnu sisu - istu stvar koju radi bar jos 30% populacije (bar), i kada im se ne svidja odgovor od "sise", u stanju su da vandalizuju i maltretiraju druge kako bi dobili ono sto hoce. Te seljake boli ona stvar kada tebi ne bi stigla plata, ili kada bi drzava uvela porez na vazduh u gradovima... Ali i te kako umeju da urlaju ako se oni licno smatraju ostecenim, i ocigledno im nije frka da apsolutno neduzne ljude sprece da rade.

Ako je to tebi lek protiv "jahanja" bojim se da to nece ici tako, posto vidis, sustina zahteva tih seljaka JESTE jahanje - jahanje drugih ljudi koji rade, od cijeg poreza oni smatraju da njima treba da se isplati nesto. Kada to "nesto" njima nije dosta e oni nemaju nista protiv da druge jos vise uzjasu samo da "sisa" isplati kintu njima.

Te pare, pretpostavljam, doticni smatraju da padaju sa neba, i da cak i u momentima totalnog zaduzenja drzave ona treba jos da se zaduzi za njihove zahteve. Kao i ostatak ekipe "na sisi" - vrlo vrlo pametno razmisljanje na duze staze.

Sta mislis, ako se svima bude isplatilo to sto "smatraju da im sleduje", ko ce to da plati i kako?

Otkricu ti slatku tajnu - to ce placati poreski obveznici i njihova deca, a mozda i unuci. Bice malo... kako bese, ah da - jahani.

@a1200,

Pa da, ali seljaci nisu odlucili da preduhitre muriju ili da se suprotsave tome - vec su se okrenuli da terorisu one koji nemaju pendreke i kordone. Vrlo herojski nema sta. Valjda ocekuju da ce maltretiranje drugih da ucini da se nadju pare za njih. Bistro, nema sta... isto kao i radnici Zastave nekad.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:02 - pre 157 meseci
@bachi

Bilo bi najbolje da se tako desi, ali takvo jedinstvo u zemlji gde ima preko 100 politickih partija i stranaka je izuzetno tesko postici. Da svi odluce da bojkotuju cenu goriva i ne voze samo nedelju dana-tajkuni se ne bi lepo osecali. Pod svi mislim na masovan protest jer nemoguce je postici neku ogromnu izlaznost. Ali ne. Uvek ce se naci neko ko ce misliti: "Ja imam za gorivo, mrzi me ici peske ili busom i boli me ona stvar za one sto bojkotuju". Solidarnost onoga sto ima sa onim sto nema je veoma tesko postici...

@Ivan Dimkovic

Iskreno, mislim da ti nemas blage veze kako zive zemljoradnici u Vojvodini nego sve sto pises zakljucujes iz novinskih tekstova koji su realni sa stanjem na terenu ko Dnevnik 2. Ja svakodnevno srecem i kontaktiram sa onima koji se bave zemljoradnjom i cinjenica je da oni koji nemaju bar 20 hektara zemlje ne mogu da racunaju na normalnu zaradu da vrate ulozeno i ostane im malo.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
173.254.204.*



+253 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:03 - pre 157 meseci
Citam neke komentare u kojima se tvrdi da ovo nisu stvarno seljaci vec oni najbogatiji sa skupocenim traktorima. Hoce pare. A stvarno kada se analiziraju komentari sa blica deluju smesno, slicno i neprirodno. Tako da ne znam kome verovati
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:04 - pre 157 meseci
Traktoristi su vozaci traktora sto ne mora da znaci da su poljoprivrednici. Neka se bar malo potrude da prenesu vest verodostojno.

@Ivan Dimkovic
Pazi, moj odgovor se nije odnosio na to da oni trebaju da blokiraju puteve nego se odnosio na to sto neki osudjuju druge (poljoprivrednike) sto se zale zbog nepravde a kad njih udari kriza i nepravda onda na sve strane jaucu i kukaju.
E sad, jel to moralno ucutkavati i osudjivati drugog sto se buni protiv nepravde...?

Nemojmo stavljati ljude koji se zive od poljoprivrede i zive na selu u isti skup sa prostacima koji su izbegli sa sela u grad. To su totalno razliciti ljudi.
Ovi koji su se uvukli u gradove su obicna gologuzija (popularno receno) jer nikad nista nisu imali pa samim tim i nisu mogli doci u dodir sa tekovinama civilizacije sto ih je zabolo na granicu izmedju 20tog i 19tog veka. Verujte mi, tu bagru niko ne voli!
Zato nemojte gledati na te poljoprivrednika kao na vase nove sugradjane kojima glas i dalje zapeva dok pricaju.


Verujem da niko od tih poljoprivrednika ne voli to sto ceo dan visi na putu na suncu sto verovatno znaci da drugacijeg nacina nisu nasli.
Smatram da je besmisleno dokazivati svoje mogucnosti jer im to nikako nece pomoci.
Mogu i ja da strajkujem gladju i zahtevam nekakve pogodnosti od vlasti kao vec neki sto su pokusali.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:08 - pre 157 meseci
@fanfon,

Solidarnost u cemu tacno? Ti sto su blokirali puteve hoce vise para od drzavne sise. Sto da stanes tu - pa svako "na sisi" (a i van nje) hoce vise para i ima neku svoju pricu za to (zivi se siromasno, dosta ljudi nije zadovoljno sa svojim zivotom), sto ne bi ljudi bili "solidarni" sa svima njima... odvrnuti slavinu i isplatiti svakom to sto trazi.

Ako je drzava u dugovima i ako seljaci uspeju da dobiju to, rezultat ce biti samo jos vise dugova koje ce drugi morati da placaju. Sto bi svi ljudi bili solidarni sa tako necim? Sto bi neko ko radi neki drugi posao bio solidaran sa tim kada zna da ce to samo jos vise da kosta?

Kada bi ljudi bili solidarni i blokirali ulice zato sto drzava previse trosi, ili zbog korupcije... to bi bilo nesto konstruktivno. A "solidarisati" se kako bi se povecale isplate "sa sise" drugima moze samo jos vise da otera stvari u crveno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:11 - pre 157 meseci
Oni nista novo ne zahtevaju (nista vishe) osim da vlada ispostuje ono sto je uveliko dogovoreno i nasta su racunali. Vlada sa druge strane donosi "uredbu" koja njima zagorcava zivot i vec napravljene planove... kao nebrojeno puta do sada, jer ocigledno da ova zemlja nema strategiju i plan kojeg se pridrzava - nego se ad hoc "uredbama" nosi sa svojim problemima, pa na kome se kola prelome... a nekako se uvek lome na onima sto se najmanje bune, a realno rade i proizvode nesto u ovoj zemlji (nikako ne na drzavnoj administraciji i partijskoj armiji pijavica).
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:18 - pre 157 meseci
Sve je to tacno, ali ne postoje dzaba prioriteti. A za drzavu Srbiju bi agrarna politika morala da bude prioritet zbog geostrateskog polozaja u kom se nalazi. Ako imamo potencijal za proizvodnju hrane, zasto ga onda ne koristimo maksimalno? Odgovor je svakako u politici okruzenja i tajkunizaciji zemlje gde su interesi raznih subjekata veci u ovoj oblasti nego ikad. Ali zemlja je u takvom stanju da je jedini izlaz radikalizacija protesta i smena ove vlasti jer ovako vise ne moze. Ako ja imam 50 000 platu meni je mozda dobro da mogu koliko-toliko da prezivim, ali onim nesrecnicima koji imaju 15 000 je izuzetno lose i ja ih potpuno razumem sto npr. blokiraju put i zele da ostvare svoja prava na neki vaninstitucionalni nacin jer su uvideli da na ovaj drugi ne mogu. Pa ovo nije igra, vec zivot. Ako ja izadjem u grad i njih 5 skoci na mene i pocne da me mlati ja necu imati mnogo sanse da se branim. Ali cu zato posle da sacekam jednog po jednog u mraku i da vratim duplo. E tako sada razmisljam pa mi uopste nije cudno zasto ovi nesrecnici pokusavaju na ovaj nacin da se izbore za svoja prava. Silne pare kojima je drzava raspolagala su otisle u ruke pojedinaca zbog dilova politicara i tajkuna. Taj novac je trebao biti upotrebljen bas za ove stvari o kojima pricamo. Normalno da je sisa presusila, ali to sto drzava nema pa nece da im ispuni zahteve nije nikakav izgovor. Ja znam gomilu njih koji duguju ogromne svote za porez jer nemaju, pa koriste svaku priliku da odugovlace koliko mogu a da ne plate i na svaki naci da izbegnu prinudnu naplatu. Isto je i sa ovim zemljoradnicima-treba im vise i zato rade sve sto mogu da bi dobili. Za mene su oni dobri momci u prici, a ovi iz vlasti losi...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
173.254.204.*



+253 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:22 - pre 157 meseci
Pa daju subvencije za 10 hektara a ponudili su im i za 30
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 20:23 - pre 157 meseci
A na pocetku godine su nudili do 100 hektara...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Poljoprivrednici blokirali puteve

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56076 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.