Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23596 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?15.06.2011. u 17:50 - pre 155 meseci
A zasto je skuplja? Ja ne vidim ni jedan jedini razlog. Ista kolicina, ista riba.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?15.06.2011. u 17:55 - pre 155 meseci
Citat:
Ista kolicina, ista riba.

Ribetina poput tune svakako ima manje i više kvalitetnih zona mesa ;)

Citat:
Praktičniji za šta? Ja kad jedem tunjevinu u komadićima, muka me
uvati kad mi legne ono ulje, a kad jedem komade, baš mi fino legne.

Baš tako!
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?15.06.2011. u 18:01 - pre 155 meseci
Neopravdano je skuplja. Zasto onda nisu sve u komadima po normalnoj ceni? Proizvodjacu je sasvim svejedno. Oni nista ne gube, cena je apsolutno neopravdana
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?15.06.2011. u 18:09 - pre 155 meseci
Citat:
Neopravdano je skuplja.


Tako sam i ja mislio za rio mare tunjevinu, ali sam posle skontao da je zaista bolja od ostalih za toliko koliko je i skuplja.

Meso je i mladje i kvalitetnije.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?15.06.2011. u 18:11 - pre 155 meseci
Citat:
llux: Ima li neko objasnjenje zasto su komadici tunjevine jeftiniji od komada? Ko je onda lud da kupi komade kad je to ista riba. Komadici su cak i prakticniji.


Proizvođači su provalili da im je jeftinije, umesto da mašinski sitne ribu, oni su dali Kinezima da je žvaću. To se pročulo i sad više niko ne kupuje, pa sad moraju da obaraju cenu.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?16.06.2011. u 07:19 - pre 155 meseci
Ma kakvi Kinezi !? Sa'ću da vam objasnim; Kinezi u stvari bace kostur i kožu od tune mačkama i galebovima, a onda
kad ovi izjedu poslednje ostatke mesa, Kinezi ih povataju i nateraju da povrate !

Što reče neko par poruka iznad, tuna je velika kao prase ili jagnje. Najveći i najbolji deo mesa se iseče (i izgleda) kao svinjski/goveđi karé.
To ne ide u konzerve.
Ja sam sebi nekoliko puta dozvolio i priuštio da kupim u ribarnici filé od tune, (ovih dana je 2900din/kg), i kad se pripremi, po ukusu i teksturi dođe
kao neka mešavina ribe i govedine.

Posle toga ostaju komadi(ći) mesa koji se kategorizuju po veličini. Kvalitet, tj. cena, je direktno srazmeran veličini komada.

Na kraju ostaje kostur, koža, tetive, glava... sa kojih se raznim mehaničkim postupcima izgule i poslednji ostaci "mesa" , bolje reći tkiva . Izmelju se do veličine koja onemogućava prepoznavanje, tretiraju začinima, i ... bon appetit !

Taj proces možete proguglati kao "mechanically reclaimed meat"

Evo nekih linkova koje sam na brzinu pokupio:
http://www.youtube.com/watch?v=XKSoiDtdi9s
http://www.youtube.com/watch?v...Tc&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=kgPNC5sdoIg
http://www.youtube.com/watch?v=rLj9_6U308M&feature=related


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?20.06.2011. u 19:44 - pre 155 meseci
Mora malo da se zagrebe ispod povrsine da bi se doslo do pravih brojki. A onda da brojke formiraju misljenje, a ne misljenje da namesta brojke.
Prosecna plata u maksiju 300evra, nije. Zasto zato sto ima cirka duplo vise radnika od broja prijavljenih. Sem ako u medjuvremenu nisu napravili masovno otpustanje, a izjave o broju radnika su dali rukovodioci delte u razlicitim novinarskim clancima. Nista nelegalno, ali nemoj da se razbacujemo brojevima. Moj prijatelj je radio kao neki nadzorni ku4cic, za cirka 250 jura, nikad prijavljen, ostali ispod 200. A onda su prebaceni u trecu kompaniju koju angazuje maksi, pa su im jos smanjene plate.

Sta ja imam da postujem kurtone kao sto su onaj Toplica, veliki testis, ne silazi sa tv-a i kabineta politicara, silne kompanije, ovo ono, pogledas mu zavrsni racun, a njegova mega group komanija platila manje poreza nego ja.
ITM GROUP 1. Poreski rashod perioda 225
2010 7000 din
2009 0 din
stvarno se otvorio te 2010. godine, pa skuplja je jelkica u njegom mercedesu... Misko je isto prelivao preko Kipra.

Onda taj Cmarket. Pa normalno da ga niko normalan nije kupio. Kad je prethodni direktor pljackao kompaniju, pa pobegao sa milionima, sve u talu sa drzavom. Nerasciceni racuni, umrljani izvestaji, navodno raspad sistema...Skolski. Pa dosli ovi postenjaci beko i misko pa sa istim drzavnim tal ortacima podelili robu. A kao bili su jedan protiv drugog u toj privatizaciji, spanska serija.
I sada treba da sto bi deca rekla jedemo te oni su fer biznismeni lesnike kao veverice. Svako je znao da su to lopovske privatizacije, samo je EU bolela briga za anus na balkanu.

nek stavljaju marze kolike oce. ok. isto tako je ok sto ih ljudi ne vole jer personifikuju mutljavinu.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?21.06.2011. u 08:12 - pre 155 meseci
milivoje, porez na dobit je poslednja stavka i i čini najmanji deo dažbina koja firma plaća. Država firmama naplati pdv, porez na zaradu, doprinose i sto drugih taksi i poreza i to se mora platiti bez obzira da li dobit izvlačiš preko Kipra ili ne. Zato ne stoji ona idiotska teza što nacionalisti vole da pominju kako je loše kad je stranac gazda jer sve pare idu preko i ne ostaju u državi, kao da je neka razlika da li će se dobit trošiti u inostranstvu ili će je lokalni mišković potrošiti(takođe u inostranstvu ili na strane proizvode).
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?21.06.2011. u 21:10 - pre 155 meseci
Citat:
jnk: milivoje, porez na dobit je poslednja stavka i i čini najmanji deo dažbina koja firma plaća. Država firmama naplati pdv, porez na zaradu, doprinose i sto drugih taksi i poreza i to se mora platiti bez obzira da li dobit izvlačiš preko Kipra ili ne. Zato ne stoji ona idiotska teza što nacionalisti vole da pominju kako je loše kad je stranac gazda jer sve pare idu preko i ne ostaju u državi, kao da je neka razlika da li će se dobit trošiti u inostranstvu ili će je lokalni mišković potrošiti(takođe u inostranstvu ili na strane proizvode).


Ne lupaj. Porez na dobit je mala stavka malim preduzećima sam malim obrtom, a velikim preduzećima, naročito trgovinskim, je ogromna stavka.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 07:38 - pre 155 meseci
Gosn. petardirani, da ste pažljivije pročitali moj post uvideli bi da ja nisam rekao da je porez na dobit mala cifra već da čini najmanji deo sveukupno plaćenog poreza državi.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 10:42 - pre 155 meseci
Tesko da je tako, a mrzi me sada da trazim njihove zavrsne racune na sajtu apr-a. Poreska logika ti nije na mestu, kod trgovaca kao sto su itm i maksi. Odnosno Izutno uticajnih tajkuna spasojevica i miskovica, koji sa facama moralnih gromada himalaja kritikuju drzavu sa tv-a i drze lekcije o postenom poslovanju. Prvo taj ogromni pdv o kome pricas, ne placaju oni nego mi kupci. Kada kupis u maloprodaji njihove artikle ti placas pdv. Doprinosi za plate, ok, ali eto taj ITM ima nekoliko stotina radnika, poredeci to sa obrtom i kolicinom uticaja na drzavu, to je nista.

Naravno mozes reci ali bolje da ih ima, nego nema. Kako da ne. Da nema tih peraca kao ITM umrli bi masovno jer ne bi mogli da kupimo airfresh pastu, zewa guzni papir, a zena bi uvenula bez always ulozaka.... Ma ajde. Ziveli smo sa obicnim pastama i zene sa domacim uloscima. Iste te megakorporacije bi nasle drugog distributera za nase trziste, onog koji bi mozda izmirivao obaveze prema drzavi kada bi to drzava htela, a always uloscima je svejedno ko ce da ih prodaje u Srbiji. Ma meni je i draze da to bude strana korporacija. Placace isti kes srbiji, a porez na dobit nek ide u nemacku ili odakle vec jesu, to je postenije nego da ide na kipar, koji nit luk jeo nit luk mirisao.

Evo vidim u novinama da je EU trazila od srbije revizije sumnjivih privatizacija, izmedju ostalog i privatizacije c marketa...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 11:06 - pre 155 meseci
Citat:
Prvo taj ogromni pdv o kome pricas, ne placaju oni nego mi kupci.


Izvini, ali ovo sto si rekao je glupost. U lancu od uvoza robe, pa do ruku konacnog kupca, svako placa PDV. Ukoliko je Miskovic tu robu kupio od nekoga drugog u nasoj zemlji, nekog veceg preprodavca, platio je PDV kada je kupovao tu robu. Ukoliko je licno uvezao robu u nasu zemlju, platio je PDV kod uvoza. Zato je drzava i uvela PDV, da bi oni svoj deo naplatili odmah kod uvoza robe. Ranije je bio porez na promet pa oni svoj deo uzmu na kraju, pa im se to nije svidjalo. Znaci naravno da je Miskovic platio PDV.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 11:22 - pre 155 meseci
To nije tacno. ne znam zasto odmah tuces sa cekicem 'glupost', razmisli malo. to sto si ti napisao bi bilo viszestruko oporezivanje.
Placa misko i toplica pdv kad kupi i uveze wilkinson brijac koji ja koristim, ali mu se lepo odbija pdv kad ti proda, a ti platis pdv, a to cak vidis rodjenim ocima na fiskalnom racunu.
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 13:30 - pre 155 meseci
Citat:
jnk: Gosn. petardirani, da ste pažljivije pročitali moj post uvideli bi da ja nisam rekao da je porez na dobit mala cifra već da čini najmanji deo sveukupno plaćenog poreza državi.


Pa gosn jUnkirani, porez na dobit je 10%, i najlakše je manipulisati sa njime. PDV kao dažbinu plaćaju krajnji kupci. Porez na zarade nije stavka koju plaća firma, nego zaposleni, firma samo prebacuje novac u njihovo ime. Doprinosi se dele sa zaposlenim (pola na teret poslodavca, a pola na teret zaposlenog)

PS pažljivo čitam sve postove i nisam ni napisao da ste rekli da je mala cifra, već najmanja stavka.
 
Odgovor na temu

petardel

Član broj: 84565
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+151 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 13:35 - pre 155 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Izvini, ali ovo sto si rekao je glupost. U lancu od uvoza robe, pa do ruku konacnog kupca, svako placa PDV. Ukoliko je Miskovic tu robu kupio od nekoga drugog u nasoj zemlji, nekog veceg preprodavca, platio je PDV kada je kupovao tu robu. Ukoliko je licno uvezao robu u nasu zemlju, platio je PDV kod uvoza. Zato je drzava i uvela PDV, da bi oni svoj deo naplatili odmah kod uvoza robe. Ranije je bio porez na promet pa oni svoj deo uzmu na kraju, pa im se to nije svidjalo. Znaci naravno da je Miskovic platio PDV.


Greška. Tačno je, kada se kupi roba, plaća se odmah PDV, međutim po prodaji krajnji kupac plaća PDV u celosti, prodavac tada prebacuje državi samo PDV na svoju maržu, a ostatak zadržava.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 14:16 - pre 155 meseci
i šta je rezultat na kraju? Pa ta firma koja je prodala krajni proizvod mora tu cifru pdv-a da uplati nebitno što je glavni deo pllatila pri uvozu a dodatu vrednost pri prodaji proizvoda krajnjem kupcu, država na kraju dobija svojih 18% od ukupnog prometa od te firme a ne od kupca iz maksija.

Takođe pored doprinosa na teret poslodavca i teret zaposlenog ima i stavka porez na zarade. Osim što je su ove stavke kod delta maxija u ukupnom zbiru nekoliko puta veće od poreza na dobit tu postoji porez na imovinu i gradsko građevinsko koji sami premašuju porez na dobit u konkretnom primeru. Inače delta maxi i ima iskazanu dobit na koju je i plaćen porez od 10% tako da ne znam o čemu raspravljamo jer je miško očigledno izračunao da mu se to više isplati nego da pravi egzebicije preko kipra.
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?22.06.2011. u 23:45 - pre 155 meseci
Greska!!!!
PDV u celosti placa krajnji kupac.
Misko placa samo razliku pdv-a izmedju cene koju je on platio i za koju je prodao.
Npr.Uvoznik plati ubrz-bonglu 100din
na to plati omak drzavi 18%
njega je kostao proizvod 118 din.
Uvoznik proda Misku za 110 din plus pdv
Miska proizvod kosta 110+18% tj 129.8 din
Misko proda krajnjem kupcu za 120 din+pdv tj 141.6 din

Posto je uvoznik drzavi odmah platio pdv na proizvod
on od kupca tj Miska ostavlja sebi pdv koji je inicijalno placen tj 18 din.
Posto je Misko platio porez 19.8 din,razliku od 1.8 dinara uvoznik uplacuje drzavi.
Krajnji kupac je platio pdv 21.6 din.Posto je Misko platio 19.8 din razliku od 1.8 din
uplacuje drzavi.
U cemu je poenta pdv-a?
Drzava dobije uvek tacno 18% od poslednje najvece cene u lancu trgovine.
Tu cenu UVEK placa krajnji kupac!!!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?23.06.2011. u 14:32 - pre 155 meseci
Kupac plaća pdv ali plaća firmi koja posle plaća pdv upravi prihoda(tu razliku odnosno dodatu vrednost) ne razumem gde je greška.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?23.06.2011. u 15:12 - pre 155 meseci
Ja kazem da svaku u lancu placa PDV. Naravno da taj iznos pdv-a nije isti, jer ta roba od ruke do ruke poskupljuje pa i tih 18% se povecavaju. Ne znam da li je neko vas uopste vlasnik svoje firme ili svi pricate napamet. Ja kada kupim robu/sirovinu ja nju platim sa pdv-om. Npr. kupio sam u roku od jednog pdv tromesecja robu u vrednosti od 1000e. Na nju sam naravno odmah pri kupovini platio 18% poreza. Kada prodam robu koju sam napravio od sirovine, npr. konacnom kupcu ja je naplatim sa pdv-om. Meni se znaci vraca pdv u vrednosti od 180e i drzavi razliku izmedju tih 180e i onih 18% robe koju sam prodao. Znaci svako u lancu odmah plati pdv i tako drzava uzme svojih 18%. Posle toga ti radis povracaj pdv-a i placas razliku. Jedino krajnji kupac placa pdv-u u fullu, tj. ne moze da trazi povracaj.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?23.06.2011. u 16:09 - pre 155 meseci
Sto ce reci tebi se tvojih 18% pdv-a vratilo posto nisi zadrzao robu nego je prodao dalje i ti nisi platio tih 18% nego samo razliku pdv-a
izmedju nabavne i prodajne cene.
Gore je tacno objasnjenje funkcionisanja pdv sistema pa bio pijacar,vlasnik firme ili Misko.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koliku maržu ima ''Mini Maxi'' !?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23596 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.