Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijen odgovor od MUPa putem maila!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 55785 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 07:11 - pre 155 meseci
Evo i vesti:

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ovor-na-mejl-trazi-1250-dinara



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 07:20 - pre 155 meseci
A evo i na b92

http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=30&nav_id=528749

Citat:
"Osoba o kojoj pišete nam se javila i mi smo joj savetovali da ne plaća taksu jer o njoj nije bila obaveštena. Potrošač ima pravo na informaciju, a u ovom slučaju država je u prekršaju", objašnjava za Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije.


Citat:
"Napominjemo da se taksa mora platiti bez obzira na način podnošenja zahteva, pa i mejlom", kažu u MUP-u.


Steta sto se nisu pozabavili malo vise time na koji nacin ovi misle da naplate taksu za odgovor putem mail-a. Mislim da bi bilo interesantno cuti sta kazu u mupu na to :)



[Ovu poruku je menjao tdusko dana 30.07.2011. u 08:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
109-92-229-167.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 08:13 - pre 155 meseci
Dakle, možda naplaćuju i usmene odgovore!!

-Izvint'e, do koliko radite?
-Do 19h, a sad plati RAT 1250 dingerosa - eve uplatnica :D

Citat:
Steta sto se nisu pozabavili malo vise time na koji nacin ovi misle da naplate taksu za odgovor putem mail-a. Mislim da bi bilo interesantno cuti sta kazu u mupu na to :)


Kao, bre - kako??? Pa Paypal-om, ofkors :)))))))
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 09:56 - pre 155 meseci
Pre nekoliko godina, i ja sam od MUP-a emailom trazio odgovor na neko pitanje (vezano za strano lice koje bi da upravlja mojim vozilom po Srbiji, CG i BiH).

Odgovor sam dobio nakon nekih 2 meseca, kada mi to naravno nista nije znacilo.


Srecom, tada se nisu setili za taksu :)
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 11:53 - pre 155 meseci
@Isak
ovo me podseca na drugi slucaj jednog naseg gradjanina koji je bio maltretiran od strane policije. Sad ces da dobijes poziv od ministra koji ce da te primi i da se izvini,nadlezni za tvoj slucaj ce biti suspenZovani,a onda ce svaki saobracajac da oseti kao svoju moralnu obavezu prema kolegama da te zaustavi gde god krenuo i da ti naplati kaznu za....hm,naci ce se vec nesto
Lepo sam ti rekao da platis,a ti bas hoces da se kacis sa vlas'. Ajde,jos nije kasno. I da posaljes kafu i bombonjeru tamo gde treba,da vide da si lepo vaspitan
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 13:21 - pre 155 meseci
Sensei, vidi se da dugo nisi obnavljao gradivo - drzavnim sluzbenicima muskog pola se nosi iskljucivo fino flasirano alkoholno pice
Inace, super da se ovaj novinar javio i ovo odradio - trebao bi on da ostane, pa da napravimo jednu temu u Svakodnevnici samo za njega, pa nek' bira covek materijal iz licnih iskustava

Inace, MUP kraljevi -
Citat:
"Napominjemo da se taksa mora platiti bez obzira na način podnošenja zahteva, pa i mejlom", kažu u MUP-u.


Znaci, Prava potrosaca, stavka 3:
Citat:
Informisanost - raspolaganje činjenicama od značaja za pravilan izbor i zaštitu od nepoštene reklame, ili od oznaka na proizvodima koji mogu da dovedu u zabludu.


je najobicnija sprdnja za njih, za koju oni nemaju vremena da se sa njom zahebavaju, jednostavno receno.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 13:47 - pre 155 meseci
Moram da prokomentarišem...

Dotični novinar Blica je odmah iskoristio priliku da Isaka666 nazove "čitalac Blica", al bože sačuvaj da je pomenuo izvor (ES) preko koga je došao do ove priče i pruži priliku zainteresovanim čitaocima da vide sam izvor vesti.

B92 takođe nema novinare koji su čuli za ES i vest u potpunosti preuzimaju od Blica.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 14:07 - pre 155 meseci
Ovo za citaoca Blica je stvarno bezobrazluk. Kao i za ES.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 15:51 - pre 155 meseci
Da ne pominjemo da se

packonk
ivan jovanovic
novinar, Blic

nije ni udostojio da javi da je objavio pricu... :/ (i zaradio honorar :) )


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 30.07.2011. u 19:21 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

prolupator

Član broj: 117061
Poruke: 13
212.178.224.*



+48 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 16:32 - pre 155 meseci
Dobro da nije poslao račun k'o MUP :)
.. kojesta ..
ko ima pravog posla ni ne visi na ovakvim mestima ....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-125.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 17:19 - pre 155 meseci
isak,nemoj da si ogorcen, otice ti secer gore :P
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 18:46 - pre 155 meseci
Dobro da nije poslao račun k'o MUP
Majke mi moje, dobro se nasmejah. Koja zavrzlama... Ti si inicijatoru teme nadrlj'o kad se sjatiš u ovu Serbia. Što reče jedan od komentatora, svaki saobraćajac će osećati moralnu obavezu da ti ... udari indijansku vatru. Hehhhe!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 19:03 - pre 155 meseci
^^
Znas kako, skontali smo da je leteti dole sasvim ok opcija, tako da ce morati te kazne da mi naplate eventualno za nevezani pojas u avionu.

Dovoljno me njakaju i bez da im dam povoda, sve mi je jedno.
Ovo sam uradio iz principa, a kad brinem zbog toga - to radim ne zbog sebe, nego vise zbog familije koja zivi u Srbiji i kojoj je ovo svakodnevnica.

Pravo pitanje je kako vecina ljudi koja se sa ovakvim stvarima susrece stalno ne reaguje zesce na bahatosti za koje znaju da nemaju pravo da se radi.
A i samo ovo pisanje po Blicu i B92 nece imati poentu ako se to ne uradi ponovo i opet i onda opet, jer je jasno po odgovoru MUPa da njih ne interesuje misljenje ljudi koji se bave zastitom potrosaca, niti ih interesuje sto se ovakve stvari javno iznesu, posto racunaju na kratku pamet.
 
Odgovor na temu

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
139.247.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+107 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 19:34 - pre 155 meseci
Posto se ovde (pri)javio novinar/piskaralo a nije nastavio dalju diskusiju, dobio je sledece pisanije:

Citat:
Dragi prijatelju Novinaru (iliti piskaralo),

da li si nasem prijatelju, kolegi sa foruma, ponudio deo honorara za clanak objavljen pod tvojim potpisom u dnevnoj stampi?

Ako nisi, jos si gori od MUP-a BIA-e UDBA-e i ostali' nasih organizacija


EDIT: kucace greske u PP sredjene.
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 19:41 - pre 155 meseci
Zasto meni honorar, ako si na mene mislio?
Meni je poenta da on objavi jer meni je interes da sto vise ljudi cuje info. On to radi profesionalno i treba da dobije pare za to.
Ne kontam poentu, ako moze objasnjenje.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dip.t-dialin.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 20:00 - pre 155 meseci
Ne treba Isak da dobije pare. Novinarski posao je takav da oni pisu i prenose/prepricavaju/izvestavaju o dogadjajima u kojima ucestvuju drugi ljudi i na taj nacin obavestavaju javnost. Nije on od njega ukrao vest pa objavio vec je dobio informacije koje je trazio i od toga napisao tekst koji je objavljen. E sad, da li je taj tekst dobrog, loseg ili osrednjeg kvaliteta o tome se moze diskutovati.
 
Odgovor na temu

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
139.247.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+107 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 20:06 - pre 155 meseci
Citat:
Isak666: Zasto meni honorar, ako si na mene mislio? %< %<

Nisam na tebe mislio, na sebe i menislicnima sam mislio. Dovokjno di daleko da mogu da ti .... k'o ispod "plavog mosta"
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 20:15 - pre 155 meseci
A zasto bi tebi platio?

Iskreno, ne kontam - umesto da ljudi imaju satisfakciju da su clanovi jednog foruma preko kojeg mogu da plasiraju poruku koja moze biti primecena od ljudi koji u opisu svog radnog mesta imaju dalji prenos tih poruka jos vecem broju ljudi, dolazi do nekih cudnih konstatacija da je on duzan da se javi jer je tu info ovde prvi put video ili da treba da plati nekom nesto jer taj obitava na tom forumu ili u zemlji gde taj novinar pise.

Sve sto se nalazi u tekstu je posledica prepiske izmedju njega i mene, njegove komunikacije sa MUPom i Udruzenjem potrosaca.
Uredno mi je preneo izjave MUPa sa kojim se cuo, kao i dan pre izlaska teksta da ce se to desiti, ako je neko trebao da prenese - to sam bio ja, ali posto je to vec neko ranije uradio, ne vidim razlog da on to posebno cini, imajuci u vidu prvi pasus.

Sve u svemu, mislim da je poruka neumesna.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 22:37 - pre 155 meseci
A mora li sve kod nas da krene sa nekim prepucavanjem i pljuvanjem?

Pa sunce mu, ništa ne može ljudski i normalno da se odradi.

Isaku hvala što je podelio sa nama nebulozu, doduše, samo je malo dodao, znamo mi odavno sa kim imamo posla.

Novinaru hvala što je objavio, kakav god da je.

Da sam ja na njegovom mestu, ja bih lično ovde postavio link ka blicu, i bez obzira da li sam uradio samo zbog honorara, postavio bih link i napisao: Evo momci, da malo pomognem da što više ljudi sazna.

Eto, bar je sa Isakom održavao kontakt, i u neku ruku, to je i dovoljno, na kraju krajeva, isaku se to desilo, i on je ovde i preneo.

Sada nema šta mnogo da se doda, pa počeli da dele nepostojeće pare .... o ljudi ....

Daj malo da budemo normalni.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!30.07.2011. u 23:59 - pre 155 meseci
Ja sam @Isace, u najmanju ruku, duboko razocaran.
Ovo je bila prilika za segacenje sa MUP-om, kakva se javlja jednom u 10 godina, a ti si je glat propustio i jednu potencijalno urnebesnu prepisivacinu kojom smo se mogli zabavljati 2-3 mjeseca dokusurio nesmotrenom ozbiljnoscu.

A kakve sam sve ideje imao.... :(
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dobijen odgovor od MUPa putem maila!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 55785 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.