Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poljoprivrednici blokirali puteve

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Poljoprivrednici blokirali puteve

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56081 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 22:55 - pre 157 meseci
Pa da, "hocemo subvencije" baneri su sasvim normalna stvar za rad na njivi.. ne moze se zbog toga oduzimati grupi ljudi pravo na slobodno kretanje traktorom po magistralnim putevima! :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:03 - pre 157 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Policija je zaustavila traktoriste u objavljenoj nameri da paralisu Beograd.

Prema onome sto zvanicno tvrde, namera je bila protestna voznja, normalnom brzinom traktora, bez nepotrebnog zaustavljanja i usporavanja saobracaja. Ovo ovako nije dobro, a u varijanti o kojoj pricaju bi bilo bolje. Ja se sad ne bih bavio nagadjanjem da li bi se mozda predomislili.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:06 - pre 157 meseci
Citat:
"Ukoliko se donese ovakva uredba, mnogi poljoprivredni proizvođači će biti oštećeni, jer su uzimali kredite, ulagali su u setvu i zadužili se jer su računali na ove pare koje su bile obećane"

Ha ha. Ušli u tako velik i rizičan projekat a tolike veverice da unapred računaju da će dobiti nešto od države? Verovatno su i planirali da nemaju nikakvu zaradu pa će sada biti u minusu za ukupnu vrednost subvencije.

A sad malo ozbiljno, živim kao podstanar u garsonjeri, dajem skoro pola plate državi koja to preraspodeljuje i njima. Kad na porez dodam i kiriju, komunalije i "jeftinu hranu" koju kupujem zahvaljujući subvencijama poljoprivrednicima, ne ostane skoro ništa za ostale potrebe. S druge strane gospoda što voze traktore, kojima je d..e zinulo da ih subvencionišem jer za razliku od mene poseduju desetine hektara, ne plaćaju nikakav porez, uplaćuju minimalne doprinose, žive u kućama ne manjim od 3 sprata, menjaju automobile, letuju u Grčkoj svake godine, kupuju stanove u Beogradu da imaju deca ako odluče da studiraju a u međuvremenu ih izdaju budalama poput mene za "male pare".
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.fbx.proxad.net.



+103 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:06 - pre 157 meseci
u eu gde je ista cena gorima dizela i cak i kvalitetnija djubriva i semena iste cene itd njihov seljak ima 700e subvencije za 1ha na godisnjem nivou! ako vam smetaju vredni poljoprivrednice vi jedite krastavac iz spanije a ja im dajem punu podrsku jer su sve u pravu!!!
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:33 - pre 157 meseci
@wifi
Mnogo si ti hrabar :D


Citat:
A sad malo ozbiljno, živim kao podstanar u garsonjeri, dajem skoro pola plate državi koja to preraspodeljuje i njima. Kad na porez dodam i kiriju, komunalije i "jeftinu hranu" koju kupujem zahvaljujući subvencijama poljoprivrednicima, ne ostane skoro ništa za ostale potrebe. S druge strane gospoda što voze traktore, kojima je d..e zinulo da ih subvencionišem jer za razliku od mene poseduju desetine hektara, ne plaćaju nikakav porez, uplaćuju minimalne doprinose, žive u kućama ne manjim od 3 sprata, menjaju automobile, letuju u Grčkoj svake godine, kupuju stanove u Beogradu da imaju deca ako odluče da studiraju a u međuvremenu ih izdaju budalama poput mene za "male pare".


Sto studiras? Idi i ti u ratare pa ces moci dva put na letovanje i zimovanje, vilu, golf terene.. za hranu ne moras da brines isto. Milina :) Eto za godisnju kiriju bi mogao da zakupis desetak hektara i gospodin si covek :)
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:41 - pre 157 meseci
Sto hrabar? Sto ne trpim drumske razbojnike?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:42 - pre 157 meseci
Citat:
jandrino jato: u eu gde je ista cena gorima dizela i cak i kvalitetnija djubriva i semena iste cene itd njihov seljak ima 700e subvencije za 1ha na godisnjem nivou! ako vam smetaju vredni poljoprivrednice vi jedite krastavac iz spanije a ja im dajem punu podrsku jer su sve u pravu!!!


Odlicno, znas ono - Srbija nije EU, pa nema 700 EUR po lobanji seljaka da pljune.

Mozda ce imati ako bude imala ekonomiju kao EU. Samo sto je to vrlo malo verovatno ako joj 50% stanovnika stalno trazi vecu isplatu iz "sise".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:50 - pre 157 meseci
Citat:
50% stanovnika stalno trazi vecu isplatu iz "sise".


Niko netrazi vecu isplatu, vec onakvu kakava je bila, a koja je inace neuporedivo manja od subvencija koje su u okolnim zemljama, bile one clanice EU ili ne.

Dakle, oni se bune ne zato sto traze "vishe", nego sto traze da se ne smanjuje ono sto se do sada davalo, i nasta su racunali kada su pravili racunicu i dizali kamate/zaduzivali se. Ali kapiram, sto rece stil "mosha" :) - trebali su da znaju da u ovoj zemlji ne postoji strategija razvoja i nekakav plan, tj. da svako moze kad mu dune da promeni uslove koji su do tada postojali i to bez upozorenja, bez da kaze recimo: od sledece godine vaze druga pravila... pa da ljudi mogu da se pripreme i shodno promenama usklade biznis plan...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:51 - pre 157 meseci
Ivane kako onda djura domaci ratar da bude konkurentan sa eu poljoprivrednikom?
Za razliku od raznoraznih sisanja i bacanje novaca u "The projekte" i krpljenja nepokrpljivog u marketinske svrhe, ulaganje u poljoprivredu ima sansu da se vrati na ovaj ili onaj nacin.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+111 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:53 - pre 157 meseci
Evo nekoliko cinjenica u vezi protesta:

1. Ne postoji nacin da se bilo sta postigne bilo kakvim protestima do blokiranja Beograda, jednostavno, mozete seci sebi prste, lezati na pruzi, dok se ne blokira Beograd nema ni poziva na razgovor od Vlade.
2. Policija je sprecila poljoprivrednika da stignu do Beograda (zabranjeni grad) svojom blokadom, verovatno su ocekivali da se ljudi vrate kucama.
3. Blokiraju puteve iskljucivo "profesionalni" (ozbiljni, uspesniji) poljoprivrednici koji imaju vise od 30 hektara svoje zemlje, ozbiljni ljudi.
4. Problem je u neozbiljnosti drzave, subvencije i mere od 1. januara ne vaze od 1. juna, tj. ni 6 meseci ne moze da se planira. Do 1. juna prioritet je bila ratarska proizvodnja od prvog stocarska.


@Ventura
Citat:
Ko god SLAŽE da se od poljoprivrede ne može živeti, tj. da slaže da se ne može veoma lepo živeti, pa i dobro zaraditi, treba ga izudarati govnjivom motkom.

Igrom slučaja sam jako dobro upućen u celu tu situaciju oko poljoprivrede, i ostao sam šokiran time koliko love tu leži i o kakvim se procentualnim godišnjim profitima tu radi... I onda na TV-u vidim nešto poput ovoga, i nikako mi nije jasno u čemu je fora...



Sta bi vi (ti) radili da kada zavrsite tu elektranu drzava kaze previse vi proizvodite struje, nema subvencija po kilovatu za vas, i da li ste uopste predvideli rizik da vam drzava ukine subvencije, tj. da li bi imalo smisla graditi elektranu bez subvencija?
Od poljoprivrede se moze lepo ziveti jedino ako se uloze stotine hiljada ili milioni evra, a ko ima taj novac ili ima osnov da dobije kredit na toliku sumu, on moze ziveti lepo i nevezano za poljoprivredu.
Da vam nije poljoprivredna proizvodnja u funkciji elektrane, kojom granom i kojom proizvodnjom bi se bavili?
Koliko bi mogli (mogao) da izdrzis lose godine (susa, kisa, poplave, grad, promene cena stoke i sl...) bez pomoci drzave?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve31.05.2011. u 23:56 - pre 157 meseci
^^Pa nek' se udruze u zadruge/d.o.o, nek' podele troskove - jedni zemlju, drugi mehanizaciju, treci ovo, cetvrti ono, ... Nek' se organizuju za izvoz, a ne da ih neko "prevari", otkupi za male a proda za velike pare i sl.
Ali ne, samo znaju da kukaju, da ocekuju hiljade € po hektaru, da blokiraju druge gradjane (koji im placaju te subvencije i hranu, a koji zbog sl. blokada ne mogu da ostanu bez subvencija ali mogu bez posla i plate) umesto ministre i ostale koji su im obecali to sto su im obecali...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:05 - pre 157 meseci
Citat:
HeYoo
Ivane kako onda djura domaci ratar da bude konkurentan sa eu poljoprivrednikom?


Lepo, tako sto ce imati manju zaradu od EU seljaka i lobirati svoju drzavu da postane clanica EU.

Ako i dalje nije u stanju da ima bilo kakvu zaradu, mozda bi bilo pametno da vidi da nije nesto drugo u pitanju a ne nedostatak subvencije. Kako je cena radne snage u Srbiji visestruko manja nego u EU, ocigledno je da su onda seljaci zesce neefikasni ako nisu u stanju da elmiminisu razliku od subvencija sa visestruko jeftinijom radnom snagom.

Zbog toga ne mogu drzati ostale gradjane kao taoce.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:07 - pre 157 meseci
Citat:
HeYoo: Sto studiras? Idi i ti u ratare pa ces moci dva put na letovanje i zimovanje, vilu, golf terene.. za hranu ne moras da brines isto. Milina :) Eto za godisnju kiriju bi mogao da zakupis desetak hektara i gospodin si covek :)

Nisu mi prvi na spisku prioriteta. Prvo moram da budem prosvetar neko vreme, pa šalterski radnik, ćata u opštini, medicinska sestra, ekspert u agenciji pri ministarstvu, ortoped u građevini i ekološkom marketingu / web developmentu, ... Stići ću valjda jednog dana i da kupim nekoliko jutara onako za svoju dušu, možda uspem da ne bankrotiram bez subvencije.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:15 - pre 157 meseci
^^ steta.. nemas pojma koju zaebanciju propustas :)

@ivan
Dakle treba ih prestici po tehnologiji, produktivnosti ali sve to bez ulaganja jer boze moj u srbiji se kuruzi jos beru rucno, a cena nadnicara je visestruko manja nego u eu
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:22 - pre 157 meseci


Da vidimo.......prosle godine poljoprivreda je bila jedina grana srpske privrede koja je donela nesto novca u budzet.

Jedino smo tu u suficitu. Jedino se tu zaradilo. Sta ono rece Miskovic, da planira da se okrene poljoprivredi? Pametan covek.

I ti Ventura mozes to, ali moras neke stvari da rascistis:

Zamisli da imas nekoliko vagona psenice na primer. Ajde probaj da je prodas negde van Srbije.

Nadji mi kupca za vagon psenice, ne moras vise. Ili 20 vagona. Koliko mozes da nadjes, ti ugovori.
A onda vidi kada budes hteo da to realizujes kako ces da se izboris sa drzavom koja je stavila zabranu izvoza na psenicu i brasno.

ALOOOOOOOOOO BUDJENJEEEEEEEEEEEEEE OVO JE SRBIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ventura, nisam upucen u tvoj projekat oko elektrane pa necu komentarisati, samo cu pozdraviti. Verujem da bi se oko toga slozili.

Sta bi ti radio na zemlji, ne znam, znam da se ljudi zaduzuju u vreme setve. Da li vi znate koliko kosta seme?

Koliko kosta setva po hektaru? I ti zasejes svih 150 hektara koje imas, zaduzis se racunajuci na subvenciju koju ti je drzava obecala, a onda dicni
gospodin Dusan Petrovic ("Ko je ubio babu") kaze puj pike - ne vazi!?

Izguglajte vi koliko zaista kostaju traktori, ako neko hoce da kupi 539 za pet hiljada mogu da proverim da li je otisao, ako je otisao, da vidim da ubedim ujaka da vam proda 533 za te pare.

Kakve to traktore spominjete od 100 hiljada evra, o cemu vi to? Dajte vi meni neki link da ja vidim zvanican cenovnik i te traktore.

I sta vi mislite, da bi posedovanje traktora bilo dovoljno za sve poslove na svih 100 hektara? (bune se oni koji imaju vise od 10 hektara)?

A jelte, koliko kostaju ostale masine? Koliko kosta, gospodo?

OVA DRZAVA JE LOPOVSKA!!!! POKUSAVA DA ZAKINE SVAKI DINAR GDE GOD MOZE DA VAM UKRADE!!!!


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:26 - pre 157 meseci
Citat:
HeYoo: ^^ steta.. nemas pojma koju zaebanciju propustas :)

Ma znam, slatke su subvencije, nego mi žao drugih podstanara koji moraju to da finansiraju, a plaćaju skupu hranu i ne mogu da kupe jeftino brazilsko meso, osim u Zlatiborcu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:38 - pre 157 meseci
Kad se traze subvencije to smeta mnogima, a kad krompir ode na preko 100 dinara, onda danima "smaraju" pricama zasto se hrana sve manje proizvodi. Neko je rekao da kupuje skupu hranu. Hrana nije slupa zbog ljudi koji je proizvode, nego zbog trgovinskih lanaca. Izadjite iz bg-a pa cete videti koliko se razlikuju cene krane u i van bg-a.
Znam ljude koji se bave poljoprivrednom proizvodnjom, tacnije, povrtarstvom. To moze biti jako isplativo ali zahteva veoma ozboljno ulaganje, ogroman rad, a i rizici su jako ozbiljni. Zaista, poljoprivredna proizvodnja zahteva subvencije, a zahteva i obrazovanje (velikog broja) neukih poljoprivrednika.
Znajuci koliki rad zahteva poljoprivredna proizvodnja i koliko je bitna grana (narocito joj EU daje veliki znacaj), ne mogu a da ne stanem na stranu tih ljudi koji izrazavaju protest. Nacin protesta i nije primeren... Ali, ne mogu svi da prave sajtove po ceni od 20-50k Eura, koji, by the way, ni ne rade ... Neko mora i da proizvodi hranu.


P.S. Secam se dobro price od pre 5-6 godina kada su se mlekari zalili da bacaju mleko jer niko nece da im otkupi, a sa druge strane se mleko uvozi. A nedavno, nema mleka jer su stocari ugasili svoja gazdinstva, smanjio se stocni fond ... Sad je problem, a onda nije bio?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:48 - pre 157 meseci
Citat:
dr.pametnjakovic: Ali, ne mogu svi da prave sajtove po ceni od 20-50k Eura, koji, by the way, ni ne rade ... Neko mora i da proizvodi hranu.

Neka si ih strpao u isti koš :)

Citat:
dr.pametnjakovic: P.S. Secam se dobro price od pre 5-6 godina kada su se mlekari zalili da bacaju mleko jer niko nece da im otkupi, a sa druge strane se mleko uvozi. A nedavno, nema mleka jer su stocari ugasili svoja gazdinstva, smanjio se stocni fond ... Sad je problem, a onda nije bio?

Ma kakva gazdinstva, kakvi stočari, kriza je veštački izazvana jer su se Beku (salford) nagomilale zalihe, a kad je kriza ljudi kupuju i više nego što im treba da bi sebi napravili zalihe. Čovek se lepo setio da svoje zalihe preseli kod krajnjih potrošača i još na tome zaradi. Kako sad imamo dovoljno mleka i nije više kriza a zimus rafovi bili prazni? Da se nije stočni fond odjednom udvostručio? :)
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 00:55 - pre 157 meseci
Citat:
BluesRocker: Ma znam, slatke su subvencije, nego mi žao drugih podstanara koji moraju to da finansiraju, a plaćaju skupu hranu i ne mogu da kupe jeftino brazilsko meso, osim u Zlatiborcu.

Ma ql.. slobodni su i ostali podstanari da uzmu motike. Cela Srbija na leto u Grcku da jede argentinsku govedinu :)
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Poljoprivrednici blokirali puteve01.06.2011. u 01:14 - pre 157 meseci
Kriza mleka jeste bila proizvod monopola, ali da ne sirimo temu na mleko. Rec je o tome da ako dodjete kao stranac u srbiju i zelite da se bavite poljoprivrednom proizvodnjom, docekaju vas rasirenih ruku. Mozete cak i zemlju da dobijete na koriscenje, da dobijete poreske olaksice, subvencije po radniku. A kad ste poljoprivrednik iz Srbije i zelite da radite to isto, e onda ne moze.
MI NASE RADNIKE I PROIZBODE NE CENIMO!

Primer: http://www.naslovi.net/2010-06...kog-bilja-iz-svilajnca/1771750

Doticna firma je dobila ozbiljne olaksice za ulaganja od "850 hiljada EUR". Medjutim, ko zeli moze da se proseta do njih pa da vidi da li ulaganja vrede toliko. Ali, oni su SVU opremu doneli iz Izraela. I naravno, prikazali ulaganje mnogo vecim nego sto jeste. Pritom oni trenutno imaju ne vise od 20ha pod zasadima.
Ja ili bilo koji gradjanin ove zemlje, kada bi hteo istu toliku proizvodnju da pokrenem, ne bi mogao ni priblizno iste uslove da dobijem kao oni.
Dakle, mi strategiju nemamo. Da imamo, ne bi sebi dopustili da nam ogromne kombinate po vojvodini kupuju narko dileri. Ovde se sve radi "po volji" pojedinaca u vlasti... i naravno, bez provizije nista ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Poljoprivrednici blokirali puteve

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56081 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.