Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23594 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?04.06.2011. u 22:45 - pre 156 meseci
Kupio sam danas u ''Metro''-u u Krnjači tunjevinu ''La Perla'' u konzervi . Pakovanje od 4 komada iznosi 220 dinara , odnosno 55 din./komad .
Nešto kasnije odoh u ''Mini Maxi '' u mom naselju i videh istu tu tunjevinu po ceni od 110 dinara/komad !!!

Da li je moguće da neko u ovoj j*****j zemlji drži cenu proizvoda 100 i više % !? Da li još u nekoj zemlji ovo postoji !?



What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?04.06.2011. u 23:20 - pre 156 meseci
Citat:
Luccio: Kupio sam danas u ''Metro''-u u Krnjači tunjevinu ''La Perla'' u konzervi . Pakovanje od 4 komada iznosi 220 dinara , odnosno 55 din./komad .
Nešto kasnije odoh u ''Mini Maxi '' u mom naselju i videh istu tu tunjevinu po ceni od 110 dinara/komad !!!

Da li je moguće da neko u ovoj j*****j zemlji drži cenu proizvoda 100 i više % !? Da li još u nekoj zemlji ovo postoji !?




Sta reci menjaj zemlju
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 00:05 - pre 156 meseci
Idi češće tamo gde ti je jeftinije pa nakupuj hrane za nedelju-dve, a u tim "fensi" prodavnicama kupuj samo hleb. Inače, to postoji u svim kapitalističkim zemljama i zove se zakon tržišta.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 00:08 - pre 156 meseci
Šokantno!

Kada kupuješ četiri proizvoda odjednom, to košta manje nego kada kupuješ pojedinačno! Nečuveno!
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 00:28 - pre 156 meseci
Citat:
BluesRocker: Idi češće tamo gde ti je jeftinije pa nakupuj hrane za nedelju-dve, a u tim "fensi" prodavnicama kupuj samo hleb. Inače, to postoji u svim kapitalističkim zemljama i zove se zakon tržišta.


Naravno , to i radim :)


Citat:
ventura: Šokantno!

Kada kupuješ četiri proizvoda odjednom, to košta manje nego kada kupuješ pojedinačno! Nečuveno!


Ne zezaj Ventura , naravno da je tako jeftinije ali ne verujem da bi u ''Mini Maxi'' bilo nešto jeftinije da prodaju i na deset komada :(
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 00:55 - pre 156 meseci
Koliko u maksiju košta to pakovanje sa 4 komada?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 01:08 - pre 156 meseci
Citat:
ventura: Šokantno!

Kada kupuješ četiri proizvoda odjednom, to košta manje nego kada kupuješ pojedinačno! Nečuveno!



Zezas
Nisi ozbiljan
Gde ima da kad kupis 4 kom cena bude duplo manja?
Verovatno se Luccio zeznuo pa je u jednom slucaju kupio komadice tunjevine a u drugom je gledao komade tunjevine
To bi opravdalo toliku razliku u ceni...
Mada je Metro dosta jeftiniji od maxi-ja...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 06:43 - pre 156 meseci
Metro je firma namenjena snadbevanju drugih trgovina i firmi, zato su tu cene najnize, da bi oni koji kupe mogli da prodaju po konkurentnoj ceni i zarade nesto. Druga stvar, nema u nigde u EU fiksne marze koju mi sa ovih prostora iz nekog razloga ocekujemo, cak naprotiv, kad odemo tamo iznenadimo se mnogo vecim rasponom cena nego ovde. Tipa pola litra kokakole u mini radnji na ulici kosta 1-2 EUR, a u velikom megamarketu van centra grada mozes da dobijes pakovanje od 24 kom po ceni od oko 0,3 EUR/kom. Drug Tito je umro, nema vise fiksnih marzi, svako ima puno pravo da ti prodaje nesto i po hiljadu puta visoj ceni a tvoje je da odlucis hoces li kupiti ili ne.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 09:11 - pre 156 meseci

I moje iskustvo je da je idea i vero za skoro svaki proizvod jeftinija 5-30% od maxija.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 12:48 - pre 156 meseci
Marze Maxija su najvece na svetu, i stizu do 46%, to je pitanje posebne vrste. Vise za korumpiranu drzavu nego za forum.

Drugo pitanje je sta "pojedinac" radi u Metou, i koju vrstu zakona krsi.

Metro posluje po posebnim uredbama, kartice ne dobijaju pojedinci vec radnje i preduzeca, tako da Metro predstavlja odredjenu formu veleprodaje.

Sta tu ima "pojedinac" da poredi cenu sa maloprodajom, ako neki knjigovodja vec ne fingira troskove firme cija je kartica koriscena?
Pausalci se bave dodatnom ustedom?

Kakvu temu da povedemo o ovoj vrsti "snalazenja"...?

Iz "Novosti":
Citat:
Sve ono što preduzeće kupuje za lične potrebe zaposlenih, smatra se, shodno članu 85. Zakona o porezu na dohodak građana, ostalim troškovima zaposlenog, koji se oporezuje po stopi od 20 odsto - objašnjava Branislav Maričić, Pi-Ar Poreske uprave. - "Metro" je registrovan kao velepro­daja i njegovi kupci mogu biti preduzeća i preduzetnici, a ne fizička lica. Ta kompanija je sa svojim kupcima sklopila ugovore, kojima je omogućeno da dobiju više kartica za kupovinu, me­đutim, sve kartice važe na ime firme. Jer, kada se obavi kupovina, na kasi se izdaje profaktura na ime firme koja je pazarila u "Metrou".
Da li su firme, kojima su izdavane kartice bile upoznate sa ovim činjenicama, to po rečima Mari­čića, nije od značaja za Poresku upravu. Jer, to je stvar ugovora između "Metroa" i kupca. Sva­ko ko nešto kupuje u ime firme, taj iznos mora i da evidentira u svojom poslovnim knjigama.
Uz to, dodaje, Poreska uprava nije ni bila u obavezi da upozorava kupce "Metroa" da ispunjavaju svoju zakonsku obavezu evidentiranja kupljene robe.


Znaci, na cenu konzerve od 55 din, dodati 20% poreza, tj 11 din....za firmu...

Poz



[Ovu poruku je menjao vladd dana 05.06.2011. u 14:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dralle

Član broj: 51566
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 21:40 - pre 155 meseci

Znaci, na cenu konzerve od 55 din, dodati 20% poreza, tj 11 din....za firmu...

U cene Metroa je uračunat porez na promet.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 21:56 - pre 155 meseci
@vladd
Citat:
Metro posluje po posebnim uredbama, kartice ne dobijaju pojedinci vec radnje i preduzeca, tako da Metro predstavlja odredjenu formu veleprodaje.

Od negde novembra prošle godine u Metrou je moguće kupovati kao u klasičnoj maloprodaji, sa izdavanjem fiskalnog isečka. I dalje je neophodno posedovanje Metro kartice i mora se kupiti bar jedan artikal na ''fakturu'' (to može biti bilo šta, bilo koje vrednosti).
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-1.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 22:35 - pre 155 meseci
Citat:
kalimero 011: @vladd

Od negde novembra prošle godine u Metrou je moguće kupovati kao u klasičnoj maloprodaji, sa izdavanjem fiskalnog isečka. I dalje je neophodno posedovanje Metro kartice i mora se kupiti bar jedan artikal na ''fakturu'' (to može biti bilo šta, bilo koje vrednosti).


Ama ljudi , pa od prvog dana se moglo kupovati i za lične potrebe , ko vas pita ! PDV ste platili na kasi i kraj priče . Ja sam firmu zatvorio pre godinu dana a još uvek kupujem sasvim normalno za svoje potrebe . I niko ništa ne pita . Važno da se pare okreću :)




Citat:
pctel: Metro je firma namenjena snadbevanju drugih trgovina i firmi, zato su tu cene najnize, da bi oni koji kupe mogli da prodaju po konkurentnoj ceni i zarade nesto.


Pa to je ono što upada u oči : Ovi iz ''Mini Maxi'' odu u ''Metro'' , kupe konzerve tunjevine i prodaju ih sa maržom od 100 % što je daleko od normalne marže . '' Maxi'' nabavlja verovatno po ceni koja ide ispod 50 din. tako da je marža još veća .
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?05.06.2011. u 22:56 - pre 155 meseci
Citat:
Luccio: Pa to je ono što upada u oči : Ovi iz ''Mini Maxi'' odu u ''Metro'' , kupe konzerve tunjevine i prodaju ih sa maržom od 100 % što je daleko od normalne marže . '' Maxi'' nabavlja verovatno po ceni koja ide ispod 50 din. tako da je marža još veća .

Niko te ne tera da ideš u Maxi i kupuješ proizvode sa tom maržom. Čak bi bilo lepo da otvoriš konkurentsku prodavnicu u blizini i nabavljaš robu u Metrou koju prodaješ sa "normalnom" maržom. Mislim da bi se komšije radovale tome a možda i ti nešto zaradiš.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?06.06.2011. u 07:16 - pre 155 meseci
@Luccio
Citat:
Ama ljudi , pa od prvog dana se moglo kupovati i za lične potrebe , ko vas pita !

Znali su da priupitaju državni organi kad navrate u firmu.
Citat:
PDV ste platili na kasi i kraj priče .

PDV nije jedina dažbina koju firma plaća, imaš dole i citat koji je okačio @vladd. A ja bih ti savetovao da, kad već kupuješ na karticu koja se vodi na ugašenu firmu, to radiš na način koji sam opisao u prošlom postu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?06.06.2011. u 07:49 - pre 155 meseci
1. Nikakva POSEBNA UREDBA (!?) ne postoji za Metro.

2. Veleprodaja u onom starom smislu je značilo "prodaja bez poreza na promet", a to je ukinuto uvođenjem PDV-a. Tako su danas maloprodaja i veleprodaja zakonski potpuno izjednačene, tj. uvek se obračunava i naplaćuje PDV.

3. Fama sa kaznama kad se kupuje u Metrou za sopstvenu potrošnju je nastala kad su se pojedini dosetili pa sa firminog računa, (dakle firminim parama) plaćali fakture iz Metroa za robu koja nije bila namenjena firmi, već pojedincima (bilo da je to vlasnik firme, direktor ...) To je inače ODUVEK bilo kažnjivo, jedino je kroz poslovanje sa Metro-om to bilo mnogo lakše uraditi. MEĐUTIM, ako firma (radnja, agancija ...) plaća porez paušalno, onda do ovih problema ne dolazi. Inače, registrovan kupac u Metrou može da bude i taksista i frizer (paušalac) i obućar. Svi oni mogu sasvim zakonski da kupuju u Metrou plaćajući sa računa radnje (agencije ili slično) Takođe, ako se kupuje u Metrou, i ukupan račun plati kešom, na licu mesta, faktura ni ne stigne u firmu, nema novčanog toka sa firminog računa, pa tako poreznik (inspekcija) ni ne može znati da je išta kupovano. A i da zna - opet nije načinjen nikakav poreski prekršaj.

4. Registracija kupca, praksa koju sprovodi Metro, je njihova poslovna politika, i oni znaju zašto je to tako. Jasno je da time uveliko umanjuju svoj promet, ali "svako je kovač svoje sreče".




Da se vratim na temu: u Maksiju sam kupovao tri puta: prvi put, zadnji put i nikad više. Cene su naravno sulude, i to iz jednog razloga "može im se". Ali takođe, ne poznajem ni jednog prijatelja, koji ima auto i koji ne obavlja mesečnu nabavku u nekom od mnogo jeftinijih hiper marketa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?06.06.2011. u 07:57 - pre 155 meseci
^
Sve stoji, osim ovoga:
Citat:
Takođe, ako se kupuje u Metrou, i ukupan račun plati kešom, na licu mesta, faktura ni ne stigne u firmu, nema novčanog toka sa firminog računa, pa tako poreznik (inspekcija) ni ne može znati da je išta kupovano. A i da zna - opet nije načinjen nikakav poreski prekršaj.

Fakturu možeš da baciš, ali znam za bar dva slučaja (doduše, veći su iznosi) za koje su Metrou traženi podaci o fakturama određenih firmi, što je kasnije rezultiralo problemima, pošto jeste načinjen prekršaj (naglašavam, nikakva malverzacija nije bila u pitanju, ljudi su, kao i ogroman procenat kupaca u Metrou, kupovali za sopstvene potrebe i plaćali kešom, vodeći se istom logikom koju si ti ovde izneo).
Uzgred, Maxi jeste preskup. ;)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?06.06.2011. u 09:01 - pre 155 meseci
Metro rocks, Maxi sucks
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?06.06.2011. u 09:28 - pre 155 meseci
java: kao što ti reče kalimero, problem je u početku bio jer iako ti platiš svojim kešom metro izdaje fakturu pravnom licu ili preduzetniku pa neko mora biti u prekršaju. Kasnije je to valjda rešeno na neki način.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?06.06.2011. u 09:43 - pre 155 meseci
Bio sam par puta u Metrou i totalno mi je nezanimljiva kupovina tamo... Ako hoću sok, moram da uzmem pakovanje od 12 sokova.. Ako hoću kilo krompira, moram da kupim džak... Meni lično je to totalno nepraktično za kućnu nabavku, i uostalom taj Metro nije ni zamišljen da neko ide u nabavku za kućne potrepštine tamo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23594 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.